Autosuvilate rent?

Kas keegi oskab soovitada head matkabussi? Plaanime minna perega nädalaks Eestit avastama ja tundub, et kõige mugavam oleks minna just autosuvilaga.Ette tänades

Daniel´i poolt olevas firmas ei kontrolli need "vastutulelikud inimesed" kas gaasiballoon töötab või mitte. Kasutasime nende väiksemat autot juulis ja seiklusi gaasiga oli rohkem kui rubla eest. Vastutulelikust ei näinud kusagil.

Üldiselt on need autosuvilate rendihinnad nii räiged, et soodsam tuleb oma autoga minna ja hotellides ööbida.

Kusjuures just vastupidi. Autosuvila ööpäeva hind oli 110€ aga normaalne hotell neljale inimesele on palju kallim. Lisaks see vabadus, et sõidad kuhu ja millal tahad :)

Hea LiisMMeieni jõudis info, et olete meid kommentaaris maininud. Kõigepealt on meil hea meel, et meieni jõudsite ning meie matkabussiga reisile läksite. Väga kahju on aga kuulda seda, et ainus mis meelde jäi oli gaasipliidi kasutamine. Nagu ka pärast kohapeal tuvastasime, tekkis mure sellega, et teile ei jäänud täpselt meelde kuidas pliiti kasutada ning seetõttu ei saanud seda kasutada. Meie poolt siiski kõik töötas. Sellegi poolest olete hea meelega meile endiselt tagasi oodatud ning järgmine kord proovime veel paremini.Kõike paremat

Mulle tundub, et see siin on mingi libateema, kus üks inimene iseendaga suhtleb ja reklaami teeb.

Ära võrdle normaalset hotelli autosuvilaga, kui Sulle pakutaks hotellis 10m² tuba neljale, siis see ei oleks normaalne. Lisaks kohutavad sõiduomadused ja suur kütusekulu, ainuke suur boonus ongi vabadus ööbimiskoha valikul ja nautida auto aknast hommikul avanevat vaadet.

Ei ole ju vabadust ööbimiskoha valikul, selleks tuleb kasutada ametlikke kohti, kus siis lisandub rendihinnale veel üksjagu juurde, keskmiselt vist mingi 40 euro ringis. Kui arvestada ka suurem kütusekulu, ebamugavused kitsastel teedel liikumisel, keerulisem parkimine ja see, et hotellides on hommikusöök hinnas, siis tuleb neljaliikmelise seltskonnaga sellise auto kasutamisel päevahinnaks ligi 200 eurot. Kordi odavam variant on oma auto ja telk või siis hotellide kasutamine. Just reisilt tulnud ja näiteks Varssavis saime neljalöe inimesele toa 60 euro eest ja seda Hiltonis.

Rentisime eraisikult, 75 euri ööpäev. Auto oli küll 5+ aastat vana, aga kõik toimis. Kui on lastega pere ja Eestis matkata, siis väga hea variant. Peatusime täpselt siis kui vajadus tekkis, st imik ei olnud enam nōus istuma, tahtis süüa jne või leidsime mõnusa ranna. Eestis ei ole see kàmpariga peatumine suvalises kohas probleem.

Okidoki portaalis just jäi silma matkaauto rent. Hind al 65 eur ööpäev, peaks olema suhteliselt soodne.

Inimesed on erinevad. Mõnele ei hakkagi see matkaauto sobima. Ainult hinnast lähtumine on umbluu. Tegelikult tuleb üks paaripäevane reis ära teha. Siis selgub alles tõde. Siin on sada pisiasja, mis võivad varieeruda ja reisi meeldivaks või vastikuks muuta. Ilma proovimata jäädki arvama.Kõiki neid pisiasju kirja panna läheks liiga pikaks.Eestis on ilma kämpinguplatsitagi ööbimiskohti hulgim. Mul tuleb 10 aasta kohta Euroopas 5-6 kämpinguööd. Reisid alla kolme nädala ei ole.65-75 on väga hea hind päeva eest.

