trip-krainetrip-ukraine-dark
Hinnad Dubais

Tere,

küsimus eelkõige neile, kes Dubais elavad. Ei taha teada kütuse, hotellide jms hindu. Kuidas on toidukaubaga, riietega? Kohvikud, bussi/rongipiletid, galeriid, muuseumid? Muu igapäevane?

Rongipiletid on tasuta, samas ka rongid on veel puudu. Dubai muuseum oli viimati külastades sigaodav...

Mõned numbrid kuluksid ära :) Odav on suhteline mõiste.

mis numbreid sa tahad? Kui Eesti hindadega oled harjunud, siis midagi kohutavat ei ole:P. Ühistransport on üliodav, riided ja muu kaup odav, mis veel?

Gucci on Gucci ka Dubais, ilma rahata asju ei ole olemas. Shopping festivali ajal küll soodsam kui tavaliselt. Süüa saab hiina restodest odavama hinnaga kui Eestist, burksi kohad samade hindadega või väheke odavamad kui Eestis. Toidupoest saab peaaegu kõike v.a alkohol. Küsimus targematele - kas metroo töötab juba ja mis liinid on?

Hetkel Dubais, metroost ei kippu ega kõppu, monorail sama - ehitusjärgus. Pifpafile: muus osas täpselt nii nagu eelkõnelejad räägivad - nagu Eestis, toit poes odavam, väljas oleneb kus (sh ka linnaosas) ja mida süüa. Kui tahad konkreetset hinnakirja siis konkretiseeri kaubaartikleid (leib, sai, piim, meeste aluspüksid jne).

Mis hinnaga kohvikust kohvi saab? Kas galeriid on tasulised? Palju tänava peal jäätis maksab? Takso?

Kohvi oli Starfucksis 7 dirhamit, galeriides ei käinud, jäätis 10-15 dirri sõltuvalt kohast, takso on ametlikult 3 dirri sisseistumine, kilomeeter 1,7 dirri, ühest linna otsast teise saab maksimum 50 dirriga. 1 euro umbes 5 dirri. Dubai Lonely Planet on väga hea, soovitan.

Dubai - mõned küsimused eluolu kohta.

Minek detsembris perega (2 väikest last) Dubaisse, täpsemalt Sharajah kuurorti. Tekkisid mõned olmelised küsimused seoses liiklemise, hindadega jne. Kui kulukas see taksosõit seal on? Mõni reisibüroo on väitnud, et lennujaamast Sharajasse on päris kallis. Saan aru, et lennujaamast peale istudes ongi kallim kui muidu linnast liigeldes? Mis hinnaga peaks ikkagi arvestama marsuudil lennujaam – Sharajah?

Kuidas on korraldatud ühistransport? Kas see pole perele keeruline või tülikas, et bussi või metrooga Sharajah ning Dubai vahet sõita?

Ilma kohta olen samuti kuulnud ning lugenud erinevaid arvamusi. Kuid, kes on detsembri alguses ning keskpaigas käinud – oskavad ehk öelda, kas ilm ja merevesi on ikka piisavalt soojad?

Mis hinnaklassi jäävad toidu hinnad poodides? Kas väljas söömine on kulukas või enam-vähem sama nagu meil? Mida peaks kohalikest hõrgutistest kindlasti maitsma?

Ning kõik soovitused, näpunäited ning “must see” kohad võiks mulle ka kommenteerida, kuna alles koostan reisikava.

Tänud!

Lennujaamast taksoga Sharjah'sse pandi eelmisel aastal meeldiv 60 AED (ca 12 euri) maks juurde. Kokku läheb see hotelli ots maksma ilmselt 100-120 AED, olnevelt sellest, kui kaugel hotell on ja mis kell liigud (tipptund Sharjah's on absoluutse ummiku sünonüüm). Samas kui su hotell transfeeri ei korralda, on see üsna vältimatu väljaminek ja ühekordse tasuna ei moodusta reisi eelarvest just katastroofilist osa. Taksosõit ise kallis ei ole - sisseistumine 3 AED, kilomeeter 1,7, nagu Snoop siin juba mainis ka.

Sharjah hotellidel on tavaliselt transfeerid randa ja mõnda Dubai malli, sealt saad edasi juba mõistliku raha eest takso või metrooga liigelda. Busse väga ei soovita - metroo tulekuga on bussid muudetud sisuliselt metroo feeder-süsteemiks, erinevaid marsruute on tohutu hulk ja kuna peatused on iga suurema maja ees, võib paarikilomeetrine teekond võtta pool tundi aega.

Ilm ja merevesi on Eesti inimese jaoks kindlasti soe, kuigi ideaalsed rannailmad jäävad rohkem novembrisse. Vihmatõenäosus on sisuliselt olematu (4 päeva aastas), samas said aprillis siin käinud kodanikud üllataval kombel nädala aja peale täpselt ühe päikeselise päeva.

Toitude hinnad poes on umbes samad, mis Eestis. Väljas söömine oleneb loomulikult sellest, kus süüa, enamasti on odavaimad variandid mallide foodcourtid või siis väiksemad restoranid tänavatel, eksklusiivsemad kohad leiad hotellidest. Kohalikke hõrgutisi olemas ei ole, küll aga leiad igalt poolt häid liibanoni või aasia kööke.

üldiselt kui plaanida perega käia juba korra kuskil veekeskuses, mõned korrad väljas söömas ja korra kõrbesafaril, on kasulik soetada omale raamat nimega Entertainer Book. Seal on sees üle 600 erineva asutuse kaks-ühe-hinnaga kupongi, mis teeb kogu kompoti tunduvalt odavamaks. Boonuseks siis ka korralik nimekiri koos tutvustustega erinevatest meelelahutusvõimalustest ja söögikohtadest, ei ole vist suuremat asutust, mis seal sees ei oleks. Raamat ise maksab aasta algul 300 AED, aasta lõpupoole saad vist juba ka odavamalt (kupongid aeguvad 31.dets).