trip-krainetrip-ukraine-dark
GoAdventure eksitas tarbijaid Egiptuse viisa infoga ja teenis sellega endale vist ilmselt lisatulu

Tarbijakaitse vastus pöördumisele (koopeeritud PDF failist) Lugupeetud .....

Käesolevaga teavitame Teid, et GoAdventure OÜ suhtes rakendatud järelevalvemenetluse tulemusena on GoAdventure OÜ kõrvaldanud viisateabega seotud puudused, millele tähelepanu juhtisite. Kaupleja vastas Tarbijakaitseameti selgitustaotlusele järgnevalt: „Reisikorraldaja GoAdventure lisas vastava informatsiooni Välisministeeriumi infoallikat kasutades koheselt 28.12.2012 oma veebileheküljel http://goadventure.ee/catalog/egypt.html#two järmiselt:

Siinai poolsaart on võimalik külastada viisatasust vabastatult juhul, kui on täidetud järgmised tingimused: a) saabutakse ja lahkutakse mõne Lõuna-Siinai piiripunkti kaudu (Sharm El-Sheikhi lennujaam, Sharm El-Sheikhi meresadam, Taba lennujaam, Taba maismaapiiripunkt, Nuweiba meresadam ning St. Catherine’i lennujaam). Piiriületustel kantakse reisidokumenti sisenemise ja lahkumise kuupäevadega templid; b) taoline viisatasuta sisenemine on kehtivusega maksimaalselt 15 päeva ning seda ei saa pikendada; c) taoline viisatasuta sisenemine kehtib ainult järgmisel territooriumil: Aqaba lahega piirnevad alad Siinai lõunaosast kuni Tabani põhjas ning lääne suunal kuni Püha Katariina kloostrini.

Kui on soov külastada Egiptuse muid piirkondi, tuleb võtta piirilt tavaline turistiviisa.

Reisikorraldaja GoAdventure lubab edaspidi olla hoolikam ja tähelepanelikum asjakohase informatsiooni uuendamisel ja täiendamisel.“

Tarbijakaitseamet kontrollis GoAdventure OÜ poolt avaldatu õigsust 16.01.2013 ning vastav informatsioon sisaldub käesoleva hetke seisuga GoAdventure OÜ veebileheküljel.

Täname, et juhtisite tähelepanu eksliku teabe kohta GoAdventure OÜ veebileheküljel, ning avaldame lootust, et situatsioon lahenes Teile meelepäraselt.

Lugupidamisega /allkiri paberkandjal/ Katrin Malm turismi- ja reklaamitalituse juhataja kt

NB! GoAdventure küll viis sisse parandused oma kodulehele kuid peale Tarbijakaitse kontrolli lisati Välisministeeriumi täpsele selgitusele juurde GoAdventure poolt järgmine lause, mis on üleval nende veebilehel veel 30.01.13 seisuga: "Tasuta viisa on mõeldud vaid hotellipuhkuse jaoks Sharm El Sheikhi linnas, seega kes plaanib väljasõite hotellist tuleks vormistada kindlasti lennujaamas turismiviisa." Antud lause kahjuks nullib ära kogu eelpool oleva selgituse tasuta viisa regulatsioonist ja jätab tarbijale mulje et hotellist ja Sharm El Sheikhi linnast väljudes tuleks viisa siiski osta - kuid see ei vasta tõele!

Arusaamatuks jääb kuidas Eesti juhtiv reisikorraldaja vägisi soovib eksitavat infot jagada. Kas tõesti tarbijaid eksitaval viisil viisade müügist saadud tulu (GoAdventure müüb viisat 17 EUR ja piiril saab osata 15 USD) on reisikorraldajale nii oluline et riskida oma mainega ja rikkuda Eesti Vabariigi seadusi???

Huvi oli uurida kas ainult GoAdventure on "patune"? Novatoursi lehel Egiptuse viisast juttu polnud, vähemalt ei leidnud seda vajalikku infot.

Nolta-Tur-il oli jutt järgmine:Egiptuse viisa maksab 17 - 20 eur. Tuletame meelde, et viisa saab osta kolmel viisil:

  • maksta viisa eest broneeringu tegemisel, selline soov palume lisada kommentaaridesse
  • osta viisa Tallinna Lennujaamas
  • osta viisa Egiptuse lennujaamas (15 USD) Tallinna lennujaamas saab viisa eest tasuda vaid sularahas EUR-des, Egiptuses sularahas USA dollarites. Turistiviisa puhul peab pass kehtima 6 kuud peale reisi lõppu. Kõik pikemad viisad tuleb teha Egiptuse saatkonnas Helsingis. Halli passi omanikele vormistatakse viisa ainult Egiptuse piiril. NB! Tallinna Lennujaamas saavad viisa osta ainult Eesti passiga reisijad ning Vene Föderatsiooni passiga reisijad, kellel on passis Eesti Vabariigi elamisluba ning esitamiseks Eesti Vabariigi ID-kaart.

Järgmine eksitaja on TEZ TOUR :Saabudes Egiptusesse, tuleb kõigepealt piiril vormistada Egiptuse turismiviisa, viisa maksumus on 15 USD. Soovitav on kaasa võtta täpne summa just US dollarites, sularahas. Viisa vormistamiseks on vajalik täita trükitähtedega maaletulekukaart (vt. näidis). NB! Sharm el Sheikis on võimalik vormistada ka tasuta nn. Siinai viisa, kuid sellega ei saa sõita ühelegi kohapeal pakutavale ekskursioonile (piiratud on ka sukeldumine ja jahisõit). See on mõeldud vaid hotellipuhkuse jaoks Sharm El Sheikhi linnas, seega kes plaanib väljasõite hotellist tuleks vormistada kindlasti lennujaamas turismiviisa.

Siinai viisa (Sinai only) kehtib 15 päeva Siinai poolsaarel mitte pole "linnasisene". Arvan et GoAdventure on ikkagi oma kliente rohkem informeerinud kui paljud teised turismifirmad. Seega ,et mitte rikkuda tuju on ikka soovitav ise teha ära "kodutöö".

Tõsi, GoAdventure kodulehel on viisa kohta kõige rohkem infot. Kuid põhjalikum informatsioon ilmus sinna ainult tänu Tarbijakaitse ettekirjutustele, kuna Tarbijakaitse algatas reisikorraldaja suhtes järelvalvemenetluse.

Hurghadasse on ikka viisat vaja?

Mul oli sarnane teema üleval Novatoursiga. Pole mõned aastad Egiptuses käinud ja nüüd veebruaris minek. Viisa lisatakse automaatselt paketimaksumusele ja kuskil pole kirjas, et ainult SSH hotellipuhkusel Siinaist mitte väljaminnes tegelikult polegi viisat vaja. Sellekohase info sain alles siit foorumist ning pärast täpsustusi ja avalduse tegemist oli Novatours nõus mulle viisaraha tagasi kandma. Ma ei mõista, miks nad ei tee valikut enda kodulehele paketi ostmisel, et kas viisaga või ilma. Paljud ilmselt ei tea ning ostavad viisa ilmaasjata.

Ma ei mõista, miks nad ei tee valikut enda kodulehele paketi ostmisel, et kas viisaga või ilma. Paljud ilmselt ei tea ning ostavad viisa ilmaasjata.

Sest siis juhtub vastupidine. Paljud jätavad viisa tegemata ja avastavad ekskursioonile minnes, et ei saa. Kisa tuleb reisifirma suunas palju rohkem.

Jah, absoluutselt nõus ka sellega, et osad "avastavad" hiljem, et nad on viisa tegemata jätnud, aga soovivad siiski tuuritama minna. Infot samas võiks lehel rohkem olla, senikaua aga 16eur/per nägu ja pappi tuleb.

Tuuritama saab minna ka Siinai tasuta templiga, kuid ei tohi minne välja Siinai poolsaarelt. Minu arvamus oleks, et reisikorraldaja, müües reisi, peaks küsima reisijalt, kas soovib viisat või mitte. Ei saa pidada normaalseks, et nn viisa lihtsalt tekib su arvele. Ja normaalne ei ole ka see, kui reisikorraldaja annab valeinfot, et see tempel on kehtiv vaid Sharmi linnas ja hotelli territooriumil. Tuleks juhtida tähelepanu, et korraldaja teenib iga viisa pealt ca 7 dollarit - isegi siis, kui tegelikult reisija viisat ei vaja.

Ah, ärge keerutage paanikat! Egiptuse viisa maksab piiril 15 USD-d. Las need reisifirmad küsivad "misiganes" raha!

Palun lugege ja palun kustutage oma paanika: http://www.vm.ee/?q=node/5783

Kommenteerin eelmist märkust. Tegemist pole mingi paanika tekitamisega vaid jutt käib ebaausast kauplemisvõttest, mida ka Eesti Tarbijakaitseamet on tunnistanud. Antud olukorras on reisikorraldaja rikkunud Eesti Vabariigi seadusi (Reklaamiseadus § 4; Tarbijakaitseseadus §12 lg1, lg2 ja Võlaõiguseadus § 867 lg1). Kuna mina tegin esimese postituse, siis olen antud situatsiooniga kursis: reisikorraldaja ei eksitanud tarbijaid mitte ainult oma kodulehel oleva infoga vaid valeinfot jagati ka e-maili kaudu ja telefonis suheldes. Küsimus pole niivõrd 15 USD vaid pigem põhimõttes. Kas tarbija sihilik eksitamine ongi loomulik Eesti ärikultuuri osa? Kas see on tõesti eetiline käitumine? Kui tarbijad ise peavadki sellist käitumist normaalseks, siis pole midagi imestada et ettevõtted teid igal sammul tüssavad.

