Eesti-Läti piir

Kas Iklas piiril toimub reaalselt dok. kontroll? Kui lapsel ID kaarti ega passi pole, aga vaja kiiresti Lätti sõita, kas saab? Olemas sünnitunnistus ja õpilaspilet?

Shengenis ju piire pole:)

detsember 24 sõitsin sealt üle, täiesti tühi koht, paar ootamatumat kurvi oli, sest varem neid nii sõitma ei pidanud:D

See, et piiril dokumendikontrolli pole, ei tähenda, et dokumenti enam kaasas olema ei pea. Reisidokumendid ikkagi ID-kaart ja pass.

dokumentideta ehk seadusliku aluseta Lätis patseerimise eest on ette nähtud trahv kuni 150 latti + prii küüt kodumaale. Trahvi saab asendada ka reaalse vangistusega.

Dokument ikka kaasa! Kuu aega tagasi peale piiri ületamist, nii umbes paari kilomeetri jagu (Valmiera ristis) seisis tee ääres konnaroheliselaiguline dZiip. Piirivalvuri riietuses daam hüppas meile tee peale ette ning palus viisakalt esitada dokumendid. Õnneks olid kaasas, muidu oleks vist viisakalt tagasi Eestisse saadetud.

Käisime aprillis lätis ja piiril polnud mingit kontrolli aga piirilt edasi umbes kilomeeter oli läti migratsiooniamet ja palus dokumente näidata.Nii,et dokustaadid kaasa!

Sõidan pea iga nädal Eesti-Läti vahet. Piiril kontrolli ei ole, aga auto võib peatada jah juba eelpoolmainitud džiip, mis dokumente kontrollib ja nende puudumisel tagasi Eestisse võib saata. Samas, kui ta ei peata, siis kõik korras :)

Mind alles nädal tagasi peatati kinni, kohe peale piiri ja kontrolliti kõiki dokumente. Nii, et parem karta kui kahetseda. Kiirpassi tegemine võtab aega max 2 tööpäeva.

Millegipärast mul on tunne, et nad busse ei peata ega ei kontrolli. Seega, kui Te bussiga lähete, siis peaksite Riia bussijaama välja jõudma. Samas õigus on Kurimooril, parem karta kui kahetseda. http://www.pass.ee/index.php/pass/est/kuidas_uut_dokumenti_saada/korduv_dokument/dokument_kiirkorras Kui kulukas pole, siis kiirpass.. kui kulukas, siis risk.

ka suuri busse, kui ilus ilm ja igav on:)

Aga oletame nüüd, et Teiega või lapsega välisriigis mingi terviseprobleem tekib ja Te vajate esmaabi vms? Mis siis ilma isikuttõendava dokumendita teete? Perekool.ee on neid hulle täis, kes uhkus rinnas dokumentideta lastega üle piiri siiberdavad, sest keegi ju nagunii ei kontrolli. Tule taevas appi! PS. sünnitunnistus ja õpilaspilet ei ole isikuttõendavad dokumendid.

ca paarsada meetrit enne eesti piiri tagasitulles, kuna käisime lätis ükpäev niisama, ja unustasime täiesti lapse (1 a. ) dokumendi kaasa võtmata, üldse ei mõelnud selle peale ja minnes ka keegi ei kontrollinud. Õnneks oli naisterahvas ja laps just parasjagu karjus ka seal, lasi meid peale pikka vestlust tulema aga jahh oleks võinud jama teha kui palju kui oleks ikka seadusejärgi teinud.

Kas keegi teab, kas saab autoga üle läti piiri nii et jamasid ei tule, kui mul on ainult volitus autole. Varem ei saanud pidi arki templiga olema või midgi sellist. Kas siis kui mind kontrollitakse lätis võib sellest probleem tulla või nüüd see pole nii ?

Läti politseinikud võtavad vastu latte, eure, eek-i jne. Piiril sind keegi ei kontrolli, kuid rahaahned läti politseinikud sul küll minna ei lase. Lihtsam on näiteks ARK-st järgi küsida ja dok-d korda teha, kui võõral maal politseiga vaielda.