Berliini vaatamisväärsused

Vaatan, et siin maru vanad postitused. Kuigi vaatamisväärsused nagu riigipäeva hoone ja Brandenburgi väravad asuvad endiselt sama koha peal. Siis sellegipoolest teeks teema värskenduse ja küsiks, mis võiksid olla need kohad, mida külastada praeguse ilmaga 3-4 päeva jooksul. Shoppingu kohad niiväga ei huvitagi, aga ka need on teretulnud. Ja veel, kas see turisti 5päeva kaart tõesti tasub ära? Saan aru, et sellega saab osadele vaatamisväärsustele odavamalt sisse, aga kas need vaatamisväärsused on ka reaalselt need, mida vaatama tasub minna...või lähedki lõpuks seepärast sinna, et saad odavamalt sisse :) Igasugu värsked ja huvitavad ideed väga oodatud:)

  • laiatarbemeelelahutuse poolelt Berliini loomaaed. Kenasti linna keskel ja paistab armas välja. Veidi kulunud olemisega. Kui ilm on ilus, siis tasub kuskilt kuum kohv kaasa haarata ja mõnda soppi tõmbuda, kus saab vaikselt ümbruskonna elu jälgida.
  • arhitektuuriliselt: Jüdisches Museum Berlin (asub Kreuzbergis, Brandenburgi väravate poolt lõunasse jalutades u 15 min), põnev uue ja vana miksimine, ka väljastpoolt paistab tõeliselt põnev välja.
  • õhustikuliselt: Kreuzbergi linnaosa, kõrvaltänavatel jalutades elustub hoopis teistmoodi Berliin - Türgi tümpsu, Aasia päritolu kohvikupidajate ja teistmoodi õhustikuga. Kuulukse, et pimedal ajal pole sinna väga kaval jalutama minna. Keset Kreuzbergi on üles jäetud ka tükike Berliini müürist, küll selline ideeline seinake.
  • tänavate-kanalite poolelt: nn muuseumide saare põhjaosa, mis jääb Riigipäevahoonest paralleelselt ülespoole, sealsed kaldad.
  • muusikaliselt: peamiselt džässi-bluusiklubi Quasimodo (Fasanenstrassel, otse südalinnas Kudammil), live-esinejad, mõistliku hinnaga pilet, hästi mõnus õhustik, kava veebis üleval.

Aga kindlasti oskab keegi kõvasti lisada. :)

Andke head nõu kuhu sõita ja mida vaadata Berliini ümbruses 200 km raadiuses u!

Veel vaata: Alte Nationalgalerie (muuseumisaarel), Alexanderplatz, käik kuldse Elsa juurde (Siegessäule, 17.juuni tänaval).

Nucle`le - kindlasti Spreewald, 100 km lõunasse Berliinist. Lübbeni, Lübbenau (Cottbusi) suunas. Spree lisajõgedest moodustub seal võrgustik, mis sunnib kohalikke liiklema vaid paadiga nagu Veneetsias. Eripära - ilus loodus, vaikus, rahvusvähemus sorbid, keda võib näha ka rahvariietes.Väga eriline piirkond. http://www.spreewald.de/

Teletornist alla vaatamine! . . . Lause algab suure algustähega! Trip.ee

Kui kohustuslikud turistikohad käidud, siis Prenzlauer Berg - selline veidi boheemlaslik linnaosa, väikesed teatrid, kohvikud üldse hubane. Pühapäeval mine kindlasti sealsele kirbuturule. (asub Maurerparkis). Sealkandis on ka Berliini müüri muuseum. Pühapäeviti on ka muuseumisaare kõrval käsitööliste turg. Laevaga Spreele sõitma, võid valida alates 1.5 tunnistast reisidest kuni terve päeva pikkusteni.

Pergamonmuseumi (www.smb.spk-berlin.de)muuseumisaarel ja kunstimuuseumi (www.berlin.de/orte/museum/gemaeldegalerie/)Kunstforumil Potsdamer Platzil. Kindlasti tuleks jalutada ka Gendarmenplatzil (www.berlin.de/orte/sehenswuerdigkeiten/gendarmenmarkt/). Kui aega jääb üle, siis ka külastada saksa ajaloomuuseumi (www.dhm.de), Tierparki (www.tierpark-berlin.de), mis on suurem kesklinna loomaaiast. Ja ka botaanikaaeda (www.bgbm.org). õhtul võiks minna mõnda show´d vaatama, näiteks: www.show-palace.eu www.wintergartenvariete.de www.estrel.com

Palju on vaadata ka Berliini eeslinnas Potsdamis www.potsdam.de (mitmed lossid parkidega, samuti Potsdami vanalinn). Berliinist 200km raadiuses asuvad maailmakuulsad linnad Dresden ja Leipzig. Ka Magdeburg, Schwerin, Halle ja Lutherstadt Wittenberg on külastusväärilised.

Berliin on arhitektuuriliselt väga kaunis linn. Kui on olemas möni lemmik-kunstisuund, siis vöib netist otsida ajastule vastavaid objekte ja linnaekskursioon nende alusel kokku panna. Heaks näiteks vöib tuua kasvöi jugendi/art deco (Berolina, Mosse Haus, Hackenschen Höfe, Spandau metro jne jne). Vöi teine variant - harrastused ja nendega liituvad kohad. Meie perel need on ölu ja orhideed. Berliinis on palju erinevaid väikepruule ning neid otsides ja läbijuues näeb ka köike muud pönevat :-)) http://s451.photobucket.com/albums/qq237/alQahira/Saksa%202009/Berlin/

Mina olin Berliinis eelmine suvi 2 nädalat ja külastasin Teletorni (pilet oli vist 10 või 12euri, selle raha eest saab kiirliftiga üles ja alla ja linnale vaadata, isiklikult leian, et suht mõttetu), DDRi muuseum, Kennedy muuseum, vahakujude muuseum (paljud kiidavad), Pergamoni muuseum. Linnast kaugemal ida pool Marzahni park on samuti väga ilus, kõndimist mitmeks tunniks

Sattusin eelmisel nädalal pooljuhuslikult sellisesse kohta nagu Tacheles (nö kunstnike maja erinevate ateljeedega, allkorrusel on ka väga lahe klubi jne) ning seal oli t6siselt huvitav ringi vaadata. V6imalik, et kauaks seda 'vaatamisväärsust' enam ei ole, sest uuel majaomanikul on hoonega hoopis teistsugu plaanid. Kes aga veel enne 'likvideerimist' sealt läbi astuda j6uab, ei kahetse kindlasti.

Link: http://www.berlin.de/orte/sehenswuerdigkeiten/tacheles/

Harz asub küll veidi kaugemal, kui küsitud 200 km, aga on väga mõnus kant, kus mägesid, ajalugu ja arhitektuuripärleid. Fantastiline on Quedlinburg, mis on üks paremini säilinud keskaegseid linnu terves Euroopas. Samuti on külastamisväärt Thale, Blankenburg, Wernigerode, Ballenstedt jt. Kohale saab rendiauto või rongiga. Nädalavahetusel viib Harzi Berliinist Harzexpress, mille ühe suuna pilet on 15€.

Kuigi ise ei jõudnud East Side Gallery'sse, tundub see piltidelt vaadatuna kihvt. Topografie des Terrors on ka huvitav, pealegi täiesti tasuta! Muuseumitest ei tohiks Berliinis puudust küll tulla:)

:)autoga läbisõidul Berlinis. Vaba aega jääks 5-6 h. Kuidas on seal parkimine korraldatud? Tervet linna ei jõua loomulikult vaadata, aga ühe peatuse koos lõunaga võiks küll ette võtta. Porilane - orhideedele viskaks isegi silma peale :) Nagu ma siit kuskilt lugesin on Berliin suur-suur ja kõikjale ei jõua... aga sooviks väikest ülevaadet sellest linnast. Pariisiga kerge - Eiffeli torn, Prahhas - Karli sild...jne

Kui sul autol rohelist Umweltzone'i klepsu pole, jäta auto kuskile linnaserva mõne S-Bahni jaama juurde (P+R parklad) ning sõida parem ühistranspordiga linna vaatama. Kindlasti mine Brandenburg'i väravat ja Riigipäevahoonet vaatama ning kola Unter den Lindenil (U-Bahn Brandenburger Tor).

Kahtlemata on Berliini kõige suurem ja tähtsam vaatamisväärsus Holokausti muuseum,DDR muuseumi vastas,arvan ,et keegi ei kahtle selles,vähemalt kes peab ennast eurooplaseks ja kaasaegseks inimeseks.

Berliini parkimisinfo: http://en.parkopedia.de/parking/berlin/ Ise olen parkinud peatänava Unter den Lindeni lähedale Behrenstrasse ja Jägerstrasse tänavate kanti.

Minge kuskil, näiteks Unter den Lindenil, mõnda hop on hop off CityTour`i bussi ja tehke linnale tuur peale. Kõik kesklinna vaatamisväärsused ongi ühekorraga käes. Suvalises kohas võite pikemalt peatuda ja mõne järgmise bussiga edasi sõita.

tere, mul tuli just ûks tuttav ja muljetas berliinlaste kûlalislahkust. Olevat käind ka klubis Artemis Berliinis. Kuna ta rootslane siis polnud tema jutt eriti usaldusväärne kôikides punktides. Niisiis kûsimus teistele reisisellidele. Kas saunad sääl ikka hoiavad soome- eesti kuumustaset? Ma ei ole tôesti Taanist allpool sauna julgenud veel minna. Sissepääsu hind on päris krôbe. Äkki oskab keegi veel kosta millal saab kûlastada taasehitatavat keisri lossi Berliinis?

tzuucs!

Mõtled seda kohta? See on eelkõige bordelli suunitlusega. http://www.fkk-artemis.de/

Kuid muudes spa-saunades on erineva temperatuuridega ja tüüpi saunu. Need kompleksid pole võrreldavad meie saunadega. Pigem meie spaadega. NB! Mehed ja naised on koos ja alasti. Laval istutakse rätiku peal.

Olen käinud ja soovitan seda kohta. http://www.vabali.de/de/ 2h alates 18.50 eur, rätik 4 eur