Egiptuse viisa ja võõras laps kaasas

Läheme Egiptusesse ja võtame kaasa võõra alaealise lapse. On kellegil kogemusi, kas piiril piisab lapse inglise keelsest notari kinnitatud passi koopiast ja kas on vaja veel ka lapse vanema inglisekeelset volitust või tõendit, et laps on ikka võõra täiskasvanuga kaasa lubatud? Ei taha, et piiril mingeid jamasid tekiks.

1
23

Kui vana see "alaealine" laps on?

0
0

16.aastane.

0
0

Oleme lapselapsega käinud Egiptuses mitu korda ja kunagi pole midagi küsitud.

0
0

Vabandust, aga milleks on vajalik inglisekeelne notari kinnitatud passikoopia? Passikoopia ei ole reisidokument ju. Reisida saab ikka passiga.

Võõra lapsega reisimisel, ja isegi siis kui ainult üks vanem lapsega reisib, võib tõusetuda olukord, et küsitakse mõlema vanema nõusolekut. Endal lapsi pole ja seega pole ka isiklikku kogemust olnud, aga tuttavatelt on sellist notariaalselt kinnitatud paberit küsitud näiteks nii Egiptuses kui Türgis, USAs jt riikides. Paberist peab nähtuma, et mõlemad vanemad on nõus sellega, et võõras isik X reisib nende lapsega kohta Y. Vastasel korral ehk paberi puudumisel on juhtumit võimalik kvalifitseerida lapserööviks.

3
1

Ah, katsuge nüüd normaalsed olla. Minu lastelt pole kunagi ühtegi kinnitust küsitud, et kas ta on isaga, emaga või onuga.Seda enam, et 16 aastane on paljudes maades pädev üksinda reisima. Kui väga kardad, siis ära kuuluta seda valjult, las 16 aastane noor inimene läheb ise piirikontrollist läbi.

2
1

Minule teadaolevalt on sellisel juhul, kui tegemist alaealisega, vaja vanemate volitust, mis on notariaalselt tõestatud. Siis on kindel, et probleeme ei tule. See, et ei ole varem mõnelt küsitud midagi, ei tähenda, et seda vaja pole. See on ka täiesti loogiline, sest kui keegi mu lapse varastab ja reisima läheb, ei lubata teda maalt välja, kuna minu volitust ei ole - see on muidugi ideaalis nii. Tundub osade postituste järgi, et praktikas alati ei kontrollita seda, see aga ei tähenda, et kunagi ei kontrollita.

1
2

See sõltub tegelikult riigist, et kus millised nõudmised on. Eesti Vabariigis on see sätestatud nii, et kui inimesel on pass, siis ei huvita tema vanus jms mitte kedagi. Kuidas see Egiptuses on, seda ma ei tea. Ise olen täiest kõrist röökiva 1-aastasega Eestist lahkunud nii, et mitte ühtegi piirivalvurit ei huvitanud see, et laps oli teise perekonnanimega. Siiani ei ole mul oma lapsega probleeme olnud (kuigi perekonnanimed meil erinevad) ja mul ei ole kunagi ühtegi volitust kaasas olnud - tundub, et on läinud õnneks. Näiteks Lätis peab olema notariaalselt kinnitatud volikiri kaasas (k.a vanavanematel oma lapselapsega reisides ja seda kontrollitakse Riia lennujaamas usinalt, eestlastelt seda ei küsitud).

0
0

Pooled isad ja emad ei elagi oma lastega koos, neist omakorda pooled ei oma õrna aimugi, kus nende lapsed on. Kelledest omakorda terve hulk lapsevanemaid on ära teadmata kohas, kuidas seda notariaalset volikirja siis hankida? Paljudel on tublid kasuemad ja isad, aga nende nõusolek ei lähe arvesse. Tubli ja tore 16 aastane läheb olümpiaadile, kuid tema isa oma üks põhjakäinud joodik, keda viimati kohati Elva bussijaamas? Kuidas see notariaalne volikiri hankida? Parem saadame lapse siis kutsekooli omandama eriala, kus oluline on käelisem tegevus ja igasugu au ning kuulsus on igapäevasest keskkonnast kaugel. Ma veelkord kutsun inimesed teid mõistlikusele, loomulikut, kui karata piirivalvuri juurde ja hakata talle oma lugu rääkima ning kui ta saab jutust aru ja meenub talle üks nende riigi eeskiri, siis võidakse hakata küsima. Võimalik, et talle meenub ka võimalus selle ees mingit küsida. Üldjuhul ei küsita, pole küsitud, võib olla kui palju siin pingutada, siis hakatakse küsima.

1
1

Mina olen reisinud ka võõra ning teise kodakondsusega lapsega - ainus tähelepanu, mille olen saanud passe ulatades on lennujaamas lennule registreerides ja pagasit ära andes kulmukergitus ja passiga vehkimine. Ükski toll ei küsinud mult mingeid pabereid selle kohta, mis õigused mul selle lapse suhtes on, mis mul tegelikult olemas olid. Olin natuke hämmingus, tundub, et lapsi röövida on imelihtne.

2
0

@ Tip :)

Ilmselt olen ma aastaid tegelenud alaealiste laste ebaseadusliku sisseveoga Egiptusesse :)

Ja mul on õnnestunud ka alla 16 - aastaseid "võhivõõraid lapsi" endaga Hurghada ja Sharmi passikontrollist "läbi lohistada" :)

0
0

Lugupeetavad, ma räägin teile nii nagu asjad juriidiliselt on ja nagu ma olen kuulnud või tean neid olevat tegelikkuses. Otseloomulikult võib kellelgi teisel olla täiesti teine kogemus ja ilmselt ei küsita kelleltki midagi jne. Haagi lapseröövi konventsiooni kohaselt tõepoolest võib lapserööv olla see, kui laps viiakse ära isikult, kellel on tema hooldusõigus. Ehk siis kui näiteks emal on hooldusõigus, isa on aga "niisama", siis võib vabalt tekkida olukord, et isa "röövib" oma lapse. Kusjuures mõnikord nad röövivadki päriselt, neid juhtumeid on hulganisti - eriti just piiriüleseid juhtumeid, kus on erirahvustest vanemad. Tõsi, 16-aastasse puhul seda küsimust enam ilmselt eriti ei teki. Võibolla on see professionaalne kretinism, aga mõelge nüüd näiteks erinevate kommionude ja muude tüüpide peale, kes võõraste lastega ringi sõidavad. Ja just seetõttu saavadki sõita, et keegi ei viitsi pabereid küsida. Kui mul oleksid lapsed, oleks mul ülimalt hea meel, kui neil võõra onuga reisimiseks oleks vaja minu sõnaselget luba. hberti olümpiasportlase näide on midagi pigem utoopilist, ühtlasi sellisel juhul on sageli otsustusõigus koolil, treeneril vm. Küll aga on täiesti Eestis aset leidnud mitu juhtumit, kus teatud haiguslike kalduvustega härrad on noori nii 10-aastaseid poisse välisreisidele kaasa võtnud. Mis nad seal tegid, võite ise aimata.

Ma aga jätkuvalt ei saa aru sellest notariaalselt kinnitatud passikoopiast:)

4
1

Vaata Tip, siin ongi peamine ja põhimine probleem. Riigid ja ametnikud püüavad regulatsiooni luua üksikute pretsedentide põhjal, arvates et nüüd on hästi. Tegelik elu aga käib teistmoodi ning tõenäoliselt "Haagi lapseröövi konventsiooni" põhimõtteid järgides, jäävad 50% reisidest tegemata ning reisijad saadetakse piirilt tagasi. Ja kuidas "Haagi lapseröövi konventsioon" saab anda koolile või treenerile lapsevanema õiguse? Kust see Haag teab, et see treener on treener, või treener pole röövel? Nagunii tehakse enamuses piiripunktides passist skäneering, seda ka üsna olematutes piiripunktides, rääkimata siis lennujaamadest. Ka lennufirmad jälgivad reisijaid ja neil on nimekirjad, kes kellega koos on. Ning miks see pedofiil peaks üldse lapse viima Egiptusesse pilastamiseks, miks ei või ta teha seda Adaveres?

4
0

Egiptuse passikontrollis ei viitsi mitte ükski tollitöötaja minuarust su passipiltigi vaadata, rääkimata passi kehtivusajast vs igasugustest lisadokumentidest.

"Kurjal onul" passikontrollis on käes ainult tempel. Reisidokument avatakse ka suvalisest kohast, tempel passi ja nägemist kahvanägu.

Igasugused "Haagid" Seal Maal ei kehti!

Ärge hirmutage palun teemaalgatajat! Mitte ühtegi lisadokumenti pole 16. aastasel "lapsel" tarvis kaasa võtta - järgi proovitud!

Parimat soovides, Inimsmuugeldaja :)

1
2

hbert (ja teised), minu arust te lihtsalt jonnite. Nagu lapsed.

Tip ütleb teile, et

  • dokument on ametlikult nõutud
  • ja mõnikord seda ka kontrollitakse
  • ja mõnikord ka asja eest. Seega on dokumendita lapsega reisides olemas risk, et te üle piiri ei saa (või saate, aga komplikatsioonidega). Ning süüdistada ei ole kedagi peale iseenda.

See, et kusagil ja enamasti asjad teistmoodi käivad - või kas see reegel on terve mõistusega kooskõlas - või kes kellega koos elab - ei muuda nõuet olematuks.

9
2

just tulin pikemalt reisilt AÜ-st. Ka minu laps on teise nimega. Aga ma arvan, et passikontrollis on kuskil seal andmetes kirjas, et olen tema ema, sest ka minult ei küsitud midagi. Ja kui ma läksin alaealise lapse passi järgi üksi, siis ka ei küsita ju siin kohapeal midagi. Passi on passilauast välja võtta võimalik nii emal kui ka isal, olenemata kelle nimel on laps. See info kõik arvutites sees. Iseasi on nüüd, kui sa reisid võõra lapsega! Volitus võta kindlasti kaasa, kui on ohtu, et võidaks küsida. Uuri seda, mis vanusest võib laps üksi reisida. Kui see vanus mahub sinna sisse, siis pole ju probleemi :)

1
2
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased