Bangkok-Phuket transport

Minek Taisse ja piletid ostetud. Varem pole kunagi käinud aga oma peas on ideaalne reis kujunenud. Lisaks Bangkokile tahaks sõita kindlasti ka mujale, näiteks Phuketile aga vaatasin, et vahemaa lausa 900km. Kuidas on kõige mõistlikum seda vahemaad läbida? Kuna minek mitmeks nädalaks, kas äkki auto rentida ning jääb vahele veel palju ilusat, et vahepeal ööbida ja siis edasi sõita?

1
2

Piiratud ajaressursi korral on pikemad vahemaad mõistlik läbida lennukiga. See kaks nädalat saab väga kiiresti ühelepoole. Millal minek?

0
0

Soovitan ööbussiga minna. Väljub Bangkoki kesklinnast ja kui natuke ringi vaadata saab ka piletid väga mõistliku hinnaga. Õhtul stardib buss ja sõidab ööläbi. Vahepeal mõned peatused teeääres söögi-joogi varumiseks.

1
0

Minek alles oktoobris 2012 aga kuna praegu ostame pileteid siis tahaksin juba enam-vähem paika saada kuhu minek ja hakata mõnda majutust otsima. Kogemus on näidanud on parimad majutuskohad lähevad kiiresti eest ära. Otseselt Taiga kogemus puudub aga teistel reisidel on saanud ka majutus juba vähemalt 4 kuud ette ära broneerida. Eriti kuna mind ei huvita suured hotellid vaid väiksed villad ja külalistemajad. Tai on minu jaoks nii võõras, et ei oska piirkondagi valida. Põhiline, et paradiisirannad ja imeline loodus saaks avastatud. Metsamatkad, paadisõidud, mõni öö ehk kuskil rahuliku rannariba hütis - siit kohe ka uus küsimus: kui ohutud on need rannariba hütid? Kas sinna julgeks jätta kogu pagasit passide-fotokatega kui ise ringi kooserdan?

0
0

Tai ja üldse aasia puhul ei mõitsa miks peaks majutust ette broneerima ja veel Mitmeid kuid. Sedaenam, kui ei ole huvitatud erilisest luksusest siis parim siiski kohapeal olles midagi meelepärast välja valida. Rannahüttid ja bungalowd on nii odavad, et ei määra kui palju ette broneerida ja alati on kohti, kui mitte ühes siis järgmises kindlasti.

Ja ette broneerides ei tea kunagi mis kohapeal majutus täpselt asub, mis ümbritseb ja mis seisukorras täpselt on, va mõned tavaliselt illustreerivad pildid.

Näitena; Jõudes Tais üühele saarele otsisin majutust rannas, ühel rannaribal oli kõmneid bugalowsid aga sellegipooles 100m eemal võis palju ilusamad, mugavamad ja parema ligipääsuga teistesse kohtadesse saada. Hind sama igalpool.

Pagasi jätmine on on üldjuhul ikka turvaline. Oma dokumente siiski ei jätaks kunagi maha. Pass kile sisse ja vöökotti!

0
0

Olen ühe korra ööbussiga Phuketist Bangkokki sõitnud, pilet oli vist 600-800 bahti, eriti ei soovita, liiga väsitav. Airasiaga saab pikalt ette ostes ca 1500 bahti ja 1 tund lendu , soodusmüükide ajal võib saada 1000 bahtiga.

0
0

Kui suure summaga üldse peaks arvestama kaks nädalat kohapeal elamist. Keskmine majutus, söök, huvitavamad väljasõidud jne. Kui elada mitte väga kokkuhoidlikult. Mul pole absoluutselt aimugi sealsest hinnaklassist. Majutust vaadates tundub suhteliselt odav aga siiski ei oska ma nö lennupiletitele lisanduvat raha absoluutselt kokku arvestada. Oskab keegi midagi targemat öelda?

0
0

Aasta tagasi oli põhmst sama nagu Eesti. Bangkok ja turismipiirkonnad kohati isegi kallimad ... seda nii majutuselt, söögilt ja joogilt kui kuskil bungalows elada võrkkiiges ilma kondita saab ka odavamalt ilmselt.

0
0

Eestiga võrreldes suurt hinnavahet ei ole. Phuket muidugi õhema rahakotiga turistile tuntavalt kallim kui ntx Pattaya.

Kui arvestada lennupiletitele jämedalt otsa 70...100 euri/päev, siis peaks üks inimene päris lahedalt hakkama saama. Ööbitud, söödud-joodud ja ringi käidud.

Kui mugavusi mitte taga ajada, süüa nn kärutoitu, elada väljaspool turistipiirkondi ja kohalikel "ärimeestel" end mitte tüssata lasta, on kulu pakutust märgatavalt väiksem.

Kõik on suhteline ja info internetist lihtsalt leitav.

0
0

Kõik ikka väga suhteline aga ütleks, et Eestist odavam igal juhul kaasa arvatud ka Bangkokis, kui just nooblimas kohas ei ööbi ja paremates restoranides ei söö. Phuketi kohta muidugi ei tea, seal see turimindus vähe aktiivsem ja hinnad kõrgemad. Siiami lahe saartel on ka eestlase rahakotil mõnus olla:)

0
0

Üldjuhul algavad seal korralike elamiste (konditsioneer, telekas, külmkapp, 15 m2 tuba) hinnad 800 bahti ehk 20 eur, selleks peab veidi ringi vaatama. Kui hästi läheb, saab sama ka 600 bahti=15 euriga. Ventilaatoriga tube saab ka 300 bahtiga, mingi urka saab 100 bahtiga.

0
0

Kindlasti lennukiga, igasugused ööbussid, öörongid, öölaevad jne tulevad kõne alla alles siis kui sul on aega kuhjaga käes:) Enda südame rahustuseks võid esimesed kaks ööd majutust ära osta. Kahe päevaga jõuad olukorraga harjuda ja leiad juba ise majutuse.

0
0

Saab soovitada Bangkok Airways`i. Tunni ja kahekümne viie minutiga jouad Bangkokist Phuketisse:)

0
0

Meie saime kahekesi hakkama 1000 euroga (+ lennupiletid). Plaanisime reisi: Bangkok 4 päeva, saar Siiami lahel, Pattaya. Aga et saar oli paradiis siis Pattaya´sse seekord ei jõudnudki. Saarele sõitsime ööbussiga, polnud üldse hull, samal aja hoiad ka ühe hotelliöö raha kokku. Saarelt sai minibussiga tagasi otse Bangkok´i lennujaama. Hotell maksis saarel 1000 bahti ehk 25 eur 2-e peale. Mis siis et:

  • põrandaplaatidel kohati tükid väljas
  • laed seinad veits plekised
  • voodipesus auk sees
  • mööbel vana See eest:
  • konditsioneer, esimesel 2-el päeval mis palavusega harjumiseks aega võtab oli hea jahedasse tuppa päeval paariks tunniks tulla
  • puhtus, kõik on puhas, saarel ei ole tolmu, soe ja niiske õhk. Läbi nina sai kogu aeg hingatud (Tallinnas võttis lõõrid jälle kinni)
  • hommikusöök, mis siis et tagasihoidlik, hinna sees
  • tasuta wifi, saad õhtuti pilte Facebook´i laadida kui midagi teha pole, tagasi Eestis Sa nagunii ei viitsi seda teha Ranna pool maksis majake 1500 bahti, selle eest puitpõrand, vannitoas föön... No milleks meile föön, ja jahedam kivipõrand on palju parem... P.S. 1000 euro sisse mahtus kõik mida hing ihaldas, snorgeldamine, paar õhtusööki ka kallimates kohtades, suveniirid, T-särgid, õlled, rummid, rolleri ja autorent, vaatamisväärsused Bangkok´is, Bangkok´is sõitsime ainult taksoga. Muide kõige parem minna 4-kesi (nii nagu meie tegime) Sel juhul tuleb Bangkok´is taksosõit odavam kui Tallinnas ühistransport
1
0

1000 bahti eest peaks väga normaalse toa saama kui natukene ringi vaadata.

0
0

... Markoga Ei näe mõtet rentida selleks autot, lennuk ikka parem. Meie sõitsime Koh Chang saarele kohaliku liinibussiga öösel 350km.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased