Easy Jet ja reisipagas

Pole ammu lennanud ja Easy Jetiga üldse mitte, seletab keegi äkki seda pagasi süsteemi mulle.

Broneeringul kiri et ......käesoleva broneeringu 3 reisijat võivad lennule registreerida kokku 3 registreeritud pagasit jne... Kas see tähendab et kui ma annan ühe koti pagasi, kas ma pean siis selle eest veel midagi lisaks maksma või ei. Käsipagas mõõdud see kott napilt ületab (või kui täpselt seda vaadatakse?).

küsiks umbes sama asja..
kui vabalt tõlgendatav see 204055 (ryanairil vähemalt)on?
kas kott võib iseenesest veits suurem olla,aga nt kokkusurutav?

smutso: siiani pole minul keegi kásipagasit sinna proovikasti sobitada káskinud - ja enamasti on see suurem olnud, kui antud mõõtmed.

akak: Kui sa lendu broneerisid, siis oli seal võimalik valida, mitu kohvrit sa ára anda soovid ja ka nende hind.
Kui broneering on sul juba tehtud ja kirjas ongi see jutt, et "...käesoleva broneeringu 3 reisijat võivad lennule registreerida kokku 3 registreeritud pagasit...", siis nii ongi.
Sa oled pagasi eest juba maksnud ja kolm reisijat võivad igaúks ára anda 1 kohvri (kambapeale 3), kui teil on rohkem pagasit, siis peate lennujaamas juurde maksma.

Kásipagas antud hetkel arvesse ei láhe - selle eest nad VEEL lisaraha ei kúsi:) - igal reisijal on lubatud úks kásipagasiúhik.

Tere,
igale inimesele on hinna sees pagas, mis võib olla maksimum 20 kg inimese kohta.Seega kui sa ostsid näiteks koos 3-le inimesele 3 pileti, kus võib ühel otsal olla kokku max 3 pagasit, siis näiteks võite pagasi teele panna koos.Ühel on pagas ala 10 kg ja teisel 30 ja kui koos annate saate ikka kokku 40 kg, mis on kahe peale lubatud.
Iga ülekilo eest nõutakse mingit, raha, see oleneb, kas sa meeldid sellele teenindajale, ja kas lend on täis jne.
Käsipagasi, eest raha ei kysita.ee peab mahtuva sinna vahesse, saab proovida, lennujaamas, check.-in lettide juures.Aga see suht suur, ja sinna mahub ka selline väiksem kohver:)
Seega ära muretse: sinul on õigus võtta kaasa käsipagas ja kohver max kaaluga 20 kg, ja selle eest ei pea sa midagi juurde maksma.
Edu

See on nüüd küll natukene vale info. Iga kott (mis antakse check-in'is ära) maksab eraldi raha, jah vaikimisi pannakse igale reisijale broneerides 1 kohver, aga selle saab maha võtta väga lihtsalt. Ühe kohvri hind on näiteks suunal Tallinn - London 10,5 eurot. Seega on ainult käsipagasiga reisimine tunduvalt odavam. Muide, lubatud on ainult üks käsipagas - näiteks ei tohi olla eraldi tax-free kaupu kilekotiga või fotokakotti. Nägin hiljuti ise, kuidas inimenesel, kellel oli seljakott ja imeväike käekott, kästi see siiski seljakotti pakkida. Kui ei mahu, lennule ei saa.

Ühe käsipagasi ühiku kord on minul ette tulnud ainult Londonis, seal pidin tõesti kõik ühte kotti suruma.
Mujal pole keegi mu käsipagasi kohver+käekott+aegajalt tax-free kilekott komplekti peale imelikult vaadanud :)

