Bangkokist ära, aga aega vähe

Lennupiletid said võetud Bangkoki selliselt, et 14.02 kell 21 oleme Bangkokis ja tagasilend läheb samuti Bangkokist 23.02 kell 22 (kokku siis 9 päeva kohal).

Plaan oli, et oleme 2-3 päeva Bangkokis ja 5-6 päeva kuskil saarel. Mõte oli ühele Koh Lanta saartest, kuid nüüd vaatan, et Bangkokist Koh Lantale on ca 20 tunnine trip ehk pole mõtet sõita 2 päeva lihtsalt maha. Vaatasin ka Koh Yao saatrele minekut, kuid ma ei tea, kas ma ei oska otsida, aga jälle leidsin, et ca 14 tund läheb sinna.

Palun nüüd teie abi. Kuhu soovitaksite Bangkokist 5-6ks päevaks minna? 
Kuna aega vähe, siis ei tohiks trip sinna väga pikk olla. 

Rand peaks olema ilusa vee ja liivaga + mõistliku rahvahulgaga (vähem on parem), võiks olla looduslik keskkond (mitte linnaäärne rand). Võiks olla ka selline koht, kus oleks võimalik õhtul/öösel rannabaaris istuda (või mõni mõnusa vibeiga rannapidu toimumas).  

Ideaalis võiks olla mõni saar. 

Ma ei tea, kuidas ma nii mööda mõtlesin..arvasin, et ca 6 tunniga saab ikka Koh Lantale sõita, aga no nüüd vaatan, et 20 tundi.

NB! Oleme kaks 30st ja reisi eesmärk on korraks akusid laadida.

On ju olemas siselennud, millega saate ruttu kohale kuhuiganes. Kui aga soovite kindlasti maismaatransporti kasutades liikuda, siis ega peale Koh Changi ja sealt edasi Koh Mak või Koh Kut vist muud soovidele vastavat varianti ei ole. Muidugi on ka Koh Samet, mis on Bangkokile veel lähemal. Poolt ja vastu argumente võib lugeda siit: \[http://true-beachfront.com/guide/koh-samet-thailand-pros-cons-good-bad-ugly-on-koh-samet

Aega vähe, kasuta siselende. Ainult 14.02 ei saa sa mingile lennule nii hilja. Esimese öö pead veetma Bangkokis. Võid mõelda ka Ko Samui peale.

Bangkokist Koh Lantale saad ka nii, et istud õhtupoolikul rongi, magad seal (säästad ühe ööbimise), hommikul on rong Trangis, astud perroonile, seal on vastas transpordikorraldajad, ütled kaks sõna "Koh Lanta" ja paari ümberistumise ning praamisõiduga transfer korraldatakse mõõduka tasu eest muretult. Lõunaks oled saarel hotellis. Isikliku kogemuse baasilt räägin. Panen lingi ka:  https://thailandtrains.com/guide-to-train-travel-from-bangkok-to-trang/

Variant on ka siselennuga Krabisse, sealt toimub transfer K. Lantale samuti kenasti - tulime nõnda tagasi Bangkokki. Alternatiivse saarena võid kaaluda ka Koh Samuid või Koh Changi.

Autoga saabki ainult Ko Samet või Hua Hin (2-3 tundi). Samet vastab kirjeldusele, soovitan Samet Villa Resorti või mõnda hotelli selle ümber - see kant on veel jalutamiskaugusel põhialast, aga samas vaikne ja pole sellist paadimerd rannas nagu ülalpool paadisadama kandis. Sealt allpool on aga hotellid jalutamiseks kaugel, peab auto või rolleriga sõitma.

Saarele saab Bangkokist autoga, ca 2000-2500 baati transfeer (võib netist tellida soovi korral), aega kulub ca 2.5 tundi. Tagasi saab sõita otse rahvusvahelisse lennujaama, kulub ca 1,5 tundi saarelt sinna. Samet Villasse saab otse privaatpaadiga ca 15 minutit, helistad enne transferiga kohale jõudmist hotelli ja nad saadavad paadi(mehe) vastu sind otsima. (Küllap kehtib ka teiste selle kandi hotellide kohta, mujal ööbides ilmselt tuleb oodata regulaarliini suurt laeva, mis sõidab ranniku ja saare vahel, ilmselt iga 1-2 tunni tagant.)

Ko Samui on samuti variant, aga ainult otselennuga, mis on ca 100 eurot üks ots. Kõik teised saared põhimõtteliselt arvesta üks päev sinnaminekuks, üks päev tagasitulekuks. Erandiks siis Phuket ja mingil määral ka Chang, kuhu saab 3 korda päevas otselennuga, aga lennujaamast hotelli on ca 2-3 tundi veel transfer+laev+transfer. Samet on reaalselt ainus saar, kus Bangkoki hotellitoast väljumisest Sameti hotellituppa sisenemiseni võib reaalselt jõuda 3 tunniga (see eeldab siis seda privaatset paaditransferi otse hotelli randa).

