trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Pariisi

Sooviksime reisida suvel lastega ( 3,5a. ja 13a.) Pariisi. Kuna varem pole kunagi autoga nii pikka reisi ette võtnud, siis ootaks väga tedjamatelt soovitusi. Kust sõita ning millistes hotellides peatuda. Täpsustaks vaid, et Läti, Leedu ja Poola pole maad kus tahasime väga viibida. Kas on lootust, et jõuaksime Taln.- st ühe päevaga poola välja? Peatuks Poolas esimeses piiriäärses hotellis ja hommikul sõidaks edasi saksamaa poole.Peatuda tahaksime Berlinis,Düsseldorfis, Pariisis. Suurimad tänud neile kes viitsivad vastata.

Karta pole siin midagi, andke aga minna. Kui hea tempoga sõita, on võimalik Poola ka ühe päevaga läbi sõita - parem oleks seda teha nädalavahetusel, siis on rekkaid vähem. Hiljem soovitan liikuda mööda väiksemaid teid, seal näeb maade eripära rohkem, kui mööda kiirteed uhades. Teepealsete hotellide broneerimisega pole mõtet ennast siduda, siis on ka sõidugraafik vabam - üldiselt öömaja ikka teeääres leiab. Hääd pealehakkamist!:)

mina soovitaks esimese asjana korrigeerida oma suhtumist läti-leedu-poola suhtes. eriti viimase, kuna tegemist on meie jaoks kõige eksotilisemaga sellest valikust (palju vuntsidega mehi jne :) ning kui sul on poola suhtes kulm kortsus, on ka sisuliselt 2 päeva kogu sinu reisist negatiivsete emotsioonidega täidetud. kindasti tasub seal teha näiteks võimalikult kohalikus atmosfääris söögipeatuseid...

Tegelikult ei olegi meil nende kolme riigi vastu midagi. Lihtsalt meil oleks vaja kindlal kuupäeval olla Düsseldorfis, ning eestist sinna jõudmiseks aega vaid 3-4 päeva. Tagasi tulles oleks võimalik ka rohkem neid riike uudistada. Söögipeatuseid tuleb kindlasti teha ka nendes kolmes riigis :)

meie sõitsime suvel läbi poola just öösel.kah oli teatud ´ajaks vaja punktis B olla. Tallinnast Poola ühe päevaga jõuab ju vabalt.Ise alustasime sõitu Tartust päeval kell 3 ja järgmiseks hommikuks olime Poola teises otsas. Oleme ka ööbimisega Poolas olnud,aga tegelikult on suvisel ajal ikka kindlam öömaja ette bronnida.

Lisaksin selle, et Pariis on maailmalinn ja tohutult suur, seetõttu soovitan soojalt kasutada GPSi, seda muidugi juhul kui sõidate linna sisse. Sõitsin Pariisis see sügis ja usun, et ilma GPSta oleksin läinud lihtsalt hulluks ja tiirutaksin vist siiamaani seal, otsides linnast väljapääsu või õiget aadressi. Kuigi liiklus on isegi Tallinnaga võrreldes hullumeelne, on seal minumeelest juhid tolerantsemad ning liiklusvool aeglasem. Igatahes seal sõitmine on hea väärt kogemus, eriti triumfikaare ümber ning invaliidide palee juures olevalt suurel platsil. Aga linnadevahel saab tavalise kaardiga hakkama üsna hõlpsasti.

GPS on olemas ja kasutame tihti, tavaliselt reisime lennukiga ja rendime auto. Siis on kaasas ka GPS, nüüd läheks oma autoga mööda maad, ning autol GPS tehasepoolt juba peal.Ilma selleta ei julgeks väga sellist reisi ette võttagi. Kuigi jah saab ka kaardi lugemisega hakkama, kuigi siis oleks reis vaid suur kaardilugemine. Oleme ka nii sõitnud, paljud asjad jäävad lihtsalt nägemata. To: tiinatriinu Me ei tahaks tegelikult väga öösel sõita, sellepärast plaanisimegi kuskil poola piiri lähedal ööbida. Ilmselt on jah parem mingi öömaja bron. Küsimus ongi sellest, et mis kell peaks teed alustama Taln. st et jõuaks enne ööd poola piiri lähedale. Ja mitu päeva läheb aega reaalselt Düsseldorfi jõudmiseks. Sealt edasi pole enam ajalimiiti, Pariisi peaks sealt jõudma ühe päevaga. Ehk on ka kellelgi mõni Pariisi hotelli soovitus?