Matkbussi üldiselt odavalt välja rentida ei saagi. Omanikul on sellega seoses ikka üksjagu kulusid ka. Ja rentides tahaks ikka, et kasko oleks ja buss ikka tipp-topp töötaks.Kui ametlikel kämpingplatsidel peatuda, pole sel bussi rendil eriti mõtet, sest reis läheb ikka väga kalliks. Meie oleme ikka peatunud seal, kus tasuta saab. Ja üldjuhul kahjuks need pole olnud looduskaunid rannikud. Pigem ikka kohad, kuhu õhtul tulla, öö ära magada ja siis varakult edasi sõita. Kämpinguid oleme kasutanud siis, kui on soov olnud end korralikult pesta. Samas päevased peatumise ja söömise kohad on olnud küll kaunid. Ja söögipausi saab teha just siis kui see vajalikuks osutub.

Oli kunagi endalgi valik minna autosuvilaga Euroopat avastama, kuid kallis rendihind, kallid kämpinguplatsid, halvad sõidumugavused, suur kütusekulu ja kõrgemad teemaksud said määravaks. Rendihind 6-kohalisel bussil oli nii kõrge, et mõistlikum olnuks osta selline riistapuu ja pärast maha müüa, kuid kallid käminguplatsid pani mõtlema, Horvaatias ja Itaalias 30€ auto + 5-10€ inimene oli liiast, kolme nädala peale tuli hotellides ja korterites keskmine ööbimiskulu kuuele 60€ öö, seega läksime väikebussiga. Kuna Euroopas väga metsikult ööbida ei õnnestu, saigi see mõte maha maetud. 

Mis jutt, Euroopas metsikult ööbida ei saa?Käinud juba 15 aastat euroopa tuuridel, nendest viimased viis matkaautoga ja ööbinud metsikult isegi nendes riikides kus ametlikult keelatud metsik ööbimine.

Minu arust pole matkaauto puhul mõtet vaielda, kas hotellis on soodsam või mitte. See seltskond, kellega mina olen kokku puutunud, nende jaoks on matkaautoga reisimine elustiil. See, kas ta on odavam või kallim on hoopis teisejärguline.Mulle näiteks hakkas see meeldima, kui vähe nooremana sai pidevalt suviti Hispaania ja Itaalia kämparites külg-külje kõrval kohalikega elatud, kes sellist elustiili harrastasid.Ehk ei ole õiget ja valet, on igaühe enda eelistused.

Minu küsimus oli tegelikult ainult hindade kohta ja kust saab :DAga no eks tore muidugi kui teema areneb ;)

Kinnitan ka seda, et see matkaauto kippub tõesti rohkem elustiil olema.Olen paljudele öelnud, et kahenädalase puhkuse jaoks isikliku matkabussi ostmine on raha tuulde viskamine. Üks asi on see hetkekulu, teine asi aga varjatud kulud.  Mul on sellel aastal kilomeetreid sõidetud umbes 7000. Tuleb soov või vajadus ja ma ei pea rentimisele mõtlema. Istun ja sõidan.  Vanasti oli kämpinguplatsi mõte elekter ja pesemisvõimalus. Ei enamat. Saksas saab ka täna kiirtee tanklas pesta 3.- EUR inimene. Päiksepaneel katusel katab osa tarbimist. Kämping sobib siis, kui oled lähikonnas mitu päeva. Aga rahu ja vaikust seal pole.  

väga paljudel platsidel on isegi grillimine keelatud, eks see rohkem elustiil ole, e. kallis lõbu

Lihtsam haagisuvilaga. Odav soetada või rentida. Pargid oma elamu ära ja jääb vabadus liikuda väiksema autoga.

Haagissuvila vedamiseks on ikka piisavalt autot ka ette vaja ja kui autorongi mass läheb üle 3500 kg, siis on vaja erilube (BE kat). Lisaks on suure haagisega sõitmine keeruline ja vajab harjumist. Pikematel sõitudel on matkaautos lastel hea laua taga joonistada või mängida ja wc-peatuse saad ka hästi ruttu ära teha, sest autost keegi väljuma ei pea -  haagise puhul see võimalus puudub. Seega võib öelda, et haagise kasuks räägib küll soodsam hind, aga kasutusmugavuselt jääb matkaautole siiski alla.