Autoreis California

Tere,

plaanis novembris minna San Franciscost Los Angelesse 14 päevaga:) kas selline https://goo.gl/nt523Q ring läheks liiga pikaks või olen just midagi väga põnevat välja jätnud? Plaan olla kaks päeva San Franciscos, siis sõita läbi Death valley Las Vegasesse. Ilmselt peaksime ka kuskil vahepeal ööbimiskoha leidma. Paar päeva Las Vegases, sealt Grand Canyon San Diego, ka peaks teepeale olema ühe öö? San Diegos mõned päevad ja siis Los Angelesse. Jõuame San Franciscosse 11ndal ning tagasi hakkame lendame 25ndal. Ei olegi kuidagi suutnud aega jagada. Kiirustada väga ei taha aga samas ei taha ka olulisi asju vaatamata jätta:) Pigem vaataksime ringi looduses ja San Diego Loomaaias ning välja võime jätta muuseumid..Plaan on võtta lennujaamast auto ning anda see ära tagasilennu hommikul Santa Ana lennujaamas. Pole enne käinud autoreisi, eriti nii kaugel. Olen lugenud ka siin olevad teemad läbi aga ehk keegi oskab kommenteerida meie hetkeplaani:) Linnades ilmselt saab hotellid probleemivabalt ja ette broneerimata (st broneeriks bookingu või expedia kaudu teepeal). Teepealsed kaks ööbimiskohta aga ilmselt vaja ette bronnida? Või on siiski ka võimalik teepeal leida motelle, kuhu ette sõites saaks öömaja:) ?

Kui juba sinnakanti satud, siis mine kindlasti ka Zion National Parki ja eriti Bryce Canyonisse, Yosemite jääb ka sulle peaaegu ette.

Ma tegin rendiautoga sellise ringi: San Francisco - Big Sur - LA - väike jupp Route 66 maanteed - Grand Canyon - Bryce - Zion - Las Vegas - Death Valley - Sequoia National Park - Yosemite National Park - San Francisco. Läks kuskil 11-12 päeva vist. Kiirteedel oli muidugi kõvasti uhamist.

Vaatan, et Grand Canyonisse plaanid minna kuskilt äärest, mitte sinna põhikohta?

Tollal (2002) ei bronninud ma mitte kuskil mitte midagi ette. Alati oli võimalus saada kas telkimiskoht või motellituba.

EDIT: Meie eesmärk oli muidugi looduslikud vaatamisväärsused nii palju kui vähegi võimalik. Linnadesse ja muuseumidesse ei roninud. LA-st põrutasime ka nii kiiresti kui võimalik läbi - mõttetult suur metropol. Korraks vaatasime Hollywoodi märki ja Beverly Hillsi ja oligi kõik. San Francisco on oluliselt nunnum linn, seal laaberdasime niisama enne äralendu paar päeva ringi. Auto võtsime SF lennujaamast ja tagastasime ka sinna.

EDIT2: Las Vegas on igal juhul kohustuslik külastus!

Ma Grand Canyoni kohta konkretset eesmärki ei pannud kuhu minna. Mõtlesime, et vaatame Hoover Dami ära ja siis hakkame mööda äärt minema:) Kaardil on juhuslikult sattunud selline punkt. Me maandume SF ja tagasilend on LA-st, seetõttu satume sinna ka. Kuid ka ei planeeri seal olla rohkem kui 1-1,5 päeva. Vaatame mõned kohustuslikud kohad ära ja tuleme koju tagasi:) San Diego loomaaed on oluliselt tähtsam punkt meile:)Kuna ka telki ei võta kaasa siis eks saame mõne öö kuskil autos ka põõnata, kui juhtubki, et ei leia voodikohta. Ei taha end väga kohustuslike pidepunktidega piirata. Kuid pea 2000 miili tundub hull uhamine:D Ilmselt aga teostatav.

See San Diego loomaaed on ülehaibitud, ei ütleks, et oleks midagi erilist kui oled maailmas neid rohkelt külastanud.

