Hurghada- raha, ilm...kõik :)

Reisin perega jaanuari keskel Hurghadasse.. Tean, et ilm ei ole sel ajal seal väga soe, kuid kuna laste põhisoov on lennata ja soojem maa ning Egiptus on meile taskukohane , siis ostsime just selle reisi nende esimeseks . Kogemuste põhjal...mis ilm võiks meid ees oodata Hurghadas? Pikad riided peaks kindlalt kaasa ju võtma ? Loodan et meie hotellis ujuda ikka saab. Aqua Magic hotellis peatume.  Kui palju peaks 4 liikmeline pere raha kaasa võtma ? Meil on kõik hinnas võetud , olulisi kulutusi ja väljasõite esmalt ei plaani, kuna eesmärk on lihtsalt viia lapsed esimesele pikemale reisile ja võimalikult väheste kuludega. Vastuseid ootama jäädes :) Tänan :)

Tere,

Päevad on päris soojad ja õhtud on jahedamad, pikki riideid võib vaja küll minna. Selle hotelli bookingu rating on 8.9 - ehk siis päris hea, võiks eeldada, et välibassein on soojendusega. Raha soovitaks pigem väiksemaid kupüüre ja kehtivad nii EUR, USD kui ka kohalik. Ise võtaksin ehk kokku ca 200€, kui ei kavatse ekskursioonidele minna - need on kallid. Erilisi kuluartikleid ei tohiks olla kui AI, vajadusel saab automaadist raha ka võtta.

Edu!

Lastest on lihtsalt kahju.

Aga kui juba selline valik tehtud siis palju peenraha kaasa, saate jootrahaks jagada.

Ekskursioonid on küll pigem odavad, iseasi, mida nendel ka näha oleks.

Parem turvaliselt hotellis olla.

Ilmad on jahedad.

Hurghadasse saabumisel tuleb koheselt maksta näo pealt 25 USD viisa eest vastavasse putkasse, ainult dollareid! Igaks juhuks peaks olema 1-dollarilisi tipi andmiseks, kuid igale isehakanud "abistajale" pole vaja maksta. Kohalikku raha pole vaja, kaupmehed võtavad kõik vastu. Kui pole plaanis kulutusi teha, siis pole vaja kaupmeeste ligi minna, nad on nagu takjad.

Jaanuar on seal kõige külmem kuu, kuid ikkagi soojem kui meie suvi. Päike paistab pea kogu aeg. On soe, kuid tuuline, tuule kaitseks kerge jope on hea valik. Merevesi alla +20 kraadi vististi ei lähe, loodetavasti on basseinides soojendatud vesi. 

Ei ütleks, et ekskursioonid on odavad. Näiteks päevane reis Luxorisse oli näo peale 90 USD, see on pea neljandik odavamate nädalaste AI-pakettide hinnast.

Jah, lapsed võivad olla vanuses1-xxx aastat. Aga siiski, jaanuaris peab valmis olema väga tugevaks ja külmaks tuuleks. Mina soovitaks midagi kampsunilaadset ja tuulekas kindlasti!! kapuutsiga. See kaitseb pead ja annab võimaluse erinevaks riietuse kihtide arvuks väikese pagasimahu juures. Raha võtaks kaasa jah 200 ringis, millest pool eurod ja pool dollarid, sest hotellis on tipi andmine poolkohustuslik. Selleks on paremad ühedollarilised, sest euromüntide peale kipuvad nina kirtsutama. Kui rahakott vähegi kannatab, siis mingi odavama asja võiks siiski väljaspool hotelli võtta, sest nädal müüride vahel...no ma ei tea.

Huvi pärast vaatasin Luxori - 40-45 taala . 

Maksta alati tasub kohalikus rahas , hinnad on odavamad . 

Tahad kohaliku neti kaardi osta pead raha kohaliku raha peale vahetama. 

