Hinnatase 2017 Aasias

Tere,

plaanis perega 2017/2018 talvel Aasiasse sõita - ema, isa, lapsed 1a, 3a 5a. Kuna pere on suur aga soovime olla kohapeal ca 1 kuu, siis soovin otsida kohta, kus on lastega mõnus ja hinnatase selline, et saab rahulikult kuukene ka väiksema eelarvega hakkama. Varem oleme käinud Tais, Krabil - koht meeldis väga ja vähemalt meil 2 nädala jooksul seal igav ei hakanud (siis olid vanemad lapsed 1,5 ja 3,5) - puhkasime ja chillisime niisama rannas - seega suuri seiklusi ei otsi, vaid ilusat vett, head kliimat ja, et majutus ja toit oleksid võimalikult soodsad aga samas kõik vajalikud tingimused laste jaoks täidetud (pesemine, puhtus jmt). Kas Tai on võrreldes nt Hainani saare, Malaisi, Singapuri, Bali jmt tõesti tunduvalt odavam? Lugesin vanemaid postitusi ja seal pidevalt soovitati lastega just nimelt ainult Taid...aeg on aga edasi läinud ja vb on asjad muutunud. Vaatasin, et piletihinnad on üsna sarnased igale poole.

Tänud ette, kes vastavad ja natuke aitavad.

1
2

Tooks võrdlusesse sissa ka Kesk-Vietnami (nt. Hoi An), viibisin seal paar nädalat tagasi ning võrreldes nt. Baliga on majutus ehk nõks kallim, kuid toit ja transport seevastu tunduvalt odavam. Samas, kui võtta elamine nt. üheks kuuks, siis 300-450€ eest saab suurem pere mõlemas paigas üsna hea kvaliteediga elukoha.

Lisaks on Vietnamis alkohol kordades odavam kui Balil (juhul, kui see on üks kriteeriume).

0
0

Vietnam on muidu tore, aga natuke langetab riigi aktsiaid sealne ülinärviline liiklus, mis vajab harjumist - selles osas on tegu ikka tõelise Lähis-Idaga Aasias. Samuti on rohkem igasuguseid kotinapsamisi ja teisi turistide vastu suunatud pettusi. Taiga võrreldes on tegu riigiga, kus ka külla sõitnud taid ise on liiklusest šokis ja kus ka tailasi enne reisi hoiatatakse ja koolitatakse erinevate pettuste eest. Elatustaseme vahe pole nii suur, aga umbes nagu soomlased sõidaks metsikusse Eestisse 90ndate alguses.

0
0

Tegelikkus on selline, et siin jagatavad kogemused sõltuvad konkreetsetest sihtkohtadest, mida on mainitud riikides külastatud, ning loomulikult ka reisistiilist. Pole ise kunagi suure eelarvega reisinud, ning viimane, 2016 aasta talvel tehtud seni kõige lühem ja odavam reis, viis mind 30ks päevaks Tai põhjaossa, Laosesse ja Birmasse. Keskmine päevaeelarve oli 20 €. Koha peal kasutasin vaid maismaatransporti. Tai põhjaosas kulus keskmiselt kõige vähem raha, teisel kohal oli Laos ja kolmandal Birma, sest Birmas ei saanud kusagil ööbimist soodsamalt kui 8 €/öö. Kulu majutusele suurendab keskmist päevaeelarvet oluliselt. Söögi saab pea igal pool odavalt ja see kulu moodustab eelarvest ka protsentuaalselt väiksema osa kui majutus. Bussi- ja rongipiletite hinnad Tais ja Birmas on võrreldavad. Samas see keskmine on nagu ikka eksitav, sest Laoses oleks võinud hoopis teisiti minna, kui poleks külastanud just põhjapiiri lähedal asuvat Luang Namthad, kus õnnestus peatuda ühistoas, mis maksis umbes sama palju kui Tai põhjaosa ühistoad, ehk 4-5 €/öö. Kõigis Indo-Hiina riikides on võimalik reisida nii väikese kui suure eelarvega, kõik on valikutes ja eelistustes kinni.

1
1

Kaldusin muidugi teemast natuke kõrvale, sest perega reisile minnes pole minu kogemustest ilmselt väga palju kasu, sest ühistubades sellisel juhul ei ööbi ning alati ei tasu lastega ka suvalises kohas tänavatoitu süüa, seda eriti Birmas, kus olen mõlema reisi vältel pidanud kõhutõvega võitlema. Mujal pole sellist probleemi kunagi olnud.

2
0

To Veigo , kuidas sa foto kommentaari lisasid?