Kas sa jätad tõesti kiirtee nr 1. välja ? Montereyst - Pismo Beachi on fantastilised vaated ! Kiirtee nr.1 on tunnistatud 5 parima ookeani vaatega roadtrippide hulka !!!

Tegime peaaegu samasuguse tripi 14 päevaga : San Fr.- Morro Bay - LA - San Diego/Mehhiko, Tijuana - Grand Canyon (South Rim) - Las Vegas - Death Valley - 100 Giants trailhead (sequioade rahvuspark) -LA (lax kojulend)...

Kui juba San Diegos oled, käi bussituuriga ka Mehhikos Tijuanas, 4-5 tunnine tuur. Meie olime Las Vegases 3 päeva ja jäi väheks. San Francisco oli ikka väga unikaalne linn 100 aastased majad väga omanäoline.Linn asub väga künklikul maastikul, vanad trammid, Alcatraz, Golden gate, Pier 39 Fisherman Wharf jne LA loomulikult rannad Venice, Santa Monica. Lõbustuspargid Disneyland, Universal Studios Hollywood, Tähtede allee Hollywood, Beverly Hills jne Death Valley - Badwater basin (põhja ameerika madalaim punkt 86m alla merepinna) Furnace Creek - Maailma kuumim punkt ( 57c kraadi maailmarekord) Zabriskie Point , Artistide tee (ühesuunaline sinka-vonka kitsas tee !) Grand Canyon- käi kindlast all ära , või vähemalt poolel teel, see elamus jääb elulõpuni kummitama ...!!! Head Reisi Sulle !

nüüd tundub, et ajast tuleb veel puudu :D kiirtee nr 1 oli tegelikult planeeritud lisada kui aega üle jääb ja LAst siis uuestu ülespoole ja tagasi niisama sõita. Mõtlesin veel Lisada ja Sierra Nevada, et sinna sisse põigata. Eks siis ilmselt hakkame otsast sõitma ja vaatame kuidas jõuame:) Esiaögne idee. 11.11 maadume u 18.00 12.-13.11 SF asume teele LV pole, Sirra Nevada, Death Valley ilmselt peame ööbima teel? Las vegas, kindlasti kaks päeva Hoover Dam ja Grand Canyion, kas ka peaks ööbima teel? või jõuaks ilusti San Dieogosse? San Diego paar päeva. Kui jõuab siis ka Tijuana LA paar päeva ja + 1 päev ülespoole tagasi mööda kiirteed nr 1 Tagasilend 25.11

Tegime hiljuti ringi läänerannikul, 16 päeva ja 4500 km, meie marsruudis oli ka Phoenix ja Tucson, kolme juhiga ei olnud midagi hullu.Plaanid tehtud, tulime ajakavaga ilusti välja. Soovitan Sul ikka San Franciscost suund Yosemite peale võtta ja ka Yosemitet külastada, ja siis alles Death Valley. See marsruut, mille oled praegu valinud S.F-st Death Valleysse jõudmiseks, on igavad (kiir)teed.Ei teadnud minagi enne, et lääneranniku USA kiirteedelt avanevad sadade kilomeetrite kaupa vaated peamiselt tühjale poolkõrbele. Käisime ka San Diegos, see madal ja laiali linnake sai üle vaadatud 2 päevaga.Ühinen ka eelmise kommenteerijaga, et San Diego loomaaed on mõttetult üles haibitud. Kui oled käinud nt Saksamaa suuremates loomaaedades või Londoni omas, on San Diego nendega kvaliteedilt samaväärne, ainult pilet on kaks korda kallim.San Diego linnas asuv loomaaed vaevleb ruumipuuduses ja seetõttu on seal küllaltki väike valik loomi esindatud, suured loomad nt vaid ühes eksemplaris. Ainus pluss on, et esindatud on mõned haruldased loomad, nt koaala, tasmaania kurat, pandad. Ja NB! ära sinna kindlasti mine nädalavahetusel, parkida ei ole siis kilomeetrite ulatuses mitte kusagile.Mõttetu koht külastamiseks on ka La Jolla, mille internetipildid jätavad mulje ilusast looduslikust kohast, aga tegelikult on see elurajooni äär koos parkimisprobleemiga.Mis ööbimisse puutub, siis meie nii broneerisime kui maksime kõik hotellid ette ära juba enne reisi ja kohapeal kõik sujus. Panime tähele, et kohapeal hotelli võtmisel oli hind tihti 1,5 kuni 2 korda kallim kui meie broneeringutel, eriti kallis oli hinnatase San Franciscos.