Tipsi anda tuleb anda vastavalt soovile , igaühele toppida 1 $ milleks? vabalt võib anda kohalikud peenikesed rahad .

Miks lastest kahju?

Nii hirmus valik kohe, et pean nüüd suumekaid laste ees tundma ?

Kiku90 võta rahulikult, lastele kindlasti meeldib.

Loe rahustuseks "sigala" üllitusi, saad aru kellega on tegemist.

Päikest.

Esimeseks reisiks lastega kindlasti hea valik. Kõik hinnas, saab vett ja päikest nautida. Jahe- võib olla õhtuti, aga ei pruugi.Eks see oleneb igati inimesest.  Egipti teema siit väga palju läbi ka käinud. Ekskursioonid- tänavalt. Samad vedajad, aga odavamalt. Merele snorkama tasuks ikka minna. See lihtsalt väga äge. Kui lapsed liiga väiksed, võiks klaaspõhja laevatripi võtta. Ilus merepõhi vaevata näha. Samasuguse entusiasmiga üritab sulle su eesti giid müüa neid reise, nagu tänaval kaubitsejad kaupa pakuvad. Kui raha ikka vähe, ei tasu kummagi liimile minna. Tänaval, kui midagi tahad, siis kauple. Jäta mulje, et sa võid ju selle asja osta, kui ta nii väga tahab. Kui talle ei sobi, vabanda ja mine edasi. Kindlasti o hotellis või lennukis  sõbralikke kaasreisijaid, kes on juba kogenud egipti külastajad ja on nõus sulle rohkem infot jagama.

Olin jaanuaris Hurghadas.Täielik meie suvi.Lapsed saavad kindlasti basseinides hullata.Mina pole kohalikku raha vahetanud.Eurodega saab hakkama.Mingi meretripi võiksite ikka võtta, aga kindlasti mitte läbi meie reisikorraldaja.Arvan,et teil seal hotellis ka kohalikke väljasõidupakkujaid.Luxor ja Kairo liiga väsitavad lastele.Ja ajaloohuvilisele liiga lühikesed.Võib olla jeebisafari kõrbesse beduiinide külla.Saavad kaameliga sõita.

Eurod kaasa. Viisa maksab u 23 eurot, kui USD pole. Rahavahetusputkasid on linnas palju. Vaheta 50 euri kaupa. Jotsi ei pea kogu aeg andma ja kui põhjust, siis sobib ka kohalik raha. Dollar on u 16 kohalikku. Kui tuba on koristatud ja voodile kujukesi tehtud võid tänutäheks järgmine päev voodile jätta 10-15 kohalikku. Mina üle 10 pole jätnud.Tänaval ekskursiooniputkad, kus hinnakirjad olemas. Kõik on odavam, kui reisikorraldaja pakutu. Soovitan võimalikult palju ujuda meres. Punane meri ikkagi.Tervislik igas mõttes. See kloor või mis iganes nad sinna vette ämbriga valavad võib üliohtlik olla. Oma esimesl reisil ei käinud ma kordagi basseinis, ülejäänud kordadel ainult siis, kui merre tormi pärast ei saanud. Sharmis siis. Mõnusat puhkust.

ketukas 

Mina ei soovita EURe võtta vahetamise jaoks  . Sharmis novembris oli sellega raske midagi teha . S.t Enam pole putkasi Sharmis kus sai vahetada raha - Lennujaamas on aga kõige halvem kurs . Automaatides sai USD vahetada ilma probleemidete aga 50mnest ei võtnud vastu . Jamasin ikka oma jagu otsides kus saab vahetada ja lõpuks kohalik pangaautomaadi juures vahetas mulle - llumulikult kurs väiksem kui oleks samas automaadis teinud. 

Muideks nats EUR sula kaasa - viisa saad osta . Ja kaardiga võtta kohaliku raha välja nii palju kui vaja :)

Huvitav. Ma olen 9st reisist ainult 3 korda kaartilt sularaha võtnud. Korra Sharmis, Suezis ja Kairos. Ülejäänud korrad olen sularaha vahetanud. Sharmis.Vana turu lähedal, Naama Bays on pangakontorid, kus saab vahetada nii aparaadis kui telleri käest. Seinalt näed kursi. Kui ei sobi, kõnnid järgmisse panka. Igal pangal oma kurss. Teller annab tseki ka. 

Kust need rahavahetusputkad kadunud on? Carrefouris saab ostude eest maksta ainult kohalikus rahas. Neil kassa juures ka valuuta vahetamise aparaat olemas. Ja teistes püsihindadega poodides ka targem kohalikus maksta, sest tagasi annavad nagunii kohalikus ja arvutavad mingi oma kursi ostja kahjuks.

 Hurghadas peaks neid pangakontoreid ka piisavalt olema. Olen seal ka probleemideta raha vahetanud. Igal juhul on soodsam seal raha vahetada, kui Eestis, USDe pole ka juba ammu kaasa vahetanud. Kõige soodsam on asju ajada kohalikus rahas, koha pealt vahetatuna. Ja kõvasti tuleb kaubelda ka.

ketukas  Kordan veel kord - novembris kell 23:00 ei olnud see võimalik nii lihtsalt teha . Panga kontor nurga peal kinni , varem sai sealt alati vahetuatud .  Vanas Sharmis nurgapeal on , aga selleks on vaja liikuda , Namas ei saanud . Kohalikud ütlesid, et vaheta ATM automaadis - saab eurosi vahetada aga 50-neseid ei saanud , teisi kupüüre mul polnud .   Etisalati mehed rääkisid samuti mulle sama juttu :)  Juhtus see Sharmis see november .   Samuti hotellis oli üks vargus , selle pärast mina lihtsalt ei võtta sula üldse kaasa .  Lihtsam on vajaduse põhiselt raha välja võtta ATMist . AI puhul ei saa üldse aru mille peale seal raha raisata - minul läheb ainult ekskursioonid , takso ja õlle peale :)

Kui vähem "õllet tarbida" siis äkki ei teki ka valuutas "50 mneseid" ja "ekskursiionid"

Kuigi ortograafiareeglite mõrvamist on ka mul valus vaadata (tunnistan, et panustan vahel ka ise), ei ole alati kõik must-valge. 

Vabandust, kui ma eksin, aga küll on jäänud mulje, et dim123 puhul on tegemist foorumikasutajaga, kellele eesti keel ei ole emakeel. Ja sellisel puhul näpuga reeglites järje ajamine võib inimest eemale peletada.

Aga ei mingit vabandust "kirjudan naku ,tahan pole sinu ,pisness mine osta elu!!!!!!!" tüüpidele.

smallisland 

Ma tegelikult kerkelt vihkan neid "eesti keele filolooge" , ei ole vaja solvuda . Vaid see on mingi eestlaste sündroom mida on eriti hästi näha välismaal . 

Tihti peale kui tuled lennukist kusagil välismaal ja kõik nii ööelda KÕRG eesti keele kandjad hakkavad mõmisema juba lennujaamas - siis minul kergelt naljakas.  Ma ei süüdista kedagi , ja minul on väga sügavalt savi mis minust arvatakse või mõeldakse ( eriti eesti keele kasutamise pärast ) . 

Lihtsalt ma olen siiralt veendunud et õigekiri ei ole mingi näitaja  ja need kellele see jääb hammast vahele on tihti peale ühekülgsed kellele see on ainuke eelis ;) 

Nii et palun edaspidi vabandus nende käes kelle silmad "valutavad" . Ja jääme ikka teemade juurde . Mitte ei aja siin õigekirja taga ....

smallisland  Eelnev jutt  sulle,  vaid üldine  :)  Lihtsalt info mis on vajalik ma tihti peale saan tripis. ja just info on oluline ;)

smallisland 

Hea , tänan !  :)