trip-krainetrip-ukraine-dark
Huviväärsused Taanis, mida peab vaatama

Palun jagage kommentaare, kes on käinud Taanis reisimas. Plaanis juuni alguses perega autoreis Taani. Muidugi käime Legolandis ja vaatame Copenhagenit, kuid mida veel? Keegi siin mainis lilleparki, seda plaanime ka. Aga ikkagi, missugune on hea marsruut, et näha Taanit? Kellel kogemusi, jagage infot ka sildade ja praamide hindade kohta.

Hamleti e. Kronborgi loss Helsingöris: http://www.kronborgcastle.com/ ja veel losse: http://www.ses.dk/7f000c Kindlasti tasuks külastada Fredensborgi lossi Odensees H. C. Andrseni muuseum: http://museum.odense.dk/H_C_Andersen/H_C_Andersens_Hus.aspx?lang=en Viimases esutavad lapsed paar korda päevas muusikali Anderseni muinasjuttudest, seal oli mul tõeliselt kahju, et lapsi reisile kaasa ei võtnud. Lastele meeldiksid ka Kopenhaagenis vahakujude muuseumis vahakujud muinasjututegelastest.

külastus piirdubki ainult Copenhageniga ja seninähtuist konkurentsitult kõige räpasem linn.

Minu reisisihiks oli Arhusi toomkirik, et näha Bernt Notke tehtud altarit ja võrrelda seda sama autori Tallinna Pühavaimu kiriku omaga. Klyptoteek Kopenhaagenis rabas mind. Taani oli üks minu esimestest välisreisidest ja ma polnud enne näinud Degasi pronksist baleriine tüllist tantsukleitidega. Louisiana on mänguline, peaks ka lastele meeldima.

Lisaks eelnevatele soovitustele tasuks külastada Roskildes viikingilaevade muuseumi ja toomkirikut,Arhusis Den Gamle By linn-vabaõhumuuseumi,Ribes toomkirikut ja viikingikeskust.Pakun vaatamiseks oma Taani reisilt tehtud pilte aadressil www.picasaweb.google.com ja otsinguks sisestage Andres Denmark Germany Bicycle trip 2007

Ma ei ole jõudnud veel läbi vaadata teie soovitatud saite, kuid kindlasti on need abiks. Nädalavahetuseks mul tööd jagub! Mis asi aga on Klyptoteek? Teadjatelt küsiks veel, kas toidukraam on odavam Taanis või Rootsis? Ja üldse igasugused huvikohtade piletid ka? Kas Taanis on sarnane loomapark nagu on Rootsis Kolmorden?

Rootsis on toit odavam kui Taanis. . . . !

Plaanis minna perega Taani (lapsed: 12.a. ja 9.a.) kumba lõbustusparki külastada?

Tivoli on kuulsam ja kallim. Bakken on avaram ja odavam; sissepääsu eest maksma ei pea. Bakkenit ümbritseb suur metsapark, kus jalutavad inimesi mittekartvad hirved. Hea koht pikniku pidamiseks. Teatud reservatsiooniga võib väita, et Tivolis käivad rohkem turistid ja Bakkenil enamaltjaolt kohalikud. Mulle isiklikult meeldis Bakken rohkem.

Minu jaoks oli Tivoli ka rohkem turismilõks. Olin kuulnud, et vana ja ilus ja omapärane, seega lootused olid kõrged, aga kõige rohkem jäi meelde rida restorane ning atraktsioonid kadusid puude vahele kuidagi ära ning ei jätnud lihtsalt kustumatut muljet. Ehk on maitseasi :)