On ju palju teisi variante ka, kui ei soovi läbi Poola sõita. Laevaga Rootsi, sealt läbi Taani Saksamaale. Või siis otse Tallinnast Rotstocki Tallinkiga. Ma sõitsin viimane kord autoga Lääne-Euroopasse ca. pool aastat tagasi ja sihtkohaks oli Luxembourg. Hakkasin Tallinnast kl 8 sõitma hommikul, õhtul 11-ks olin poole Poola peal omadega. Ning järgmiseks õhtuks olin küll juba Ruhri tööstuspiirkonna kandis(seal on ka Düsseldorf). Seega 2 päevaga ja ühe ööbimisega sõidab ära. Tuleb muidugi ära märkida ka see, et mul oli kogu eesmärk jõuda Luxembourgi ning vahepealne oli täiesti ükskõik. Et kui midagi näha ka soovite ja natukene rahulikumalt võtta siis 3 päeva. Ning Düsseldorfist Pariisi on ca 500km, seega ühe päevaga vabalt jõuab sõita selle ära. Edu

Ma käisin möödunud suvel naise ja 2,5 a lapsega reisimas Eesti, Läti, Leedu, Poola, Saksamaa ja Holland. Hakkasime kl 7 00 Jõhvist sõitma ja õhtul olime Varssavis, edasi Poola kiirteele, kus korra vahetasime roolikeeraja välja. Nimelt magasin paar tundi. Sõitsin siis korraga väikeste peatustega 1300km(kuna olen pidev roolikeeraja siis pole see eriti suur asi minu jaoks) ja varsti oli jälle hommik, Berliini juures jälle rooli, õhtuks olime Hollandis. Kuna tahtsin minna ka autoturule siis oli päris kiire minek. Kokku siis 2 päevaga 2200 km. Söömas käisime teeäärsetes bensukates ja tegelt peatusime päris tihti kuna laps oli kaasas ja tahtis pissile. Hollandis võtsime hotelli ja puhkasime korralikult välja. Edasi aga läksime sinna kus tahtsime: loomaaed, muuseumid, poed, lõbustuspark jne. Tagasitulles sõitsime nii 100 -200 km päevas ja pöörasime igalepoole sisse kus vähegi huvi pakkus. Kuna oli kaasa võetud peaaegu nagu kogu elamine ei olnu mingeid probleeme, laps oli ka rahulik . Lapsele meeldib autoga sõita, seal ta istukski pooled päevad. Olime kokku 11 päeva reisil ööbisime enda vagunelamus (v.a) 1 öö. Ostsin nimelt Hollandist vagunjärelhaagise millega rändasin koju tagasi. Sõiduautoga on muidugi ränk ettevõtmine, kuid mingi suurema mahtuniversaaliga või matkaautoga on hea reisida. Soovitan ikkagi minna. Pole hullu midagi. Seda Poolat pole ka vaja karta, kiirtee ääres peale Varssavit on hotellid, kus saab rahulikult ööbida.

Sõiduajast niipalju et kui Tallinnast üheksapaiku hommikul minema hakkad siis õhtuks oled ikka juba kuskil Varssavi kandis ja see ka ikka normaalselt sõites ja pissipeatustega :) Ise sõitsin niimoodi Pariisi kolmanda päeva kella neljaks, sai kaks ööd magatud vahepeal parklates ja normaalselt sõidetud.

kui on üks juht ja mitu reisijat, kas ei oleks parem öösel sõita ning päeval ise magada aga reisijaid saata kuskile lõbustus-, veeparki? Kellel kogemusi öösõidust? kas rekkaid on palju? kas teed on sama laiad kui eestis (kuskil lugesin, et mitte) ja teemärgid on korralikud?

olen startinud Tallinnast kell 6 hommikul,et õhtuks 9 10 paiku Varssavis olla.Kuskil poole viie paiku olen Poola piiri ületanud.

meie just öösel läbi Poola sõitsimegi. Rekkasid palju,aga just nemad olid ainsad normaalselt liiklejad seal. Teid on nii kitsaid kui ka laiu. Kui Varssavist läbi tuleb sõita,siis selle sõidu soovitan küll planeerida kas hilisõhtule või ööle. Tagasi tulles olime olude sunnil tipptunnil sealt läbi sõitma ja vot see oli küll jube.

Sõidan kesk- Saksamaale paar kolm korda aastas, ka Berliini kaudu. Ajakuluga võid arvestada rahuliku sõidu puhul(ei ületa lubatud kiirust)- Tallinnast Riia ringteeni 3,5 tundi, sealt Poola piiri 4 tundi, edasi Varssavisse 4,5 tundi(sisaldab ka söömist ja tankimist). Seega 12 tunniga jõuad rahulikult kohale(lisaks võidad 1 tunni ajavahe arvelt). Võimaluse korral alusta sõitu laupäeva hommikul- liiklus rahulikum ja Saksa kiirteed pühapäeval ennelõunat suht tühjad. Kui ööbid Varssavi lähistel jääb teisel päeval sõita umbes 1100km, sellest 850 km. kiirteed- kusagil kümne tunniga oled kohal. Eelnevalt juba soovitati minna laevaga Stockholmi kaudu- see on tunduvalt mugavam. Võiksid minna Turust- need laevad saabuvad Stockholmi 6:30- 7:00. Kui alustad Stockholmist hommikul kell 7 sõitu, jõuad õhtuks juba kohale. Ka hinnad on suht normaalsed, kui tabad piletite õige broneerimise hetke, maksab autopakett Saksamaani alla 3500.- kr. Seega, lähed alt või ülevalt, kahe päevaga oled igal juhul kohal.

Vaatasin juba ka laevaga mineku variante. See tallinki pakutu ei tundu eriti mõistlik kuna jõuab hilja õhtul saksamaale, siis tuleks ikka kuskil seal veel ööbida ja hommikul edasi minna. Aga Stockholmi kaudu pole veel vaadanud. Matkaautoga minekut pole, seega tuleb kindlasti kuskil hotellis ööbida. Ja Düsseldorfis peaksin olema laupäeva õhtuks seega pühap kiirtee jääb ära.

Laevaga Saksamaale saab Lätist, hind suvel u 6000 eek, toitlustamine (4 korda) ja lihtsad kajutid pileti sees.. (2 tk + 1 laps + 1 alla 5a. + sõiduk)

millega sõidad et 16 tundi kulub Varssavisse jõudmiseks, ma lähen rekkaga ka kiiremini( MAX kiirus rekkal on 90 km/h) sõiduautoga nädalavahetusel või öösel, on reaalne aeg lubatud kiirusega 11- 12 tundi, selle sees ka väiksed peatused. tööpäeval kulub nii tund rohkem.

Alustasin sõitmist kell 11.00 Stockholmist ja sõitsin sealt malmösse, siis praamiga üle ja kopenhagenist utrechi, mis asub hollandis ja on düsseldorfile suhteliselt lähedal, distants on enamvähem sama (~1525km). Jõudsime kohale öösel poole 3 paiku, ca.16 tundi. seal sees olid tankimise peatused, söögipeatused ja praami ootamine ja ülesõitmine. Aga samas meil oli 3 sõitjat ja võibolla natuke ületasime kiirust ka. Düsseldorfist Pariisi on jah, nagu juba öeldud umbes 500km, mis on suhteliselt lühike ots, kui hommikul sõitma hakata siis peale lõunat kohal ja saab minna Pariisi uudistama. Prantsusmaal on palju tasulisi kiirteid, kus saab kiirelt liikuda ja ei ole suurt koormust.

STokholmist UTRECT i on 1450 km.enamus sõidab MALMÖ silla kaudu ringi, navi näitab nii sest ei näita praamiteed.kuid palju targem on sõita praamiga HELSINGBORG-HELSINGÖR 25min.Malmö silla pilet maksab samapalju kui praamipilet, kuid palju vähem sõita. olen ise palju kordi nii sõitnud! lisaks tasub veel osta Helsingborgist teise Taani/ saksamaa väina RODDBY-PUTGARDEN piletid korraga ühest kohast,siis saab palju odavamalt. Mööda maad saab ka tanist saksamaale kuid see meeletu ring.

ega ma suurt ei kiirusta,kiirust ei ületa ,söömine ja niisama peatumine võtab ka oma aja ja Varrsavist väljasõidul lõpetan .

Osta piletid Tallinnast kõikidele praamidele kuni Puttgarden'ini välja- see on "jätkureis" ja kogu pakett tuleb soodsaima hinnaga.