Berliinis küll easyjeti tibi laskis käsipagasit sinna mõõdukasti toppida, ja kui ei mahtunud, haaras kahest kohvrist suurema( 20 kg-se) kohe kaalu peale ja ütles et tuleb tasuda käsitlustasu 20 eur pluss 9 eur iga kg eest. Lõpuks sai ikka läbi häda orgunnitud sinna kaalu peale 4 kilone kohver, mis läks maksma kusagil 50 eur-i. Kusjuures enne reisi sai ära mõõdetud easyjeti lehel antud käsipagasile ettenähtud maksimummõõtudele vastavusele oma kohver- oleks pidanud läbi minema käsipagasina. St. neil seal veebilehel oli täiega vale info. Üsna räige suhtumine, aga samas odavad piletid, mis seal ikka tahta.
Pilet ise oli vist odavam kui see pagas.

tsitaat
"mis võib olla maksimum 20 kg inimese kohta.Seega kui sa ostsid näiteks koos 3-le inimesele 3 pileti, kus võib ühel otsal olla kokku max 3 pagasit, siis näiteks võite pagasi teele panna koos.Ühel on pagas ala 10 kg ja teisel 30 ja kui koos annate saate ikka kokku 40 kg, mis on kahe peale lubatud."
Tsitaadi lõpp.

Paluks mitte jätta inimestele valesid arusaamu. Iga pamp tohib kaaluda kuni 20 kg (sõltub firmast ja klassist). Kui möllite end lennukile, kaalutakse kõik pambud eraldi. Ei päästa see, et üks kott on ainult 3 kilo. Õigemini on nii, juhul kui üks kohver on 3 kg, siis teine tohib olla 20, mitte 37 kg. Kui ei usu, minge 15 liikmelise seltskonnaga reisile ja üritage 300 kg kohvrit lennukisse toimetada.

Olen samuti näinud, kuidas Berliinis üks reisija pidi korduvalt tõestama check-in'is, et tema spordikott mahub etteantud mõõtudesse. Püüdis ta seda nii- ja naamoodi sinna raami sisse suruda.
Viimase aasta kogemused näitavad, et reeglite järgimisel ollakse kõige rangemad Berliini lennujaamas.

Reisil aastas kuskil 3 korda easyjetiga.Olen lennnanud nii Portugali,Saksamaale, Hispaaniasse ja Inglismaa eri kohtadesse ja on käitutud niimoodi:
Reisisime 3 kesi.Minu ja mehel kaalus kohver mõlemal 24 kg ja kolmandal isikul kaalus kohver 8 kg:)Kuna olime teinud broneeringu koos, yhe broneeringu numbriga olid piletid, siis saime panna need teele koos.3 erinevat kohvrit ja kokku tuli kolme peale kilosid 24x2 ja pluss 8kg.
AGA NII TÕESTI EI TOHI, ET SUL N NÄITEKS 3 PEALE YKS SUUR KOHVER JA SEE KAALUB 60 KG.
eraldi peavad olema.siis saab koos ära anda.
Inglismaal ollakse tõesti natuke liiga karmid.Näiteks oli mul käsipagas ja fotikas ja need kästi suruda sinna käsipagasisse.Ühel naisel oli läpakas ja siis väikene käekott ja isegi selle kallal hakati norima ja naine võttis läpaka kätte ja surus väikese koti läpaka kotti.Ja siis lasti alles minema.
Inglismaale minnes olge jah ettevaatlikud.
Näiteks Portugalist tagasi tulles, oli mul lisaks tavalisele käsipagasile kaks kilekotti, ja nendega lasti läbi.
Saksamaal olles probleeme ei olnud.

Natuke segane on see asi siiski. Minul selline kogemus.

Sai ostetud piletid Tallinn-Berliin-Tallinn nii umbes juuli kuus. Reis ise toimus oktoobris. Idee oli selline, et kuna sai mindud ainult 3-4 päevaks, siis 3 peale piisab ühest kohvrist. Kui EasyJetil broneeringut tegin ja valisin, et kui igal reisijal oleks üks äraantav pagas, siis tuli broneeringusse selline tekst:
"On 3 reisijat, kellel on 3 registreeritavat pagasiühikut, mis kaaluvad kokku kuni 60 kg"
Kui muutsin seda nii, et kolme inimese peale on ainult 1 pagas, tuli ette järgnev tekst:
"On 3 reisijat, kellel on 1 registreeritavat pagasiühikut, mis kaaluvad kokku kuni 32 kg"
Easyjeti lehel paremal pool on kiri "Igal reisijal võib olla 20 kg registreeritavat pagasit. Kui pagasi kogukaal ületab 20 kg, saab ülekaalu eest soodushinnaga tasuda interneti teel, lennujaamas registreerimisel kehtib kõrgem hind."

Siin ka inglisekeelne näide sellest asjast
http://easyjet.custhelp.com/cgi-bin/easyjet.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=4&p_created=1074004664&p_sid=VMOVMSij&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPSZwX3NvcnRfYnk9JnBfZ3JpZHNvcnQ9JnBfcm93X2NudD0yMjUsMjI1JnBfcHJvZHM9JnBfY2F0cz0mcF9wdj0mcF9jdj0mcF9zZWFyY2hfdHlwZT1hbnN3ZXJzLnNlYXJjaF9ubCZwX3BhZ2U9MQ**&p_li=&p_topview=1

Mina sain asjast nii aru, et kolme peale 1 kohvri võttes, võib selle kaal olla kuni 32 kg ja mingite ülekilodega siin tegemist pole, kuna kolme peale kolm kohvrit võttes näitas ju et võib võtta kuni 60 kg pagasit.

Igaks juhuks seda teemat hiljem ühe Eesti õhus töötava tuttava käest ja EasyJeti eesti esindaja EstAiri käest üle küsides selgus ikkagi, et sellise kolme peale 1 kohver variandi puhul võib kohvri kaal ikkagi ainult kuni 20kg olla ja kui on üle, siis maksan lisakilode eest juurde.

Reisile minnes ei hakand riskima ja igaks juhuks me üle 20 kg siis kohvrisse kraami ei surund, aga arusaamatu on see asi mulle siiani. Kas on siis easyjeti kodukal viga, või ei teadnud mu eestiõhu tuttav, kes on ka ise checkini agendina töödanud ja EstAir asja õigesti või on siin veel mingi kolmas variant?

Ehk on veel keegi easyjetiga niimoodi kolmekesi ühe pagasiga lennand ja oskab ehk mingi raudkindla vastuse anda sellise situatsiooni kohta.

Lõpuks sain EasyJetilt ka vastuse: "I can confirm that payment of the fee for hold luggage provides you to take up to 32 kg for 3 passengers with 1 hold baggage, if they are travelling on the same booking reference and checking in at the same time without paying for excess weight."

Kokkuvõtteks...valem ühes broneeringus olevate reisijate pagasi nö "tasuta" osa suuruse arvutamise kohta tundub olema selline :
Kui broneeringus kinnitatud äraantava pagasi arvu ja arvu 32 korrutis on VÄIKSEM kui selles broneeringus reisivate inimeste arvu ja arvu 20 korrutis, siis võib maksimaalne äraantava pagasi kaal, mille eest lisakilosid ei pea maksma, olla äraantava pagasi arvu ja arvu 32 korrutis.
Kui broneeringus kinnitatud äraantava pagasi arvu ja arvu 32 korrutis on SUUREM kui selles broneeringus reisivate inimeste arvu ja arvu 20 korrutis, siis võib maksimaalne äraantava pagasi kaal, mille eest lisakilosid ei pea maksma, olla selles broneeringus reisivate inimeste arvu ja arvu 20 korrutis.

Tundub kõrgema matemaatika moodi, aga kui natuke süveneda ja rahulikult mõelda, siis on asi suht lihtne ja loogiline. Ning selline pagasipoliitika on odavlennufirma kohta vägagi kliendisõbralik. Pole kuulnud, et ükski teine lennufirma, kellel on äraantav pagas maksustatud, sellist süsteemi kasutaks. Näiteks AirBalticul ja Ryanairil peab iga reisija kohta märkima ERALDI, kas tal on äraanatavat pagasit või ei ja nende arvelt, kellel äraantavat pagasit pole, teised oma pagasit tasuta suurendada ei saa. EasyJeti puhul aga iga reisija kohta eraldi pagasiarvestust ei peeta ning seetõttu saab mitmekesi ühes broneeringus reisides pagasi arvelt raha säästa.

Loodetavasti on kellelegi kasu mu pikast ja segasest jutust :-) Ja kui ei, siis vähemalt ise sain targemaks. Ja karta on, et näiteks Tallinna lennujaama check-ini agendid ega ka Easyjeti ametlik edasimüüja Eestis (EstAir) seda süsteemi ei jaga, nagu mu kogemus näitas ja kahtlane on, kas seda neile vahetult enne reisi selgeks õnnestub check-ini lauas teha.

Tegelikult on see sústeem vága lihtne, pole isegi kõrgemat matemaatikat vaja:)
Kui broneering on thetud mitmele inimesele ja kõigil on makstud ka pagasi eest, siis võib kúll kambapeale ára anda úhe koti, tingimusel, et see pagasiúhik ei kaalu rohkem kui 32kg (see nõue kehtib ka teistel lennufirmadel selleks, et transamehed oma selgi ára ei nikastaks).
Iseasi on see, kui see 32kg kohver úletab teie poolt tasutud pagasilimiidi, sel juhul muidugi tuleb juurde maksta.

Kui kõik reisijad maksavad pagasi eest siis võib jah teha nii et näiteks 2 inimest võtavad kaasa üks 32kilose paki ja teine 8kilose.

Aga minu keiss oli selles et 3 inimest olid ühes bronnis ja maksime ainult 1 pagasiühiku eest. EasyJetil sõltubki äraantava pagasi piirkaal selliste keisside puhul sellest valemist mida eelmises postituses kirjeldasin. Näiteks Ryanair ja AirBaltic sellist süsteemi ei kasuta.

Kas seal on ka siis nii, et kui mul on näiteks 2 kotti(makstud) siis need peavad ikka kokku kaaluma 15kg?
Ma alguses mõtlesin, et iga kott võib kaaluda 15 kg. Et sis saaks rohkem kraami kaasa vedada:S

Each passenger is permitted to check in up to 3 bags with a maximum combined weight of 15kgs, subject to the payment of the applicable checked baggage fees. A discounted checked baggage fee is charged for each piece of checked baggage booked online. If checked baggage fees are paid either at the airport or through a Ryanair call centre, the full rate will apply.
.
.
.
Arusaamatu tõesti see süsteem neil. Tundub nagu jah max lubatud kaal 15KG inimese kohta vaatamata sellele kas maksad ühe, kahe või kolme äraanatava pagasi eest.
Kirjuta või helista neile igaks juhuks ja uuri asi üle.

Kas easyjetis broneerides peab nüüdsest eraldi maksma pagasi eest, mida lennukisse kaasa võtta ei saa (see mis läheb kuhugi lennuki alumistesse ruumidesse). Ehk kui teen broneeringu pean juba siis valima, kas soovin pagasit ära anda, kui mitu kohvrit ning maksan iga kohvri eest mingi 11 eurot näiteks?

Jah..see on Easyjetil juba tükk aega nii olnud. Samuti on ka Ryanairil ja Airbalticul.
Sa ei pea kohe broneerides maksma pagasi eest kui pole kindel kas võtad äraantavat pagasit, aga pärast on hind kallim kui broneeringut tehes pagasimaksu ei maksa.
.
.
.
Trip.ee lisas suured algustähed!

süsteem. Mis point selle siis on nagu et 15 kilo jaotan 3 kotti laiali ja maksan rohkem va:)))
Sis mõte juba kõik 15 kilo 1 kotti toppida ju. Loogika missugune sellel Ryanairil. Tavaliselt lendan ilma äraantava pagasita siis nyyd nagu üllatus misusgune. 3 bags with a maximum combined weight of 15kgs per person on kaa veel jah see on 1 näo kohta saabki 15 max võtta + sis 10 kilo lennukisse seegi hea. Naljakam see et mul on makstud 2 koti ees aga nyyd siis lähen 1 kotiga.;)EI TEA KAS SELLE EEST ET VÄHEM KOTTE VÕTSIN PEAB KAA JUURDE MAKSMA VA..:DD