Balti teed/Via Baltica 2024

Jätkuna varasemate aastate Poola teede teemale (mille osas eelmisel aastal leiti, et edaspidi oleks õigem nimi Balti teed/Via Baltica, sestap nii!) ning tulenevalt homme algavast kevadest ja lõunasuunaliste autoreiside hooajast, siis kas keegi on juba Via Balticat sel kevadel läbinud? Kus suuremad teetööd ning mis osad vahepeal eelmise suvega võrreldes valmis saanud? Poolas oli vist vaid Lomza ümbersõit valmis ehitamata, kuid mäletan et Leedu tegi jõupingutusi Marijampole-Poola suunal 2+2 kiirtee valmimiseks?

Mul endal sõit sinna suunda plaanis (küll alles) augusti alguses, kuid hea oleks teada, mis seis jne.

4
0

Mu postitus on veidi teema lähedane, seega lihtsalt soovituslik ja uusi ideid ootamas! Tänavuseks suveks olen vist kõik Lomza hotellid (vähemalt bookingis olevad) ära külastanud. Viimane oli juunis "Retro", kus hommikul tõustes lõin pea lakke! Ainuke meeldiv koht veidi linnast väljas on "Via Europa"!!!

Varem püüdsin ikka õhtuks Lomzasse jõuda, aga ootan uusi soovitusi. Vahetult enne linna (max 1 km) oli hotell, mis igati OK, aga vist Coronaga seoses lõpetas kahjuks tegevuse.

Suwalki on "tip-top" , aga ca tund võiks veel liikuda.

0
0

Ma olen Retros mitu korda ööbinud, see kõrvalhoone on päris viisakas. Samas nüüd Lomzast tund edasi on juba Varssavi.

1
0

mina olen ööbinud siin https://www.booking.com/hotel/pl/m-amp-w-wronowski.et.html

Pesta, k..a, kammida saab, õhtul hilja saabume, hommikul vara minema, mis seal ikka vaja.

0
0

To javine! Ma teen kuskil aasta alguseks järgmise aasta põhilise reisikava ära. Mitte kunagi ei vali varakult ööbimisi,mida ei ole võimalik tasuta tühistada. Viimase hetke öömaja otsingul ei oma see küll tähtsust!

0
0

Olen korduvalt peatunud Karczma pod Topolami majutuses. Lomzast u. 10 minutit edasi Varssavi suunas.

Viimati ööbisin 2022 oktoobris, aga siis oli küll hinna-kvaliteedi suhe minu meelest õiglane.

Juba 2023 augustis oli Guty - Augustow üsna vähese liiklusega; kellele (või siis kelle autole) tundub kiirtee kiirus liiga suur või sealne liiklus närviline ning kui meeldib lihtsalt rahulik kulgemine, siis minu meelest Budzisko-Lomza vana maantee ei ole oluliselt aeglasem võrreldes kiirteega, kui maksimum kiirus jääb 90 km/h ringi.

0
0

834arr, see just ongi positiivne, et seal saab tasuta tühistada. lauriandres e soovitatud öömajas olen ka peatunud,

0
0

Kuigi teema on siin Balti teed/Via Baltica 2024 aga mainitakse ka ööbimist majutust hotelle, siis üks soovitus oleks hotell Gorski, mis asub riigimaantee nr 8 ( E67) ääres, tõsi, see on peale Lomzat ja Varssavit tükk maad ehk Ikla piirilt 900 versta, vahetult enne Piotrikov Trybunalskit. Sealt on hommikul hea edasi sõita Tsehhi Austria Itaalia. https://www.trivago.com/en-US/oar/hotel-g%C3%B3rski-wolb%C3%B3rz?search=100-1670651

1
0

To Rein Reinhold! Seal kõrval olevas Gorski Grillis on väga meeldiv toiduvalik ja võimalus lihtsalt aega veeta. Bensiinijaam ka lähedal! Ma olen viimastel aastatel lõuna sinna planeerinud.

1
0

To javine! Koht https://www.booking.com/hotel/pl/m-amp-w-wronowski.et.html ei ole alati tasuta tühistamisega.

0
0

Olles eelnevalt korduvalt Górskis söögipeatusi teinud ja meeldiva elamuse osaliseks saanud otsustasime kord ka ööseks Hotel Górskisse jääda (see oli küll juba aega tagasi, 2016). Selle kogemuse peale enam ööseks sinna ei ole kippunud. Tookord oli elamine ikke väga kulunud, ei töötand seal õieti lambid ega kraanid. Hommikusöök oma kujuteldavas kvaliteedis oli kõigele tagurpidi krooniks. Kui nad seal just vahepeal oluliselt renoveerinud ei ole, siis ei julgeks enam minna sinna. Või on pärast renoveerimist ehk jälle ära vanunud...

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased