Ettepanekud reisi suhtes ja reisikaaslaste otsing

Tere,

tahan minna kuhugi põnevasse kohta ajavahemikul 25.03 - 12.04 (võib ka lühema aja jooksul, aga enne ega pärast neid kuupäevi ei saa enam).

Tahaks väga minna Lõuna-Ameerikasse või Aasiasse seljakotireisile, eelarve lennupileti-majutuse-kõigemuu jaoks 15 000 krooni.

Pole kunagi kusagil niiviisi seljakotitamas käinud ja N26na olen ilmselt ka keskmisest kartlikum igasuguste võimalike ohtude tõttu, seetõttu oleksid ka reisikaaslased väga hädavajalikud.

Kas keegi oskab pakkuda midagi põnevat või lausa julgeb mind reisikaaslaseks võtta?

Helena

Kagu-Aasiasse, Aasiasse on praegu saadaval väga head lennupakkumised. Uuri: http://www.estravel.ee/ Üldjuhul on see piirkond väga turvaline ja sõbralik. Sa saad üksi väga hästi hakkama.

...Sa paraku L6una-Ameerikasse ei j6ua jah. Aasia v6i nt Balkan on ainsad variandid. Ma ise kalduks vb isegi Balkani poole - märtsis hakkab seal juba kevad tulema ja loodus läheb ilusaks. Kasuta couchsurfingu ja hospitality clubi portaale ja saad majutuse pealt ka kokku hoida ning kohtud kohalike inimestega.

Praegu saab näiteks Stockholmist Bali saarele 29.03-10.04 edasi-tagasi pileti bookinghouse.ee-st 6923.- EEK. Stockholmi ja tagasi saab laevaga 1014.- EEK-ga, kui võtta üksik koht mitmeses kajutis. Sadamast Arlandasse on pisut vähe aega, et busside-rongidega kärutada. Võib tellida 150.- SEK-iga airportshuttle.se-st transfeeri lennujaama. Takso läheks u. 5 korda kallimaks. Indoneesia viisa saab piirilt 25 USD-ga, kui olla üle 10 päeva. Kohapeal tuleb ülejäänud rahaga suurepäraselt välja. Reisi kogupikkus 28.03-12.04 (või 11.04, kui ei viitsi tagasiteel tervet päeva Stockholmis olla ja lennukiga ära tuled, aga siis läheb u. 1000.- EEK kallimaks).

Ise lähen ülehomme.

Maroko, aga üksi naisterahval siiski ei soovita.

mida oskate kosta Usbekistan, Kasastan, Tadžikistan piirkonna kohta?

H.

Kasahstan siis, mitte Kasastan :)

võta ühendust : addental@addental.net

kuid sinnakanti oma esimesele seljakotireisele ma ilmselt ei läheks. Kui läheks, siis on kogenenumad reisikaaslased vajalikud.

Esimesele seljakotireisile võiks ikka Euroopa piires minna, muidugi ülal olev Bali pakkumine on küll ahvatlev. Kesk-Aasia ei mängi ilmselt kuidagi välja, ma ei usu, et viisad korda saad ning kui saad, siis on ikkagi tegu suurte riikidega, nii vähesest ajast ei piisa (arvatavasti ka kogemusest). Seljakotiga reis ei tähenda tingimata kaugele minekut - miks mitte minna kuskile Lõuna-Euroopasse (arvestades, et tõenäoliselt otsid soojemat sihtkohta): näiteks Kreeka, Horvaatia, Montenegro, Itaalia (eraldi Sitsiilia näiteks) või Hispaania (hea kogemuse annab ka Kanaari saared järjest läbi rännata - see on midagi muud kui paketireis). Kui Sa oled äkki juba kõigis nendes riikides käinud, siis on huvitav valik Taga-Kaukaasia.

Mõned on siin välja käinud sellise tähendusrikka termini nagu esimene seljakotireis. Ilmselt lähen natuke teemast välja, aga mis see tähendab? - millised vead on tüüpilised "esimesel seljakotireisil"?

Kui Sa lähed üksinda, siis võib teinekord väga raskeks minna - oled täiesti üksinda ja teinekord ei ole abi ka kuskilt võtta. Et sellisel reisil toime tulla peab olema valmis plaaniväliseks tegutsemiseks. Kui sul varasemat kogemust ei ole, siis ei oska sa ka tihti ootamatutes olukordades käituda - minuga on seda korduvalt juhtunud. Kui Sa võtad esimeseks sihtkohaks piirkonna, mis on sarnasem sellega, millega sa harjunud oled, siis on tõenäosus ootamatute olukordade tekkeks väiksem (muidugi on neid piisavalt siiski) - olles täiesti võõras riigis, teiste kommete ja kultuuriga, üksinda, ja sattudes hätta on olukord palju hullem. Mulle iseenesest meeldib selline lähenemine, et alustada vaikselt liikuda oma reisidega järjest kaugemale. Näiteks enne kui hääletasin kaugematesse Euroopa sihtkohtadesse, siis olin käinud varem häälega nii Eesti saari mööda kui Lätis (mis andis hindamatu teadmise näiteks selles osas, kui raske peaks seljakott üldse olema :P). Samuti, mida kaugemal on sihtkoht, seda tõenäolisemalt on raksem saada õiget infot antud sihtkoha kohta. Toome näite: kuigi ma tegin enne oma viimast Aafrika reisi omaarust piisavalt kodutööd, et teada saada, et Mauritaaniasse pääseb Marokost 10 euro eest, siis jäi mul märkamata selline fakt, et Malist Mauritaaniasse sisenemisel ei saa viisat piirilt ning see tuleb teha saatkonnas, kus ta maksab 90 eurot. Selline väike viga võib põhjustada suure lootusetuse tunde olles kaugel kodust. Ma ei tea nüüd, kas mu jutt oli väga ebaselge, kuid kui soovitust anda, siis kõige tähtsam oleks sul mitte minna üksi.

Miks mitte minna kohe Taisse. Seal ei tohiks üksildase ja esimest korda omapead rändajaga mitte midagi halba juhtuda. Tai on väga-väga lihtne maa reisimiseks. Ja hea ja turvaline esmane kogemus ja kindlasti annab hea põhja alla, et hiljem juba ei ole hirmu minna vähe ekstreemsematesse kohtadesse.

Soovitaks ka muidu Taid, aga 15000 eelarve köige peale kokku jääb väheke kitsaks.Vähemalt minu arvates.

Jah, mingit tagavara raha oleks jah tiba rohkem vaja. Kuigi ise tegelikult majandaks 15000-ga kahenädalase Tai tripi küll ära.

Mina soovitaksin Goasse minna. Lennukipilet koos tagasihoidlikuma hotelliga 10000. Kohapeal saad ringi vaadata.

Julgen nkull sind reisikaaslaseks vötta kuhu sa tahaksid reisida , kirjuta ja mu telefon on 56752 096 ja mul on valmis vaadatud reis Tuneesiasse sellega oleks kiire 2 nädalat aga vöim e ka mujale kohe leida Eve

Ole hea ja kirjuta oma telefoninumber, siis on voimalik suhelda.