Barcelona kogemused

Kui välja jätta põhilised vaatamisväärsused (Gaudi temaatika - La Sagrada Familia, Güelli parc, põhiturg jne), siis milliseid toredaid elamusi olete ise avastanud (looduslikult ilus paik, väljasõit, muuseum, söögikoht jne), mis ehk nii tuntud polegi?

Salvador Dali muuseum oli päris tore :)

CosmoCaixa, https://en.wikipedia.org/wiki/CosmoCaixa_Barcelona

Väga väga äge teaduskeskus.
Vist kõige lahendam selline, kus ma elu sees käinud olen.
Aga see on nii odav (caixa pank sponsoreerib), et ükski turismiagentuur ei viitsi seda reklaamida.

Barcelona Magic Fountain of Montjuïc

Botaanika aed nt :
https://www.barcelona.de/en/barcelona-jardi-botanic.html
Väga mõnus koht kus jalutada.

Ja kui juba sinna kanti satud, siis kindlasti saab ka Barcelona Olümpiastaadionile ja rajatistele pilgu peale visata.
https://barcelonando.com/barcelona-olympic-ring

Montsserrat oli tõepoolest ka endal plaans, kuigi esmaselt vaatasin korraldatud reise.

Kui nüüd uurisin rongipileteid, siis tundus kõik veidi segane, et kirjelduses ütles, et rongijaam suur ja lai ja õiget kohta raske üles leida. Piletitel olid aga erinevad hinnad vastavalt kuhu minna tahad. Kuna pole kogemust, siis ei tea tahtagi, et millise pileti siis ostma peaks.

Marpa33, kas te räägiks äkki lähemalt, kuidas oma rongireisi korraldasite, kuhu peatusesse, kui palju maksis jne?

Linnast, sealt kuskilt maa-alusest putkast ostsime piletid. Võimalus oli võtta ka kõige kõrgemale mineva funikulööri peale.aga sai sinna ka kohapealt ostes. Saadeti kohe õige rongi peale, mis väljus mu mäletamist järgi sealtsamast. maa alt. alguses tunnike rongiga, siis tuli ümberistumiskoht, seda öeldi kõlaritest, et õige aeg maha minna ja siis väikse mägirongi peale. Tagasi samamoodi, ei olnud mingit eksimist, ega probleemi.

Montsserrat külastuseks pakutakse seal erinevaid korraldatud reise - kuid hinnad olid ca 2a tgsi neil umbes 30euri inimene. Ehk siis kui perega minna läheb päris kulukaks. Samas kui suuremas rongijaamas - mis ta nimi oligi - Pl. Espanya väljub rong otse mäestikku. See Montsserrasse minevate rongide väljumine on seal eraldi märgistatud ja päris kergesti leitav. Sealt saab kassast osta ka pileti, see siis eraldi piltet, mitte tavaline paari peatuse sõitmiseks ostetav pilet. Seal kassa juures ka suured sildid ja selgitused, millised versioonid võimalikud on. Saad valida, kas ainult üheotsa pilet või siis edasitagasi pilet. Ja see sisaldas ka õhurongi piletit, millega mäestikku sai. Meie võtsimegi selle edasi-tagasi pileti ja 3 liikmelise pere peale kokku äkki oli ca 45 euri kogu sõit. Soovitan väga omal käel minna ja mõnusalt aega veeta üleval - seal ka kohvikud ja suveniiripoed.