Balile- reisikindlustus? (kes käinud)

Ees on esimene nii kauge ja ka nii pikk reis.
Kes käinud on, kas olete teinud reisikindlustuse ja millise hinnaga, mis firma juures?
Hetkel pakkumised 76-120€, 12 päeva reisi kohta.
Olen kahevahel, kas teha või mitte...mõnes mõttes nagu ei muretse eriti, aga samas tahaks et oleks mingi back up variant, kui lend peaks tühistatama vms, sest reis alles veebruaris...kui tõenäoline see üldse on et tühistatakse? No tavalise kindlustuse saan ka kuskil 50€ eest, aga kui see lisakaitse panna peale(sisaldab siis vist streiki vms lisakaitseid)...
Kas olete võtnud lihtsa reisikindlustuse või koos lisakaitsega?

Mina olen tavaliselt Ergos teinud reisikindlustust. Jälgi, et piisavalt oleks tervisekaitset, sest kui midagi peaks juhtuma ning haiglasse satud, siis kulud on meeletud. Lisaks kindlasti kaitse kohvri jms varastamise või kaotsimineku kohta ning lisaks võiks jah olla ka mingi kindlustus lendude ärajäämiste vms osas. Parem on kui sul ümberistumisega lennud on ühel piletil, siis muret vähem, sest siis on lennufirmade organiseerida, et sa mahajäänud jätkulennult edasi saaksid.

Minu isiklik arvamus on, et reisi puhul oleks hea reisikindlustust omada.

Ma elan Balil ja kõige levinumad juhtumid, mida olen turistide puhul täheldanud:

  • pikad lennureisid, mis hõlmavad ka 2-4 vahemaandumist (suureneb jätkulennule mitte jõudmise risk, pagasi kadumine, lennufirmade streik, lennu tühistamine jne.)
  • lühemad terviseprobleemid (toidumürgitus jne.)
  • maod, ämblikud, merisiilid jne. põhjustatud terviseprobleemid
  • liiklusõnnetused (nt. rolleriga)
  • lihtsam traumad (kukkumised jm õnnetused)
  • dengue palavik
  • mõnes piirkonnas on oht ka sattuda varguse ohvriks, seega on ju tore, kui vara on kaitstud

Ärme ka unusta maavärina või vulkaanipurske ohtu, teisi looduskatasrtoofe, viimaste puhul võib olla lennuliiklus pikemalt peatatud.

Ise kasutan kas Swedi või Nordea tasuta reisikindlustust.

Oleme valinud kaugetel reisidel AIG reisikindlustuse, mis on väga laia kattega. Aga tasub alati üle küsida, mis riskid on kaetud. Vaata ja võrdle hindu ja tingimusi näiteks iizi.ee lehel. Kindlustuse pealt ei tasu kokku hoida :)

Streiki on vist keeruline saada kindlustuse alla, aga kahtemata on kindlustus vajalik. Ja seda juba kodus - võibolla juhtub midagi, mis ei võimalda reisile minna. Edasine juba suuresti loetletud, juhtuda võib igasuguseid ootamatusi.

See kindlustuse summa pole nii suur võrredes kogu reisi summaga, et sealt koonerdada. Kindlustus tuleb teha, sest sa ei või kunagi teada, mis sinuga juhtuda võib reisil/ enne reisi.
Pikal ja kaugel reisil soovitan samuti AIG-d.

Mälu järgi ütlen et üsna suure osa reisikindlustusest võtab pagasikindlustus. Ju siis seda pagasit kaob palju. Mitte ainult selle pärast vaid eelkõige mugavuse pärast soovitan soojadesse maadesse reisida kuni 8kg kaaluva salongi seljakotiga. Reisikindlustus on odavam, pagas ei kao, ümberistumised lennukitele võtavad vähem aega, hotellist hotelli kolimine kah lihtsam. Kõige rohkem ruumi võtavad jalanõud, jalas üks paar, kotis kaks paari, telefon, ipad, laadijad, kaks komplekti riideid üks pidulikum millega kannatab etendustel käia, teine tänaval käimiseks, mõned kerged särgid, ujumisprillid ja ujumiriided, päikeseprillid, müts, päikesekreem, pastapliiats, A4 kiletasku broneeringute ja resikavaga, 50grammine kilepontšo kui reis on vihmarikkal ajal. Ja kõike seda on võimalik osta ka kohapeal, see võtaks lihtsalt tarbetult aega. Lihtne põlveoperatsioon Denpasari erahaiglas maksab 3000 EUR-i. Kogetud.

AIG kindlustuselt ei leia midagi, eriti kui sisestada kodumaaks Eesti, proovisin ka Soomet, sest sealt algab lend, aga ei anna valikuid.
Pakkumise sain BTA kindlustuselt kus koos reisitõrke lisakaitsega tuli kindlustussunnaks veidi alla 70€, mis tundub üsna soodne....Mis te arvate?
Kuna meil on ümberistumise vahe päris pikk- 8h, siis on meil küllalt vist aega , et pagas kätte saada, enne järgmisele lennule minekut :D (Helsinki-Doha-Denpasar)

Kas soovitate ka vaktsineerida?

Mina olen kasutanud SEB poolt pakutavat kindlustust ja see on suht odav kui aastaks teha. Siis on kaetud ka kõik muud reisid juhul kui neid on. Igatahes maksti ülks väiksem kahujuhtum ilma probleemideta ehk et siis asi toimib

AIG võtan ma iizi kaudu, nemad vahendavad seda. 113 euri, sh ka reisitõrge 1278 eurot (kui nt murrad jalaluu enne reisi ja ei saa minna). AIG tingimustes on tabel, kus kõige summad toodud vastavalt paketile mis valid: https://www.iizi.ee/public/AIG_reisikindlustuse_tingimused_kehtivad_alates_12.02.2014.pdf

BTA kohta pigem pole head kuulnud. Kuni kindlustusjuhtumit pole, siis savi mis kindlustusseltsile maksad. Kui aga tuleb juhtum, siis oluline, et asjalik kindlustus. Ma ise oline eelmine aasta samas dilemmas, kui valisin kindlustust, sest BTA tundus nii odav.

tripis on mitu kindlustuse teemat, elementaarsed juhtumid katab ära tavaline krediitkaardiga kaasaskäiv kindlustus, a la SEB 45 euri 2 täiskasvanut ja 2 last terveks aastaks. Uuendad seda iga aasta ja on ka juhuslikul Läti või Soome reisil kindlustus olemas. Seega uurige oma kodupanga pakutavaid kindlustusi, pere puhul võib võit olla märkimisväärne. Lisaks siis soovitus maksta reiside jne eest krediitkaardiga, teenuse mittesaamisel on võimalus tehing vaidlustada ja raha tagasi saada a la Cherry.

Meie lendame elukaaslasega novembris 3 nädalaks Balile ja ei tuleks selle pealegi, et kindlustust mitte teha. On alati olnud ja teeme alati ka tulevikus. Reisikindlustuse summa ei ole nii suur võrreldes kogu reisi maksumusega, et selle koha pealt koonerdama hakata. Kui nii kaugel peakski midagi juhtuma, siis ei suudaks ma elusees ennast ära kiruda, kui kindlustust poleks. Eriti pean silmas meditsiiniabi. Sel korral on meil kindlustus tehtud IF-is.

Muidugi teha, milles küsimus :D Hinnaks on ju su tervis/vara/reisitõrge. Isegi viimane reis Birmasse kasutasin arsti abi. Maapind oli liivane ja roller vajus jala peale. Sain mega suure verevalumi, jalalaba suuruse!!!! Kartsin trombi ohtu, kuna lend oli tulemas. Sain antibiotsi, et haav pahaks ei läheks, valuvaigistit ja tugisuka., ning kontrollis trombiohtu. Ja hiljem raha tagasi, arve oli u 70 dollarit. Kui peaksid abi vajama, jäta kõik arved ja arsti dokumendid alles! Kindlustus küsib sult neid. Jalg sai tugevalt muljuda, eestisse jõudes käisin veel erakorralises, sest jalavalu ei läinud üle ja kontrollisid uuesti trombiohtu. Õnneks trombi polnud, aga koht annab siiani tunda. Reisi targalt, edu!

www.truetraveller.com

Hind mõistlik ja netist uurides on tagasiside normaalne. Mõnel asjal on konks, aga kui tead, et näiteks peres kedagi raskelt haiget pole siis vast pole hullu.

Isiklike kogemuste põhajal võin väita, et see säästetud 70 euri kindlustuselt võib väga kalliks minna.
Me saime ühe korraliku toidumürgituse (väga kiidetud restoranist) ja haiglas küsiti 900 €/päev ühe inimese eest. Ei taha mõeldagi, mis tõsiste vigastustega need arved on...
Õnneks oli meil kindlustus ja raha ise välja käima ei pidanud.
Võid küll arvata, et oled väga korralik ning midagi ei juhtu aga kunagi ei saa milleski 100% kindel olla.