Tšultanja, kas www.trip.ee puhul ei ole mitte tegu reisifoorumiga, kus sellist infot võiks ja peakski jagama? Sinu kommentaar jätab imeliku mulje, sest marx123 poolt algatatud teema on vägagi päevakohane, aga sinu oma tundub kohati tsensuurina!

Kullakallis Nubsik, kaua võib jahuda ühe ja sama teema pärast! Loe palun selle teema lõppu ka: http://trip.ee/node/44767?page=1

Ja üleüldse on mul plaanis pikemas perspektiivis Egiptuse viisasi eestlastele müüma hakata :) Hinnas saame kokkuleppele :P Egiptus ongi meie tarvis "tsensuur!"

Tšultanja, süübi palun uuesti teemasse. Teema ei ole, nagu võiks aru saada, kas viisat on vaja või mitte, vaid ühe suure reisikorraldaja poolt klientide petmine. Tõesti jätab külmaks, kas ta teenib sealt need 7 dollarit või mitte, aga kui klient küsib otse, kas ta ikka vajab seda viisat ja kui vastatakse, et kindlasti (eelnevalt on klient teavitanud, et ta kavatseb vaid olla kuurordi alal), siis see on otsene kliendi petmine ja seega taunitav ning seadusevastane!?

Jajahh, süübitud sellesse teemasse juba aastaid, aga ma ei viitsi "googelmoogeldada" ja Sulle ette lugeda meie ülejäänud "reisibüroosi" , kes Egiptuse viisat müüvad täpselt samal meetodil.

Seepärast mul see "uus äriplaan" tekkiski, sorry! :)

Ma ei nimetaks seda petmiseks. Petmine oleks siis, kui makstud raha eest viisat ei saanudki. Pigem on tegemist ebatäiusliku info edastamisega.

Naabrimees, kui klient küsib, kas ta vajab viisat ja talle kinnitatakse sõltumata tegelikusest, et ta vajab, siis on see petmine! Kui öeldaks, et ta ei vaja, kuid soovitatakse teha, siis jääb kliendi teha otsus. Ebatäiuslik oleks info edastamine siis, kui osaliselt antakse ja osaliseltjäetakse info edastamata. Aga vale info edastamine on petmine. Või siis on lihtsalt meie arusaam petmisest erinev.

eks turismifirmast tuleb ka aru saada. Kui viisat ei ole inimesel, siis talle Luxori ja Kairo reise müüa ei saa. Mul on lisaks kuri kahtlus, nagu eespool juba ka kirjutati, et kui pärast selgub, et tahetakse kuhugi sõita ning ei saa. siis on taas reisifirma süüdi. Iga sihtpunkti puhul tuleks riigi viisatingimused VM lehelt endale ka ise selgeks teha, ei ole ju raske see paar klikki teha. Käisin siis kodukal ka ära, on selgelt kirjas, et viisa võib osta büroost, Tallinna lennujaamast ja kohapealt 15 USD. Ka kogu VM info on kenasti olemas viisavaba Siinai kohta. Kus siin see petmine on?

GoAdventure kodukalt:

Tasuta viisa on mõeldud vaid hotellipuhkuse jaoks Sharm El Sheikhi linnas, seega kes plaanib väljasõite hotellist tuleks vormistada kindlasti lennujaamas turismiviisa.

Tegelikult ei ole Siinai tempel ainult Sharmi linna jaoks. Siinail tehtavad ekskursioonid on lubatud!

Ja kogu see info, mis seal kodukal on, pandi pärast tarbijakaitse menetlust ülesse. Enne seda aga lisati viisad arvele koheselt ja päringu peale öeldi, et peab olema.

PS! Parandus eelmisele postitusele! Püha Katariina kloostri piirkonda (Siinail!) ilma viisata EI SAA!

Ja viimasest ka need segadused reisibüroodel, sest reeglina inimesed seda ei tea! Reisibürool on lihtsam Sulle viisa lihtsalt "pähe määrida!" ;)

Ok ok, ei ole vaja vaielda. Lihtsalt millest antud asi jooksma hakkas, oli see, et reisikorraldajale ioli öeldud, et soovitakse vaid rannas olla ja ei ole soovi isegi kohalikke ekskursioone ega muid tegevusi teha. Sellest sõltumata pandi arvele viisad ja korduval (3x) küsimisel viisa vajaduse kohta oma arvamust nad ei muutnud, seega arve sai tasutud. Lõpuks, kui juba sai neile öeldud, et antud piirkonnas ei ole vaja viisat, maksti raha tagasi 2 kuud hiljem. Kogu selgitav tekst aga korraldaja lehele sai ülesse pärast tarbijakaitse menetlust, aga ka siis eksitava lisalausega, mille eelmises kommentaaris ka välja tõin.