Filipiinid, Malaysia või Sri Lanka?

Tere!

Aeg hakata taas reisiplaane tegema ning sooviks teadjamate nõu. Reis plaanis veebruari keskpaiku. Huvi on äratanud järgmised sihtpunktid. Filipiinid, Malaysia, Sri Lanka.

Eesmärk kaunis loodus, ilusad rannad ja rannailmad, pigem selline vaatamisväärsuste jms. tutvumine mitte väga aktiivne ööelu jms.

Huvitab milline on elu ühes või teises sihtpunktis, kui kallis on kohapeal elu nt. majutus, transport, igasugu piletid ekskursioonidel, muud jooksvad kulud väljas söömine jne. Eks ise ka väikest uurimustööd teinud, aga igasugune lisainfo vaid teretulnud.

Päikest,

Simo

No need on 3 täiesti erinevat riiki ja ühiskonda. Sri Lankal kindlasti mingeid vaatamisväärsusi ei ole, põhi oli pikalt civil wari all aga lõunas on ilusaid rande. Inimesed on toredad, meenutavad hindusid, aga kordades puhtamad ja haritumad kui Indias. Saareriigina on seal hästi plaju seafoodi saadaval ja ka ööelu eksisteerib ja hinnad on soodsad. Malaisia on moslemiriik, ehk siis see on selline üks uurimaid miinuseid, aga hea troopiline kliima ja toit on hea. Pole Kuala–Lumpurist väljas käinud, aga loodus on ilus. Ööelu on KL's hea. Filipiinid on odavad, Manila(pealinn) tuleks kindlasti vahele jätta, seal pole peale vingumürgituse midagi oodata. Saared on ilusad ja inimesed sõbralikud. Olen kõigis kolmes riigis käinud, oleneb kui pikaks ajaks lähed. 2 nädalat Sri Lankal on liiga pikk aeg kindlasti.

"No need on 3 täiesti erinevat riiki ja ühiskonda. Sri Lankal kindlasti mingeid vaatamisväärsusi ei ole" Vabandust Kristiina, aga mida sina pead siis vaatamisväärsuseks? Mina omaarust nägin seal ikka neid päris palju. Kogu kommentaarist vist tuleb välja, et vaatamisväärsused on need kohad kus rohke alkoga pidu saab panna :D "Pole Kuala–Lumpurist väljas käinud, aga loodus on ilus. Ööelu on KL's hea." Päris hea iseloomustus kogu Malaisia kohta :D

Suurlinna elu väga ei huvita ja täis jooma ennast ei läheks, aga vahest väike naps oleks ikka terviseks.

Malaysias oleks sihtpunkt pigem Langkawi, Filipiinidel käis küll mõttest läbi Manyila (pigem eelistaks ilusat loodust ning randu, samas mitte täiesti välja surnud kohta, elu peaks ka ikka käima kus saaks õhtuti väljas käia ja niisama lõõgastuda, ringi jalutada, shopata). Sri Lankal oleks mõttes peatuda Colombos.

Tänud igasuguse info eest,

Simo

Miks peab Malaisia kohta Malaysia ja Manila kohta Manyila ütlema?

Aga enda kogemusest soovitan Manila vahele jätta. Ei ole seal randu ega muud ilu.

Sa pead otsustama, mida tahad. Aasia pealinnades ei ole ilusaid randu ega ilusat loodust, seal on miljonid inimesed üksteise otsas. Rannad on nii Filipiinidel, Malaisias kui Sri Lankal pealinnadest eemal. Loodus läheb kauniks siis, kui pealinnast võimalikult kaugele saad, sest enne seda on inimene inimese otsas kinni ja loodus ei mahu nende vahele ära. Columbo päris nii miljonilinn ei ole, aga ikkagi on rannad ja loodus sealt eemal.

Sulle sobivad ilmselt mainstream turistikuurordid. Boracay Filipiinidel, Langkawi Malaisias. Miks seal elu ei peaks olema, kui on ehitatud koht, kuhu kümned tuhanded turistid on kokku toodud? Loomulikult on neile sinna ka kaubad kohale toodud, et shopata saaks. Malaisia on kõige kallim, siis vast Filipiinid ja Sri Lanka, aga Eestist odavamad on nad kõik.

Kas Kristiina käik Sri Lankale piirdus vahemaandumisega Colombos? Mis mõttes ei ole vaatamisväärsusi? Terve saar on neid täis, tuleb lihtsalt üles leida, selleks soovitaks kohalik giid autoga, tema orgunnib hotellid ja marsruudi, üks väheseid kohti, kuhu kunagi kindlasti tagasi soovin minna. Ajaloohuvi määrast sõltuvalt võiks 6-10 päeva saarel ringi tiirutada ja siis 4-7 päeva rannas olla. Filipiinidel ja Malaisias ei ole käinud, Filipiinid tulevad mõne aasta pärast plaani, Malaisia ilmselt mitte.

Sri Lankal jääb kahest nädalast vaat et väheks, nii palju on vaadata ja teha. Natuke googeldamist ja leiab ilusti infi. Ka rannad on seal ilusad.

"Malaisia on kõige kallim, siis vast Filipiinid ja Sri Lanka, aga Eestist odavamad on nad kõik." Toidu ja majutuse osas on Malaisia soodsam kui Filipiinid. Lisaks on toit kordades parem ja puuviljavalik suurem :)

Kuna ma Sri Lankal käinud pole, siis vastan ainult Malaisia ja Filipiinide kohta. Filipiinidel on kõige ilusamad rannad ja selgem vesi, kus ma käinud olen ja kõige kehvem söök kogu Aasias. Filipiinidel saab nii rahulikku lõõgastumist randades kui ka rand-pidu kombosid. Viimaseid siis näiteks Boholil / Panglaol, El Nidos, Boracayl. Alkohol on odav. Kohalikud ülimalt sõbralikud.

Malaisia meeldib mulle eelkõige vaheldusrikkuse tõttu. Seal on kõike - suurlinna, rannapiirkondi, jahedamaid mägesid. Lisaks ülihea ja odav söök ja suur puuviljavalik. Samas on rannad ja vesi minu meelest liiga räpased olnud ja neisse ma nagu väga ei kipu. Cameron Highland on äge, Georgetown Penangil samuti. Alkohol on kallis :)

Filipiinid: Cebu ja Bohol, vaata kaarti, nende ümber on veel nö väikesaari kuhu saab reisida. Manilas on vaid vanalinn ilus, pole mõttet sinna lennatagi! Olles käinud Tais, Indoneesias ja Filipiinidel ei ütleks,et seal oli kehv toit. Tuleb veidi otsida ;) Sai palju huvitavaid uusi maitseid ;) Nüüd ootab Birma, keegi selle köögi kohta oskab midagi kosta :P ?

Sri Lankal jääb tõesti kaks nädalat väheks. Vaadata ja ilusaid paiku külastada väga palju. Colombos vaid maandusime,seal tõesti pole midagi teha. Edasine marsruut Negombo, Kandy, Sigiriya, Adams Peak, Nuwera Eliya, Mirissa, Yala rahvuspark, Unawatuna, Hikkaduwa. Iga koht piisavalt erinev ja huvitav....

6unauss, jah, ma leidsin ka otsimise pealt siit-sealt midagi söödavat ja vahest harva isegi maitsvat, aga minu silmis vaieldamatult kõige kehvem köök siiski. Kui Filipiinidel oli vast nii 10% söödust maitsev ja 90% kas suvaline või kehv, siis teistes riikides on vastupidi :)

Myanmaris on hotellides hommikusöök üldiselt hinnas ja enamasti tähendab see saia, banaane ja üliõliseid praemune. Vahest valatakse kohv kannust, vahest tuuakse see kolm ühes pulber. Mind üllatasid salatid väga positiivselt. Puuvilja oli palju. Ja nende sööklad, kus sai näpuga näidata, mida tahad, olid ka igati head.

No vat ei tea, me saime ka kohalikku head kööki, leidsime ka Boholi saare top1 resto, mis on kohalike nö bossude tehtud! Suurepärane köök,lisaks teenindus, iga laua kohta oli üks isiklik teenindaja,kes siis oligi vaid meile, ning 2-3 teist kes ka lisaks käisid, kui toit ei maitsenud said TASUTA tagasi saata. Ja uue sobiva leida. Hinnad muidugi väikesed. Lisaks kohalik Bee Farm , käsitöö jäätised ;) Erinevad smuutid ja millised mangod :D:D . Kui ei söönud hotellis, siis käisime päeva bistroos, kohaliku pere oma, taaskord väga maitsev, sõime mingit põnevat vetikat nalja hinna eest, mis euroopas pidi kallis delikatess olema. Pangolo saarel oli tekkinud ka aasia köök, seal sai käidud, väga hea ehe värk :) Ning Camingui saarel oli taaskord huvitav resto, kus sai osta värsket tuunikala ja muid mereande, hinnad oli nii naeruväärselt odavad. Öömaja pakkusid sakslased, nende käsitöö sai ja kõik muu. Vat ei tea,ju meil läks õnneks ;) Praamile minnes müüs kohalik naine juurvilapirukaid, elu parimad ;) Manila vanalinnas on lausa linnak kus sai söömas käidud, keset päeva mängis live bänd, kes tulid ka meile lauda ja tegid 3 lauli, solist olla lausa eestis käinud :) Super,super. Laudlinad, buffe, peened laua katted ,teenindus ja toit , see vast oli ka kalleim 10 euri :D Söö palju mahub ;)

Aga eks siis selgub,mis Birmas saab , leidub uusi lemmikuid. 3p oleme ka BKK, seal saab kindlasti pidu olema :)

Sri Lankas ei ole küll mõtet Colombos peatuda. Colombo on ikka täielik pommiauk, pole kuidagi võrreldav näiteks Kuala Lumpuriga. Colombos on mõtet peatuda täpselt kii kaua kui läheb aega lennuki pealt maha tulemiseks ja rendiauto võtmiseks. Seevastu ülejäänud Sri Lanka on väga äge ja olen nõus nendega, kes ütlevad, et 2 nädalast jääb kindlasti puudu.

Olen käinud Sri Lankal,Tais,Kambodzas,Filipiinidel,Malaisias, Balil,Vietnamis,Birmas. Mõnes riigis lausa mitu korda ja erinevates kohtades. Oleneb muidugi reisi eesmärgist,kõik kohad on erinevad ja igalpool on vaatamist küllaga. Minu reisi eesmärk on olnud rohkem puhkamine soojas kliimas koos erinevate köökide proovimisega ja ka mõningate vaatamisväärsuste külastamisega. Linnadest on mulle kõige rohkem meeldinud Singapur, Kuala Lumpur,Saigon. Lennukid maanduvad Sri Lankal Negombos,seal lähedal on ka laia rannaribaga rand,mis oli veebruaris küllaltki inimtühi.Paar päeva võiks ju seal olla,kuna minu lennuk maandus väga hilja,see otstarbekas ja siis jätkus aega ka edasise marsruudi koostamisel.Rannapuhkuse võib veeta Unawatunas ja sealt on hõlbus ka külastada Sri Lanka lõunapoolset osa (Yala rahvuspark jne.) Birmas külastasin Mandalayd ja selle ümbrust.Tavatoit oli tõesti väga rohke õliga,aga leidsin ühe uhkema koha,kus oli ka kogu õhtu rahvuslik programm ,seal olid toidud väga maitsvad.Turiste seal küll eriti ei kohanud,kuna riik praktiliselt avati mõned aastad tagasi. Vietnami toidud on nii nagu Eestis (väheteravad,maheda maitsega) Rannapuhkuse veetsin Mui Nes,seal küll oli palju vene turiste,aga see mind ei häirinud,kuna meie hotellis neid ei olnud ja hotell asus kilomeeter rannarajoonist väljas laia privaatse rannaga.Rannapuhkuse saab ka edulkalt veeta Phu Quoki saarel. Tai,Kambodza ja Indoneesia kohta on tripis piisavalt infot. Hua Hin rahulik rajoon praktiliselt ilma rannata,Krabi rahulik ja Phuket möllu ja tralli koht. Balil võib leida kõike.

