Eilat

Olen küll varasemaid teemasid ka lugenud, kuid mingeid hotelli soovitusi vms pole märganud. Igatahes. Piletid ostetud ning ka paar hotelli bookingu kaudu kinni pandud. Ei tea kumba valida, sest olen aru saanud, et elu seal on kallis ning väljas söömine on krõbe? Kui kallis see kallis on.. et kui võtta n-ö kõrgema hinnaklassi hotell koos hommikusöögiga, kas siis võib arvata, et reis läheb ülemäära kulukamaks kui võtta teise hotelli pakett koos hommik-ja õhtusöögiga? Iisraelis küll käinud varem pole kuid sel korral tahaks sellise rahulikuma olemisega reisi teha, ehk et mööda riiki ringi rännata pole plaanis, küll aga Eilati lähiümbruses tutvus elu-oluga. Ootan selles osas soovitusi, kuhu võiks minna(mingid varemed vms jne).Kui kallis on ühistransport? 

1
2

Ööbisime detsembris seal: https://www.booking.com/hotel/il/clubhotel-eilat.et.html Jäin rahule. Sööke juurde ei võtnud, hommikusöögi maksumus oli muidu 16eur/in.

0
0

Kuidas väljas toidukohtades hinnad on? Kui nädal aega väljas süüa, kas jääb vaeseks?

0
0

Näiteks pita falafelidega maksis ~10€, see nägi välja nagu burger. Kui võtta midagi korralikku, siis 15-25€ inimene on praad + joogid. Oleneb kõik loomulikult sellest mida võtta. Toidule kulub päris palju.

0
0

Kui promenaadilt veidigi eemale jalutada, leiab ka mõistliku hinnaga toitu.  Bussijaama juures on suur välisöögikoht, kus kohalikud einestasid. 5 € eest sai toeka burgeri, prae või wrapi. 1.5l nestea maksis sinna ca 3€ juurde.https://www.google.com/maps/place/Shawarma+Pilpel/@29.5571505,34.9515205,20z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x150071e324795e0b:0xfe1d95f85577f6db!2sElat,+Iisrael!3b1!8m2!3d29.557669!4d34.951925!3m4!1s0x150071f89702a8f3:0x1910c77a7efbcf99!8m2!3d29.5571041!4d34.951523Bussijaama ja lennujaama vahel olevas kaubamajas oli ka mõistliku hinnaga toidukohti, kus prae sai kätte alates 8 eurost.Iiri pubis oli šnitsel 15 €. Mäkk on samuti kulukam, eine ca 8 €.Toidupoes samas olid kaubad enamvähem sama hinnaga, mis meil.

1
0

Ma võtaks pigem odavama hotelli, aga hommiku ja õhtusöögiga. Kui punase mere, kalade huvi, tasuks kindlasti ära käia sealses mere-observatooriumis. mulle väga meeldis. Hind oli ka ok. Delfiinidega ujumine oli jama.  

1
0

Pigem ikkagi burks 10-15euri praad 20+ 

0
0

No ei ole :)Dim, magasid äkki paremad kohad maha?Ka tripadvisoris kiidetakse head hinnataset:https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g293980-d16710137-Reviews-Shawarma_Pilpel-Eilat_Southern_District.html

0
0

Kui Eilatis on väljas söömine kallis, siis mida öelda Eesti kohta, minu hinnangul keskmiselt sama hinnatase. On kallimaid, on odavamaid söögikohti, aga ka kodus ei kannata igapäevaselt restoranis söömas käia, pensist ei mängi välja. Aga reisiks on vast pisut kogutud ja nädala-paar elab kuidagi tavapärasest suuremad reisikulud üle. Kui see ei sobi, siis on veel küllaga odavamaid riike, kus meie keskmist palka teeniv inimene end rikkurina tunda ja laia lehte mängida võib.Veealuse maailma observatooriumis tasub küll ära käia, samuti delfiinide rannas. Viimases ei pea tingimata delfiinidega ujuma minema, see on kallivõitu lõbu, delfiine näeb sama edukalt ka kai peal istudes, nad tulevad ise end näitama, kui neil selline tuju tekib. Need delfiinid ei ole vabad, see osa on avamerest võrguga eraldatud ja nad on põhimõtteliselt puuris, kuigi avaras sellises.

2
1

Kuna mulle meeldib, kui on rohkem ruumi ja suur terrass või rõdu, siis meie ööbisime Amdari linnaosas korteris, asub kohe Club Hotel taga. Randa 7-10 min jalutada. Meil oli 2 magamistoa ja aias oleva jaccuziga variant, väga mõnus https://www.booking.com/hotel/il/vip-eilat-villa-for-a-dream-holiday.en-gb.html?label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaEKIAQGYAQm4ARfIAQ_YAQHoAQH4AQuIAgGoAgO4Asik2ucFwAIB;sid=92419155b1cc5e0c2af9842981396d14#rt-lightbox-open-RD72509804Hommikusöögi sõime enda korteris terrassil, mõistliku hinnaga suur toidupood asus sama linnaosa ülemises servas, meie korterist jala nii 2 min. Rendiauto sai parkida otse enda maja ette tasuta. Läheduses käisime linna lähedal Punases kanjonis, akvaariumis, sõitsime niisama ringi, aga käisime ka Surnumere ääres Ein Bokekis. Selle tripi teeb päevaga ära ja no kui sealkandis olla, siis ma ikka siiralt soovitan. Autorent ei ole kallis, aga tuleb meeles pidada, et alla 3 päeva rentides on läbisõidupiirangud ja lisakilomeetritasu on päris krõbe ning autot ei saa tagastada al R kell 13 (orienteeruvalt) ja L, siis neil sabbath.Sabbathiga tuleb arvestada ka söömise juures, paljud poed ja söögikohad on sel ajal kinni, samas nälga päris siiski ei jää.Toidupoes tuleb ostukorvi hind umbes sama, mis meil, mõni asi on kallim, mõni jällegi odavam. Väljas söömine on kallim keskmisest eesti söögikohast.

0
0

Mul hetkel broneeritud kaks hotelli. Hommiku-ja õhtusöögiga on Isrotel Yam Suf Hotel ning ainult hommikusöögiga on Orchid Eilat Hotel kuhu oli juba selle aasta jaanuaris plaan minna, aga siis tuli hoopis Gambiasse reis ning see jäi ära. Briksu välja pakutud hotell on meie sealoleku ajal välja müüdud hetkeseisuga bookingu info kohaselt. Sinna delfiinide randa kindlasti mitte ei lähe raha eest loomade vangistust toetama, olen varasemalt kanaaridel ja hurghadas käies näinud neid küll vabas looduses ja sellist asja ei soosi nagu see on Eilatis. Mingil hetkel mõtlesin ka, et ei võtagi ainult ühte hotelli vaid näiteks läheks alguses Jeruusalemma ja siis Eilatisse, aga samas sel korral reis vaid nädalane ning tunnen, et tahaks lihtsalt lõõgastuda ilma pideva ringi sebimisega. Küll siis leiab linna lähedal ka kohti kus päeval käia kui tuju tuleb. Anaakel, mis hindadega punane kanjon on?Kas import alkoholi(veini jms) saab vabalt poest osta või kuidas sellega on ning mis on hinnad umbes? Just mõtlengi vein, õlu, viski vms. 

0
0

Yam Suf olen kunagi elanud, miski 5+a tagasi sai süüa ok. Punane kanjon on tasuta, aga soovitaks lisaks teha ühe päeva Timna pargis, seal on loodust ja vaatamist pikemaks ajaks. Suuremad marketid, kus kohalikud käivad, on Eilatist välja sõites vasakul pool linna lõpus.  Alko odav pole, aga miski kohalik brändi oli suht ok hinnaga. 

0
0

Kanjon ise on tasuta. Maksab sinna saamine. Bussijaamast käib sinna buss 392, mis sõitis varem ka Ovda lennujaama. Ka erinevaid tasulisi pakette on olemas, vastavalt igaühe rahakoti paksusele.

0
0

Timna park on rendiautoga tõesti väga hea ettevõtmine terveks  päevaks. Seal pargis on muuhulgas oaas tiikide ja palmidega, kus saab mõistliku hinnaga kohalikke toite terrassil nautida. Söömine tasub sinna planeerida. Eilati üks parima hinna ja kaubavalikuga supermarket on Rami Levi, mis asub jah Ramonist tulles linnaservas. Iisraeli veinid ei olnud kallid, kohalik õlu oli supermarketis ka umbes Eesti hinnaga. Korter ja ise toidu ostmine-valmistamine ei ole üldse paha variant.

0
0

to jaanusm Seal samas 10mnekas :) ei ütleks et mingi mega koht on , tavaline kebab ja burks . to viktor54 Lihtsalt võrreldes eestiga on hinnatase 2x muud midagi , kallis maa , neil miinimum palk on mingi 1200 euri Timna parki soovitan siiralt võta giid , kordades huvitavam , miudeks rendika näiteks paariks päevaks ei saa miniimum vist oli 3 päeva . Meil oli mõte minna Erusaalema autoga - öeldi vale otsus hull liiklus võimatu parkimist leida . 

0
0

Käisime autoga Jeruusalemmas, sai hakkama küll. Peaasi on enne vaadata, et hotellil on parkimin olemas. See kuidas araabia linnaosas hotelli õue autosi pargiti, oli elamus omaette. Kutt ajas autod cm vahega üksteise taha, kõrvale ja ette :D Külastasime tagasiteel Eilatisse ka ühte veinitalu, kus pensionärist papi oma veinidest ja elust rääkis ja 2 veine kaasaostmisel isegi tutvustamise ja degusteerimise eest raha ei tahtnud. Hinnad muidugi oli korralikud, aga täitsa lahe kogemus  oli.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased