Huvitavad kohad Eestis välismaalase jaoks

Tere,

sügisel tuleb meile mitmeks kuuks külla noormees Kreetalt. Palun soovitage huvitavaid kohti mida talle näidata. Ta on ka korra eelnevalt Eestis käinud, kuid siis piirdus külastus eelkõige Kadriorus ning vanalinnas käimisega. Programm võiks olla võimalikult mitmekesine, et natukene kõike. Kuna see noormees abiellub minu lähisugulasega siis tahaksin talle tutvustada ka Eesti kultuuri. Kuna külalisele meeldib saun siis ise mõtlesin, et ehk viia ta parvsaunaga sõitma. Kas keegi oskab soovitada mõnda toredat kohta Harjumaal kus saab rentida parvsaunasid? Teine mõte on kindlasti rabamatk, olen kuulnud, et kuskil on selline rabarada mis viib ühe suure kivi juurde kuhu saab rederiga otsa ronida, kas keegi oskab selle koha nime öelda? Samuti on mõttes Vabaõhu muuseum, Lennusadam. Kas kuskil Tallinna lähedal on mingit restorani mis oleks suunatud Eesti rahvusköögile ning kus oleks ka vastav miljöö?

Tänan ette!

See kivi, kuhu saab redeliga ronida, on ilmselt Majakivi, asub Juminda poolsaarel. Vaata http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/rahvuspargid/lahemaa-rahvuspark/1716

Kui juba Harjumaa idapoolsesse ossa tüürite siis:

Jõelähtme kivikalme
http://www.rebala.ee/?Huviv%E4%E4rsused:Tutvustus:J%F5el%E4htme_kivikalmed

Huvitav restoran Kaaberneemes:
http://www.okoresto.ee/

Matkaradadest võib Kakerdaja raba ka veel kaaluda. Kui sügisel ilma on, saab veel vast rabajärves ujudagi. Kuigi Jumindas sai vist ka, täpselt enam ei meenu. http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/aegviidu-korvemaa-puhkeala/1225

Te vist teete nalja, kreetalased meie rabajärvedes... Nojah, edu selle plaaniga. Esiteks on eesti sügis nende jaoks sama mis üks ebameeldivalt külm talv ja teiseks on nad harjunud ujuma Vahemeres, mis tähendab, et vähemläbipaistva veega veekogud neid ei eruta. No muidugi võib olla, et antud juhul on tegu ekstreemsusi armastava eksemplariga, kes soovib kõike proovida, sellisel juhul pole muret.

See viimane oli nüüd küll väga rumal arvamus.

Siiani on Eesti rabad (eriti ilusad muuseas just sügisel), igasugu Eurooplasi väga võlunud.
Nujah, loomulikult kui tuua kreetas beachboy kuskilt rannast, siis teda huvitaks Hollywood, Venus club jms lihaturud kindlasti rohkem....

See ei olnud arvamus, vaid praktilisel kogemusel põhinev järeldus. Võib ehk diskuteerida, kas ma üldistan liialt, aga arvates, et paljud mu sõbrad on vahemeremaade kodanikud, kes elavad permanentselt Eestis, ja keegi neist ei ole nõus siin isegi suvel meres ujuma, rääkimata järvedest-jõgedest või sügisesest ajast, siis võtan julguse sellise järelduse teha. Ma ei ütle, et kreeklast ei võiks rabasse viia - see võib olla neile huvitav (kindlasti ma ei teeks seda sääse-hooajal, aga külmemal ajal miks mitte). Aga soovitada neil sügisel rabajärve karata - enamik neist mitte ainult et keelduks, vaid pilkaks ettepaneku tegijat.

Olen hispaanlastega käinud Kõnnu Suursoos sügisel, mis neile väga meeldis. Ujuma keegi ei kippunud (ka mina mitte), aga jõhvikaid julgesid suhu pista küll. Ja sügisene raba on ikka väga...värviline:)

Võiks minna Käsmu, seal rannas ka kivi, mille otsa saab redeliga ronida, teha tiir sammeldunud kivide ja kõdupuudega "ürgmetsas" ja lõpetada päev Altja kõrtsis mulgipudru ja elusa õllega.

Minu tuttav just rääkis, et tema tuttavad Ameeriklased olid meie rabast vaimustuses. Neil samuti seal ilus helesinine vesi ning soe kliima...Seega mina jään ikka raba juurde ning sai seda ka kreekalasele täna mainitud ning hetkel on ra küll igatahes väga põnevil eks ta peab soojalt riide panema ennast siis :)

Minu kommentaar oli puhtalt rabajärves ujumise kohta, mitte rabas käimise kohta. Rappa või nt mõnda rahvusparki viia on hea mõte, kui ilm kannatab.

Ei maksa kreetalasi stereotüübistada. Traditsioonidest väga sissevõetud inimesed elavad küttekehadeta või peaaegu küttekehadeta majades ja käivad ujumas sellise õudse ilmaga, mis paneb normaalse eestlase talvejope järele haarama. Selles on nad paraku vist küll veendunud, et Läänemeri on väga saastatud ja räpane. Läänemeri muidugi ongi saastatud, aga Vahemere kandi elanikud panevad liiga kergekäeliselt võrdusmärgi läbipaistvuse ja puhtuse vahele. Tõelist Eesti metsa võiks tõesti kiigata, kuna see niikuinii jääb igal pool teele ette. Kui võimu või kogukonnaga pahuksis kreetalased läksid mägedesse, siis meie kandis mindi metsa või sohu. Igasugused inimtühjad märgalad - praktiliselt iga raba sobib - ja metsad on kindlalt see, mida Kreetal pole.
Kõrvemaal näiteks leidub mõlemat. http://www.hot.ee/korvekyla/matkarajad.htm
Viru raba
http://www.reisijutud.com/node/2906
Meenikunno raba on imeline, aga sinna minek on siit Põhja-Eestist muidugi suur ettevõtmine
http://www.matkajuht.ee/et/meenikunno-matkarada/
Endal kogemus sellega, kui hea mulje jätsid kreetalasele Lõuna-Eesti kõrgustikud - mitte Munamägi (miks peakski) kui just kogu see Haanja ja eriti Otepää kõrgustiku loodus üleüldiselt. Lisaks oleme kõik külalised alati viinud pisikesele väljasõidule Türisalu pangale, Keila-Joa parki ning läbi Treppoja ja Kloogaranna Paldiskisse ja Pakri pangale.

Muidugi meie RMK 375 km pikkune matkarada läbi Eesti, kõik vast ehk mitte :) aga sellest sobiv jupp välja valida
http://loodusegakoos.ee/matkatee-blogi/matkatee-mis-see-on

Pihlaka maantee ääres, kui oleks kavas Tartusse sõita siis miks mitte seda kaunist teed, on miski tee ja tornikesega rabake, selline poole tunni matk, ei peaks üle jõu käima

Rocca al Mare vabaõhumuuseumis on kõrts, kus on ka eesti toidud menüüs. Kama, ja vist ka verikäkid jne. Oasupp? uuri ise täpsemalt, ja olustik on ju 5+.

Kui Saaremaale minek oleks, siis muidugi Veskis süüa, võib-olla sügisel enam "läbi mere" Muhust Kõinastule ei jaluta :(, aga nt Saaremaal võib Odalätsi allikatele viia, Mustjala kanti, kus saab peoga võtta lätetelt metsa alt puhast vett ja juua.
Ööbida mõnes ehedas Eesti talus, nt Muhus Paenasel mis on natuke kenam ja mugavam küla kui Koguva.
Kui on viitsimist nii kaugele sõita.

Hiiumaal Kassaris Orjakus on linnuvaatlustornid ja laudteekesed eri pikkusega matkadeks, ja ka redelikesega rändrahn, mille otsa saab ronida.

Tuhala nõiakaev? kuidas see sügisel toimib?