Horvaatiast Montenegrosse rendiautoga

Tere

Septembri alguses külastame perega (kaasas peagi 3-ks saav laps) Horvaatiat ja Montenegrot. Rendiauto võtame Horvaatia lennujaamast millega koheselt ka ületaksime Horvaatia-Montenegro piiri.

Siit ka küsimused:

1. Et piiri ületada, kas pean ise kuskile end registreerima, et peatun majutusasutustes (bookingus broneeritud) või kuidas see välja näeb?

2. Ehk oskab keegi öelda, kuidas on seal liiklus just septembris alguses. Kas võib juhtuda nii, et võin mõnda lühikest otsa sõita ummikute tõttu meeletult kaua

Nt plaan on Dubrovniku lennujaamast liikuda kohe Montenegorsse Budvasse, kaua sellega aega võiks minna?

Aitäh vastamast,

Kristine

1
2

1. ei pea

2. ei sõida meeletult kaua. Läheb umbes 2,5 tundi. Praamiga tuleb ka väike sutsakas teha.

0
0

Aga rendifirma tahtis vähemasti paar aastat tagasi teada, et lähed teise riiki. Ja sõltuvalt firmast võis sellega kaasneda ka lisamaks.

Piiri ületuseks polnud registreerimist vaja, aga teoreetiliselt oleks nagu muidu pidanud ennast Montenegros registreerima, aga me natuke uurisime koha peal teemat, keegi ei teadnud õieti midagi, nii et jätsime tegemata.

1
1

Kui pole veel autot võtnud, siis oma 3 kordsel isiklikul kogemusel soovitan teha seda Dubrovniku Peugeot Klubist,
https://www.peugeot-rentacar.hr/
Odav, paindlikud, uueväärsed autod, naaberriikidesse sõites lisapappi ei küsinud.

3
1

Montenegros on registreerimine kohustuslik ja majutaja mure.

Autoga piiri ületades sõida pikast veoautode sabast mööda, sõiduautodele saba praktiliselt pole.

Kindlasti anna rendifirmale teada, et plaanid teisi riike külastada, vaikimisi võib olla luba vaid Bosniast läbi sõita (ehkki see enam pole vajalik).

Arvestama peab ka sellega, et Montenegro pole EU liige ja sellega seoses lööb mobiilioperaator su rahakotti oma hambad ikka väga korralikult sisse. Kohapealt saab osta TuristiSIM'i mis ei maksa suurt midagi ja sisaldab korraliku portsu datat. Või siis varusta oma telefon mõne esim operaatori poolt pakutavaga. NB! andmeside keelamine ei pruugi aidata pääseda meie operaatoritele päevapaketi maksmisest...

3
0

Arendaks natuke teemat... Kas ja mis tingimustel Horvaatiast rendiautoga Albaaniasse saab?

1
1

Aitäh vastajatele!

Olen arvestanuda sellega, et tuleb soetada Montenegrost mõni Turisti SIM.

Suurimat hirmu tekitavad jutud, mis on seotud liiklusega ja nende ummikutega, et mõnda lühikest maad võid meeletult kaua sõita. Muidu oleks ükskõik, aga kuna reisime koos (tollel hetkel peagi kolmeseks saava) lapsega, siis on hea kui teame mis meid ees võib oodata. Et siis oma reisiplaan uuesti teise pilguga läbi vaadata.

:)

0
0

Just käidud Horvaatiast Montenegros ja edasi Albaanias. Kindlasti võtta täiskasko autole, Albaania liiklus hullumaja. Aga piiride peal oli kõik väga lõdva. Kui euroopa liidu pass siis lasti juba passi näitamisel autost üle piiri, mingit erilist kontrolli polnud.

Montenegrost võtta 10 päeva netikaart mis maksab 10 eur ja sisaldab 500 gb netti

1
1

to hakristine.

Paanikaks pole põhjust. Kõiki neid piiriületuste hirmujutte pole samuti mõtet tõsiselt võtta. Septembris, Horvaatiast Montenegro poole ei ole piiriületusel mingeid probleeme. Põhimass liigub vastassuunas. Eelmisel aastal 10. sept sai üle 15 minutiga. Seda pead arvestama, et Montenegro teed pole nii head ja kiired, kui Horvaatias. Peale piiri ületust jõuad rahukiku sõiduga Budvasse 40 minutiga. Kui piiril ootamist nii 20-30 min, siis oled Budvas, Dubrovniku lennujaamast umbes 3,5-4 tunniga. Tee on huvitav ja mingeid ohte pole. Kui pole osav sõitja, siis võta lennujaamast kindlustus autole. Ma muidugi ei mõista, miks soovitataks võtta mingi SIM kaart, ekstra Montenegro jaoks? Mul endal telefonisTelia VIP pakett, mis hõlmab kõiki EU riike. Maksan küll 38 euri kuus, kuid mitte iialgi pole internetiga mingeid probleeme olnud (ka Montenegros), aga ma reisin palju. Need SIM-id on rohkem noorte pätakate jaoks, kel püsipaketti pole. Igal juhul soovin toredaid elamusi ja mõnusat reisi!

PS! Kui otsid majutust, siis uuri, et oleks korralik parkimispaik. Linnas on väga vähe parkimise võimalusi ja kitsikuses oled sunnitud parkima tänaval- see pole hea variant.

0
5

Ärge kuulake tutkaonu! Hoolimata sellest, et seal on kasutusel euro, pole Montenegro Euroopa Liidu liikmesriik ja saate mõnusa arve kui oma EU paketti kasutate.

3
2

to neandertaal.

Teadmiseks...Telia tel. VIP- pakett hõlmab kõiki Euroopa riike. Kõik kõned koduriiki või koduriigi numbri omanikule on tasuta. Ka sõnumid. Tasuta on ka nett. Välisriigi numrile helistades lisandub lisatasu, kuid see on nii väike, et sul kulub ühe õlle ostmiseks kaks korda rohkem.

1
2

Palun konkreetset viidet, kuidas sellise paketiga liituda saab kui tõesti nii head tingimused on. Parim, mis ise leida suudan, on pakett, mis sisaldab EU netti, aga sellist mis kogu Euroopat tasuta kataks, ei leia mitte.

0
0

To Korsten

Ega Eestist vist ei leiagi. Elan Soomes. Paraku, siin on selline leping võimalik. Lisan eelpoolnimetatud kommentaarile, et Montenegro on seotud EU mobiilse neti võrguga ja mingeid üüratuid summasid maksma ei pea, kui on EU riike hõlmav püsileping. Küll aga tean, et ostes selle 10.- eurise sim-i oled tunniga sellest rahast ilma.

1
5

Ma hetkel siin ja see 10€ esim on mul kasutusel. Seda 500 giga ikka annab läbi kulutada. Vaadanud siin igal õhtul jalkat selle abil ja levi on hea. Jagan ka ülejäänud perele hotspoti.

Kotoris olid ummikud natuke aga ka ei midagi hullu. Budvas on täitsa tavaline lõunamaa liiklus.

Ma arvan et septembris juba täitsa laadna.

4
0

Soome ja Eesti ongi Telia puhul eraldi universumid.

5
0

Kuidas te rendiautiga Kotori saite? Mul pole õnnestunud leida ühtegi renti, kes seda lubaks.

Edit: Vabandust, olen siia Kotori kirjutanud, aga mõtlesin Kosovot!

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased