Horvaatia- kas Dubrovnik või Split?

Plaan teha pikk nädalalõpp (N-P) Horvaatias kahekesi juuli esimesel poolel. Lennukiga. Kumba sihtkohta soovitate, kas Dubrovnikut või Spliti? Või on veel mõni parem koht? Kas oleks mõistlik ka auto rentida, et rohkem näha? Tahaks nii loodust, randa kui linna imetleda. Mida vaadata v külastada ühes või teises kohas või mida oleks kasulik silmas pidada?
Mida majutuse otsimisel silmas pidada (on konkreetseid majutuse soovitusi)?

Ootan kogemusi, kes analoogseid reise/trippe teinud:) Pole varem niimoodi reisinud, seetõttu tahaks teie kogemusi, soovitusi ja ideid kuulda:)

Aitäh

Kui Splitis maandud, siis võiksid sõita Makarskasse ja sealt Horvaatia kõrgeima mäe Sveti Jure (1762 m) tippu. Elamus garanteeritud. Spliti poolt minna, siis linnast läbi ja Konzumi juurest vasakule.

Spiltist sõidaksin lõuna poole, on ikka ilus küll, Dubrovnikusse välja

Mõlemad on fantastilised.
Dubrovnik meeldis minule enam kui Split. Eriti võrratu on Dubrovniku vanalinn. Samas saab Splitist teha laevaga välja sõite saartele. Ma ise valisin enda jaoks 2 peatuskohta Makarska, kust siis tegin väljasõite Spliti ja saartele ning Dubrovniku. Aga, et mõlemat paika külastada selleks kulub rohkem aega kui 4 päeva.

Siin pole mingit küsimustki, Dubrovnik on kindlasti kordades põnevam, kultuursem ja ilusam koht. Splitis jagub tegevust mitte rohekm kui üheks päevaks.

Kui lennupäevad maha arvata, siis jääb ju ainult 2 nn. puhast päeva, seetõttu ainult Dubrovnik ja selle lähiümbrus. Rohkemaks ei jää sul aega!
Rendiautoga mööda kaunist mereäärset kaljust maastiku läbida ja väikestes lahesoppides peatusi teha -ujuda! Juuli on meeletult turiste, sellega pead arvestama kui turistikaid külastad, pigem siis hommiku vara või enne sulgemist!

Mis seal Makarskas täpsemalt head? :) Oleme ka minemas ja Spliti jaoks jäetud 3 päeva, yhe neist kolmest oleme jätnud rahvusparkide kylastamise jaoks aga sisuliselt jouaks yhel päeval niisama sinna Makarskasse ka söita, nii et ohtul tuleks tagasi. Aga mida seal soovitate teha/näha? :)

Rand! Teel Splitist Dubrovnikusse on Dalmaatsia ranniku ja Horvaatia ilusaimad rannad. Ja kui sellele veel lisada Biokovo mägi ja mäetipp on suur osa parimast Horvaatiast nähtud :)
Randadesse soovitaks küll Splitist välja sõita, sealse linnarannaga pole midagi peale hakata. Kui Makarska liiga kaugel on siis enne seda mõned väiksemad linnakesed sobivad ka- Brela meeldib mulle väga. Baška Voda, Omiš, või vaadake kaardilt ise, kuhu sõita viitsite ja kuidas piirkond tundub :)

Olen kah suures tuhinas soetamas pileteid Spliti, tagasilennuga Dubrovnikust, 8 ööd kohapeal. Splitist Dubrovnikusse on plaan minna laevaga.

Kuidas aga majutust jagada? Kus tasuks pikemalt olla? Dubrovnikusse jõudes tahaks ka Montenegrosse minna, Kotori, ehk olla sealgi öö või kaks.


Mina eelistaksin iga kell Dubrovnikut - hästi armas linnake. :)