Autorent Bergamos

Tere ! Oleme juuli alguses minemas Itaaliasse 9 päevaks ja sooviks küsida nõu autorendi kohta Bergamo lennujaamast.  Kuna seltskond on 7 liikmeline, siis kas on odavam/mõistlikum rentida väikebuss või 2 eraldi autot. Lisaks milliseid rendifirmasid ja lehekülgi oskate soovitada auto rentimiseks ? ja milliseid tuleks kindlasti vältida ? Tänud abi eest !

Tavaliselt on mõistlik 2 inimest auto kohta ehk mina rendiks selles olukorras 3-4 autot. Täiskindlustus tasub võtta.

Isiklikult olen Bergamos Sixti vastane! Herz on turvaline, aga mitte kõige odavam ja alati ei saa ka nende käest kogu vajalikku infot.

Ise võtsin kevadel Bergamos Green Motion rendikast Yarise, bronn sai tehtud läbi Ryanairi. Auto oli puhas ja korralik ainus miinus, et krediitkaardilt bronniti 1500 kuigi oli ryanairist 0 vastutuse kindlustus samuti võetud. Mõistan nüüd et kui oleks nende käest võtnud siis tagatise bronn oleks madalam olnud. Samas summa vabasti paar nädalat reisi lõppu ja probleeme ei esinenud. Hind oli 7-8 eurot päev, et tasus ära:)

Soovitan väga soojalt Bergamos Autoclicki! Tegin tellimuse kuu aega enne reisi, aga kinnituskirja ei vaadanud. Kohapeal selgus, et olin ekslikult teinud tellimuse aprilli. Pärast telefonikõnet nende peakorterisse saime tellimuse avatud ja mõõdanikud kuupäevad tulevikku vormistatud, lisatasu ei pidanud maksma. Pealegi saime suurema  auto (25 000 sõitnud) ja tasuta GPSi, mis muidu oli lisatasu eest :) Tellisime 6ks päevaks, hind oli 167 eurot, täiskindlustus Full relax antud hinnas. Teenindus oli ülimalt meeldiv kohapeal, tagatiseks broneeriti krediitkaardilt vaid 100 eurot, mis auto tagasi tuues koheselt vabastati. Väga hea teenindus ja üli hea hinna-kvaliteedi suhe.

Stressi vaba ja ilmselt odavaim täiskasko rent on Avisel. Järgmised odavamad variandid on mis iganes saidilt 0 oma  vastutusega X kindlustusega, asja miinus on, et bronni alla läheb 1500€, nii lihtne see ongi.

Kui on olemas juht kes on väikebussiga harjunud siis mina soovitan seda, seltskond rohkem koos ja liikumine lõbusam. Olin samuti väikebussi roolis 5 päeva ja see oli väga meeleolukas reis. Meie sõitsime Malpensast Veronasse, sealt Coneglianosse, edasi Veneetsia ja tagasiteel natuke Garda järve ümbrust. Kuna meid oli 12 siis algse 3 auto asemel oli üks auto ja 9 kohaline buss soodsam. Hätta ei jäänud kusagil, juhi istumine kõrgemal ja ülevaade ka natuke parem.

Tere!Plaanin autot rentida esimest korda. Minek Bergamosse. Kasutan oma krediitkaarti auto rentimisel, kuid sõber on ainsaks juhiks. Kas nii on OK või peab neil olema just juhi krediitkaart? Kuskilt justkui jäi silma lause, et juht esitab krediitkaardi.. Sel juhul pean vist vormistama 2 juhti?

Teil on õigus, krediitkaardi omanik peab olema ka Juht1. Sellisel juhul on mõtet vaadata pakkumisi, kus on lisajuht hinna sees. Või kasutada teise inimese krediitkaarti

Ma lisan, et broneering peab kindlasti olema tehtud esimese juhi krediitkaardiga, muidu võite lausa broneeringu rahast ilma jääda autot vastu saamata (ja kõik on seaduslik). Autorendifirmad on üks kahtlane seltskond, kus väikeses kirjas tingimusi tasub alati lugeda! Kui on tundmatu firma, tasub kindlasti enne tausta googeldada, mõned (nt Goldcar) on nii halva reitinguga, et sealt autot võttes võib suurte lisakuludega lõpetada.

Jube jama ikka. Tegin bronni läbi Autoeurope (Maggiore).  Maksin oma krediitkaardiga aga juhiks ongi nüüd märgitud teine isik. Kuidas oleks nüüd targem toimida, kas saab bronni muuta: märgin siis ennast juhiks.... või mida teha? Väga ei tahaks ise juht olla.Aga mis saab siis kui märgin ennast juhiks. Lisajuhti ei märgi, aga sõidab ikkagi teine?Maggiorest autot võttes tuleb siis ka krediitkaart letti lüüa, eks? Et tagasitraha läheks maha. Tänud ette!

Autoeuropel on tavaliselt tasuta tühistamine või muutmine hinna sees, soovitan uurida, kas see on võimalik? Kui kindlasti on vaja tasuda ühe inimese kaardiga, aga sõidab teine, siis on ainuke legaalne võimalus, et krediitkaardi omanik on esimene juht ja "päris juht" on teine juht lepingus. Ilma teist juhti märkimata on see probleem, et õnnetuse korral kindlustus ei kehti, seega väga ei soovita seda riski võtta (maksad kõik kahjud omast taskust).Samuti tuleb kindlasti tähele panna, et tegu oleks krediitkaardiga. Kuigi netis lubab tihti bronni kinnitada ka deebetiga, siis kohapeal nõutakse ikka krediitkaarti ja selle puudumisel võib samuti olla tulemuseks, et oled maksnud, aga autot pole. Päris räpane äri, paljud esimest korda rentijad saavad mõne sellise konksuga pihta.

Krediitkaardiga maksmisel on jah autorentidel selline asi, et nõutakse kohapeal näha seda sama kaarti, millega broneering tehtud.Isegi, kui on 100% ette makstud, siis tahetakse ikkagi näha sama kaarti.Kui sama kaarti kaasas pole, siis broneering tühistatakse.Seega tasub jälgida, et autot broneerides ei tekiks olukorda, kus vahepeal kaart aegub ja saate uue.

Või kui selline olukord tekib, siis võta kaasa ka aegunud kaart. Mul on ükskord selline olukord olnud, kus lihtsalt oli vaja kaart kinni panna.

Minul langes kaardi vahetamine broneeringu ja reisi vahepealsele ajale. Küsisin kohe rendifirmast, et mis saab, kui broneerin sellel hetkel kehtiva kaardiga ning kohale jõudes on mul juba uus kaart.  See ei olnud probleem.. Põhjus võis olla ka selles, et maksin 1/3 broneerides ja ülejäänu kohapeal (nende reeglid). Ei olnud see rendihiiglane vaid väike tegija. 

Kas kellelgi on kogemusi ka praegu septembri lõpus (äkki ei ole enam nii tipphooaeg) auto rentimisega Bergamo lennujaamast  ilma broneeringuta? Et lihtsalt lähed kohale ja küsid, et mis pakkumises on. Ise arvan,e t Bergamo on suur koht, et võiks ju eeldada, et midagi ikka saab kui just spetsiifilisi soove pole.  Või oleks hinna mõttes mõistlik minna hoopis Bergamo linnast kusagilt võtta auto, mitte lennujaamast?

Bronni auto läbi Eesti Avise avis.ee ja võta täis kasko. Täiesti muretu elu. Letis koheldakse nagu kuningat. Augusti keskel (tipphooajal) Fiat 500 4 päeva 130 eur koos 0 omavastutuse kindlustusega. Autot tagasi tuues vaadatakse ainult, et kas rattad all. Kui õigesti mäletan ei bronnitud kreditkalt ka muud kui täis paak kütust hinnaga 1,20 eur liiter kuigi tanklas oli 1,70. Loomulikult jätsin ma paagi tühjaks.

Läbi rentalcarsi või ka ryanairi vaadates ei ole võimalik pärida kolmandate riikide kohta. Oleks plaan liikuda Monacos ja Shveitsis. Kuidas kogemused on? Peab selleks eriluba küsima, täiendavaid dokumente vormistama (a'la roheline kaart)? Kas sellise sooviga saab vaid otse neilt võtta?

Vaatad rentalcarsist rendifirma ja siis vaatad nende sihtkoha lehelt tingimusi, näiteks hertz.fr Prantsusmaalt võttes jne. Vahet pole, mis vahendaja kaudu auto võtad, lõpuks kirjutad ikkagi alla rentija lepingule. Kõiki kohal makstavaid lisatasusid on ka mõtet üle kontrollida rentija vastava maa lehelt. Need võivad vahel olla üsna erinevad vahendaja lehel mainitud tasudest.

Mul on eksootika mõttes viisakate ja lubatud riikide vahele pikitud Monaco, Liechtenstein ja San Marino. Neid ei esine ühegi rendifirma lubatud sihtriikide hulgas. Samas, kui Shveits, Austria ja Prantsusmaa on lubatud, siis vast probleemi ei teki? Nõuded rehvidele/kettidele on muidugi järgmine peavalu.Ja kui võtaks ometi keegi neid rendifirmasid ja vahendusportaale nuhelda tegeliku lõpphinna kuvamise osas. Aimamaks, milline lõppude lõpuks soodsam tuleb, on ikka karm peavalu ja korralik juriidika.