Bali saare piirkonnad ?

Paluksin abi Bali saarel hotelli valikul ? Valikus on Nikko Bali Resort & SPA mis asub Nusa Dua piirkonnas ja Segara Village mis asub Sanur Beach kandis.Kui keegi oskab aidata või siis tiba valgustada nende piirkondade erinevusi või + ja - oleks supper :) Ette tänades, Kadi

1
2

Nusa Dua on igav.. Liiga rahulik ja kallis piirkond, kus ainult 5**** hotellid ja golfi väljakud.. :P Sanuri soovitaks enne.

Endale valisime hotelli KUTA piirkonas :) Kõige rohkem rahvast ja kõige aktiivsem ööelu !! Me valisime hotelli ise ilma reisubüroota, bronnisime Online ja saime väga soodsalt. Lennupiletitega oli ka nii, et uurisime mis lennufirmaga reise tehakse ja ostime piletid otse lennufirmast. Seega reisubürood seekord kahjux meie pealt ei teeni.. :D


Kes veel Mais Balile võib kontakteeruda (M27,M28) [email protected]

0
0

Olin märtsis saare lõunatipus ning kindlasti soovitaks pigem Kutat ja Seminyaki kui Nusa Duat. Vabam meeleolu, rohkem kohalikku elu ja mõistlikumad hinnad. Peatusime Seminyakis Anantaras (www.bali.anantara.com), väga hea teenindusega hotell rannas. Kui pole kinnisideed kogu aega rannas veeta, siis soovitan kindlasti käia Ubudis, kus resideerub kümnete kaupa kunstnikke ning on ülimalt mõnus ja ehe olemine. Hotellide osas pole head ülevaadet erinevatest hinnaklassidest, saare üks paremaid hotelle on kindlasti Amandari Ubis (www.amanresorts.com), aga paraku ka suhteliselt kallis. Pole kohalikust elust nii ära lõigatud, kui kõik muud paljude tärnidega hotellid. Kui ise väga seikleja pole, saab hotellist matkajuhi kaasa. Korraldavad ka raftingut (hotell on jõe ääres). Põhjas pidid olema head sukeldumiskohad, sinna kahjuks ei jõudnud.

0
0

Meie ööbisime Nusa Duas ja jäime väga rahule. Kuna saar on väike, siis erinevate kohtade vahel on igati lihtne ringi liikuda. Kuta oli küll tore mõneks tunniks, aga jubedalt ülerahvastatud. Seega oli tore päeval mööda saart käia ja õhtul rahulikult jälle Nusa Duas puhata. Samuti olid Nusa Dua rannad väga ilusad ja rahulikud (mitte ülerahvastatud nagu paljudes teistes kohtades nägime). Arvan, et lähtuda tuleb sellest, millised on Balile minnes ootused - kui rohkem ööelu, peod ja kus rahvast palju, siis kindlasti on Kuta kant sobilikum. Kui pigem otsida rahulikumat puhkust (aga see ei välista igapäevaseid väljasõite), siis Nusa Dua on väga mõnus. Sanuri rannas käisime korraks ja tulime sealt suht ruttu tulema, kuna meie maitse jaoks oli liiga ülerahvastatud. Kahjuks küsitud hotellide kohta ei oska midagi soovitada.

0
0

Eks valiku pead ikka ise tegema vastavalt oma rahakotile ja soovidele aga Nusa Dua on väga ilusas kohas! Resortid on enamuses ka vee ääres, ehk igal resortil on oma rannajoon, seega suht mugav kui tahad hommikul kohe randa jalutada. Sanur ei ole väga populaarne koht millegi poolest, aga nad mõlemad suht Kuta lähedal, taksoga või võrriga ei ole kallis ega kaugel.

Kutas kogunevad algajad surfarid ja seal on peamine rand, action ja ööelu.

Kui sukelduda meeldib siis Põhja pool on veel väike linnake nimega Lovina. Kena vaikne koht, kus palju sukeldumisklubisid ja rohkem kohalikku elu võimlaik näha. Samuti saab delfiine käia päikesetõusudel vaatamas. Seal ka üks väga kuulus Melka Bali Dolphin Resort, kus üks hollandlane on teinud resortisse terve loomaaia, sh on basseinis delfiinid, kellega koos võimalik ujuda.

Käsitöökeskus on saare keskel asuv Ubud. Igal juhul soovitaks võtta ette reisi saare ühest otsast teise üle mägede ja ööbida erinevates kohtades. Aga eks see oleneb juba reisi pikkusest jne.

0
0

Nov lõpus lendame Bangkoki ja sealt siselennuga võiks edasi kuhugi põrutada, miks mitte Balile. Andke soovitusi. [email protected]

0
0

Kui Balil oled, siis käi ära ka Gili saartel. Sinna saab Badangbai sadamast kas läbi Lomboki alguses suure laevaga ja pärast teisest saare otsast väikese paadiga või siis otse kiire paadiga. Läbi Lomboki kestab sõit terve päeva - 8-9 tundi - hinnaks mina kauplesin 140k ruupiat. Otse kiire paadiga läheb 1,5 tundi, hind on umbes 600k ruupiat. Kiiretel paatidel on terve taguots mootoreid täis laotud ja läheb lihtsalt jõhkra jõuga läbi lainete. Gili Trawaganil on elu kõige rohkem - nii hotelle kui ka ööelu. Üldiselt on gilidel aga vaikne ja rahulik, kuna mootorsõidukid on saarel keelatud. Sõita saab kas jalgrattaga või hobusega. Hinnatase on ka kõrgem kui mujal Indoneesias, aga Balil ka odavam pole. Teised kõrvalsaared - Gili Meno ja Gili Air on rahulikumad.
Asukoht: http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=indonesia,+gili+trawagan&sll=-0.789275,113.921327&sspn=31.497072,39.418945&g=indonesia&ie=UTF8&hq=&hnear=Gili+Trawangan,+Indonesia&ll=-8.326327,116.058197&spn=0.493249,0.615921&t=h&z=11