Samui on hotell-lennujaam (45 minutit), 1,5 tundi varem kohal, 1 tund lend, 30-60 minutit lennujaamast hotelli... 4 tundi, võibolla 5. Phuketil transfer lennujaamast hotelli võtab 1-2 tundi ehk ca kaks korda kauem kui Samuil. Chang veel 1-2 tundi kauem. Lanta, Lipe jne... Kui kella 6-se lennukiga minna ehk kell 3.30 äratus, siis 14-15 paiku võib kohal olla heal juhul.

Koh Chang tundub päris hea mõte.

Mõtlesin praegu nii, et 14-16 oleme Bangkokis ja siis leidsin selliselt lehelt nagu https://12go.asia/en/travel/bangkok/koh-chang?date=2020-02-17&people=2) , et 00:10 läheb buss (25 euri nägu) ja jõuab ca 8 hommikul Koh Changi ja viib hotelli ette ära + tagasi saab 23.02 väljumisega kell 12 lennujaama (kell 20 peaks kohal olema)

 https://12go.asia/en/travel/koh-chang/suvarnabhumi-airport?date=2020-02-23&people=2 . 

Ma nüüd muidugi ei kujuta ette, kas läheb riskantseks või mitte kui buss peaks kell 20 lennujaama jõudma ja meil väljub 22:15 lend....mulle tundub ideaalne, kuid kui nad seal mitu tundi hilinevad, siis läheb huvitavaks.

Eks me saame kohal olles reisikorraldajate käest ka uurida, mis pakkumised neil Koh Changi vahel liikumiseks on.

Hetkel tundub Koh Chang parim valik ... rannad nii ilusad (vähemalt googeldades)

Kui kellelgi veel mõtteid soovitusi, siis ootan huviga ... 

... megahea leht ikka ... megahead soovitajad ... üksi internetis otsides võib mahu alla lihtsalt ära uppuda

22.40 viimane lend Phuketile.Bangkok jäta parem lõppu.

Ma just mõten, et alguses paar päeva Bangkokis (turud, mõni vaatamisväärsus)....siis ma ei põle kohe päikse käes ära ka ja siis saarele lebotama/sööma/üldiselt lõõgastuma... kui kohe läheb saarele, siis ma ju ei suuda rannast/päiksest eemal olla ja kindlasti põlen ära.

Aga üldiselt saan aru, miks kõik ütlevad, et Bangkok jäta lõppu .... siis pole liiga pikk trip tagasi

Koh Changi (st Trat'i lennujaama, saarelt pakub u 500bt shuttlet, google "trat airport transfer") vahet käib Bankok Airwaysi siselend ka, viimane vist 16.00 paiku. Me saime need lennud natukese jälgimise peale u 65 euroga kuu aega tagasi. Või ka aja säästmiseks üks ots lennuki ja teine bussiga.

Ise kasutasime talvel transferiks https://iamkohchang.com/, seal muidu ka palju vajalikku infot.

Soovitaks kindlasti paar-kolm päeva Koh Makil olla, kui ajaga välja mängib. Tõeline rahuoaas imeilusate randadega. Kui hotell Makil siis kindlasti Koh Mak Resort. Imeilus loojang ja parim rand.

Mõistlik ongi Bankok lõppu jätta, siis ei lähe hilinemisel huvitavaks ka, samuti ei pea võimalikke oste sisereisil kaasa tarima.

Bangkok lõpus on alati hea idee.

Ko Changi kohta leiad siit teemasid, kus on lahatud saart täpsemalt. Kindlasti pole tegu mingi megailusa kohaga, aga kõva Tai keskmisega, kus  on olemas enamik asju, mis igal pool mujal. Ükski neist (ei rannad, joad, tripid, restod, hotellid jne) pole Tai TOP 10 hulka kuuluvad, ka ehk mitte TOP 20-s, ent on igatahes kõval keskmisel või üle keskmise tasemel olemas.

Annab võrrelda nii Samui kui Sametiga.

Võrdluses Samuiga: keerulisem kohale saada (kas üüratult pikk bussisõit või lend + 2-3 tundi pärast seda transfer+laev+transfer - Samui lennujaamast võib arvestada 30-60 minutit hotelli jõudmiseni). Samuil on ka rohkem pidu, paremad restoranid ja hotellid, suht sarnased või pigem kehvemad rannad.

Samet on nagu mini-Chang: see, mis on Changil venitatud mitmekilomeetrise soolika sisse, on Sametil kompaktsemalt koos. Rannad suht samad (kuid Changil laialdasem valik), hotellid-restod ka, pidude tase suht sama, puudu on saaresisesed tripid mõne joa juurde või mäe otsa. Samas, nagu öeldud, pole need Changil kindlasti mingi vapustav looduselamus, vaid pigem lihtsalt võimalus aega surnuks lüüa.

Aga kuidas nende siselendudega on?

