Bangkokist Kambodžasse mööda maismaad

Tere! Kas keegi on viimasel ajal sellise tripi läbi teinud? Maanduks Bangkokis, vaataks paar päeva ringi ka ja seejärel suunduks Kambodža poole, esialgu on plaan Angkor Wati avastama minna ja kui seal on isu täis saanud, siis järgmine peatus oleks Sihanoukville. Kuidas Teie soovitaksite seda teekonda läbida? Ise olen siin busside peale mõelnud.. :) Igatahes, kõik arvamused ja soovitused seoses selle teekonnaga teretulnud, aitäh.

1
2

Bussiga küll loksuda ei viitsi. Terve päeva kuskil kuudis, kusjuures neil pole üldjuhul pellerit ka bussis. Odavlende enam ei leia?

0
0

Tahaks just mööda maismaad, kuigi ega seda odavlennu varianti täitsa korstnasse ka veel ei kirjutaks :) Mõte selles, et teeks tripi alguses midagi rohkem väljakutsuvat, lennukiga on ju lihtne kohale lennata. Pärast mõnus rannas lebotades tagantjärgi mõelda, et hea et läbi sai. Saad aru noh, tahaks veidi rohkem proovile panna ennast :)

0
0

Kui proovile tahad panna, siis äkki rongiga? http://seat61.com/Cambodia.htm Varahommikul Bangkokist rongile ja suund Kambodža piirilinna suunas. Tegemist siis kõige tavalisema nö kohaliku rongiga. Kohalikud sõidavad kooli, tööle jne. Kellel kaasas suured kompsud, kellel kuked-kanad. Rongis bisnes käib, müüakse süüa-juua. Paar aastat tagasi sai see läbi tehtud, ei kahetse. Täitsa tore oli ja iga kell eelistaks seda bussile või mis veel hullem, mini-van'ile.

2
0

Ma sekundeeriks sellele rongivariandile. Sõit valgel ajal, näed rongiaknast Taid ja vagunis sees kohalikku elu. Odav pealekauba.

1
0

Aitäh pisike08, hea nõuanne ja kasulik link! Sinu soovitus hakkas väga meeldima :) Kuidas Teil piiriületus läks?

0
0

Piiriületus läks sujuvalt. Ignoreerisime igsugu vennikesi (kellest mõni oli lausa justkui ametlikus vormiriietuses), kes Tai poolel soovisid "soodsalt" või "kiiresti" vormistada Kambodža viisat. Viisa kas eelnevalt vormistatud (meil oli e-visa) või saab/sai selle piiripunktis seal, kus tempel passi löödi ehk Kambodža poolel oleva ametniku käest. Paari "õnnetut" kohtasin, kes olid "soodsa" viisa mingi Tai vennikese käest ostnud ja nüüd õiges kohas tuli uus summa lauale laduda. Kuidas see viisa värk seal hetkel toimib, ei oska kahjuks kommenteerida. Pärast piiriületust me "tasuta" bussi peale ei läinud, pidi väidetavalt ka mingi scam olema. Ei katsetanud, vaid kõndisime pisut edasi (teadmata täpselt kuhu). Peagi leidsime sobiva takso, kes u 20 usd eest meid Siem Reap'i viis.

0
0

Sõitsime Siam Reap-st Bangkokki bussiga. Tai poole peal oli väga normaalne buss, konditsioneer ja puha. Kambodža poole peal oli suht nõuka- aegset Latvijat meenutav buss, konditsioneeri ka polnud. Maantee oli suht OK, kuigi lisaks autodele liikles seal igasugu massinaid ja loomi. Nägi päris head läbilõiget Kambodza loodusest ja teeäärsest elust-olust. Midagi tapvat selles sõidus polnud. Aga see jääb ka meie ainukeseks Kambodža tripiks. Angkor Wat on muidugi võrratu!

0
0

Milline oleks kiireim viis jõuda Kambodžasse, lennuk maandub Bangkokis kell 10 hommikul? Nagu aru sain siis rong väljub varahommikul,ehk siis tuleks öö veeta Bangkokis. Kiirem ja mitte kõige soodsam varjant oleks vist lennuk?

0
0

Lennuk ja Angkor Air, siis ei pea isegi lennujaama vahetama! Ise tegin nii ja soovitan. Mul läks lend maksma 69 EUR.

Air Asia oleks mingi 10 EUR odavam olnud, aga selleks oleks pidand bussiga teise lennujaama sõitma.

Pagasi sain ka Tallinnast otse Siem Reapi saata! Check ini pidin siiski Bangkokis eraldi tegema.

1
0

Vaadates Angkor Airi lennuplaani, siis hetkel väljub lennuk õhtul, ehk ca 12 tundi Bangkokis passimist. On ka võimalus minna Air Asiaga aga buss,takso? Kaua need liiguvad sinna ja kas on üldse mõtet nende peale panustada?

0
0

AirAsia puhul pead lennujaama vahetama, mis aga pole üldse keeruline - tuled tollist läbi ning lennujaama samal tasemel välisukse ees on laud, kus näitad oma AirAsia lennupileti/pardakaardi ette ning saad bussi peale. Buss sõidab ca 1 tund. Kui äraantavat pagasit ei ole ja oled kodus pardakaardi välja printinud, võid kõndida põhimõtteliselt otse turvakontrolli ja lennukile. Äraantava pagasiga läheb mingu kogemuse järgi üsna kaua.

1
0

Nojah, vabandan siis, ju lennuplaanid on paari aastaga muutunud. Mina lendasin ca kella 14 paiku väljunud Angkor Airi lennuga.

Olen ka Air Asiaga Bangkoki lennanud ja siis seda teise lennujaama sõitmise bussi kasutanud.

0
0

Soovitaksin siiski buusiga Kambodjasse minna, kuna saad parema elamuse. Ise olen sõitnud sinna küll alati Vietnami poole pealt, kuna "staap" on mingil põhjusel alati seal olnud. Ära otsi KÕIGE odavamat bussipiletit. Võta paar $ kaalim pilet ja üldjuhul on ka buss ja teenindus parem. Tavaliselt korjab bussijuht või reisisaatja enne piiri passid kokku ja manangeerib ise piiril kõik asjad korda. Angkor Watis käigust saad tõsise elamuse aga Sihanoukville osas olen veidi skeptiline. See on turistikas ja üsna kallis. Ise lähen sel korral "staabist" Lao ja Birma poole. Need on ehedad ja huvitavamad. ...aga maitse üle ei vaielda

Edu!!!

0
0

Viisateema on teinud Eesti passi omanikule Vietnami suht kalliks reisi algus ja lõpukohaks. Nüüd on asi muidugi veidi paranenud, aga ikkagi logistiliselt ebamugav algus ja lõpp punkt oma piiratud võimalustega kui pikem tuur teha või peamine reisisiht ei asu Vietnamis. Ausaltöelda ma ei kujutaks ettegi kui ma peaks paari nädala jooksul perega sõitma bussiga Vietnamist Phnom Penhi, Sihanoukville, Siem Reapi ja siis veel tagasi. Mingid sektorid tuleb kindlasti läbida lendudega ja siin on Bangkok kindlasti parem valik alguskohaks.

0
0

Kuna läheme Kambodzasse esimest korda siis käime ikka Sihanoukvillest ka läbi,seda enam, et meid kutsuti sinna. Hea on oma silmaga üle vaadta ja kui koht ikka vastumeelne on saab alati varem lahkuda :) Bussireis jääb meil ilmselt ära, tahaks kiiresti kohale jõuda ja parim selleks on ilmselt lennuk. Reaper-info oli ju kasulik,see et lennuplaanid muutuvad tuleb ikka ette,vabandamiseks pole küll põhjust :) rranne-kas oskad öelda kas ca 4 tundi on piisav alates maandumisest kuni järgmise lennuni teises lennujaamas?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased