Eurod naelte vastu

Tere. Kas on mõtekam eurod naelte vastu vahetada Eestis või Inglismaal? Kui Inglismaal, siis kas teate ka kus? Suur tänu

1
2

Kõige soodsam ja lihtsam on vahetada mõnes veebipangas (Wise, Revolut vms) ning seejärel võtta ATMist välja (vaata kus oleks kirjas 'free cash withdrawals'). Kuni 200 EUR ulatuses kuus tasuta.

3
2

Sularaha vahetamisega ei ole tõesti mõtet tegeleda, isegi paljud tänavatoidu kohad võtavad vastu kaardimakseid.

Endal pole haruldased juhtumid, kui kuu peale ehk kümmekond naela sulas käib rahakotist läbi.

2
0

See aasta Londonis käinuna, ei läinud kordagi sularaha vaja ja jäigi nael minupoolt nägemata. Tegevuseks turism. Aga kui väga vaja, siis automaadist võtta. rahavahetus on selline aasta 2000 teema.

5
0

Pole ka kordagi enam nii nagu vanasti sularaha vahetanud. Kõikjal kaardimakse.

1
0

Paraku on isiklikel põhjustel vaja sularaha. Tean, et kaardiga saab igalpool ja ilma vaevata.

2
0

Sellisel juhul on parim Buldooza soovitatud variant. Isegi kui summa läheb üle 200 euro ja Revolut või Wise mingi teenustasu korjavad, on see siiski odavam, kui vakuutavahetuspunkt.

Aga jah, ära lenda automaatide orki, mis 2+ naela teenustasu korjavad, tasuta masinaid on piisavalt.

1
1

Ei soovita mingeid wise ega revolute endale tõmmata telefoni kui lähed mõneks päevaks reisile. Pärast võib sinu konto lihtsalt tühi olla.

0
4

@kasutaja28, mina jällegi soovitan. Endal konkreetne kogemus Indiast, kus kusagil kaardiga makstes tehti sellest ilmselt koopia ja paar nädalat hiljem üritati sellega Dehlis ATMis raha välja võtta. Tänu geolokatsioonile blokeeriti kaart automaatselt, sain paari klikiga uue tellida. Nn traditsiooniliste pankade puhul oleksin ilmselt alles järgmise kuu krediitkaardiarvel seda näinud.. aga kui umbusk väga suur, siis ei pea sinna kontole ka palju kandma, piisab sellest, mida välja võtta kavatsed.

Aga kui igal juhul vaid sularaha, siis võib juba Eestis vahetada, näiteks tellid Eurexist sobiva koguse, maksad ülekandega ja võtad nende lennujaama punktis välja. Teenustasu sellisel juhul pole, kurss sama mis Londoni valuutavahetustes, 100 EUR eest saad 84-85 GBP.

4
1

Minu esimene ja viimane kogemus Wise`ga oli selline, et avasin seal konto ning kandsin enda Eesti Swedbanki kontolt sümboolse summa a la 20 eurot. Wise pidas selle raha kusagil vahepeal kinni, nii et kummalgi kontol see ei kajastunud, ning selgituseks anti "kontrollime, et tegemist ei oleks rahapesuga". Kui 8 päeva hiljem ikka veel kontrolliti, katkestasin tehingu ja lasin algsele kontole tagasi kanda. Peale seda sulgesin Wise´i konto ja pole rohkem huvi tundnud selle vastu. Hakkan reisile minema, kannan 3000 eurot spetsiaalselt reisiks kogutud raha uuele kontole ja see summa peetakse nädalateks kinni- tänan, ei soovi.

Revolutiga on positiivsemad kogemused, ei ole probleeme olnud.

2
1

Kellel kuidas. Kandsin Revolutile kunagi konto avamiseks sümboolsed 10$ ja pole seda raha enam näinud. Wise on seni jälle suurepäraselt toiminud ja päris palju raha säästnud.

2
1

Ma kaotasin tänu meie super wise le 5 minutiga 5 tuhat EUR.

Telefon oli iPhone mis tehti lukust lahti koheselt peale vargust. See kõik juhtus nimelt Londonis. Wise on mulle poole raha tagasi maksnud aga ka seda läbi suure keerutamise. Nimelt saab iga inimene kellel on teie telefon käes sinna wise kontole sisse. Ärge hoitke seal nendes valuutades mingit raha. Minul tehti mksed läbi Apple buy. See paar kümme eurot säästu ei tasu ennast ära enam.

1
0

Täpselt samamoodi võib hetkega 5 tuhat sularaha taskust kaduda, ainult selle vahega et keegi seda hüvitama ei hakka. Kui probleem oli Apple Pays, siis Wise ei puutu üldse asjasse, samahästi võinuks seal ju Swedi või SEB kaart seotud olla.

Jah, viipemaksed on mugavad, aga mugavusega tulevad ka riskid. Mis muud kui ekraan kinni, viipemaksed välja lülitada, lisaturbeseaded sisse (Wise võimaldab nt Google Authenticatorit) ning mitte liiga palju korraga kontole panna.

4
1

Kahtlastes toidukohtades tasub kindlasti maksta sularahas, ise olen kaks korda saanud kogemuse kui kolmanda maailma pätid on hakanud raha välja võtma Indias, kus pole elus käinud ega lähe ka siis kui selle eest peale makstaks. Suuremaid oste eelistan ka siin maksta sulas, miks peaks võõrpankasid toitma ja minema kaasa meile pealesurutava sularaha kaotamise agendaga

4
1

Apple Pay tahab ju tuvastust üldiselt maksmisel, kas Face ID või näpujälge vanematel telefonidel.

1
0

Minul on Apple Pay veel koodiga kaitstud.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased