Häälega Hispaaniasse?

Tere! Lugesin siin palju huvitavat, kunagi mõtlesin ise ka minna reisima häälega, aga siis tundus see niiöelda võimatu! Kas keegi oskaks räääkida, palju "eelave "peaks olema umbekaudselt ja üldse, kes selle reisi läbi teinud on, kui viitsimist, oleks tore räääkida sellest. Siis saaks mingi ettekujutuse selllest asjast üldse! Oskan inglise keelt, nii enamvähem ! TAHAKS väga minna, aga ei taha pea ees vette hüpata t,sooviks infi ;) Kõige parem kaaslane selleks ettevõtmiseks oleks muidugi inimene, kes on juba selle reisi hääletades läbi teinud ;) ootan põnevusega memuaare ;)

On kellelgi plaan minna? . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Aga kui tutvuks vanemate postitustega? Siin infot lademetes.

Kes sooviks 5. minuga ühineda?

Ma ei ole ise küll kaugemale kui Saksamaale hääletanud (seegi oli väga-väga ammu), aga imho peab Hispaaniasse hääletades piiramatult aega olema, et saaks huvitavamates kohtades tuju tekkides peatuda ja kõrvalepõikeid teha. Ning raha läheb nii kaugele hääletades pea samapalju kui lennukiga minnes.

Tln-berlini otsa soovitaks küll EJ'ga minna, saad lõppematust Poolast mööda (16. septembril oleks yheotsa pilet nt 32 eurot). Aga noh, hääletamine on omaette kategooria reisielamusi. Tee peal kohtad ikka igasuguseid... ;)

häälega reisimine on idiootsuse tipp, need ajad peaks jäädavalt möödas olema. Kahju et osa seltskonnast sellele pihta ei saa. Kui ausalt, siis keelaks seadusekulli all hääletamise ära. Miks? Sest hääletaja ei adu asja täit olukorda.

Mis õigusega sa siin hääletamist hukka mõistad? Vaba maailm, kõike me võime elada nii kui heaks arvame. See kui sulle hääletamine ei meeldi on sinu personaalne arvamus ja hoia see endale.

Just sedasama vabamaailma ja sõnavabadust kasutades Punkel kritiseeribki! Tema väljendas omaarvamust, Sina enda oma. Kui nüüd ausalt, siis mina ka ei pea hääletamist normaalseks reisimise viisiks. Olen omi seisukohti ka enne avaldanud. Minu arvates toimub hääletamine teiste heatahtlikuse arvelt, tihtipeale seadust või häid tavu rikkudes ning paraku pannes ka osalise vastutuse kolmandate isikute õlgadele!

Ka mina arvan, et hääletamine on teiste heatahtlikkuse ja kaastunde-murelikkuse ära kasutamise ning tihti seaduste eiramise-rikkumisega ühest paigast teise kulgemise viis. Tõstataksingi siinkohal küsimuse - mis on reisimine? Mis teeb inimese ühest paigast teise liikumise reisimiseks? Mõned valikud reisidest või siis ka mitte: ma sõidan taksoga Nõmmelt Tallinna ja bussiga tagasi; bussiga Tallinnast Tartusse või Riiga ja kohe jälle tagasi ka no või teen seal nt pool päeva tööd ja siis ikka tagasi kohe; häälega Tallinnast Narva ja tagasi; häälega Tallinnast Pariisi ja tagasi; lennukiga Pariisi ja tagasi, no mõne tunni ehk kulutan lennujaamas söömisele ka vahepeal. Tüdrukud, kes siin hiljaaegu oma Itaaliasse hääletamisest kirjutasid, olid ju muheda loo kokku seadnud ja ilmselt päris toredalt aega veetnud, aga ma ei nimetaks seda küll reisimiseks. Mida nad nüüd Itaaliast rohkem teavad, kui enne reisi?
Ja ei maksa hakata jälle näpuga vibutama, et ma ei tea hääletamisest midagi, et mulle meeldib, kui kõik kandikul kätte tuuakse jne. Olen hädas hääletanud, sest muud transporti tõepoolest pole kasutada olnud, olen giidi sabas sibanud ja saan ka ise oma aja sisustamisega suurepäraselt hakkama. Et siis reklaamist tuntud lause - tean ikka küll!! Kogu selle jutuga tahan öelda, et mitte iga kulgemine pole veel reisimine.

Kirjutasin just valmis pika ja kurja posti. Ja siis kustutasin selle ära.

Inimesed, palun olge tolerantsed! Igal ühel meist on õigus reisida-liigelda-kulgeda nii, kuidas me seda ise õigeks peame. Nii nagu meil on sarnane õigus usule ning seksuaalsele orientatsioonile. Loomulikult on olemas õigus ka enda vabale väljendamisele, kuid kas seda õigust on mõtet igas hääletamist puudutavas teemas kasutada hääletamise, kui reisimisviisi, mahategemiseks?

Mingil eluetapilt (peale keskkooli lõppu kuni teine-kolmas ülikooliaasta) on reisimine teatavale hulgale noortele inimestele teostatav ainult hääletamise abil.

Oleks ju päris totakas, kui posu inimesi käiks igas motomatka teemas rääkimas, kuidas tsikliga sõitmine on äärmiselt ohtlik ning tihti seaduste eiramse-rikkumisega ühest paigast teise kulgemise viis (sic).

Ning lisaks: Olen siin tripis kohanud vähemalt ühte teemat kus inimesid otsisid nõu, kus on kõige mõistlikum Pattayal endale "kaaslast" leida. Naljakas, et sellele ei tulnud ühtegi vastust mis oleks välja toonud sellise käitumise küsitava legaalsuse ning olematu eetilisuse.

Olen rekkadega hääletanud Malagani välja, tee kulges läbi Hollandi ja aega vist kulus nädalajagu, naisterahvastel muidugi kergem küüti saada samas aga vastasugupoole sexsuaalne huvitatavus võib olla häiriv. Malagast edasi sai juba lennu Tenerifele(1000.- kr). Samas soovitaks kaaluda ka soodsaid lende mis aitavad säästa tegelikul nii raha kui närve.

Hääletamisest huvitavamat ja põnevamat reisimise viisi ei ole olemas ning inimesed, kes sellest aru ei saa ei peaks siin kõvasti lärmama. Sõitke teie busside, autode või mis iganes transpordiga. Igal ühel oma valik, kuni leidub häid inimesi, kes hääletajaid peale võtavad on kõik hästi. Elagu hääletamine !

Hääletamine on vabadus ja võimalus. Pole olemas paremat tunnet maailmas, kui kevadel esimeste soojade päikesekiirte paistel tee ääres seista ja tuul vaikselt puhumas, hääletada. Erinevad inimesed ja tõekspidamised, killuke uusi teadmisi. Olen hääletanud 16 aastat(Eestis, Euroopas), selle aja kestel olen näinud nii kurbi, õnnelikke, kui ka pettunud inimesi, nad võtavad hääletaja peale vabatahtlikult. Nad räägivad oma muredest ja rõõmudest ning tihti oskab võõras inimene head nõu anda või lihtsalt aitab kuulamisestki. Hääletaja läheb tee äärde vabatahtlikult ja samuti vabatahtlikult tegutseb ka autojuht, kes selle inimese peale võtab. Parim mälestus: teen hommikul silmad lahti, ma ei tea, mis kell on või kuupäev, ma pole juba mitu kuud peeglit kätte võtnud. söön hommikut palmi all ja avan Kreeka kaardi, valin kohanime, mida olen ajaloo tunnis kuulnud või siis panen sõrme suvaliselt kaardile. Täna ma hääletan sinna. see on elu, kulgen ajas, silmad säravad...

Ma ei lähe kunagi hääletama, kui mu sisetunne ytleb mulle, et täna ei ole minu päev(arvatavasti see ongi mu päästnud halbadest juhtumitest, sest neid ei ole olnud)...

Kahjuks ei taha paljud hääletajad aru saada, et autojuht kes hääletaja peale võtab, muutub automaaselt reisija eest vastutajaks. Miks hääletaja ei taha aru saada, et suvaline õnnetus võib autojuhile väga kalliks rahaliselt kui ka psüühiliselt maksma minna? Ei hakka rääkima variante kus hääletajad lihtsalt ära kaovad. Jah paljud autojuhid võtavad hääletajaid peale, kuid kui suur osa neist teab, et juht ka vastutab hääletaja eest? Ja on ka pahatahtlike hääletajaid, nii et summa summaarium miks peaks hääletaja hääletama ja miks peaks autojuht hääletaja peale võtma. Raha ei ole siin küll mingi argument, sama hästi võiks nn hääletama minna restorani, kinosse, baar või pubisse ja miks ka mitte ntx Tallinna Kaubamajja. Kui raha ei ole, siis tuleb seni kodus kokutada kuni vajalik summa koos on, võis siis veloga sõtkuma minna kui kihk nii suur on. Vanasti ntx hääletati linnas ka, kusjuures maksis see päris suurt raha. Sõidan igapäev pärnu mnt nn otsast mööda ja ausõna, osa hääletajatele peaks korraliku nahatäie andma, teel ohtlike olukordade tekitamise eest.

AUsõna, autojuht tõesti EI PEA hääetajat peale võtma! Ja kogu moos, ei ole ju muud probleemi! Kedagi pole veel selleks sunnitud(vist). Mina vahel võtan, vahel ei. Aga kui saan aru et tegu reisisellidega, üritan ikka võtta, kui võimalik. Nii lihtne see ongi. Ja elu ongi üks suur risk ja vastutamine.Aga ka erinevate inimeste mõistmine. Ja aitama ei pea, aga võib...Raske mõista, kerge hukka mõista. :)

Kus siin tegu aitamisega on? Aitamine on siis kui inimene on viimasest bussist/rongist maha jäänud. Hääletamine on aga vastupidi planeeritud liikumine ja seda teise inimese kulul - kulu küll on kaudne, võit aga otsene. Aga eks kui meeldib teiste eest vastutada andke aga minna, küll aeg kõik paika loksutab.