Ma vabandan alguses kohe ära et nimesi kohtadel väga ei mäleta aga ma kindlasti soovitan Sri lankat seal on lihtsalt nii ilus loodus eriti sisemaal ella kandis,roheline ja lopsakas ja mägine ilusate koskedega, ööbisin world endi juures ühes kodumajutuses kus aknast oli vaade otse Sri Lanka kõrgemale joale,ja hästi tore ja tegus naine koos tütrega toimetas seal,siis sai seal ühe mäe otsa ronida kus oli tempel ööbida seal ja hommikul vaadata kuidas päike tõuseb kolm korda peitudes mägede tippude taha:)minerva kandis on väga palju liikvel vabas looduses chillivaid elevante, üli ilus oli ka rongi sõit ellast world endi suunas hästi ilus mägine udusse mähkunud loodus vaatab aknast, tegelikult on seal hästi palju loodust mida imetleda ja rice and curry on hästi maitsev ja odav ja hästi lihtne on igale poole trippida kohalike bussiga neid vurab koguaeg seal ja on umbes nagu vanad vene kooli bussid:/aga toimib rongid on nagu vanad edela raudtee omad aga täitsa mugavad :)rannad on muidugi seal ka super mönusad, ida pool olid minu ajal veel mönusalt rahulikud aga samas palju ilusamad kui lääne pool kuigi ka lääne pool olid ilusad :)ööbimine oli umbes 1500-2000 igal pool :)ja puhtad ja korralikud world endi ja sisemaal saab ka telkida rahulikult :)Malaisia olen ka risti rästi läbi trippinud, Malaisia puhul on see et sisemaa randades pole võimalik ujuda ida pool olid paksult prügi täis rannad ja värki aga saared näiteks tioman, langawi jne on muidugi paradiis, Malaisias on muidugi meeletult metsa maha võetud ja õli palmid kasvama pandud, Lääne pool on rohkem sega kultuurne hiina, hindu.islam, ja lääne mõjutustega ida pool on traditsiooniline ja islam aga inimesed on seal üli abivalmis ja sõbralikud, ida pool on palju saari väikseid mis turistidest puutumatud, sisemaal on taman negara ja muud ilusad vihmametsad ja loodust mida nautida ja Malaisias saab igal pool telkida rahulikult see on lubatud

Tänud kõigile põhjaliku tagasiside eest. Tundub, et pinnale jäänud nüüdseks Sri Lanka ja Filipiinid. Filipiinidel niipalju kui videosi vaadanud tunduvad rannad nii nii ilusad ja ahvatlevad :P Samas Sri Lankal tundub selline ürgsem loodus olema...? Tõenäoliselt lõppkokkuvõttes saavad ära käidud mõlemad kohad. Küsimus vaid kumb esimesena. Kuidas Filipiinidel saartevaheline liiklus korraldatud on ja palju see umbkaudu maksta võiks? Kohad kus sooviks peatuda Boracay lisaks Bohol ja Cebu. Kas võiks öelda, et elu Filipiinidel aktiivsem kui Sri Lankal, ööelu, meelelahutus jne.

Tänud,

Simo

Boracay ja Cebu vahel on lennuliiklus, hindu vaata Cebu Airways ja Air Asia. Philippine Airlines on natuke kallim. Cebu ja Boholi vahel on praam, hind oli viimati 350 PHP. Boholilt edasi on Siquijor, mis minu meelest on üks mõnusamaid saari Filipiinidel.

Cebu ja Boholi vahel käib lennuk ka. Ise astusin sellesse ämbrisse, et ei osanud lennujaama nime lugeda. Nii et kui plaanid, siis Tagbilaran on lennujaamaks. Minu arust on see laevaliiklus suht kahtlane, esiteks pikk vahemaa ja ajaliselt läheb pool päeva minema.

6unauss, mis maitseelamusi on võimalik Filipiinidelt saada, mis teeks selle toidu teiste aasia maadega konkureerivaks? Käisid äkki siin ka hääletamas? http://edition.cnn.com/2015/06/14/travel/world-best-food-culinary-journeys/

Praam sõidab ca 2 tundi, piisab kui 30-45 minutit varem sadamas olla. Lennukiga läheb vähemalt sama aeg, sest lennujaamas tuleb üldiselt natuke varem kohal olla.

Jõuame Cebu lennujaama kella kaheks ja sealt vaja edasi saada õhtuks Panglaole. Kas sadamasse saamiseks on mõistlik võtta takso ja kui tihti see laevaliiklus seal toimub? Edasi sadamast samuti takso Panglaole?