Hiljutisi kogemusi St. Peterburg'i külastamisest

Tere,

plaanime lähiajal koos lastega St. Peterburg'i väisata, et tutvustada neile suurlinna ja selle ümbruse võimsat hiilgust. Transpordi osas uurisin ka bussi- ja laevavõimalusi, kuid tundub, et otsustame siiski auto kasuks (see annab liikumisvabaduse ning viiekesi reisides ka teatava kulueelise).
Olen ülimalt tänulik kõikvõimalike kogemuste ja soovituste eest, mis puudutavad nii Venemaa viisa hankimist, piiriületuse võimalikku aega, soodsaid öömaja variante, jms.

Kas see kulueelis kaalub üles selle ebamugavuse ja närvipinge mis tekitab autoga liiklemine ja parkimine Peterburis?

Mingit hiilgust seal peale Ermitaazhi küll pole, mornid teenindajad ja sovjetlik suhtumine.

Viimati käisin perega Piiteris 1985a. Jätsin alati auto linna sissesõidu ligidale ja liikusin trammi ja metrooga. Kuuldavasti on liiklustihedus veelgi hullemaks läinud ja soovitan liikuda sama moodi.

Snoop, ära vingu. Venemaa on tõsine nostalgia ja tegelikult on Vene inimene ääretult tore. Lihtsalt teenindajad ongi seal tõrksad. Aga jää hätta metroojaama leidmisel ja enamik inimesi tänaval on valmis lahkelt aitama. Kui Venemaal mitte liiga tihti käia, siis on see tõeliselt lahe.

Pole seal hullu midagi. Arvesta, et tee sinna (Ivangorodist kuni Peterburini) jääb kuskil 30 km nigelat maanteed.

Soovitan oma autoga mitte sõita , liiklus on metsik . Tavaline kui kolmest reast tehakse viis , kiirus liiklustiheduse kohta harjumatult suur , üle ühe auto mõlgitud . Probleemid piiril , bussiga saab igal juhul kiiremini .Linnas on väga lihtne metroo süsteem nii , et vaatamata ei jää midagi . Tänaval kõndides viskad sõitvale autole käppa ja üle ühe peatub , kui suund ja hind sobib võtavad alati peale . Vaadata on palju, soovitan kaatriga mööda kanaleid tuuri teha , eriti õhtusel ajal . Hotelle on igal sammul soovitan hotell Moskvat , asub Nevski prospektil , bussijaamast mingi 500 m hotelli all metroojaam . http://www.hotel-moscow.ru/

Oma autoga on piiriületus paras kadalipp, pead Narva linnas juba oma lipakaid ja registreerimisi ajama. Võib kuluda tunde ja lastega suht keeruline. Võimalusel minge bussi või rongiga. Liiklus linnas seitsmes reas, sissesõidul ummikud, stressirohke. Võtke mõni metroolähedane hotell, soovitan näiteks Lidovski prospektil: http://www.spinn.ru/hotel-hotel-oktjabrskaja-69.html Hea asukoht, normaalsed toad ja priske hommikusöök ka lastele. Kaart kätte, metroopilet 25 rubla ja hõlmab kõik tähtsamad punktid. Inimesed on sõbralikud ja lahked abivalmid. Nevski prospektil kirved hinnad ja peamiselt "šuschi" baare täis. Pisut eemale peatänavast hoida, leiab odavamat põnevat küll. Kesklinn väga puhas ja korras.

Olen elanud ja töötanud venemaa erinevates linnades ja külades.
Soovitan oma autoga minekut, piiriületus on täiesti normaalne protseduur. Lihtsalt tuleb vaadata, et dokumendid oleksid kaasas ja täita ülilihtne deklaratsioon. Autole vormistatakse välaveo kohustus ja liikluskindlustus.
Vene rublad soovitan osta eestis tuleb soodsam ja ei pea aega raiskama valuutavahetusele. Pangakaardid toimivad enamuses kohtades.
Autoga reisimine annab vabaduse liigelda metroo ulatusest väljas olevates kohtades: Peterhof, Puśkino, Kroonlinn jne. Linnas liikudes on mõtekas jätta auto hotelli parklasse ja liigelda metrooga. Tuleb arvestada, et Peterburg on väga suur linn ja vahemaad on tegelikkuses päris pikkad samuti tihe liiklus. Peterburi tänavaid tundval autojuhil kulub linna äärest teise ääreni sõitmiseks päevasel ajal 4 tundi. Samas tahan öelda, et liiklus on kiire ja viisakas. Liigeldes tuleb eelkõige märgata enda ümber ja eelkõige taga toimuvat ja arvestada teistega liiklejatega. Samuti arvestatakse ka Sinuga. Aeg on seal lihtsalt teise väärtusega, kui unises ja kohmakas Tallinnas. Põhjendamatut liiklusvoolu pidurdamist pannakse pahaks ja seda õigustatult. Ümberreastumisel lastakse vahele, kuid seda peab märkama ja kiiresti tegutsema. Täpselt nagu Saksamaa suurlinnades.
Ei maksa peljata miilitsalt abi palumist, nad aitavad hea meelega. Võimu esindajatele tuleb kindlasti silma vaadata, see on oluline. Kõik venelased on sündinud psühholoogid ja loevad teist inimest vabalt silmadest, kehahoiakust, toonist jne. Kui miilits teid peatab ja teilt mingil põhjusel raha küsib siis teadke, et seda koheselt talle ulatades kaotate te tema silmis igasuguse lugupidamise - sest ka teie näitate tema vastu lugupidamatust. Selgitan natuke: miilits teeb ausalt oma igavat, rasket ja ohtliku tööd (selle riigi ühes osas toimub reaalne sõda) ta on valmis astuma koheselt tulevahetusse. Kui näitate üles lugupidamist ja raiskate natuke oma aega temaga vestlemisele - filosofeerimisele koheldakse ka Teid vastavalt üldjuhul soovitakse ohutut teed. Selliseid kogemusi on mul sadu. Kõige olulisem on venemaal
unustada eestlaslikult üleolev ja labane suhtumine inimestesse ja olla inimlik. Seda pannakse tähele ja vastatakse ülevoolavalt samaga. Pilk millega vaatate restoranis heas tujus olevat inimest ja millega rikute tema õhtu võib Teile halvasti lõppeda.
Ei maksa oodata, et Teie rahvus, kodakondsus kellelegi muljet avaldavad,
Teie suhtumine teistesse inimestesse on esmatähtis.
Venemaal reisimist soovitan soojalt just inimeste ja inimestega suhtlemise pärast. Ja Te kogete tõelist vabadust- keegi ei PEA teie pärast midagi tegema vaid PEATE ise olema ja hakkama saama. Väärt kogemus mida siinpool Narva jõge kogeda ei ole võimalik.

Käisime Peterburis augustis 2010, samuti autoga. Lootus, et piiriületus Koidula piiripunktis läheb ludinal, kustus kohe kui nägime autoderivi. Ootasime ülesõitu 4-5 tundi (ning üle 30 kraadise kuumusega oli see piinav). Piiril oldi väga viisakad.

Pihkva-Peterburi tee oli korralik, linnas samuti. Enne suurlinna liiklus tihenes märgatavalt, aga polnud midagi eriskummalist. Viisa taotlesime turismifirmast, oli lihtsam. 10 päeva kulus viisa saamiseks. Piiril tuli täita tolli deklaratsioon ning seda kuni tagasisõiduni alles hoida. Kindlasti tehke autole roheline kaart.

Mina soovitan teil linnas metrooga liigelda. Peterburi metroojaamad on omaette vaatamisväärsused. Peterhofi sõitsime bussiga, selle jaoks on eraldi liinid. Mäletan, et nõuka ajal käsisime Peterhofis laevaga, aga sel korral olid laevapiletid hirmus kallid. Arvestage, et muuseumide piletid välismaalastele on kallimad kui kohalikele. Meie jäime oma reisiga väga rahule.

Tere!

Kas keegi on juba käinud sel aastal laevaga Peterburis? Tahaks info
laeva kohta ja mida jõuaks linnas selle natukese ajaga näha.Kus oleks mõtekas raha vahetada ja palju seda üldse vaja võiks minna.