Bali rannad

Tere,

Sooviksin teada reaalsetest kogemustest, kus on Balil kõige ilusamad valge liivaga ja puhtad rannad? Olen palju lugenud foorumitest, et sealsed paradiisirannad on pigem suur müüt, endal minek märtsi lõpus ja meeldiv oleks kuulda teiste kogemustest, kes juba on käinud saart avastamas :)

Hei,

Käisime kevadel Balil ja ilusad rannad on ainult vist lõunas, kuhu meie ei sattunud. Ülejäänud on siiski pigem sellisid mini rannad ja tumeda vulkaanilise liivaga rannad põhas. Gili-del pididi need imeilusad rannad olema, mis piltidel figureerivad- ise pole käinud aga nii nad räägivad :)

Puhkasin elukaaslasega Balil eelmise aasta märtsis ning paradiisirannad on seal kindlasti olemas :) Valge liivaga rannad asuvad lõunas, tumeda liivaga rannad põhjas. Lõunatipus asuvad rannad on väga puhtad, st neid koristatakse iga päev kogu päeva vältel.

Hedi, kas võiksid öelda natuke konkreetsemalt kohad, kus Sa käisid?

Nusa Dua ja Kuta, aga tegelikult on kogu lõunarannik selline. Lõunas olid küll ilusad rannad, aga tegelikult meeldis mulle põhjas ja keskosas (Ubud ja selle lähiümbrus) rohkem, kuna seal oli nö päris Bali hõngu :) Lõuna on turistikeskus, minu meelest oli tänavapildis rohkem turiste kui kohalikke...

Ma just paar päeva tagasi tulin Balilt ning Kutas me küll ei ööbinud aga sealne rand oli minu arvates päris inetu. Liiv päris valge polnud, pigem selline Pärnu ranna poole. Jimbaranis võttis rand halvas mõttea sõnatuks. Tohutult prügi täis, kogu rannariba peal jooksis paks prügi rant. Canggus käisime surfamas ning lained on seal super aga liiv tume. Seranganis on juba heledama liivaga rand ja sinisem vesi. Kõige ilusamad rannad olid ikka Gili Trawanganil, helesinine läbipaistev vesi ning valge liiv. Gili Airil minu arvates päris sellist randa polnud. Aga ikka kahjuks ka Gilidel oli rannas prügi. See pidi olema praeguse vihmahooaja probleem, sest suured tuuled kannavad randa prahti...Kuid minu jaoks Trawanganil see häirivaks ei saanud. Ikka väga nautisime seda saart :)

Mina ööbisin Sanuri rannahotellis ja jäin rannaga igati rahule. Ju sealt oli prügi ära koristatud.

Kui Kuta on läänepoolne, siis Sanur on idapoolne. Sanur vaiksem ja rahulikum ka, Kuta pidi möllu ja läbu rand olema. Islamistid on ka Kutas paar korda suurt pauku teinud, seega parem sealt eemale hoida.

Kuta ei olegi rannapuhkuseks See rohkem surfamiseks ja pidutsemiseks ja peale reisi üheks-kaheks ööks .Nusa Dua on väga ilusa liivarannaga ja kallite hotellide ala. Meie puhkasime jaanuaris nädala Gili Airil. Seal on ilusa valge liivaga randu külluses.Vaikne rahulik külaelu paljude mõnusate söögikohtadega kus õhtuti elav muusika. Saab sukelduda,snorgeldada,jalgrattaga või jala saart avastada. No tõeline puhkuse saar.

Ma ei ole Nusa Duast eriti vaimustunud. Ilusad rannad on ainult siis kui on viietärni hotelli ala - mõnel sellisel aga ei saa sa üldse peatuda, kuna tooli sulle ei võimaldata (ainult hotelli klientidele) ja kuna me olime lastega (sh beebi), siis palja liiva peal ei saanud päris olla. Nusa Dua randade probleem minu jaoks oli vesiliiva taoline poolemeetrine riba kohe merre sisenedes - vesi keerutab liiva nii kõvasti üles et maa ei kanna hästi ja kerge on kukkuda.

Bali rannad - kas heleda või tumeda liivaga, on ikkagi päris agressiivsete lainetega. Isegi lõuna ja idarannikul. Idarannikul on muidu imeline snorgeldamise paik Blue Laguna, aga pead maadlema korralike rull-lainetega, et snorgeldama saada.

Bali ei ole minu jaoks rannapuhkuse koht, kuigi ilmselt on see üks lemmikksihtkohti sellele vaatamata. Tais on palju rahulikumad, parema liiva ja puhtusega rannad.

Gili Airil polnud viga, aga Filipiinidega ei anna kindlasti võrrelda :) Suurem osa rannast oli kas koralliklibune või siis betoonist (rannabaarid). Paar kena liivaranda oli muidu ka.

Minu isiklikud lemmikud on: Uluwatu koobasrand, Karma Kandara privaatrand, Thomas beach, Secret beach, Blue Lagoon ja Sanur. Viimased kolm on Ubudis elades kõige lühema rollerisõidu kaugusel.

Bali rannad polegi klassikalised valge liivaga paradiisirannad. Ilusaimad rannad leiab ilmselt lõunapoolelt ja naabersaartelt.

Kui ranna alusel majutust valida, siis kõige turistikamatest piirkondadest pigem eemale hoida. Siin blogipostituses on erinevatest piirkondadest ja randadest juttu: http://happylittletraveller.com/bali-with-kids/

Paradiisisaar Bali - minul oli paradiisisaarest teistsugune ettekujutus. Gili Trawangan on tore väike saareke kuid vees on hullult palju korallipuru. Vee mõõn oli suure osa merepõhjast paljaks teinud. See oli päris huvitav nähtus. Võisid käia madalas vees (muidugi mitte paljajalu) ja vaadata kuidas igast koralli/kiviaugust turritasid välja meresiilid. Teisel pool sadamat oli parem põhi kuid jah pehme liivavall ja vett pööravad lained tahtsid jalust maha lüüa. Aga vesi ise mõnusalt soe. Teist korda ei läheks, sest Tais, Sri Lankal ja Indias olen näinud ilusamaid randu.

Olen kahel korral juba Balil käinud ja see jutt et seal koledad ja mustad rannad on täiesti vale. Kuta rand surfamiseks ülihea ja ei ütleks et sitane oleks olnud üldse, Vb siis sattusime just sellel ajal sinna :D uluwatu kaljude vaheline rand lihtsalt imeline. Sanuris pole ka midagi, eks Vb leiab ka rannariba mis pole Vb just nii puhas aga siiski ei ütleks et seal ilusad rannad pole!