Aga olen nõus, tulnud just Birmast, söögipilt ja kirjeldus vastas vägagi tõele :) Lisaks on see seni ainus aasia riik, kus on peale õlu ja ka muud alkohoolset jooki saadaval ( kui mujal on see jube kirves ja vähe), leidus seda birmas kergemalt ja hinnad oli nagu meil. Või nt. happy hour. kaks kokteili 0,9 euro senti! Bussisõit 8 dollarit, ühest linnast teise,kestvus 7h :) Mille sees on pausid, söömiseks ja wc külastamiseks. Kallima bussiga sai ka konditsioneeri kaasa, teki, pm lamavasse asendisse muudetava istekoha ja telekas ( kohalik seriaal jooksis :P ). Lihtsalt osad vahemaad ongi vaid bussiga sõidetavad.

0
0

@6unauss - Piltide lisamine on hetkel ainult adminnide lõbu.

Selgus, et Myanmaris saab bussiga ka suisa tasuta sõita. Pole aimugi, miks mu käest 6-tunnise bussiõidu eest üldse raha ei tahetud. Võimalik, et politseinik, kes mind bussijaamas 200 meetrit motikaga õige bussi juurde sõidutas, midagi ütles. Paremat põhjendust ei suuda kuidagi välja mõelda.

0
0

Hinnataset maailma riikide kaupa näitab selline sait: http://www.globalprice.info/en/ Info põhjalikkus on riigiti erinev, kuid tundub, et mind hetkel huvitavate riikide kohta (Tai, Kambodza, Jaapan) on see päris korralik.

0
0

Vaatan siin mis hindu välja toodud. Majutus Kambodzas 400-500 eurot.. Ma mõtlesin et ikka tunduvalt odavamad, pole kordagi Aasias käinud. Portugalis, Algarves, täpsemalt Albufeiras, saab üürida korterit koos ühiskasutava basseiniga (30 korterit majas), autole garaazikoht ja kinnise aiaga 400-500 euro eest kuus, korter 3 toaline, 80 ruutmeetrine, õhukonditsioneeriga. Tõsi, mitte augustis, aga ülejäänud kuudel täiesti võimalik.

0
0

to veigo, kas tulevikus õnnestub teistel ka pilte lisada ? :)

Tasuta? No ausalt ei pane imestama. Minule pakuti ööbussi reisi ajal söögipausi platsil teed tasuta, 3 imearmast tüdrukut teenindasid mind. Pakkusin korduvalt, et ma maksan enda tee eest. Ei võtnud vastu, kallasid aga juurde ja juurde ;) Või, kui olime 101% kohaliku bussiga Naypidawst Old Bagani teel, ja mul oli vaja plaanivälise peatuse ajal peatust vaja, tehti see. Minu käest haaras üks kohalik naine, kes reisijatele raamatuid müüs, ja viis mind käekõrval kellegi koju wc :) Istus ja ootas kindlalt ukse kõrval, et ma kaotsi ei läheks. Bussijuhil on kaasas alati 1-2 abi ( ilmselt märkasid ka, seoses nende liikluskorraldusega :P ),kes siis omakorda jälgisid mind kaugelt, et ma ikka jõukasin kohale ja passisid peale,et ma kaotsi ei läheks. See riik meeldib mulle, nad on nii siirad ja muretsevad väga ehedalt su pärast ja raha ei ole neid ära rikkunud. Ühes kohalikus pere juures süües jätsime tublidele lastele 1-2 dollarit, nad jooksid mulle järele, et unustasin enda raha. Ütlesin,et see on teile! Nad olid nii segaduses, et pöördusid vanemate poole,et mis teha? Kahetsesin, et tipi jätsin - me ise rikume neid :(

0
0

Praegu on Vietnami soodsad piletid. Kuidas teil kogemused on...kas lastega jääb Doha lennujaamas lendude vahe 1h liiga lühikeseks? Kõik lennud ühel piletil. Samuti soovin teada, et kas Vietnami lennujaamas kohapeal saab ikka viisat teha ja kas on väga pikad järjekorrad? Ideaalis läheks muidugi Taisse aga Vietnam on ammu tõmmanud ja nüüd nii soodne hind ka, et võibolla tasub proovida?

0
0

Myanmar on maa, kus turistti võivad tabada üllatused. Kõrvallauast teepoes makstakse su arve kinni vaikselt. Teada saad siis, kui ise maksta tahad. Tänada pole enam kedagi, inimesed on vahepeal lahkunud ... Kingituste tegemine, just nimelt sulle, on ka üsna tihti ettetulev. Linnaliinibussis on mulle öeldud, et pole vaja maksta. Eelnevalt oli bussipeatuses juba aru saadud, kuhu soovin minna ning see info edastati kohe ka bussijuhile. Tõesti-tõesti, tipi andmisel on vaja eristada, kus seda oodatakse ja kus nagu ei sobigi anda ja piisab südamlikust tänust. Pikkadel bussireisidel vahest juhtub bussiga ka, et mitu tundi parandatake ning reisijad peavad ootama, kuid abi ja juhendust on palju. Kord viidi mind pimedas öös käestkinni kusagile külla magama ja hommikul tuldi järgi. Polnud sellist tunnet, et peaks kartma. Vabandust, et pole otseselt seoses teemaga.

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased