Balti teed/Via Baltica 2024

Jätkuna varasemate aastate Poola teede teemale (mille osas eelmisel aastal leiti, et edaspidi oleks õigem nimi Balti teed/Via Baltica, sestap nii!) ning tulenevalt homme algavast kevadest ja lõunasuunaliste autoreiside hooajast, siis kas keegi on juba Via Balticat sel kevadel läbinud? Kus suuremad teetööd ning mis osad vahepeal eelmise suvega võrreldes valmis saanud? Poolas oli vist vaid Lomza ümbersõit valmis ehitamata, kuid mäletan et Leedu tegi jõupingutusi Marijampole-Poola suunal 2+2 kiirtee valmimiseks?

Mul endal sõit sinna suunda plaanis (küll alles) augusti alguses, kuid hea oleks teada, mis seis jne.

4
0

Udinest saab Varssavi läbi mitme riigi, kõigil neil on omad plussid ja miinused!

Minu küsimuse mõte oligi selles, et millist teed on parim kasutada. Vinjetti peab ju ikkagi ostma Austrias, Tšehhis, Sloveenias kui Slovakkias ostma. Tšehhi tee Brnost lõunas ei ole midagi eriti meeldivat. Poola on nii - naa kui just ei ole remonte. Slovakkia on aeglane.

1
1

Austria + Tsehhi - hommikul sõitma 6 paiku ja 16 paiku rahulikult mina linna peale Poolas.

Või kui soov 2he päevaga liikuda siis +3-4 tundi sõitu

0
0

483arr

Udinest lähed ju Villach, Klagefurt Graz, Viin, Brno, Ostrava ja oledki poolas Sloveenia ja Slovakkia ei jää ju teele.

Mis mure selle Sloveeniaga ja Slovakkiaga on on?

2
0

jaanusm, kus otsast sul see +15km aasta jooksul tuleb? Nad on seda juba kaks aastat ehitanud.

3
0

Ja Sauga lõik on vist ka kõigest ainult veidi üle 2 km. Ühesõnaga - väga aeglaselt edeneb.

Lihtsalt võrdluseks - sõitsin just Meteora kloostreid vaatama, Ateenast alates. Ainult kiirtee (üle 300 km) ja viimane ca 100 km osa sellest ehk alates Lamiast on just äsja valmis saanud.. Tegu ei ole suuri asustatud punkte ühendava maanteega ega see ole ka riigi 2-3 olulisima maantee hulka kuuluv (üle-Euroopaliselt tegu siiski paberil Malmöni ulatuva maanteega). Aga ometi ehitati mõne aastaga valmis ning tööd edasiseks pikendamiseks jätkuvad. Teisi sõitjaid oli väga vähe, nii et see kunagi kõlanud ja meilgi vahel kasutatud argument et kiirtee ehituseks napib meil sõitjaid oli vähemalt seal näha et praktikas see kuidagi ei päde.

Aga jah- ei saanud sõites taas mõtlemata jätta et miks meil kiirteedega on olukord sedavõrd erinev, seda isegi Kreekaga võrreldes. Sest edeneme oma ehitamistega ikka väga aeglaselt.

6
1

See Marijampole Poola piiri lõik lõpeb keset põldu ära ja edasi esialgu ei paista mingit tegevust sealt edasi.

0
0

Uus tee läheb vanast Leedu-Poola piiripunktist mööda, kohe otse Poola uuele kiirteele.

1
0

Jah, mina kes igapäevaselt neid potensiaalselt 2+2 teelõike väga tihti ja suures mahus ei kasuta, olen küll meie teedevõrguga rahul. Kui jätta kiirteed kõrvale, siis teise, kolmanda jne. järgu teed on meil paremad kui Balkani+ Poola riikides. Ja olgem ausad, kiirteede, mis on vanemad kui 3-4-5 aastat, asfalt on kohati ikka väga kehv. Meil sellise kvaliteediga asfalti ei ole, sest esimene talv lõhuks kogu tee ära kui seda ei parandataks.

