Hinnad Tais ja valuuta (Phuket, Krabi)

Tere,


Olen otsinud vastavat teemat, aga leidsin vaid väga vanad sellekohased postitused, seega teen uue teema.

Kuidas on tänaseks Tais hinnatase, kas juba hakkab lähenema meie omale või on veel ikkagi odav? Peatume Phuketis Chalongis ja Krabil Ao Nangi lähistel.
Huvitab just väljas söömise hind ja rollerirent, et oskaks mingitki eelarvet koostada. Võib tuua välja kallimate söögikohtade hinnad ja odavamate omad võrdluseks.
Reisime elukaaslasega kahekesi. 

Kas kasulikum/mõttekam oleks valuutat vahetada kohapeal või eestis? Kaardimaksetele ja automaatidele pole vist väga mõtet panustada? Teenustasu on suur ja ega vist Tais liiga palju neid kohti ei ole, kus kaardimakseid saab teostada.

Kallimates söögikohtades on hinnad umbes samad mis Eestis pubides. Eine ca 5-8 eurot. Kõige kallim praad, mis ma ise olen Tais (Bangkokis) ostnud, maksis 12 eurot näiteks. Aga Phuketi saarel Patongis Jungceyloni kaubanduskeskuses on ka mõned Euroopa ja USA stiilis söögikohad (a la Iiri pubid ja trendikad burgerirestoranid), kus eine võib maksta ka rohkem.


Kohalik toit on hulga odavam, eine saab kätte juba 2-3 euroga kindlasti. 

Poodides snäkid (jäätised, krõpsud, šokolaad) on sama hinnaga umbes, mis Eestis. Samas juba mainitud Jungceylonis on suur toidupood, kust saab muuseas osta ka Euroopast imporditud salaamit ja juustu. 

Raha vahetada kohapeal Superrich putkades, peaks endiselt parim kurss olema. Automaadist välja võttes lisandub mitmeeurone tasu. Kaardiga maksta saab paljudes kohtades, aga kurss ei pruugi hea olla.

Hei, siin saab odavalt ja saab kallilt. Kui sööd kohalikes kohtades (Chalongis pole probleem), siis odav. Toitude hinnad 50-150baati. Kui sööd kuurortites, siis sama asi 150-300baati.
Olen ajapikku igasugust infot siia kogunud - https://paradiisisaar.ee/tai-elu/

250 kohalikku raha oli Ao Nangis rollerirent, toodi hotelli kohale ja pärast viidi ära, tagatiseks jätsin passi koopia. Roller oli väga korralik, ainult et paak oli üsna kuiv, esimene sõit oli tanklasse.

Jungceyloni toidupoes poolfabrikaadid ja soojad toidud, kalad, kanad jne , olid ikka meie mõistes maru-odavad. Ostsime sealt üks õhtu kotitäie head- paremat kaasa ja kobisime õhtuks randa tšillima. 

Rahavahetus ikka kohapealt. Pea igal nurgal olemas. Vahel küsivad mõned passi.  Siit tuleb kahjulikum vahetada. Omal sõbranna näol kogemus olemas. Kaardimaksed-  ma maksin küll sevenis ja hotellis kred kaardiga ja korra võtsin ka raha välja, ei olnud väga kallis

Raha vahetada koheselt lennujaamas (on kõige parema kursiga, samas ka vaadat ennem kõik rahavahetuse kioskid üle ja vahetada seal kus kõige parem kurss on  ja hea kui on kaasas vahetamiseks alates 50 sed rahatähed Riiklikes poodides, massaazi salongides ja enamustes putkades ja söögikohtades saab maksata kaardiga.
Automaatidest raha välja võtta ka tasub, eelnevalt uuri oma pangast kui palju teenustasu oma pank teatud kaardilt võtab ja minu mäletamist mööda teenustasu oli Taimaal vist 250 BTH ja leidus ka selliseid automaate, kus teenustasu ei võetud.
Kui raha vahetad rahavahetus punktis või pangas (Ao Nangi pangas oli parem kurss, kui rahavahetus kohtades, siis alati peab kaasas pass olema.
Väljasõidud tuleb maksata sulas. Meie rollereid ei ole rentinud vaid oleme tellinud terveks päevaks 8 inimese bussi ja kindlasti alati küsinud, et juht oskaks kindlapeale inglise keelt (buss koos juhiga oli 3000 BTH ja siis oli kurss 39,2 (lennujaamast) Meile sattus väga tore bussijuht, kes oli väga sõbralik ja kannatlik (ootas meid, kui kas sõime, olime rannas jne.) viies meid igasse paika, kuhu ise ei oleks osanudki minna ja kus ka eriti suurte bussidega rahvast kohale ei viidud. Kui saartele reise võtsime, siis ka ühest müügikohast ja kaks või kolm retke korraga, nii sai päris kõvasti hinda alla kaubelda. Ei tasu osta kohe esimeset ettejäävalt müügikohast reise, vaid lased teha mitmel pakkumisi kirjalikult brozüüri peale ;) .
Kogemus veel see, et enne jõule on toitude ja jookide hinnad odavamad, kui jõulude ajal ja peale uut aastat (hinnatõus oli vähemalt 50%)

Veetsime eelmine aasta jaanuari kuu Täis. Olime 2 nädalat Phuketil ja 2 nädalat Koh Lantal. Kirjutasin tookord mõned hinnad üles :)

  • 2018a jaanuar ( 100b = 2.5€ ) - thai massaaz ja õlimassaaz 300 bahti, korralik söök ja jook restoranis neljale 1000bahti, saab ka 600ga. Lühemad tuktuk otsad 100b, suur Lego lastele 600-650b, supi hind norm 150-180bahti, seljakotid 600bahti, meeste bokserid 80-100bahti, päevane tripp kiirpaadiga merel snorgeldamisega neljale kuskil 3600bahti ( kui lapsed tegi tasuta, siis saime 2600b )  rolleri rent odavaim Lantal 120-150b, lapsele jalkakostuumid 350b, ise pesu pesemine tänavapeal masinates 30b