Gibraltarile sisenemine ID kaardiga

Hei Tripikad! Kuidas on teie kogemused Hispaaniast Gibraltarile sisenemisega ID kaardiga? Pole hetkel passid meie käes ja UK saatkond juba hirmutas, et ilma passideta võidakse keelduda meid ka Hispaaniasse laskmast ning keegi garantiid ei anna, et me ka Gibraltarile minna saame. Minul pole Euroopas ID kaardiga reisides probleeme varasemalt tekkinud, kuid olen nagu kusagilt kuulnud, et Gibraltarile minnes võib olla passi vaja.

1
2

ID kaardiga saab väga edukalt hakkama, isegi erilkst järjekorda polnud.

1
0

Eelmise aasta kogemus näitab, et ID kaardiga saab lihtsalt Gibraltarile. Kontrollis olid lõbusad sellid, kes teadsid Estoniat:)

2
0

Oot nüüd! Just äsja jõustusid uued Schengenisse-sisenemise eeskirjad kolmandatest riikidest (k.a EL-i mitte-Schengeni omadest), st kui Gibraltar laseb vabalt sisse (on otseselt öelnud, et nemad kontrolli tõhustama ei hakka, kuna pole Schengenis), siis Hispaania mõtleb veel kuidas seda rakendada. Mis tähendab, et ID-kaardiga saate küll Gibraltarisse sisse, kuid hispaanlane võib piiril tuututada. Tõenäoliselt probleeme siiski ID-kaardiga Hispaaniasse sisenedes ei teki. Olen Gibraltari piiri 5 aasta jooksul ületanud vaat ega iga päev, kuna mul oli firma Gibraltaris, aga elasin Hispaania poolel. Kuid viimati käisin seal 2015. a suvel. Nüüd võiksid kommenteerida need, kes viimastel nädalatel on piiri ületanud. Loen ka igapäev online Gibraltari-uudiseid, sellest uuest piiriületusest on olnud juttu, aga kui oleks mingi jama, siis oleks see ka meedias peateema, kuna igal päeval käib Hispaaniast Gibrasse tööl 8000-10000 inimest.

3
0

Eelmisel aastal valisin hotelli nii, et nägin toa aknast Gibraltarit. Mitte mingeid probleeme jalgsi sisenemisel ei olnud. Küll peab arvestama, et laupäeva lõunast ja pühapäeval on põhilised poed kinni, ainult suveniirid jmt saadaval. Tahtsin odavat tehnikakaupa sealt vaadata, aga ei saanud.

0
0

Mis tuututamisest käib jutt? Shengeni riigi kodanik võib teisse Shengeni riiki siseneda kas või kosmosest. Pole ikka vaja asju keeruliseks rääkida.

0
4

2 nädalat tagasi ehk 12.mai 2017 sai ilusti ID-kaartiga Gibraltarile. Kes soovib köisraudteega üles sõita, siis teadmiseks, et tugeva tuulega on köisraudtee suletud. Meie küll aru ei saanud, et tugev tuul oli, aga rahad maksti tagasi, kes juba pileti oli ostnud-läksime üles jalgsi...

0
0

See UK saatkond vois passi jutuga moelda seda, et Gibraltarile minekuks ja tulekuks on vaja reisidokumenti. Ehk eestlaste jaoks siis pass voi ID-kaart. Brittide enda ID-kaardi süsteem kukkus aastaid tagasi läbi ja nad sellega enam ametlikult eriti reisida ei saa. Samas Gibraltari ID-kaart on täiesti normaalne reisidokument. Sama Hispaaniaga. Brittide ID-kaardiga sinna äkki toesti enam ei saa, aga Eesti oma on jätkuvalt reisidokument.

0
0

@Arne112 UK ja ka Gibraltar ei ole muideks Schengenis. Kontrolli veidi enne fakte kui sõna võtad asjade keeruliseks rääkimise osas.

@vatse rääkisin UK Eesti saatkonnaga ning Eestlasega ja rääkisime just passist . Küsisin spetsiaalselt üle kas vaid ID kaart sobib. Võib-olla konkreetne inimene seal ei olnud piisavalt teadlik, kuid mina pigem püüan ennetada seesuguseid probleeme enne nende tekkimist :) Kuigi usun ka ise, et peaks ID kaardist piisama siis ei tea kunagi kuidas maailmas hetkel toimuvad sündmused võivad kontrolli karmistada...

1
0

Ametlik info otse valitsusest ka - https://www.gibraltar.gov.gi/new/visas-and-immigration

Üldiselt on masinloetav ID-kaart sama turvaline ja võltsimatu kui sarnane pass. Praeguseks on vist kõigi Euroopa riikide piiriametnikud sellest aru saanud. Jätkuvalt liigub küll legende sellest, et Londoni vms lennujaamas passita üle piiri ei lasta jne. Aga ma ei tea isiklikult kedagi, kes teaks kedagi, kellelt tegelikult on ka seal viimase x aasta jooksul passi nõutud. Samasugused "pangakaardid" on nüüd kasutuses pea kõigis Euroopa riikides (ka väljaspool EL-i) ja ei tekita ammu enam mingit imestust. 15 aastat tagasi oli Eesti ID-kaart tõesti omalalal uuenduslik tegija, aga praegu ei tekita see vist kusagil Euroopas reisidokumendina mingit emotsiooni.

2
0

"@Arne112 UK ja ka Gibraltar ei ole muideks Schengenis. Kontrolli veidi enne fakte kui sõna võtad asjade keeruliseks rääkimise osas."@helenad Faktide kontrollimise fänn võiks aru saada, et jutt käis Shengeni sisenemisest, mitte sellest , et Gibraltar seal oleks. Seega tasub lugemisoskust harjutada :)

0
0

@norsu kas minu teema küsimus oli Schengenisse sisenemise kohta? Rääkisin Gibraltarisse sisenemisest mille peale üks isik vastas, et Schengenisse võib Schengeni riigi kodanik siseneda kasvõi kosmosest. Fakt muideks tähendab midagi muud kui see millele sina viitad. Kuid lõpetan teema enne kui asi ebaviisakaks muutub.

1
1

Täpsustan veidi oma 22.05 kommentaari uudisega Gibraltari ajalehest (vabandust juba ette tõlke puudumise pärast!): http://chronicle.gi/2017/01/schengen-changes-will-bring-tighter-border-controls/ Ja siit mõned valitud lõigud. "Spain, however, is part of the Schengen area. That means Spanish authorities will be legally obliged to conduct checks on all persons walking or driving to and from Gibraltar. Spain has invested in automated gates for pedestrians at the La Linea border which will enable it to comply swiftly with the requirements by scanning documents and automatically checking against the necessary databases. But while the so-called Automated Border Control gates are able to read modern British passports, they cannot yet retrieve data from ID cards issued in Gibraltar." Tõsi, jutt on, et nn automaadid "ei loe" Gibraltari ID-kaarte. Vahemikus 2009-2014 lõpp ületasin seda piiri pea iga päev, siis neid "automaate" polnud. Seepärast mainisin, et võiks keegi kirjutada, kes on viimasel ajal piiri ületanud ja seda ka tehti. Ja veel: paraku on Hispaania-pool paistnud silma erinevate "trikkidega" piiriületusel, mis viisid vahepeal kuni 7-tunniste järjekordadeni Gibrast väljasaamiseni ja kuni 4-tunniste sisenemistega Gibraltarisse (autoga piiriületuse korral). Jalakäijate puhul on mu enda kogemus 2 tundi piiriületust Gibraltarist Hispaaniasse. Kuuldavasti on asjad paranenud, aga Hispaania on juba maininud, et ei garanteeri "normaalset" piiriületust pärast BREXIT-it.

0
0

helenad, fakt just seda tähendab, et see, keda ründasid rääkis shengeni sisenemisest, mitte Gibraltari vatuseks eelnevale postile. Muuseas ise sa avapostis kirjutasid ka: "UK saatkond juba hirmutas, et ilma passideta võidakse keelduda meid ka Hispaaniasse laskmast " Seega hinga rahulikult sisse ja ilusat reisi :D

0
0

Sai just käidud seal ja id kaardiga sisenemisel ega väljumisel mingeid probleeme ei olnud! Näitasime kaugelt id kaarti ja juba võis edasi astuda! 

0
0

Proovisin mõni minut tagasi Frankfurdis järgi. Mustalt mandrilt naastes sobis ID kaart väga hästi.Ja reeglid peaksid kogu Schengeni piires samad olema.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased