Hoiatus autoga Saksamaal reisijatele.

Sõites eile lõuna paiku mööda Berliini Ringteed hakkas mu taga sõitev auto tuledega vilgutama. Mõne hetke möödudes pööras ta aga Autobahnilt maha. Paari minuti pärast märkasin et järgmine taga sõitev Saksa numbrimärkidega auto vilgutab tuledega. Kuna asi tundus kahtlane otsustasin hetkeks kiirtee ääres peatuda et oma sõiduk üle vaadata. Peatuse tegi ka taga sõitev ja eelnevalt tuledega vilgutava auto juht. Tulin masinast välja ja küsisin tema käest mis viga. Tõmmu juht surus kätt, uuris mis keeles ma räägin ja seejärel hakkas kurtma et teda on tabanud suur õnnetus ning vaja kohe kodumaale sõita kuid raha varastati ka ära. Loomulikult hakkas ta kohe mulle oma "kullast" sõrmuseid ülisoodsalt müügiks pakkuma. Kui seepeale pakkusin omalt poolt abi politseisse helistamisel kadus ta kirudes autosse.

Edasi sõites nägin paari kilomeetri kaugusel järgmist võõra numbrimärgiga maanteemustlaste ohvrit kiirtee ääres seismas. Loodetavasti ka temal jätkus kainet mõistust. Igastahes see oli huvitav kogemus kuna rajalt mahavõtmise skeem oli neil peensusteni välja töötatud. Valitakse mittesaksa numbritega autod kes tõenäoliselt on läbisõidul. Kaks eri masinat vilgutavad tuledega tekitades juhis kahtlust oma sõiduki korrasolekus. Ning kui ohver kontrolliks tee äärde seisma jääb hakatakse tavapärast "äri" ajama. Seekord aga sattusid nad karastanud ida-eurooplase otsa ;) Tiirutan Saksamaa eri piirkondades väga palju kuid sellist skeemi kohtasin esmakordselt.

Mis te nüüd ikka nii karastanud olete, läksite ju lohku. Venemaal ja nõuks ajal oli see vana nipp. Vaadake ,et järgmine kord kummide peale ei näidata.

Sõitsin ise päev hiljem Poola piirilt Berliini suunas ja nägin ca 100 km peale kahte olukorda, kus vilkuvate tuledega autod seisid tee ääres ja tõmmud lõunamaa pojad autoaknale nõjatudes oma kurba juttu ohvrile pajatasid. Ühel juhul olid masinad Saksa, teisel Rumeenia numbrimärkidega. Aga jah, sama skeemi on ka Eestis olnud, lihtsalt sedavõrd agressiivset müüki pole kuulu järgi siin olnud.

-> Leokran, selles asja point ju ongi et riskihinnangud Saksamaal ja Venemaal on täiesti erinevad. Selge see et Venemaal või isegi Poolas ei peatuta vilgutamise peale suvalises kohas metsaveerel. Kesk-Euroopas on selline äritegemine aga erand.

Tuleb arvestada kui teie kiirtee ääres erilise põhjuseta seisma jääte ja politsei peaks juhtumisi peale sattuma, lasevad mustlased jalga ja teil tuleb kopsakad trahvid maksta kiirteel peatumise eest.

Ega jah, ullikesi siin idablokis eriti ei leidu ehk kui mitte noorem põlvkond. Eks need trikivennad ole meie sõbralikest vennasriikidest nagu Bulgaaria, Rumeenia, Albaania, Sloveenia sõnaga samuti idablokist aga mängivad läänekaid.

Pakuti mulle pärast Koset rekkajuhtide taskus neid sõrmuseid. Jutt oli, et bensiin otsas ja neil ainult mingi türgi raha. Näitasid tervet pakki paljude nullidega. Soovitasin neil bensiinimüüjale neid mersumärgiga klotsereid pakkuda. Minu väite peale, et samahästi on see kivihunnik seal kullast, muutusid sõjakaks ja räuskasid kahekesi. Haarasin telefoni, valisin numbri ja tõstsin kõrva äärde, viha kohe lahtus. Väga agressiivsed tüübid on ja kahju, kui paljud õnge lähevad. Skeemi lai haare näitab, et asi toimib ja Saksamaa kiirtee on lihtsalt nende uus trikk.

Ise ka selliseid juba eestis paar korda näinud.Viimati olid kuskil Valgejõe kandis Narva maanteel.Jooksevad suisa vehkides auto ette.

Ise olen sellised Lõuna-Rootsis kohanud. Sõitsin eelmine aasta Sölvesborgi SwedenRockile ja mingi auto hakkas järgi sõitma ja tuledega vilgutama. Ja seejärel püüti kõrvaluksest sisse istuda, aga kuna see oli lukus, siis tuldi juhiakna juurde sõrmuseid pakkuma.

Eks see piiriteta Euroopa soosib selliseid. Erinevus rikastab! Ise nühin üldjuhul Norra Kuningriigi vahet. Ja näe imet Kristjansundi tänavad on ka euroopalikuks muutunud- mustlased kerjavad tänavanurgal. Ise lädisevad moblaga! Viimasel mereületusel oli soome numbritega auto mustlasi täis. Suund siis Nynäshamn- Ventspils. Sellised lihtsalt jäävad silma- vaja kõvahäälselt muliseda, kõike näppida ja lõhkuda (mänguautomaadid). Kuskil Eesti Ekspressis oli mustlastest juttu. Seal olid ka paar lihtsamat lauset nende keeles kuidas neist lahti saada.

Ja sellist asju jutub küll, aga süüdi on Rumeenlased ja mitte sakslased. Viimasel ajal on siin väga palju rumeenlasi peredega kes ööbivad autobahnil puhkustekohades. Aga kui inimesed seda teavad ,siis on ju koik korras. Ilmas on palju asju mille eest ennast kaitsma peab:-)

Elu läheb edasi ja trikid kavalamaks. Sõidetakse eraautoga järgi ja vilgutavad valgeid või sinised tulesi, mis asuvad iluvõre taga. Mängivad eraautoga politseinike . Muidugi peate auto kinni.

Brasiilias sõidetakse lihtsalt tagant kergelt sisse, tehakse väike müks ja jäädakse pidama. Ainult et kui autost välja tuled, siis suunatakse püstolitoru su pea suunas ja öeldakse, et sina kaotasid. Ja võetakse auto ära. Heal juhul jäetakse sind ellu

Umbes sama skeem Sthlmis. Tumedad inimesed (ca 50 aastased mees ja naine) autos. Auto Eesti numbriga, hädas. Loomulikult mina kui rahvuslane aitan hätta sattunud hôimlasi. Täpsemali pole aega kirjeldada. Juhtusin lugema sellistest pettuskeemidest. Ma arvan, et naiivseid eurooplasi palju kes nii jultunud varguse/röövimise ohvriks langevad. Nael kummi!

Nb! eestis toimub praegu sama teedel!