Autoga Viini ja tagasi

Tere reisisellid!

Plaan paigas - järgmine juuni autoga Viini ja ka tagasi.

Reisi pikkuseks on kaks nädalat. Kolme päeva jooksul soovime jõuda Viini ning samuti kolme päevaga tagasi. Ööbida soovime kuskil mere ääres/looduses. Soovitusi ehk kus ööbida matkaautoga?

On ideid mida kindlasti sellel teekonnal nägema peaks? Mõtlen just mida muid kui suuri linnu. Teate mõnda ägedat veekogu teepeal või ilusaid mägesid/matkaradu? Esimest korda autoga Euroopa niiet kõik soovitused oodatud :)

1
2

Poolas ööbi MOP-des (need sellised teeäärsed rekkade puhkekohad) või tanklates (mingi raha tahetakse) või kaupluste parklates (kui pole keelatud.

Teel Viini on viimane mereäärne koht Lätis. Leedus ja Poolas jäävad ikka trassist kaugele.

4
0

3 päevaga kohale, näide.

1. päev - ma katsuks esimeseks ööks kusagile Poola algusesse välja vedada. Näiteks Suwałki külje all on Wigierski rahvuspark, kus palju järvekesi, mille ääres ööbida. Seal on palju hotelle-külalistemaju, mõned otse järvekese kaldal, küllap ka matkaautoga kusagil parkida lubatakse. Olen näinud enamike külalistemajade kõrval ka matkaautode kohti. Poola on soodsam kui Läti-Leedu.

2. päev - oleks loogiline kuhugi Krakowi kanti välja jõuda. Ehk isegi läbi, kui mäed huvi pakuvad, siis ehk keerata Zakopane-Popradi suunda, Kõrg-Tatrad on ilusad, seal on palju erinevaid matkaradu, ööbimiskoht leida kas Poola või juba Slovakkia poolel. Päev läheb küll pikemaks.

3. päev - läbi Slovakkia Viini peale. See on juba lühem ots, heal juhul jääb aega ka Bratislavas veidi ringi vaadata.

Slovakkia ja Austria eeldavad varem (3 nädalat ette) soetatud e-vinjetti, see on auto registreerimisnumbri põhine, sõidad lihtsalt e-tolli reast kaamera alt läbi ja korras. Ise rehkendad, kas mahud minnes-tulles 10-päevase sisse või pead pikema kestvusega võtma. Kui ostad firma nimel, hakkab vinjett kohe kehtima, oled Elisabethh OÜ ja kedagi ei huvita.

Peaks teostatav variant olema, see oli muidugi vaid 1 võimalus, sellise reisi teekonnaks. Merd peale Saulkrasti läbimist enam ei näe.

Veidi otsem variant oleks läbi Katowice-Ostrava-Brno, siis tuleb Slovakkia asemel Tšehhi läbimine, aga see on mu arust pisut igavam teekond, läbi Tatrate on vahelduvam maastik, ka kiirteel. Aga ca 150-200km pikem.

9
1

Kas Austria piirilt enam vinjetti osta ei saa? Eelmine aasta veel sai.

0
0

@ämm, ikka saab, kaardi asukohtadega Austria vinjeti ostmiseks leiab siin. Slovakkia info müügikohtadest siin, kõige lihtsam osta piiripunktis automaadist

3
0

Poola väikesed / keskmised linnad on ka vaatamist väärt. Me eelmisel suvel käisime Suwalkis ja Czestochowas, mõlemad meeldisid.

Sõitu alustasime ööbimisega Lemme rannas ja siis käisime Läti liivakivikaljusid vaatamas. Armsad paigad mõlemad. https://www.latvia.travel/en/sight/veczemju-cliffs

Muidu kirjutas Viktor54 kõik kenasti ära :)

0
0

Buldooza ja Ämm viitavad sellele lausele: "Slovakkia ja Austria eeldavad varem (3 nädalat ette) soetatud e-vinjetti" -- tegelikult ei "eelda", võid soovi korral osta kohapeal, enne riiki sisenemist. Austria korral saad sel juhul kleepsu aknale (kui sa just ei osta tol hetkel e-vinjetti firmale), Slovakkia on nagunii auto numbri põhine. Selle jutu eeldus on küll omakorda see, et matkaauto on alla 3.5 tonni.

2
0

Just sõidame sarnaselt reisilt kodu poole. Küll Viinis ei käinud, kuna suurlinnad ei paku pinget, pigem loodus. Meeldejäävamad kohad olid:

1. Hallstad järv. Parkisime siin kämpingus:

https://maps.app.goo.gl/NFe5L5dmCo4U9J8M8?g_st=ic

2 Dachstein Krippenstein- seal veetsime üleval 6 tundi. Megad vaated ja koopad. All suur tasuta parkla.

3. Wörschachklamm & Burgruine Wolkenstein. Võimas kanjon ja kena matkarada kanjonist lossi varemeteni. Seal oli parkimisega probleem, kuna parkla ametlikult vaid väikestele autodele, väga täis ja kitsas. Lubati ûhe suletud restorani ette parkida.

Praegu augustis kõik kämpingud täis, hea kui oleks olnud kohad ette broneeritud. Tasuta öiseks parkimiseks kohti raskem leida. Võimalik, et juunis kämpingud mitte nii ûle rahvastatud, kui augustis.

0
0

Tulin üleeile Viinist matkaautoga (lisaks veel Saksa Legoland, Playmobile FunPark jne).

Muidugi saab vinjeti vahetult enne osta ka riiki sisenemise eel tanklast.

Poolas ööbisime MOP-ides - kõik olid tasuta. Mõnes ka dušš tasuta. Kuid ka nt Saksas leidsime tasuta matkabussiparklad ja Tsehhis. Lihtsalt guugeldada.

Pilte näeb mõningaid ka siit, mul FB profiil avalik https://www.facebook.com/media/set/?vanity=Brit.Mesipuu&set=a.10222612117242148

Viinis Schönbrunn, loomaaed, park - need justkui must have :) Seal see ka super, et ostad piletite kombo ei pea sa kõik ühel päeval läbi käima vaid võid aasta jooksul seda piletit kasutada. Lihtsalt tingimus, et igat piletis olevat paika 1 kord.

Majutus - no meil nö. oma pesa Saalbachis kus varsti aastakümneid suusatamas käidud. Imearmas pererahvas. Neil nö. ametlikku matkabussiparklat ei ole kuid kui tunned huvi, saan aidata kaasa uurida. Saalbachis käisime ka mägedes. Kui sa oled kohaliku poolt nn kutsutav, saab terve perega spets äpi abil vaid 35 euroga mägedes gondliga käia.

0
1

Slovakkia teemaksu tasusin eznamka.sk pealt sisuliselt enne riiki sisenemist, hakkas kohe kehtima, Austrias sai elektroonilise piiri ületades kohe automaadist, internetist oli jah mitme päevase viitega võimalik osta. Info: Tolls.eu.

0
0

Austria e-vinjeti võid osta internetist samal päeval soovi korral. Sellest on siin varem ka juttu olnud.

https://shop.asfinag.at/ lehel on kirjas, millest see viivitus -- eraisikul on õigus internetipoest ostetud vinjett tagastada, juriidisel isikul ei ole:

When purchasing the digital vignette online, you have a right of withdrawal as a consumer. Therefore, your product is only valid from the 18th day after purchase.

For companies, the right of withdrawal does not apply and the digital vignette can be used immediately.

Ehk siis vali e-poes, et I represent a company, osta mobiilist kasvõi 10 km enne piiri vinjett ja sõida. Pead samamoodi sisestama vaid auto numbri ja krediitkaardi numbri, see company ei huvita kedagi, sa loobud lihtsalt õigusest vinjett tagastada.

2
0

Kui minna otse (läbi Varssavi) tasub läbi põigata Tšehhi linnast nagu Znojmo (jääb pisut kiirteedest kõrvale). Küll see on ikka kaunis linn! Viini poole teel, sattusime juhuslikult läbi ja... sellel aastal käisime jälle. Kui reisulisteks ka väiksemad lapsed, siis võttes suuna Austriale jääb teele koht nimega Chvalovice, seal tõeliselt muljet avaldav avalik tasuta mänguväljak. Esimesel korral käies arvas laps, et peaks sinna elama asuma.

2
0

Kui sõita läbi Tšehhi, siis Ostravas Dolni Vitkovice (endine söe ja terasetööstus) on kindlasti külastamist väärt. Umbes samal põhimõttel tehtud kui meil Kultuurikatel kuid mastaabi vahe on meeletu.
Endiste tehaseehitiste (sajad tuhanded tonnid terast!) vahel ringi jalutades tekib päris kõhe tunne kuidas seal kunagi inimesed töötasid -- kui need torud olid täidetud kuuma auru vms, kui kuskil voolas sula metall, kui kogu ümbrus oli kaetud söetolmu ja tossuga ning kui igapäevaselt kümned tuhanded töölised seal ringi liikusid.

Ja peale Brnod Austria piiri ääres asuvad Lednice ja Valtice, lossid ja linnakesed, mis on samuti väärt külastamist.

1
1

Viini trassi peal julgen soovitada Sileesia Muuseumit Katowices. Väga võimas ja ilus vanast kaevandusest kujundatud kaasaegse arhitektuuriga kunsti- ja ajaloomuuseum. Hetkel alates Leedust Austriani odavama otsa kütusehinnad B95-le ca 1,40 liiter. Eesti on oluliselt kõige kallima kütusehinnaga riik kogu trassil ja tänu "suurele konkurentsile" kütusemüüjate vahel ainuke riik, kus igas bensiinijaamas kümnendsendi täpsusega ühesugused hinnad iga posti otsas. Lust on sõita mööda Poola kiirteid, poolakate jaoks on Balti riikide teed muutunud samasuguseks "pommiauguks", nagu nemad olid veel 15 aastat tagasi meie jaoks. Kogu lõigul on jäänud kiirteeta ainult ca 10 km läbi Lomza, aga seal ongi paras aeg teha üks hiline lõuna.

6
0

Plaan sel suvel autoga Viinist läbi sōita ja ööbida paar ööd. Siit küsimus teadjamatele.

Kuidas te hotelli sisse registreerite kui autot ei tohi hetkekski hotelli juures parkida isegi sisseregistreerimise ajaks? Tutvusin veebis parkimistingimustega. Parkimiskell on kehtimatu termin, seda ei tunnistata. Linnas parkimisautomaadid puuduvad. Kogu linn on 100% tasuline, parkida ei saa üle kahe tunni. Kuni kahetunnine kleeps tuleb osta tubakapoest vōi kioskitest. 15 minutilise tasuta parkimisaja kleepsu peab eelnevalt muretsema ja täitma vormi lahtrid. Samas seda vormi vōin täita juba 10 minutit.

Niisiis autoga käinud. Kas 15 minutilise tasuta parkimiskleepsu saate osta enne viini bensiinijaamast? Ilma sellise kleepsuta ei saa autot parkida isegi et mapsist otsida parkimismaja. Kas saab parkida nt bensiinijaamas et otsida netist sihtkohta vōi hotelli? Mujal maailmas on parkimiskell. Kas ei karda et auto teisaldatakse kui olen tubakapoes 10 minutit järjekorras et küsida tasuta 15 minutilist parkimiskaarti? Vōi sōidate kohe parkimismajja ja liigute jala, metrooga edasi?

Odavamad ööbimiskohad ei paku parkimisteenust. Üle 2 tunni ei tohi tänaval parkida ka raha eest.

Kui mootor käib ja istun teepervel, jalg piduril ja toksin mapsi, siis see on parkimine. Vaid foori punase tule taga pole see seda.

Kogemused???

0
1

Sämm Sung, kui juht autos siis parkimistrahvi vormistamine vähetõenäoline, probleemi tekkimisel saab edasi sõita. Soovitav muidugi seista kohas, kus vähem liiklust segab.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased