Eestist Soome

Kas keegi on hetkel piirangute ajal käinud perekondlikel põhjustel Soomes (ala sugulasele külla vms)? 

Antud põhjusel on lubatud Soome minna, aga nagu aru saan, siis piirikontrollil on sadamas õigus otsus teha, kas laseb riiki või mitte. Kas seni olete ilusti riiki sisse saanud?

Kas on vajalik ka u 48h enne tehtud test? 

Aitäh vastajatele. :)

Niisama Soome ei lasta,peab olema kirjalik ametlik kutse,komandeering  jne, ja koroonatest peab olema tehtud !

Ise otsinud ja uurinud ning raja.fi lehe järgi kuulub Eesti kategooriasse 1. 

Under restriction category 1, you may arrive in Finland for family matters.

Persons travelling to meet a relative living in Finland are categorized as persons travelling for family matters. For the purpose of meeting a relative living in Finland, the entry into the country is applied not only to the relatives of Finnish citizens who live in Finland but also to the relatives of EU/Schengen citizens and their family members residing in Finland and to the relatives of third-country nationals residing in Finland with a residence permit. A relative refers to a spouse, children, parents, parents-in-law, grandparents, siblings, grandchildren, great-grandchildren, uncles, aunts and cousins including family members of the aforementioned. Fundamentally, border inspectors trust the words of travellers.

Ja lisaks ei ole kordagi mainitud, et midagi tõestama pead, pigem põhineb sellel, kas piirivalve usub või mitte. 

Seetõttu on see natuke segane ning olekski hea kuulda päris kogemuste kohta.

Katskats,....kui ise pole soitnud Soome,siis ei tasu väga siin esineda....olin ise Soomes peale jöule ja vähe sellest,et mul oli bumaga olemas.kutse,aga  helistati kutse peal olevale tel.numbrile  ja kontrolliti,kas toesti kutse on toeline....peale seda lubati  Soomemaile ! Tagasi tulles polnud mingeid takistusi .

Mis ajast ei ole täpsustav küsimine lubatud? 

Ilmselgelt seetõttu küsingi, et info, mis sealt kodulehelt välja tuleb, väidab, et põhineb sellel, kas piirivalve usub või mitte.

Piirivalve uskumise suurendamiseks ongi igasugu silmaga nähtavad tõestused kasulikud.

Kui on meiliga saadetud kiri, et Mati ootab oma õde Katit külla, Mati aadess on selline ja telefon selline, siis on see tunduvalt parem, kui lihtsalt piiril rääkida, et lähed vennale külla ja ta elab kusagil seal.

Ja mida rohkem sul enda jutu tõestamiseks ette näidata on, seda vähem tekib üldse mingeid küsimusi ja saab kiiremini edasi.

Neil, kes on Soome vahet sõitnud juba 20 aastat tagasi ja varemgi, ei ole tõenäoliselt üldse küsimust, et kas mingeid pabereid jm kaasa võtma hakata või mitte ;)

Jälle pean vahele segama....kui  täna näitad ette paberi,et Mati ootab kylla  Katit...siis Soome piirivalve sind maale ei luba....Kui Mati on raskelt haige,voi midagi muud  tösist,veenvat pöhjust,...siis Kati saab maale ja ka sel juhul kui Kati votab ka näiteks oma mehe kaasa....siis Kati lubatakse maale,aga mees peab jääma ....laiva !  Asi on tösine ja Soome piirivalve teeb oma tööd !

Kas piletid Vantaast mõne tunni pärast on maale lubav asjaolu või ei?

Ei ole (aga mõned on kasutanud teisi aluseid sisenemiseks).

Sobib kõige parem sama päeva transiit lennukiga, Finnairi Norra lendab endiselt 3 korda päevas, lennukid inimtühjad, eriti teatud väljumised.

Laps käis just isa juures. Ei mingeid piiranguid, ega teste. Perekondlikel põhjustel võib vabalt käia.

Käisin detsembris Vuokattis lumelauaõpetajate kursustel. Sadamas piisas e-maili väljatrükist, kus kirjutet, et olen arvatud nimekirja.
Koroonatesti sertifikaati näha ei küsitud.

Uudis põhjanaabrite juurest: Finnair läheb Euroopa lendudel üle ühe suuna põhisele hinnastamisele: https://www.aviation24.be/airlines/finnair/finnair-introduces-one-way-ticket-fares-for-its-flights-within-europe/?fbclid=IwAR0UFnr_uKCm6175tSe-9N27eeL7cJ0j54yMnbAFTrUvB1Pcmva3jOowXaU. Muuhulgas avardab see võimalusi Tallinnast Helsingi lennujaama minekuks - kui varem kippusid ühe otsa piletid üsna kallid olema, siis nüüd saab ühe otsa lennu 58€ eest kätte.

Huvitav kas see otsus tehti kriitika  ja võimalike konkurentide pärast?

Ma kriitika kohta ei tea, aga ühe otsa hinnastamine on tavaliselt omane erareisijaid sihtivale lennufirmale. Ärireisijatelt kasumit teenivad firmad (tüüpnäide Lufthansa) hoiavad vanast mudelist veel kinni. Ju see näitab et Finnair ei arvesta ärireisijate turu kiire taastumisega.

Finnairi piletihindade arutelu on küll natuke algsest teemast väljas, aga jah, 1 suuna piletid mõistliku hinnaga on väga hea uudis ikkagi. Varem pidi vahel "risti" 2 reisiks pileteid ostma, kui tahtsid soodsalt edasi tagasi 1-2 päevaks kuhugi lennata. Ja kui veel paar päeva tagasi võis ka  Tallinn-Helsingi minekupileteid leida samaväärse hinnaga, siis tagasi 1 suuna piletid olid reeglina palju kallimad. Hetkel Tallinnast Helsingisse enamikel väljumiste 58 eur ja Soomest Eestisse enamikel väljumistel 65-66 eur, mis konkureerib näiteks pikalt lennult Vantaa lennujaama saabudes ja eraldi laevaga koju tulemise (rong/tramm/buss/takso + lisanduv laevapilet) hinnaga küll. 

Helsingist väljuvate pikkade eraldi piletiga lendude puhul eelistan endiselt minekut laevaga, et 1 suuna hilinemise või ära jäämise puhul see pikem ja kallim reis ära ei jää, aga näiteks ühed tagasilennu piletid ostsin eile peale uudist ära küll. Hetkel ka Finnairi piletid vabalt 72 h enne muudetavad, kui miskit peaks vahele tulema.

Kriitika osas oli artikkel vist seoses Wizzair-i plaanidega... Finnair monopoolses seisus ja sai kallimat hinda küsida....