Inimesed, kes ei tea midagi hääletamisest ega ilmselgelt ei mõista seda, ei peaks asja kritiseerima. Minu elu parimad reisid on tehtud hääletades. Äkki teeks niimoodi, et ei lahmiks hääletamise kohta tobedaid süüdistusi jne; kui ei meeldi ei ole vaja kometeerida ja keskenduks postituse sisule (mis antud hetkel ei puuduta seda, kas hääletamine on kellegi arvates hea või halb).

Olles ise hääletanud mitmeid korda läbi Euroopa võin öelda, et hakkama saab ka ilma rahata (ilma kedagi ära kasutamata), samas võiks olla siiski mingi raha igapäevasteks kulutusteks. Ööbimise puhul on hea leida endale couchsurfingu kaudu öömajad ja planeerida, kuhu plaanitakse välja jõuda. Vaatamisväärusi ja ilusaid kohti näeb teine kord rohkemgi kui paketireisil olles - tavaliselt kohalikud teavad, kus on kõige ilusamad kohad ning viivad sind sinna hea meelega (kas siis CS inimesed või isegi lihtsalt need, kes sind peale võtavad). Asja nimi on külalislahkus (neile, kes nüüd hakkavad rääkima inimeste ärakasutamisest). Eestist Hispaania lõunarannikule läheb kuskil 4 päeva (muidugi mugavam on osa teed minna näiteks ryanairi lennuga Riiast), kui on soov minna saartele, siis odavad lennud (19 eur) on Madriidist nii Kanaaridele kui Ibizale. Ahjaa, kahekesi on alati parem kui üksinda, kuid kui kaaslast ei ole võtta käepärast, siis miks mitte minna ka üksinda (turvalisuse mõttes tuleks hääletada päeval).

Kui maale sõidad, siis naise ja lapsed saadad bussiga, et ei peaks ise vastutama? Ma ka ei võta hääletajaid üldjuhul peale, mitte selle vastutuse pärast aga tavaliselt on seljataga 48 inimest, kes on maksnud selle sõidu eest:)

Sulle 1000V soovitaks paar reisu hääletajaid hoopis peale võtta ja kuulata, mida selle peale ütleb su tööandja. Hääletajale - olen veneajal hääletanud, nii et väga tundmatu see olukord ei ole, kuid need võlud mis olid aastakümneid tagasi, ei ole tänapäeval üldse samad. Vanasti oli isegi hääletajate võistlused olemas, mis tänapäeval oleks mõeldamatu. Miks ma siin pirisen, eks kaasinimeste mõistusele kutsumine ongi rohkem kaaskodanike asi. Kahjuks eestis elavad inimesed vaikselt oma kookonis ja neid ei huvita, mis teistega juhtub. Igasugu ohtlikele ettevõtmistele peaks ühiskod hinnangu andma, mitte pea liiva alla peitma. Isegi Türisalu panga osas tehakse punnitusi, et inimesed seal alla ei kargaks, asi siis hääletajaid/pealevõtjaid hoiatada/valgustada pole. Näitena tooks veel ühe aspekti. Istute paari tuttavaga restoranis ja alustate salati söömist, teie lauda tuleb suvaline kodanik ja nuiab kõikidelt salatimaterjali, prae ajaks on tegelane jälle platsis ja nuiab nii liha kui kartuleid, magustoidu voorus noolib jäätise peal olevaid küpsiseid ja puuvilju ning ära ei ütle ka jäätisest. Ilmselt 100% külastajatest saadaks sellise tegelase kuu peale? Õnneks sellist pilti tänapäeval ei näe ja vaevalt restoranid seda tekkidagi laseks.

Nimi mul küll lilleline, aga põrutan selle otse välja, mida punkel siin läbi lillede ütleb - hääletamine on tasuta transpordi kerjamine. Je ega mõni seljakotlane tee äärest oma välimuselt palju tänavakerjusest erinegi. Soliidne, endast lugu pidav inimene ei kerja ka siis, kui tõeliselt hädas on. Jutud maailma nägemisest ja suhtlemisest ja teab millest veel, on vaid garneering. Pole mul see suhtlemine isegi paketireisil ära jäänud ja klantspildist välja astuda saab väga hästi ka enda kulul.

Käesolevaga teen ettepaneku keelata transport, kui selline, üldse ära. Ühe aasta jooksul hukub liiklusõnnetustest terves maailimas sadu tuhandeid inimesi. Kaasinimeste mõistusele kutsumine ongi rohkem kaaskodanike asi (sic), seega tänasest, palun visake oma auto võtmed minema, põletage lennukipiletid ning käige jala. Nii et tulgem aga oma kookonist (sic) välja. Samuti kutsun üles lõpetama annetuste tegemine erinevatele heategevustele (näiteks lastehaiglale) ja panna piir ka spordi ja kultuuri toetamisele - kerjamine ei ole ilus. See tuleks seadusega ära keelata.