Hüvitise nõudmine mitte otse lennufirmalt vaid vahendaja kaudu

Tere

Kes mis firmat kasutanud et lennufirmalt hüvitist saada ja kaua on aega läinud ning mis on komisjoni %.

Kemplen Lufthansaga lennu hilinemise pärast. Pikk lend ja hilines nii õhkutõus kui ka saabumine üle 3h. Case oli märtsi lõpus ja saatnud juba paarkümmend maili - vastus ikka üks ja sama et vabandame ja pakume sellise summa.

LH pakub 2 pileti eest 240.-, kuigi regulatsioonide järgi peaks summa olema 1200.-

Saan pidevalt copy-paste vastuseid ning mõtlesin et kasutan mõnd teist firmat (Skycop jne). Kes mida kasutanud on ja soovitab jne..

1
2

Lennuabi oli täiesti mõttetu. Saatsid paari nädala jooksul vastuse et menetlus lõpetatud. Küsisin et mis te siis tegite ja vaikus.

Seejärel tegin ise tarbijavaidluskomisjoni avalduse (ülilihtne online süsteem). Lisaks suhtlesin samal ajal lennufirma Eesti esindusega ning sain oma hüvitise kätte ilma et oleks pidanud kellelegi 30% maksma.

4
0

Siin oli just hiljuti sarnane teema, ehk leiad sealt miskeid mõtteid - https://trip.ee/foorum/uldfoorum/soodsaima-vahendustasuga-lennukompensatsiooni-firma

2
0

Kavatsed siia ka 20 teemat teha? Kellel oli midagi öelda vastas juba eelmine kord ära.

1
1

Mul Lufthansaga sama lugu. Peaksid maksma 400€, maksid 240.

Plaan on neile otse kirjutada ja vajadusel annan lihtsalt sama asja Tarbijakaitsesse.

0
0

Tere,

Kunagi ammu kasutasin Flagitot. Kuna tegemist oli sharmi reisiga ja lennukompanii smartlinx siis kulus umbes 1a, aga raha sain. Ma tõesti ei mäleta, palju nad võtavad, aga võtavad siis kui raha on käes.l ja sinu case on positiivselt lahendatud.

0
0

On algne postitaja ikka kindel, et tal on õigus 2x600€ hüvitisele?

Lufthansa üldjuhul nendes küsimustes ei "trikita"...

Tuleks tähele panna, et lennuki väljalennu aeg ei oma üldse mitte mingisugust tähtsust. Tähtsust omavad saabumisaeg ning alg- ja lõppunkti vaheline vahemaa (selle kõige lühem nö linnulenult vahemaa, vaatamata tegelikule lennugraafikule).

EL-siseste lendude puhul on maksimumiks 400€ per reisija, väljapoole EL-i, üle 3500 km marsruudi puhul 600€.

On veel teatud tingimused, millal on lennufirmal õigus vähendada hüvitist 50%.

Lennufirmal puudub hüvitise kohustus (kui on võimalk "goodwill") juhul, kui viivitus oli tingitud ilmast, lennujaamade tegevusest või teistest lennufirma kontrolli all mitteolevatest teguritest.

Igasugused "flyhelpid" muidugi teevad endale selle kähku selgeks...

Veidi abiks: https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm#compensation-delay-1

0
0

@Raul

Olles ise sellega kokku puutunud - see olevat LH uus "poliitika" vist. Ma peaksin saama 400€ (juristina olen selles täiesti veendunud ja olen ka kursis kogu kohtupraktikaga selles vallas), kuid makstud on ainult 240€. Hüvitise vähenemist ei pôhjendatud ega midagi. Lihtsalt kiri, et kahju, et hilines ja saadame 240€ teele. Punkt.

Nüüd vaidlen (st ma vaidlustasin LH-ga, vastust veel pole).

0
0

Mina kasutasin Lennuabi eelmise aasta mais, raha peaks tulema nüüd juunis. Firma smartlynx. 120€ jätab Lennuabi endale

0
0

@Tip.

See peab olema siis jah midagi uut sealtpoolt. Kahju.

0
0

Julgen ka väita, et Lufthansa siiski trikitab hüvitistega.

Esimese lennu hilinemise tõttu jõudsime sihtkohta ligi 40 tundi hiljem, vastavalt regulatsioonidele oli ettenähtud hüvitis 4 x 600€ + hoolitsuskohustusega seonduvad kulud 278€, ehk kogu hüvitis 2678€.

Peale 3 kuud ootamist tuli vastus, et hüvitavad 278€. Kui küsisin selgitusi ja viitasin regulatsioonidele, siis tuli lõpuks vastus, et hüvitavad 2678€.

0
0

Kas mitte 40H hilinemise puhul ei peaks ka lennupileteid hüvitama?

0
0

Ei oska öelda, on mingit viidet selle kohta?

0
0

Veidi segane, aga tekst on selline: In the case of delays of more than five hours, you have the right to have the cost of your ticket refunded within seven days in the amount of the travel not completed or in the amount of the travel already completed if the purpose of the travel was not accomplished due to the delay, and, if applicable, to a return flight to the point of first departure at the earliest opportunity.

https://www.lufthansa.com/us/en/passenger-rights#:~:text=In%20the%20case%20of%20delays,if%20applicable%2C%20to%20a%20return

Teemaalgatajale veelkord meeldetuletuseks;

According to Regulation (EC) 261/2004, a delay is deemed to have occurred when the scheduled departure time is delayed by at least four hours in the case of flights of more than 3,500 km, by at least three hours in the case of flights of between 1,500 and 3,500 km and flights of more than 1.500 km within the EU, and by two hours in the case of flights of up to 1,500 km.

Kuna selline info on Lufthana kodulehel, siis vaevalt nemad muudmoodi käituvad.

0
0

LH hilinenud lend, reisiseltskond vist oli 6 inimest. Iga üks tegi eraldi oma nõude. Ühele pakkumine esialgu oli ka vist 240 aga ma vaidlustasin ja sai 400 arvele (minu lähikondne). Teine sai ka oma hüvitise kätte. Ülejäänute puhul käib minu teada vaidlus tänaseni. LH keeldub maksmast. Kummaline käitumine arvestades, et sama lend ja piletid osteti korraga ühe inimese poolt kõigile.

Omalt poolt, ca 24 h hilinenud Smartlynx. Nendega suhtlemine ei toonud midagi. Otsustasin proovida Tarbijakaitse teenuseid. Vastus tuli positiivne aga makset ootan siiani, andsid ajaraamiks 4 kuud. Kui tähtajaks ei laeku eks siis Tarbijakaitse jurist saab nendega edasi suhelda.

0
0

* Lend hilines nii väljumis, kui ka saabumisajaga üle 3h ja lend oli üle 3500km pikk (Euroopast - Kariibidele).

Kuna LH trikitas, siis tegin avalduse ka LBA'sse (Luftfahrt Bundesamt - Homepage (lba.de). Lend oli ostetud LH kaudu, kuid vedaja oli Eurowings Discover. Eile tuli siis kiri otse Eurowingsilt ja viitega LBA kaebusele. Oli vaja täita kõikide reisijate andmed ning anda ka konto nr. Kahjuks hüvitise summat ei olnud. Panin selle kontonumbrile järgnevale reale et ootan 2*600 eurot. Eks näis, mida kannavad :)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased