Autorent pettusega. Economy car rentals

Kui soovite rentida autot, siis hoidke ennast eemal firmast, mille nimi on "Economy car rentals".  Jääte ilma nii rahast kui autorendist. Pöördudes panga poole tehakse üllatunud häält ja soovitatakse rentniku poole pöörduda. Rentisin auto nädalaks 2019 jaanuaris  Tenerifel neti kaudu ja pärast tasumist  suunati autot otsima lennujaama. Loomulikult ei teadnud lennujaama autorendi alal keegi sellisest firmast. Firmasse helistades vastas automaatvastaja.  Pank väitis, et ei saa makstud raha tagasi kutsuda, kuna selleks on eelnevalt ühendust saada rentijaga! Tervitused siis LHV panka!

Ps. Uurisin naljapärast ja selgus, et sellel firmal on esindus ka Pärnu lennuväljal ja Tallinnas on nende autode ülelinnaline uputus. Jagage seda petturlust!

See näib olevat vahendaja. Kas neilt saadud paberid ehk ei andnud sulle aimu, kes on tegelik rentija? Rentalcars.com esindust ei ole samuti üheski lennujaamas nähtud.

Vormistades tellimuse firma kodulehel ei saa sa mingit paberit. Maksad kaardiga ja näitad, millisest kohast soovid ( näiteks lennujaam) auto saada. Tee proovi ja broneeri suvalisest eesti linnast  auto "Economy car rentals"  kaudu...

Korra turgatas, et võiks selle läbi teha. 3 päeva Tenerifel 4 €, see kõlab kahtlaselt.

Minul kunagi Istanbulis rentides tuli pärast makset meilile dokumendid, kus oli ilusti näha, kellelt täpselt auto saan ja mida selleks teha tuleb.

Need odavad rendikohad ei oma lennujaamades teeninduspunkte.
Niisiis rentisime Atheenas auto ka kuskilt imelikust firmast lennujaama . Esmalt tormasime ka autode rendi alale ,kuid sellist firmat ei teadnud keegi.
Tekkis panika, aga üks lennujaama töötaja soovitas välisukse juures ringi vaadata.
Jah ennäe seal seisis mees õigel ajal
silt kaelas meie nimega!
Sõitsime lennujaamst ära ja viidi rendiautode platsile mõne km. kaugusel. Kirjutasime lepingule alla ja saimegi auto.
Järgmine kord Kanaarikatel olime juba targemad .
Seal ei olnud ka sellel firmal kus rentisime teeninduspunkti lennujamas ,vaid ukse ees ootas  väikebuss firma reklaamidega (Almo vist oli) ja viidi samuti lennujaamast ära . Pärast auto äraandmist  toodi lennujaama tagasi.
Ennem kui sõimad pettuseks, siis mõtle äkki ei suutnud sa lihtsalt leida seda rentijat.
Meile oli ka Atheenas üllatus,et keegi niimoodi lennujaama uksel meid ootab lehvitades silti.
Need on lõunamaade veidrused.
Sellel Rendiautode vahendajal võib olla palju  koostöö partnereid ja võimalik et Pärnu lennuväljale toob ka keegi auto.
Tehes bron.sellistel lehtedel tuleb vaadata kes on konkreetne teenuse pakkuja,ehk kes annab auto.
see leht on lihtsalt maakler.

Kirjeldust lugede tekkis selline huvitav küsimus. Kas sa rentisid auto samaks päevaks, kui broneeringut tegid?

Economy Car Rentals pole rendifirma vaid vahendaja ja tema omapäraks on see, et rendifirma selgub alles peale broneeringu tegemist. Tegelikult saab selle tihti eelnevalt selgeks teha ka veidi uurimistööd tehes. Vahel viskab rendifirma nime ise lehele märkusega, et selle firma autod saavad kohe otsa jne.
Mingi kinnitus peab peale tasumist kindlasti tulema, sest muidu sa ei tea, mis firma poole ja kus pöörduda. Lisaks ei võta sind keegi ühaski firmas jutule väitega, et tegid kusagil internetis broneeringu ja maksid kõik juba ära ka. Kui selle kohta mingit tõestust ei ole, siis ei ole ka mingit autot kusagilt saada. Arveldamine vahendajaga käib tõenäoliselt alles kunagi hiljem ja raha saamiseks peab rendifirmal olema sinu esitatud vautšer vms.
Kui tegid broneeringu tõesti samaks päevaks, siis 10 min hiljem poleks tõenäoliselt isegi õiges rendifirmas sinu broneeringu kohta veel mingit infot olnud. Kuna tõenäoliselt oli tegemist ka firmaga, millel lennujaamas esindust ei ole, siis oleks pidanud kusagilt kaugemalt keegi sulle järgi sõitma hakkama jne.
Aga kinnitus oleks ikka pidanud meilile tulema, sest muidu sa tõesti ei tea, mis firma sind üldse teenindab.

Mulle selline ehku peale detektiivitööd nõudev rent ei sobi. Seega olen neid vältinud. Aga mõnes eksootilisemas kohas olen saanud pakkumisi uurides vihjeid, mis firma poole võiks otse pöörduda.

Ise olen kasutanud Küprosel antud vahendajat. Meilile saadeti e-vautšer, kus oli suurelt kirjas rendifirma (Enterprise) ning puust ja punaselt ka täpne juhis kuidas minna kohtumispaika. Kõik läks ludinal ja mitte üks paha sõna pole economycarrentalsi kohta öelda. Samahästi võiks näiteks budgetairist lennupiletid ostes minna neid pärast mööda lennujaama taga otsima ja kõva häälega petiseks tembeldama.

Nagu öeldud, tegu vahendajaga. Tegin huvi pärast katse, märkisin rendikohaks Tallinna lennujaama ja peale autovalikut järgmise astme juures (kus juhi andmeid küsitakse), näidatakse juba, millisest firmast valitud auto saadakse. Erinevate sõidukite puhul olid mõistetavalt ka erinevad rendifirmad esindatud. Kindlasti pidi see märge ka kinnituskirjal olema. Kardan, et algsõnumi autoril on midagi kahe silma vahele jäänud.

See on nagu booking.com hotellide puhul, ei ole ju sügavat mõtet võõras linnas bookingu nimelist öömaja otsida.

Siin on ilmselgelt tegu kasutaja oskamatuse/lohakuse/laiskusega kui ER-i veaga.

Tenerife 3 päeva 4€ eest võib kahtlaselt kõlada, samas võimalik. Ise broneerisin veebruari lõpus Girona lennujaama nullomavastutusega Fiat 500 nädalaks kokku 25€ eest. Ilma kindlustuseta oleks nädal aega olnud 5€ (päev seega alla 1€). Auto oli nagu lubatud, mingit kütuse ettemaksu ei tahetud, kättesaamisel ja tagastamisel probleeme ei olnud.
Vahendaja kasutamine pole iseenesest paha, eeldusel et tegemist on usaldusväärse firmaga, mis pakub paremaid tingimusi kui rendifirma ise. Minu kogemus on sakslaste Billiger Mietwageniga, mida ka siin foorumis soovitanud olen ning minule teadaolevalt on seni kõik nende pakutavaga rahule jäänud, sh klienditeenindusega juhtudel, kui mingeid tõrkeid esines.

Olen 2-3 korral rentinud selle vahendaja käest USA s, Mehhikos ja Portugalis ja ilma probleemideta. Voutser mis saadetakse mailile on kirjas kes on konkreetne rentija. 4€ ilma kindlustusteta ja tagatiseta on täiesti võimalik, ise rentisin Mehhikos 2€ ööpäev, millele lisandusid kindlustused ja tagatis.

Me oleme ka hea mitu korda selle firma kaudu rentinud ja alati ka kõik ilusti toiminud.

Teemaalgataja, sellist postitust saaks võtta isegi laimuna, sest sinu enda rumalus ei anna õigustust avalikus foorumis ettevõtet maha teha! Tegemist on autorendifirmade vahendusfirmaga!
See on umbes sama, kui sa ostaksid lennupiletid näiteks tickets.ee kaudu ja siis tuleksid siia teemat tegema, et petturid!!! Mingit Ticketsi lendu ei olnud!!! Ja keegi raha ka tagasi ei anna!

Meenub TV-s näidatud lugu kahest mehest, kes Tallinna Lennujaamas oma lendu ootasid. Ei jõudnud nad vist isegi check-in või läbisid ainult selle. Teised olid siis süüdi, et nemad lennust maha jäid ja lendu ei peatatud, kui aru said, et nad oleks pidanud ka turvakontrolli läbima.

Kõrvalmärkusena. Ei taha poliitiliseks minna, kuid paistab, tegu on tõelise EKRE valijaga. 
Kuidas see asja muudab. Täpselt nagu eelnev postitus, kõik teised on süüdi ja käime laimame.
Viisakas oleks oma viga tunnistada ja öelda, kogemused puudusid, ei lugenud piisavalt, kui tegin broneeringut.
Economy Car Rentals leheküljel on kõik kirjas: Airport Desk, Free airport shuttle service, Meet and Greet.  
Ja kui ei tea, siis selleks siin see foorum on, et nõuannet küsida.

Olen EconomyCarRentalsit vahendusteenust kasutanud 20+ korda ja viimasel ajal isegi teiste vahendajate pakkumisi pole võrdluseks enam vaadanud. Hind ja tingimused on olnud parimad.

Ja siiani pole ühtegi väiksematki jama olnud. Aga tähelepanu hajumine on paar väikest seikka toonud, kõrvalmärkusena teistele:
1. Malagas ei aksepteeritud krediitkaardina toimivat deebetkaarti ja ei antud autot enne kui ostsin omavastutuse täiskindlustuse. Nii, et päris krediitkaart alati kaasa.
2. Viimasel ajal ei ole ka väga põhjalikult autorendifirma tingimusi läbi lugenud, USA-s sokutati mingi X-kindlustus arvele lisaks, kuigi ütlesin selge ei. Arvan, et tehti meelega. Väike $ ja € kursivahe ka. Nii, et autorendi firma summad alati täpselt üle vaadata.

Miks teemaalgataja peaks vabandama? Tõde ju selgus ja uskuge mind,  et selliseid lugusid on sadu ainuüksi Eestimaalt. 

Väga õpetlik lugu kõigile, eriti neile, keda tuttavad õhutavad omal käel reisima ja raha sellelt raha säästma.  Tegelikult maailm  ei ole lihtne!

Miks peaks teemaalgataja vabandama? 

Selle pärast, et ta süüdistab firmat täiesti alusetult pettuses ja ärgitab kaasfoorumlasi seda "pettuse" infot jagama.

Hbert, teemaalgataja ju kirjutas:

"Ps. Uurisin naljapärast ja selgus, et sellel firmal on esindus ka Pärnu lennuväljal ja Tallinnas on nende autode ülelinnaline uputus. Jagage seda petturlust!"
Kahju on, et nagu tavaliselt selliste teemade puhul, on hiljem algataja kadunud nagu vits vette. Tooks siis täpselt ära, mis info tal broneeringus kirjutatud oli ja/või millest valesti aru sai.