Üks huvitav juhtum tuli veel meelde seoses politseiga Balil. Peatavad kinni turiste ja tahavad raha saada - mingi põhjuse ikka leiab. Seisin autoga tee ääres ja uurisin kaarti, politsei sõitis kõrvale ja vaatas et turvavöö on lahti. Tegi oma pakkumise et maksan kas 200k ruupiat kohe (umbes 200 eeki) või lähme jaoskonda ja siis pärast mingi kohus otsustab kui palju trahvi saan. Pakkusin et lähme sinna jaoskonda, sest see politsinikule ei meeldinud. Selle peale kirjutas mulleb mingi paberi, kus minu rahvusvahelise juhiloa andmed peal ja tahtis et sinna alla kirjutaksin. Ütlesin, et ei saa sinna alla kirjutada, kuna see on indoneesia keeles ja ma ei saa sellest aru. Selle peale ei viitsinud politsinik rohkem tegeleda ja sõitis lihtsalt minema.

Rendiautot ei ole mingit mõtet võtta, kuna saare kohta puudub normaalne kaart(tee on kas teises kohas või on uus tee vms) ja viitasid ka pole. Muidu rendika sain 120k ruupia eest aga loobusin suht kohe. Koos juhiga normaale konditsioneeriga auto maksab umbes 400 - 500 k ruupiat.

0
0

Balil muidu mina ööbisin Kutas. See on ka üks põhikoht. Üldiselt on Balil ikka liiga palju turiste. Hotelli ette ei ole broneerinud kusagil. Võtsime lihtsalt päeva kaupa.

0
0

Gili saartele tasub küll minna, samuti ka Lombokile. Gili saartest nii palju, et Trawanganil on kõige rohkem elu. Seal on pea igal õhtul peod, palju söögikohti ja on kolmest saarest kõige suurem. Kõrghooajal ehk meie suvel on seal majutuse koha pealt kõrgemad hinnad. Samas teeb saarele mõne tunniga ringi peale ja seal on ka vähem välja arendatud rannariba.

Gili Meno on nendest kõige väiksem ja kindlasti väärt külastamist. See on kolmest saarest kõige kaunimate randadega ja sinna sattub kõvasti vähem turiste. Trawanganilt lähevad sinna paadid hommikul ja tulevad peale lõunat tagasi. Kindlasti tasub seal kandis saarte vahel eelistada nn. ühistransporti, sest see hoiab kõvasti raha kokku. Näiteks Trawanganilt Menole sõit maksis 20.000 Rp ringis, mis teeb meie rahas vaid 27 krooni.

0
0

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297698-d301929-Reviews-Nikko_Bali_Resort_Spa-Nusa_Dua_Nusa_Dua_Peninsula_Bali.html

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297700-d658058-Reviews-Segara_Village_Hotel-Sanur_Bali.html

St: kasuta googlit ja sa näed.

Endale Sanur eriti vaimustavat muljet ei jätnud. Hotell oli reisi kalleim ja viletsaim, rand suht igav, muu elu kah kuidagi unine ja paketireisjaterikas (see ei ole sama, mis rahulik).

Ubud jättis parima mulje. Kuta oli meeleolukas noortepiirkond. Nusa Duat ei tea. Hinnaklass sõltub teie ootustest, uurimistööst ja maksmissoovist. Nagu rääkisin, kalleim ei olnud sugugi parim.

Edu ja rõõmsat reisi.

0
0

Kui Kutast ja selle ümbrusest välja ei saa, siis on Balil tõesti ropult turiste. www.valdek.blogspot.com - Indoneesia 2009

0
0

Puhkasime just paar nädalat Balil ja kõige meeldivamaks kandiks on meie meelest Ubud ja selle ümbrus, Kuta ja Bali lõunaosa on nii paksult rahvast ning turiste ning müügimehi täis, et rahu- ja puhkust tahtev inimene vaevalt seal ennast välja puhata saab.

Loodus pole ka teab mis eriline, aga põhjaosas on rohkem vaadata, lõunaosas on põhiliselt surfamise ja pidutsemise paradiis. Alkohol on odav ja austraallasi on palju. Ubud on selline kultuuriinimeste paik :) Eks oleneb, mis otsite.

Aga põhjaosa on väga kaunis ja seal on üpriski soodne elamine, Lovina ja see kant.

0
0

Bali

Aastavahetuseks Balile minek. Olen kuulnud et Kuta piirkond on kõige elavama eluga, on see tõsi? Oskab keegi ehk mõnda hotelli seal soovitada?

Ette tänades.

0
0

Olen ka ise aastavahetusel Balil. Pole veel vaevunud hotelli otsima -_-

0
0

Kui pidutseda ja chillida, siis Kuta on väga ok. Ainus jama see, et meri on seal väga äkiline.

0
0

Balil käinud, kas keegi oskab kommenteerida Wrisi pakutavat hotelli ja selle asukohta. Kas saan õigesti aru, et see on Nusa Dua piirkond? Oasis Boutique Beach Resort (Reisijad noor pere 2 aastase lapsega)

http://www.hotelscombined.com/Hotel/The_Oasis_Boutique_Beach_Resort_Bali.htm Ette tänades kes oskab ja viitsib vastata!

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased