Booking petab? Vietnami broneeringud petukaup?

Suur mure booking.com-iga, et ehk on keegi analoogses olukorras olnud ja oskab nõu anda.Nimelt broneerisime hotelli Vietnamis vaba tühistamisega.Paar päeva peale broneerimist tühistasime broneeringu , kuid siis võeti krediitkaardilt kogu majutuse maksumus hotelli poolt maha.Kirjutades bookingule ei saanud mitte mingit adekvaatset tagasisidet.Suheldes hotelliga väitsid nemad, et raha on tagasi kantud.Swedbank väidab, et nemad ei ole sealse panga kinnitust saanud ja uurivad. 45 päeva on juba saanud täis ja ei muutust mingisugust.Broneering tühistatud ilma trahvita ja Vietnami kohalik hotell ei väida ka vastupidist.Kas on keegi olnud analoogses olukorras? Kas ei saa booking.com kasutada? Kas see ongi nii Vietnami puhul?Palun abi.

Asi pole Bookingus vaid sinu pangas.  Normaalne pank ei koti oma krediitkaardi klienti vaid kannab kohe raha tagasi ja hakkab asja uurima siis.

Booking sinu raha ei liiguta, ei võta seda endale, ei kanna seda edasi, ei kanna ka kuskile tagasi. Nad lihtsalt annavad hotellile sinu krediitkaardinumbri ja hotell tegutseb sellega edasi. Seega teema on hotelli ja sinu kaardi vahel - ilmselt kandsid nad selle tagasi valele kaardinumbrile või mida iganes. Suhtlema peab tõesti jätkuvalt kas hotelliga, et nad kontrolliksid, kas ja kuidas ja kuhu raha tagasi kanti. Või siis pangaga, kellele võiks piisata järgnevast: 1) tasuta tühistamise kinnitus 2) hotellipoolne kirjalik kinnitus, et raha on tagasi kantud õigele kaardinumbrile 3) siis võiks pank raha sulle tõesti tagasi kanda ja vaadata ise edasi, kuhu tehing kadus.Booking saab olla ainult vahendaja, kes forwadib su kirju edasi hotellile ja nende vastused sulle tagasi ehk siis lihtsalt pikendab otsesuhtlust hotelliga. Iseasi, kui hotell broneeringutingimustele vastu vaidleks, aga antud hetkel on raha tagasikandetehingus - kas see toimus, millal täpselt toimus ja kuhu toimus.

Hoiatus!Booking.com petuskeem.Ärge usaldage liiga odavat hinda, läheb teile palju kallimaks maksma.Broneerisin Bukarestis 3 ööd läbi booking.com-i hinnaga kokku 6 eurot (2 inimest ,3 ööd: kokku 6 eurot), aga pangakontolt läks maha 115 eurot! Broneeringu hinda ei tuvastanud enne, kui kontrollisin oma panga kontot, sest seda polnud kuskil näha! 6 eurose hinna taga oli silt:Non-refundable Eks hakkan bookingu võitlema, vaatame mis saab.https://www.booking.com/hotel/ro/studio-universitate-km0-toma-caragiu.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNYBGhCiAEBmAEuwgEKd2luZG93cyAxMMgBDNgBA-gBAZICAXmoAgM;sid=45145593293bde9e9055451a6539da4b;all_sr_blocks=309145101_124936913_2_0_0;checkin=2018-10-24;checkout=2018-10-27;dest_id=-1153951;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=309145101_124936913_2_0_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=price;srepoch=1538688588;srfid=71034c00e1b7ddd7fc490f74aca169dc26193601X1;srpvid=946697252365014c;type=total;ucfs=1&

oot, ma nüüd hästi ei saa aru. Kõik on ju õige, kust sa selle petuskeemi jutu võtad? Selgelt on ju su lingil kirjas: rices are per apartment for 3 nightsIncluded in apartment price: 9 % VAT, 1 % City taxNot included in apartment price: € 15.00 Property service charge per night, € 5.00 Cleaning fee per night, € 5.00 electricity fee per night, € 5.00 gas fee per night, € 5.00 water usage fee per night

Ma saan ka, et võeti 6 eurot vähem, kui oleks pidanud. Tegelik summa oleks olnud ju 121 eurot. Siit muidugi ka endale alati meeldetuletuseks, et läbi tuleb lugeda, mida sisaldab ja mida mitte. Aga   eks ta  öömaja poolt sisuliselt petmine ole, aga selles ei saa süüdistada Bookingut!NB! Kuidas see nüüd Vietnamiga haakub?mondraiTäna 00:33Muuda00Hoiatus!Booking.com petuskeem.Ärge usaldage liiga odavat hinda, läheb teile palju kallimaks maksma.Broneerisin Bukarestis 3 ööd läbi booking.com-i hinnaga kokku 6 eurot (2 inimest ,3 ööd: kokku 6 eurot), aga pangakontolt läks maha 115 eurot! Broneeringu hinda ei tuvastanud enne, kui kontrollisin oma panga kontot, sest seda polnud kuskil näha! 6 eurose hinna taga oli silt:Non-refundable Eks hakkan bookingu võitlema, vaatame mis saab.

Ma nõustun sellega, et hind on igasugu lisatasude näol tegelikult välja toodud. Aga ma tegelikult pole ka rahul sellega, kuidas booking.com need hinnad on välja toonud seda just kasutajakogemuse pealt vaadates.Iseenesest ka tarbijakaitseameti juhendist lähtudes https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/tarbijale/hinnateave on kirjas et* lõpphind, mis sisaldab kõiki makse* hind tuleb avaldada kirjalikult ning selgelt ja loetavaltMinul endal sama kogemus käes, et tähelepanematusest ka maksnud rohkem kui ootus on ja seetõttu nüüd oskan oma vigadest õppida. Paralleelse näitena airbnb-s on lõpphind väga selgelt kuvatud enne broneerimist. (Võibolla see üldse UX teema)

mondrail ei ole küll kellegi teisega võidelda peale enda. Üks asi on toa hind, teine asi on lisatasud erinevate teenuste eest, aga need kõik on selgelt kirjas. Muidugi, see 6€ toa hind on reklaamitrikk, et hinna järgi järjestades etteotsa saada, kuid samas on need koristamise jms haldustasud apartementide juures ikka väga tavalised, nii et tähelepanelik tuleb alati olla.Kui antud majutust reserveerima hakata, on selgelt kirjas, kui palju kaardilt maha läheb, nii et võitlemiseks ei ole mingeid argumente.Your payment detailsToday you'll pay€ 111When you stay, you'll pay            € 0

Huvitav, mul näitab kohe lõpphindaRoom typeMaxConditionsPriceNo. apartmentsOne-Bedroom ApartmentIn high demand - only 1 room left on our site! BathIncluded in apartment price 9 % VAT, 1 % City tax, € 15.00 Property service charge per night, € 5.00 Cleaning fee per night, € 5.00 electricity fee per night, € 5.00 gas fee per night, € 5.00 water usage fee per night1 extra-large double bed Non-refundablePrice for 3 nights€ 111   0    1 (€ 111)   Jackpot! This is the cheapest price you’ve seen in Bucharest for your dates! 3 nights ( Wed 24 Oct - Sat 27 Oct )

Mondrai, booking ei peta, näitab kenasti lõpphinda täpselt nii nagu smallisland siia copynud on. Ära süüdista bookingut kui Sa ise tähelepanematu oled ja võitlema pead küll vaid iseendaga :) Your price summaryApartment€ 5.459 % VAT€ 0.491 % City tax€ 0.05Price € 6(for 3 nights & all guests)How much will it cost to cancel?If you cancel, you'll pay€ 6Additional chargesGas fee€ 5.00 × 3 nights€ 15Water usage fee€ 5.00 × 3 nights€ 15Property service charge€ 15.00 × 3 nights€ 45Cleaning fee€ 5.00 × 3 nights€ 15Electricity fee€ 5.00 × 3 nights€ 15

Tõesti siin on kõik kirjas. Ja kui tühistada, saab raha tagasi.Tühistamistasu 6 eurot. Apartmentide puhul tulebki väga hoolikalt vaadata. Alati on seal lisanduvaid tasusid. Tegelikult tuleb alati hoolikalt kõik läbi lugeda, eriti veel kui on tühistamisvõimaluseta.

Kusjuures USA puhul peab ka hotellide puhul arvestama, et juurde tuleb osadel resort fee, mis võib olla mitukümmend eurot. Samuti on hotellide puhul tihti eri riikides lisaks linn ja muud maksud.

hbert : Vietnamiga tõesti ei haaku, aga ei hakanud uut teemat tegema.Booking.com  lubas raha tagasi kanda.Probleem oli selles, et enne krediitkaardi andmete sisestamist ei näinud ma seda kohta, kus öeldakse palju mul reaalselt pangaarvelt raha maha läheb. Oleks see summa kuskil näha olnud oleksin broneeringust loobunud.Summa on näha küll, aga väikeses kirjas vasakul tulbas.Nagu selgub ise olen süüdi, et kogu lehekülge korralikult läbi ei uurinud, vaid läksin suure hurraaga krediitkaardi andmeid sisestama.

Vabandus booking.com-ile asjata süüdistamise eest.

Eks ta nii ole jah, et alati tuleb asja hoolega uurida. Mingi osa jääb alati turundusele, kus üritatakse esmalt head hinda näidata ja kui juba vaatama jääd, siis äkki ostad ka. Hea teema uustulnukatele. Ehk on nemad siis tähelepanelikumad.