Nii tore, et nii palju on nõuandjaid:) Kuna ma pole enne käinud sellister reisidel siis on see minu jaoks täiesti võõras ala. Võibolla tasuks aga ring hoopis nii teha? https://goo.gl/NqaTZ1

Tegime ka eelmise aasta augustis/septembris sarnase ringi ning ööbimiseks broneerisime ette vaid LA, SF ja LV ööbimised, ülejäänud bookisime 1-2 päeva ette. Selgelt kõige kallim oli San Francisco ööbimine, samas kindluse mõttes võiks minu arvates näiteks esimese/viimase(d) öö pikemalt ette broneerida, kuna nende puhul ei ole ohtu, et marsruut vahepeal muutuks.

Ise soovitaks ka kindlasti kiirteel nr 1 sõitmist, see oli ikka tõsiselt mõnus tee ning kiidaks ka Yosemitet. LA-s jättis lisaks eelnevalt mainitule hea mälestuse Griffith Observatory, kust eriti pimedas on hea vaade kogu linnale.

Sellist plaani, et sõidame läbi Yosemite rahvuspargi ja sealt alla Death Valleysse mööda teed nr 395, et imetleda Sierra Nevada mägesid teiselt poolt, pidasime isegi.Kahjuks on tõsine takistus see, et läbi Yosemite teisele poole mäestikku läheb ainult üks tee- Tioga Road, kuid Tioga Road on avatud ainult mai lõpust oktoobri lõpuni, harva ka novembri alguses (avatud olemise aegu vaata Yosemite rahvuspargi veebilehelt).Sellist marsruuti jälgides tuleks teha ka Yosemites endas suurem edasi-tagasi sõitmine, kuna Mariposa Grove, kus kasvavad sekvoiad, jääb lõuna poole, ca 50 km Yosemite Villagest. Phoenix iseenesest ei ole suurem vaatamisväärsus kui mõni teine linn, lihtsalt meie teele jäi ta ette. Siiski, kui otsustad Phoenixi läbida, käi kindlasti ära muusikainstrumentide muuseumis (MIM).Ma ise ei ole suur muusikafänn, kuid see tipptasemel muuseum on lihtsalt fantastiline - moodne, interaktiivne, põhjalik ja elamusi pakkuv.

Olles käinud Grand Canyoni kõigil servadel, ma ei soovitaks sinu kaardile märgitud serva (kus on Skywalk). Soovitaksin selle asemel GC South Rimi, selle leiad Tusayani linnakese juurest. West Rimi/Skywalki juurde läheb üsna halb ja aeglane tee ja kanjonivaated pole seal nii võimsad, kanjon on madalam kui lõuna või põhjaserva külastuspunktides. Atraktiivsemaks teeb selle West Rimi muidugi hobuserauakujuline klaassild, aga sillatiir on väga kallis (kunagi oli vist 70USD nägu) ning põhjaklaas on nii ära kriibitud kohati, et elamust nagu polegi. Samas on see West Rim ainus koht, kus saad võtta helikopteritiiru maandumisega kanjoni põhjas. South Rimil saad lennata ainult kanjoni kohal, põhja saab ainult jalgsi või muuladega, aga seda alla- ja üles-trippi ühe päevaga üldiselt ei tee (kuigi paljud teevad, võtab see nii läbi, et pärast on tarvis paar päeva rahulikumalt võtta). Flagstaffi ja Phoenixi ringi asemel (kui pole just tõsine saguaro fänn) ma teeksin hoopis Bryce-Zion-Antelope jne (tuntud kui Grand Circle Road Trip https://www.us-parks.com/roadtrip/the-grand-circle-road-trip.html). Ülivõimas loodus ja vaated. Samas november ei pruugi selleks olla parim aeg (nii autoteede kui matkaradade läbitavus pole garanteeritud). Kindlasti tuleks vahepeal aeg maha võtta ja matkaradadele suunduda, mitte ainult autoga läbi kihutada ja vaatluspunktides pilti teha.

:) Te teete mu tripi aina paremaks:) Väga hea on saada soovitusi mida jälgida:) Võtan neid kõiki arvesse ja püüan lõpuks kõige ideaalsema ringi kokku saada. Tohutu suur elevus on juba sees, novembrini on aega küll ja veel aga mõtetes olen ma juba seal. Kas novembris on seal ilm juba tõesti nii paha, et paljud teed võivad olla suletud?

Ilm iseenesest on hea Eesti kliimaga harjunule, aga mägede bypassid / kõrgemad kohad on sisuliselt väga järsud, serpentiinilaadsed kitsad teed. Kui kõrgemates kohtades tuleb midagi külma ja märga taevast alla, siis seal suvekummidega ukerdada pole just kõige turvalisem. Pikad laiad highwayd on alati korras ja lahti, ainult bypassidega võib olla keerulisem. Samuti võivad osa matkaradu olla üle ujutatud või mudast ohustatud. Sõitsime kunagi LA-st Las Vegasesse mitte tavapärast teed pidi, vaid läbi Olancha ja Death Valley. See Surmaorueelne mägede bypass oli küll minu kui tasase maa armastaja jaoks nii kõhedusttekitav, et mingites kohtades hoidsin lihtsalt silmad kinni, tundus kergem. Muidugi kõrvalistmel :) Kusjuures ma pole üldse mingi papist poiss. Ühed rallitasid seal tiputeedest veel jalgratastega alla, brrr... Grand Circle'il nii hull asi ei ole, üsna hästi läbitavad maanteed, aga kõrgustes asuvad kitsad teed on siiski ilmastikusõltuvad.

Kindlasti soovitan Yosemite-t külastada ja mitte sealt mööda põrutada. Loodus on väga kaunis. Seal on erineva pikkusega matku võimalik teha (ise ronisin Yosemite-i Falls otsa) täiesti iseseisvalt ka.

Ise kahjuks Zionis ja Bryce canyonis pole käinud, aga sõbrad käisid ja no pildid olid vapustavad sealt... Nii et second hand soovitus :)

Käidud nüüd mais ja kestis 19 päeva. Järgisime nii mõndagi tripi foorumist soovitust ja neist oli palju abi :) Arvestasime keskmiselt läbisõiduks päevas ca 200 miili ja umbes nii kujuneski ka. Ei olnud midagi nii uhamine - mõni päev sõitsime rohkem, mõni päev vähem ning mõni päev ei sõitnud üldse. Vabalt oli igal pool aega ringi vaadata, einestada, matkata jne.

Suur osa on siin ja varasemates teemades juba välja toodud, aga lisan mõned omapoolsed mõtted ja tähelepanekud, mida ei ole veel siin käsitletud: Highway no. 1 San Francisco poole jääv osa on oluliselt paremate vaadetega kui LA poole jääv osa. Seega LAst ülespoole sõitmisel enam minu meelest mõtet ei ole, pigem peaks just SF-st allapoole natuke sõitma ja siis mingi hetk keerama vasakule ja võtma kursi Yosemite, Sequoia pargi või Death Valley poole, sõltuvalt teie plaanidest. Muidu kui sõita SF-ist alla, ööbida kuskil San Simeoni kandis, siis saaks sealt otse võtta suuna Bakersfieldi poole ning sealt edasi Death Valley-sse. Sel juhul muidugi jääb Yosemite paraku juba kaugeks, aga sekvoiasid saaks käia vaatamas Sequoia National Park-is. Käisime näiteks General Sherman tree juures, mis on siis üks suurimatest sekvoiapuudest ja asub SF poolt minnes enne Death Valley-t. Kui soovite külastada ka Route 66 osa, siis me sõitsime sellel osaliselt marsruudil Needles-Oatman-Kingman-Seligman. Oatman on vana kaevanduslinn, mis näeb tänapäevalgi välja nagu linnad vesternides on olnud. Kui GC poolt tulla, siis enne linna on väga heade vaadetega kurviline teelõik ning kes oskab autosõitu nautida, siis see kurviline osa hakkab kindlasti meeldima.

San Diego loomaaeda kahjuks ei jõudnud ja ei oska seega sõna võtta, kuid käisime see-eest San Francisco loomaaias, mis on SD omast mõnevõrra väiksem, aga samas oli ruumi lahedalt ning pilet ei maksnud ka suurt midagi.

Selline soovitus ka, et kui külastate enam kui 3 rahvusparki, siis tasub osta 80 dollari eest aastase kehtivusega kaart (america the beautiful pass), mis tagab sissepääsu autole ja seal viibivale 4 reisijale kõikidesse rahvusparkidesse. Selle eelis on see, et mõnes pargis, kus on pikem järjekord, võib kaardiga kiiremini läbi saada (nt. GC south-rimil sai). Neid kaarte liigub siinsamas tripi foorumis aeg-ajalt poole hinnaga ka järelturul, seega hoia silmad lahti. Kui õnne pole, siis seal kohapeal maksab see kõikides rahvusparkides 80 dollarit.

Mõni aeg tagasi kirjutasin ka pikema jutu usas auto rentimisest, ehk kuidas saada võimalikult odavalt valida võimalikult hea sõiduk, sellest on juttu siinses teemas: http://goo.gl/TGWjmB

Kokkuvõttes soovitaks ikkagi kõiki asju ühte reisi mitte-planeerida ja teha teatud valikuid. Ilmselt jõuad ise varsti samale järeldusele, et sinnakanti tuleb teha mitu reisi.

Meie tahtsime sarnast reisi teha veebrusris-märtsis, kuid tundub, et ilm ei ole selle jaoks kohe üldse sobiv, kas kellelgi on kogemusi? Millal oleks üldse kõige parem aeg sarnast trippi ette võtta, et saaks lühikeste riietega käia ja päikest ka? Mõtlen siis San Diego - Los Angeles - San Fransisco - Las Vegas + enamik tee peale jäävad rahvuspargid.

september-oktoober on täiesti hea aeg@pinnuke Kevadel on Yosemite jne kaua lume töttu suletud. Märtsi löpus küll Grand Canjoni ja Bruce, Yoshua Tree jne olid külastatavad.

Minu marsruut oli selline https://goo.gl/2VGMQQ

Google ei lasknud rohkem punkte peale panna - Yosemitest peaks veel SF-i marsruut minema. Hoover Damil sai ka ära käidud ja Needles'ist sõitsime jupi Route 66 maanteed Kingmanisse.

Olemegi nüüd mõelnud, et kui SF näeme, et Yosemitest läbi ei saa siis tulme rannikult alla ja läheme Bakersfieldi kaudu edasi. Kui hetke eelistuseks on kujunenud selline ring https://goo.gl/NZQptr Tagasi peab minema ilmselt kindlasti:D Lisasin ka Rote 66 osa teekonda, mis kindlasti on ka super kogemus. Kas keegi on kasutanud ka Here mobiili gps seadet? Või olete koos autoga rentinud? Autot ka olen võrrelnud erinevatets kohtadest, Sixt.com annab muidugi võimaluseks rentida auto alates 2000 euri 11.11-25.11, rentalcars aga annab juba 500 euroga samaks perioodiks sama klassi auto?

Ma soovitan auto rentida www.americacarrental.com nimeliselt vahendajalt. Kuskil 6-7 korda olen neid kasutanud ja nii sujuv on olnud kogu protsess et julgen soovitada.

Here töötab väga hästi, enamik reisi saigi sellega navigeeritud. Muidu sul kaardil oli Seligmanist Kingmani praegu mööda kiirteed. Nende vahel on ka vana R66 osa täiesti läbitav ja ma sõidaks pigem seda vanemat osa.