Olles just tulnud 10 000 km Balkani tripilt võin seda väita täie kindlusega, mitte sellepärast et olen teedeehituse sfääris paarkümmendaastat töötanud, vait puhtalt värske emotsiooni pealt, mõningad teelõigud, mida reisil kohtasin jäävad meie kontekstis 30 aasta taha.

4
5

@kaasreisija Ma ei tea, kus teedel sina ringi sõidad aga Poola teed, mis on siis nn meie mõistes 2+2 on ikka väga korras, kui kuskil midagi on, on kohe märk väljas ja kiiremas korras ka parandatakse. Serbia kiirteedel käib kohe remont kui miskit kannikas on. Isegi Bulgaaria on suht ok, va Sofia ring. Rumeenia trassiteed on korras vähemalt need, selle märgiga tähistatud. nn Yugo poolt pole mõned aastad sõitnud, kui Horvaatia oli küll korras ja minu arust ka Sloveenia.

Kui nüüd rääkida kõrvalteedest, siis see turisti huvitab vähe ja kõrvalteedel aeglaselt kulgedes saab sõita küll(jätame Ungari kõrvale, mis enivei Balkanimaa pole).

Tulles tagasi meie asfaldi juurde, siis see nende kliimas meie segu vastu ei peaks, nii et võrdlemiseks võime kasutada Lätit Leedut.

4
1

@kaasreisija Selleks, et nende teise ja kolmandajärguliste teedeni ükskõik millises riigis jõuda on vaja kõigepealt saada kohapeale. Ja selleks on neid vähemalt 2+2 teid vaja. Ehk jutt käib põhitrassidest, nii riigisiseselt kui teiste riikidega ühenduse mõttes. Tavaline sõitja meil Eestis neid tõepoolest ilmselt väga palju ei vaja, kuid kaubavedude jaoks ja ka ühenduseks muu maailmaga on neid aga vägagi vaja. Ja siin me oleme enamikust muust Euroopast üsna oluliselt maas.

6
0

Tundub, et Salatsi sillaga on asjad liikuma hakanud. 09.04.2024 on ilmunud uudis, et Läti "Valitsus toetas teisipäeval, 9. aprillil transpordiministeeriumi korralduse eelnõud, mis näeb ette Limbažu piirkonnale kuuluva kinnistu "Tilts pär Salaca Salacgrīvā" andmise riigi omandisse."

Samuti on Läti Maanteeameti kaardil märge silla kohal "Planeeritav tee-ehitus".

3
0

Eile ja üleeile oli kõik endine, aga sabad (hoolimata mõningatest rekkadest) olid ilmselt nädalavahetusest tingitult väga lühikesed mõlemas suunas. Ootasime mõned minutid st. 1 fooritsükli ja saime üle silla.

0
0

ERR teatab, et leping ehitajaga uue silla ehitamiseks Salacgrivas üle Salatsi jõe on sõlmitud ning ehitustöödega on plaanis alustada 10. juunist.

Läti riigiteede amet (LVC) teatas, et uue silla ehitamise hanke maksumus on 14,97 miljonit eurot (ilma käibemaksuta).

Läti portaal LSM täpsustab, et olemasolev sild lammutatakse täielikult ja selle asemele ehitatakse uus neljaavaline raudbetoonist talasild koos uute tugipostide ja terastaladega. Ehitaja peab töödega alustama 10. juuniks, lõpetama aga 2025. aasta sügisel.

4
0

Kas keegi on hiljuti tervet trassi sõitnud, täpsemini Varssavini? Mul endal seisab mõne nädala pärast ees.

Kuulsin ise ühe tuttava hiljutisest kogemusest et Läti osa olla üsnagi paras väljakutse, eriti liiklusohutuse mõttes.

0
0

Poolas jäänud Lomzast läbisõit, muu uus tee valmis.

Ei ole seal Lätis ka midagi hullu, vaid need laia teepervega teed - seal on kolmanda rea tekitamine massiline. Pigem on nüüd Leedu kõige vaevarikkam - teed juba lagunevad, Kaunasest piirini uut lõiku ikka veel ehitatakse, segadust on, aga vanast piiripunktist läheb tee juba mööda.

Nädal tagasi ei olnud ka Salacgriva sillaga erilisi probleeme.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased