BalticMiles - airBalticu uus lojaalsusprogramm

Täna siis potsatas selline nali postkasti. Tuleb välja, et airBaltic on hülgamas EuroBonuse ja võtab kasutusele oma püsikliendikaardi BalticMiles alates 1.oktoobrist.

http://www.airbaltic.com/public/balticmiles.html

Vaevalt siin AB praeguse omanikuga midagi Eurobonuse osas muutub. Paljudel lennufirmadel on lisaks alliansi boonussüsteemile ka enda oma.

Natuke vara veel lõplikku seisukohta kujundada, sest palju infost on hetkel veel puudu, aga mul on küll raske leida argumenti, miks keegi peale hard-hard-core airBalticuga lendjate peaks sellist kaarti vajama. Euroopasse lendamiseks läheb vaja vähemalt 32000 boonusmiili ja seda paar korda aastas lennates kokku ei aja.

Tsiteerides airBalticu kodulehel olevat FAQ'i siis:
Can I earn both EuroBonus points and BalticMiles during October and potentially afterwards?
No. Unfortunately this is not possible (Kas ma saan teenida nii EuroBonuse kui ka BalticMilesi punkte oktoobris ja hiljem? EI. Kahjuks see ei ole võimalik).

See lause ütleb juba nii mõndagi!

Selle lehe link ka siia juurde: http://www.airbaltic.com/public/40106.html

Infot sutsu vähe jah, kuid nagu küsimusteski selgitatud, siis ei saa mõlemile kaardile korraga punkte, kuid kuskil ei öelda seda et eurobonus kaoks. Tavaliselt peaks saama valida, millise kaardi registreerid. Eeldan muidugi, et erinevaid boonussüsteemide lähenemisi on rohkem, kui mina neid tean:)

Vaevalt et selle boonusprogrammiga eriti midagi Balti lennundusturul muutub. Vahest ainult see, et koodijagamise tingimused partnerlennufirmadega muutuvad. BalticMiles kehtib ainult AB otse ja transferlendudel eranditult AB-ga lennates. Kui kasutad ümberistumisel teist lennufirmat siis Baltic Miles rakendub ainult näiteks TLL-RIX , edasi sõites mõne muuga enam punkte ei saa teenida. Ja samuti vastupidi, need kes tulevad väljaspoolt EuroBonuse lennuga või Star Alliance lennuga, nendel katkeb Eurobonuse arvestus näiteks RIX-is kus nad ringi istuvad.

Suurim sihtgrupp BalticMIlesi kasutajateks oleks minu meelest AB-ga lendavad ärimehed ja turistid valdavalt Lätist. Ei usu et see Eestis nii populaarseks saab.

Mul on korduvalt olnud võimalus registreerida omale EuroBonus kuna olen lennanud 2 korda AB-ga. Paraku jätsin tegemata sest EuroBonuse lojaalsuspakett mind eriti ei motiveeri. Ja ei motiveeri ka mitte BalticMiles

Seevastu CSA OK plus-i tegin omale ära. Ühe lennuga MXP-PRG-TLL suutsin teenida 4500 miili. Polegi nii vähe.

Kui küsite, kuidas nii palju: 2000 miili OK plus liitumise eest, ülejäänud 1000 tuli Bonusega(registreerisin eripakkumise CSA veebis Promo Bonuse sektsioonis) ja 1500 oli konkreetselt lendamise eest. Lennusegmendi MXP-PRG eest alguses punkte ei arvestatud. Tegin elektroonilisel teel avalduse miilide kadumise kohta. Miilid laekusid täpselt kuu aja pärast peale avalduse tegemist. CSA puhul lohutab mind asjaolu et miile saan ka juurde osta. samuti tehakse pidevalt pakkumisi a` la online broneeringu eest 1000 miili lisaks... eks rabelevad klientide pärast kõik lennufirmad, talv (kehv lennuhooaeg) ju tulekul...

Huvitav uudis(lõik) 21. oktoobrist balticu kodulehelt

airBaltic is willing to offer extra benefits for BalticMiles members. One of the benefits for Economy class ticket holders will be free of charge check-in for flights at airport counters, if they are members of BalticMiles. Passengers, who are not BalticMiles members, will have an option to become enrolled in the loyalty programme right at the check-in counter at their airport, in order to avoid the check-in fee (5 EUR, takes effect 1 December 2009).

Tundub natuke nagu poolsunniviisiline rohelise plastikkaardi pealesurumine. Maksa või täida.

Teenuse lammutamine võimalikult paljudeks osadeks, mille pealt raha küsida, näibki olevat lennufirmade üldine suundumus lähitulevikus. Iseküsimus, kaua Euroopa Komisjon sellisel praktikal laseb levida.

Pole uurinud, aga kas interneti check-in on neil tasuta?

AIrBalticu check in näiteks Arlandas on tase omaette. Varem sai kõik asjad SAS iseteeninduses tehtud ja ei olnud probleemi. Nüüd aga on neil omaette check in lett ja see avatakse täpselt 2 h enne lendu. Tulles mujalt maailmast ja omamata printerit, ei ole võimalik netipõhiselt probleemi lahendada, seega polegi muud, kui passid lennujaamas tunde. Eriti tobe igatahes.
Eile raha check ini eest ei küsitud.

Ei tea, lendasin varemalt airBalticu'ga üsna tihti, kuid tundub, et huvi hakkab kaduma. Ehtne odavlennufirma käitumine lööb iga päevaga järjest rohkem välja.

Olen kaugel sellest, et Air Baltic oleks 1. valik allapoole Euroopasse lendamisel aga täna hommikul Turust 45 minutiga Tallinna oli küll ok võrreldes tavapärase 4-5 tunnise auto+laevareisiga. Check-in hetkel veel tasuta ning 1500-2000 EEK edasi-tagasi pilet on ärireisijale OK hind ja umbes poole odavam kui Helsinki kaudu Finnairiga.
Kuigi nende uus boonusprogramm pole jah liiga motiveeriv, oli hommikul positiivne üllatus, et Air Balticu Fokkeritele omast WC haisu ei olnud tunda lennukisse sisenedes (või oli mul nina kinni?)

AirBaltic tqi kohalikule turule tänasest baltimiile kogumist vqimaldava krediitkaardi.
http://www.nordea.ee/Teenused+erakliendile/Pangakaardid/Krediitkaardid/BalticMiles/1208782.html

Esmamulje ei ole eriti hea, ei ole liitumisboonust, miilihind on umbes $2 ehk liiga kallis ja tuleb veel kaardi eest ka maksta iga kuu. Millal Eesti Qhk midagi säärast kyll turule toob?

Tere, öelge palun kui lendan Riiast Londonisse AirBalticuga, siis kas ma ei saagi on-line check-inni teha ja pean selle tegema lennujaamas? Ja kas sellisel juhul pean siis ka toda 5 eur fee´d maksma, olgugi, et tahaksin teha on-line check-inni?! ja veel üks küsimus, kui jõuan lennujaama tund enne lennu väljumist, kas see on piisav, et teha lennujaamas nõutav check inn ja jõuda lennule? Tänan.

Kati30, miks sa ei saa online check in´i teha? Seda on võimalik neti teel teha minu meelest 24 h enne lendu.

Heia!

Niisiis, hakkasin ka mine liituma selle BalticMilesi asjaga, aga kui ma taotlen seda netis, siis tuleb ette lahter BalticMiles Mastercard, et a-la olen eesti, Läti, Leedu elanik ja soovin seda, aga kui ei soovi seda, siis ei pane sinna linnukest? Ja saan tavalise BaltiMiles Card-i?

Võibolla rumal küsimus, aga kuidas saan kasutada kõikide perekonnaliikmete teenitud miile? Lendasime kevadel terve perega ja kuna kõigile sai tehtud oma BM kaart (eelkõige just vältimaks tasulist check inni), siis teenisid kõik boonusmiilid oma kontole. Kui nüüd uut reisi broneerima hakkan ja kõik pere liikmed ühele piletile panen, siis arvestab süsteem ainult minu teenitud miile. Kas miile nö edasi kinkida ei saa? Kodulehelt uurisin, aga kas jäi mul palavusega midagi kahe silma vahele või tulebki edaspidi kõigile eraldi piletid broneerida, et miile kasutada saaks? Summad, millest jutt, pole küll suured, aga milleks seda raha AB jätta.

Välgutad check-in´is kõiki kaarte ja lähevad punktid kõigile kaartidele (kui lähevad - pole mingi ime, et need siiski ära "unustatakse")

Punktid on kõikidel kaartidel olemas, aga probleem on selles, kuidas neid järgmise lennu broneeringul kasutada saan. Kui teen ühise broneeringu kolmele inimesele, siis arvestab süsteem vaid minu boonuseid, vaatamata sellele, et bronni lehele kirjutan ka teiste BM liikmenumbrid. Segane jutt vist, aga vast keegi saab aru, mida mõtlen.

Air Balticu kohta täpselt pole uurinud, kuid just jäi näiteks SAS-i boonuskaardiga perele reise ostes naisel paarsada miili ühest lapsele mõeldud vabapiletist puudu. Oleks saanud küll miile talle juurde osta, kuid hetkel polnud see rahaliselt kasulik.