autoreis Poolasse, jagage kogemusi palun

jagage kogemusi kes hiljuti Poolas  käinud. kuidas on hinnad riietele, tööstuskaubale. tahaks lapsed riidesse  saada ja  osta jalanõud ja mänguasjad ja beebitooted, kosmeetika, väiksem mööbel jne. kuidas saab öömajale? kas peab mitu päeva ette broneerima? sõidame metsikult, st. pole kindlat ajagraafikut ega sihtkohta. kuna kaasas ka lapsed, siis öömaja peab kindlasti olema, mingit telkimist ei tule ega autos kössitamist.  kuidas rahadega on, kas võetakse zlotte igal pool vastu või eurosid parema meelega? kas raha vahetada kuskil saab? millised "sildid" tee ääres annavad teada soodsast ööbimisest või hea hinnaga kaubast? kas tasulised teed on väga kallid? kas autokütust võib osta igas tanklas? jne jne. kes viitsib, kirjutage paar rida. et teada, milleks peaks valmis olema. sõitu läheme juuli lõpp, augusti algul Eestist. ahjaa. ja kindlasti mida põnevat vaadata lastega. koonduslaagri ja punkri jätaks kõrvale.

Poolas on lastega väga palju vaatamist. Oleneb kuhukanti te plaanite minna, aga mõned lingid huvitavatest kohtadest, mis meile on meeldinud (lapsed olid siis 6,8).

*Lätis Rakśi zoo. Loomaaed. Saab kaameliga ratsutada (ca 5 eur) ja loomi ise peost toita. Batuut. Ca 10 eur sissepääs perele oli paar aastat tagasi.

Lätis Bauska mootorimuuseumVarssavis värviline purskkaev

*Lodzis Manufaktura, suur kaubanduskeskus mõnusa sisehooviga https://en.manufaktura.com/

*Wroclaw multimedia fountain *Wroclaw Africarium Soolakaevandus WieliczkasLõbustuspark Energylandia  - sissepääs perele paar aastat tagasi ca 65 eur, sees eraldi ei pidanud maksma.Öömajadega me saime edukalt hakkama, kui jooksvalt broneerisime (eelmisel õhtul või sama päeva hommikul airbnb või bookingu kaudu).

Majutust pole kunagi pikalt ette broneerinud. Lihtsalt sõidame ja õhtul hakkame vaatama. Üks sõidab, teine kõrval otsib booking.com-i kaudu majutust. Valikut on. Lageda taeva alla pole kunagi jäänud. Üldiselt maksame kaardiga.  Kui juhuslikult zlotid rahakotis, siis nendega.  Raha oleme võtnud kaubanduskeskustes rahaautomaatidest.  Aga jah, mida varem broneerite, seda soodsama võite leida, õhtuks võivad paremad pakkumised otsas olla.  Lõunaks ikka teate, kus õhtul peatute?

Hinnad on soodsad. Kuna Poola on suur riik, siis täpsemate soovituste andmiseks on enam-vähem vaja teada kuhu minek. Üks suurimaid lasteriiete kette on Smyk, neil poode mitmetes suuremates linnades, Varssavi kesklinnas on suurim aadressil Chmielna 25.Majutust ette broneerima ei pea, v.a. puhkepiirkondades nagu Masuuria järved (Augustow) ning mere ääres. Booking.com aitab leida parima sobivaima majutuskoha. Eurosid reeglina vastu ei võeta ja isegi kui võetakse, siis kurss on väga kehv, parem on kaardiga maksta ning seda saad teha valdavas enamikus kohtades. Rahavahetusi on võrreldes varasemanajaga vähem, väiksemates kohtades nendele loota ei maksa, pigem võtta automaadist. Sildimajandus on kokku kuivanud, soodsat kaupa nende järgi jahtida ei tasu, pealegi on enamus sellest ainult poola keeles. Tasulisi teid ei ole palju ja võrreldes muu Euroopaga on need suhteliselt odavad (Varssavi- Berliini ots ca 20€). Autokütust võib osta igast tanklast, reeglina on odavaimad kaubakeskuste (Carrefour, Auchan, Tesco jne) tanklad.

oskate rääkida midagi ka Vilniuse turust? kuidas seal hinnad? tasub üldse sinna sõita või mitte?

Kui Warssavist läbi sõidame oleme ikka külastanud Maximuse kaubanduskeskust: /Aleja Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn/. Samuti hiina turgu /http://www.gdpoland.pl/pl/kontakt/. Viimases müüakse küll ainult hulgi, aga samas lastele kulubki palju, samuti saab tingida. Kuna turg on suur ei maksa kohe shoppama hakata, vaid uurida hindu mitmest kohast.

suur tänu vihjete eest. meil kindlat sihti pole, lihtsalt tahaks et oleks lastel huvitav ja endale rahakoti säästlik

Hmm, võib-olla ma hakkan vanaks jääma aga "... tahaks lapsed riidesse  saada ja  osta jalanõud ja mänguasjad ja beebitooted, kosmeetika, väiksem mööbel jne." ning  "... lihtsalt tahaks et oleks lastel huvitav ..." eeldab vähemalt minuarust kahte erinevat reisi...

Oleneb. On naisi, kes suudavad auto täis kraami kokku shopata ajaga mil lapsed kaks jäätist ära söövad. Samas on neid kes ühe paari teksapükste ostmisel kulutavad pool päeva ostukeskuses.

ootused on suured jah aga ega lapsedki enam väikesed pole, shoppavad ise ja mõnuga

Soovitan Varssavis Marki sissesõidul M1 Marki ostukvartalisse sisse pöörata ja pmst saab  terve päeva kõik vajaliku kätte shopata. Sh mainin , et väga tihti peale on nii Auchanis kui Tescos odavamad hinnad kui palju reklaamitud turgudel ja muudes ostukeskustes. Ka paljukiidetud ja promotod Pepco on Poolaski täiesti mõttetu koht, kuna kaup ei vasta mõistlikule kvaliteedile hinna suhteski.Just hiljuti praktiseeritud.Lastele: Palanga; Klaipeda-Nida ps, kus ka delfinaarium, suht äge show. Merilõvid ei tasu külastamist pärast. Meremuuseum ise nr 1 koht Leedu muuseumite hulgas. Küll aga võib olla põnev liivaluidetel kondamine Niidal. Paraku on Niidale sissesõit 20.- €. Praamipilet Klaipeda - Niida u 13 .-€ auto/pere.Trakai kindlus-loss Vilniuse lähedal.Palanga lähedal lahedad vabaõhu sõõgikohad ja lastemängualad:http://www.hbh.lt/ja http://www.vienkiemis.lt/Klaipeda loomaaed:http://zoosodas.com/Varssavi loomaaed:http://zoo.waw.pl/Veekeskus, mis on muidugi oluliselt lahjem kui Livu veepark, kuid...https://basen-wodny-park.business.site/Varssavis on palju muuseume ja parke ning vaatasin, et absoluutselt igal pool on erinevaid dino-parke... Huvitav, mis sauruste maaniat üritatakse tekitada. :)

Meie just naasesime sellelt tripilt. Meil ei olnud muidugi lapsi kaasas. Ma ei oleks seda ette kujutanud  (ilmselt mitmeid peatusi ja ööbimisi.Nimelt meie läksime 9ndal Pärnust ca 9.40 start ja algselt arvasime ka et enne Poola piiri jääme ööbima kuskile. Minnes me peale wc ja söögi peatusi ei teinud. Sõitsime veidi Poolas edasi (ca 100km jäi Varssavisse). Meie ööbisime küll ühe järve ääres autos, kuid soovitan soojalt AIRBNB lehte tõesti. sealt leiad head ööbimise variandid ja ette meie ei broneerinud midagi väga, vaid Varssavis peatumise kuna jäime mitmeks päevaks. Lastega käigu puhul soovitan Leedus seda Dino parki. Kindlasti plaan minna oma lastegagi sinna. Varssav ise on suur ja ilus, vaadata on palju. Parke on hulgi kus lastega olla. Meie nt ei leidnud väga parkimiskohti, tasu polnud hullu, kuid kohti lihtsalt ei olnud, seega jätsime Arkadia keskusesse ja jalutasime linnas. Toit on mega soodne ja väljas söömine on ka ikka oluliselt soodsam kui Eestis. Varssavist Gdanskisse kiirtee on tasuline, meil maksis see 28zlotti kokku. Meil ei olnud viipe pangakaart ja hea et oli sularaha zlotte. Aga Eestist Varssavi pole tavaautole tasulist kiirteed.kindlasti minge Multimedia found. Parki. Meie kahjuks jäime ilma, jõudsime siis (teisip) lõppes, ja järgmine päev ei olnud. Kaardiga saab linnas edukalt hakkama. Valuutavahetuspunkte on palju mööda linna ja amuti eurobank sularaha automaate. Võtke lastega rahulikult aega.Mõnusat reisi!

Ma saan aru, et Park Fontann'is toimub midagi põnevat reedeti ja laupäeviti... Mis seal siis toimus teisipäeval ka midagi?

 Meie oleme küll alati saanud reisi ja shoppamise koos teha. Reisi pikkus tuleb küll kokku kolm nädalat. Tavaliselt esimene peatus ongi Varssavi kiirtee äärde jääv suur keskus. Kaartidel nimega Targowek. Siis edasi enamus Saksas. Lasteriiete lemmik on C&A. Jalanõud Deichmann.Aga see teema on rohkem naise vaadata. Tagasi jõudes annab seda kola tuppa tassida. Kui vaatad hinnavahet, siis see shoppamine säästab suure osa kütusekulust.

Kas keegi oskab öelda, mida teha pühapäeval? Seal turud ja kaubanduskeskused töötavad nädalavahetustel? Kui hakkame laupäeval sõitma, siis pühapäeva õhtuks Krakowis. Aga pühapäeva päeval jääb aega üle, kuhu minna, mida teha? Samuti lapsed kaasas, koolilapsed

Pühapäeviti on kaubanduskeeld. Siis on avatud ainult tanklad ja apteegid. Kõik toidupoed, kaubanduskeskused, turud on kinni.  Poed on avatud kuu esimesel ja viimasel pühapäeval.

Poola on imeline maa, kus keskmise palgaga eestlane tunneb ennast päris hästi. Kui midagi osta, siis saab nii lastele kui täiskasvanutele soodsa hinnaga kõike. Väljas võib vabalt söömas käia: toidud on maitsvad, hea hinnaga ja portsud suured. Olen lastega käinud Gdanskis, Malborkis, Torunis, Mikolaikises. Igal pool leiab midagi põnevat, vaja vaid enne veidi kodutööd teha. Lõuna poole minnes on Zakopane üks lemmikpaikadest. Igal aastal toon sealselt turult kaasa mett ja küüslauku.

Mingit kaubanduskeeldu pühapäeval Poolas pole. Mõned väiksemad poed ja tehasepoed võivad küll kinni olla, aga suuremad kaubakeskused reeglina lahti. Nt Varssavi üks suurimaid malle, Arkadia keskus on lahti iga päev (https://www.arkadia.com.pl/access, pühapäev on niedziela), ka on iga päev lahti suur PTAK riidelaat Lodzi lähedal. Konkreetsemalt saab järele vaadata Google Mapsis, seal poodide avamisajad kirjas

Kuna Poola on sügavalt katoliiklik riik, siis tuleb jälgida, et ega parajasti mingit püha ei ole. Kui on püha, siis on küll enamus suurtest kaubanduskeskustest suletud ja ka teel võib jänni jääda- tahad vett vms osta poest, aga kauplused suletud. Augusti alguses on üks väga tähtis Neitsi Maarjaga seotud kirikupüha.

Poola on küll katoliiklik maa, ent kirik on seal riigist lahutatud ja pühasid pole seal oluliselt enam kui Eestis (aastas 13 Poolas ja 12 Eestis). Suveperioodi kõrgpunktiks on tõepoolest Neitsi Maarja taevaminekupüha ehk maakeeli rukkimaarjapäev 15. augustil. Autoreisijal tasub just selle päevale Poola läbimist rihtida, kuna liiklust siis vähe. Samas on just hommikul ilus sealseid väikseid teid läbida - pered lähevad pühapäevariietes kirikusse, protsessioonid.. sellele lisaks on 15. august ka Poola armee aastapäev, mistõttu näeb Varssavis ka uhket paraadi.

Suur tänu! Minek küll augusti algul, kuid 15ndaks oleme tagasi.Meie plaan minna otse Krakowisse (1 majutusega vahepeal) ning hakkame pihta Auscwitzist. Peame veel sinna piletid broneerima.Siis Birkenbau ja soolakaevandused ja hakkame riburadapidi tagasi Pärnu poole tulema. Vahepeal 1p lõbustuspark Enerylandia, 1p shoppamist (vat sellega oleme jummala hädas kuna niiiiiii vastakad arvamused, kus seda teha-lastele riided peamiselt) ning tagasiteel vaatame jooksvalt, kas Leedus ka miskit vaadata/teha. Kokku tahaks 6-7p max reisil olla.Pärnust Krakowisse vist kahepeale jutti karm sõita?