Kas piletid tasuks juba ära ostma(kui otsustame lendamise kasuks) või kohapeal olles jooksvalt osta (mõtlen just, et kas hind suht sama ja kohti ikka on)?

Kohalikust check in`st muidugi ma ka ei tea ... olen harjunud kõik online`s ära tehema....kas seal toimib ka online süsteem või ikka lennujaamas?

Ja kui palju peaks lennujaama varem kohale minema? 

Vaatan, et siselennud lähevad mõlemast Bangkoki lennujaamast isegi.

Tratis toimis online süsteem küll - ja tegu oli üsna lihtsa varjualusega keset põldu :) Bangkoki lennujaamast lähevad Koh Changile minu mäletamist mööda kella 8, 11 ja 14 paiku - hilisem ei jõuaks praamile enam.

to Improved  Mis on need Tai saared või rannapiirkonnad, mida Sa  TOP 5 või TOP 10-sse paneksid? Siiras huvi, sest mul endalgi on plaan uuesti  Taid ja tema erinevaid saari ja kohti külastada.   Varem olen käinud Ko Lantal ja Krabi piirkonnas. Tänud ette! :)

 Kellegi ainuisikuline TOP, Tai  saartest on küll väga sensitiivne.

Kellele mis meeldib (möll, lebotamine jne).

Äkki on abiks:https://www.cntraveller.com/gallery/thailand-islands-guide

Jah, ka minu arust läheb Bangkoki lennujaamast Changi umbes 3-4 bussi päevas, mõnetunniste vahedega.

Trati lennujaam on lennufirma Bangkok Airways eralennujaam, sinna polegi rohkem lende, kui 4 Bangkok Airwaysi lendu päevas. Sihiks 100% on turistid, kes ei viitsi bussiga 8 tundi loksuda, seega hinnad on paigas ja promosid on näpuotsaga.

Näiteks homseks saab veel ühe pileti 2200 bahtiga, tüüphind on 3500 bahti. Esmaspäevaks sama lugu, 2100 või 3500. Veebruari keskpaigaks? You guessed it, 2100 või 3500 bahti. Septembriks 2020? Jah, 2100 või 3500 bahti. Ainus vahe, et 2100-bahtiste piletite valik on suurem pikemalt ette ostes. Kas mõne promo ajal saab veel 5-10 eurot ühe pileti hinnast alla? Ilmselt 2-3 sellist promoperioodi aastas on, kui tundub, et selle raha nimel tasub pingutada ja passida.

Kuna lennufirma eeldab, et kõik lendajad tahavad Changile edasi minna, siis reisijad on nummerdatud ja kõik suunatakse lennujaamas transferi piletit ostma mõnesaja bahtiga (sai sama raha eest ka netist varem ära osta). Ilmselt jookseb seal juhe kinni pigem juhul, kui mõni reisija on otsustanud iseseisva transferi sebida. Selliseid seal vahel ikka on, siis viis teenindajat küsib üle, et kas tõesti keegi tahab sealt lennujaamast niisama välja minna omal käel. Väljaspool neid nelja lendu lennujaamas igasugune elu ilmselt puudub, nii reisijate kui transpordi osas.

Saarte osas eelpool toodud link on põhjalik. Lipe, Tao jne. Phuketilgi on piisavat randu, mis paremad kui Chang, aga ega pole ühtegi ideaalsaart, kus kõik on 100% ilus ja paigas. Kõigi puhul tuleb teha kompromiss. Näiteks restoranide ja õhtuse meelelahutuse osas eelistan Samuid, seal on palju odavaid nelja-viietärnirestorane, ka endiste Michelini kokkadega igalt poolt maailmast, live muusika. Samas rannad on kehvakesed, tipphotellid kaugel muust elust.

Ko Phanganil on üks mu lemmikrandu täiskuupidude vahelisel ajal, samas muu elu on siis väga vaikne ja igav. Kui full mooniks rahvas kohale vajub, siis ei taha ma jälle seal rannas olla.

Lipe on väga täis ehitatud, kuid kompaktselt koos erinevad kohad. Lantal pole parimad rannad ja ööelu, kuid saab nautida seda suhteliselt rahulikult. Phuketil on piisavalt randu (Nai Harn), mis on ehk natuke eemal elust - melu keskel olles ei taha sealsetes randades käia. Similan - väga kaunis, kui õnnestub ööseks jääda, koos 1000 päevakruiisil turistiga on ikka kaunis, aga mitte nii eriline.

Seega kui on piisavalt aega, ma panustaks mitme saare külastamisele. A la Samui-Phangan-Tao või kasvõi Phuketi erinevad kohad, miks mitte ka Phi Phi või Similan üle vaadata. Eraldi pole ükski neist minu jaoks piisav, aga 1-2 nädala jooksul 2-3 kohas erinevatele asjadele keskendudes (kus restoranid, kus ööelu, kus rannad, kus loodus) saab piisavalt korraliku elamuse kätte.