Iisrael Tel Aviv, Haifa, Jeruusalemm, Petlemm, Surnumeri. Kõik kogemused teretulnud!

Plaanis siis lennukiga Tel Avivi, rendiautoga Haifasse, kus peatume kolm päeva. Tahaks käia Jeruusalemmas, Petlemmas ja Surnumere ääres. Kuidas Jeruusalemmas, Petlemmas parkimisega ja kas Surnumere ääres tasulised rannad? Kaasas 10- aastane laps, sellepärast pikki vahemaid kõndida ei taha, aga tahaks võimalikult palju näha. Soovitage!

Ja hinnad! Kui kallis lihtne õhtusöök, burger? Hommikul saame hotellis süüa, aga õhtul peame ise midagi vaatama.

1
23

Iisraelis on hinnad umbes Eesti tasemel ja kohati ka kallimad. Konkreetselt purksi hinda ei oska nimetada, selle asemel on seal muid kiirtoite - kebab, hummus jne. Surnumere põhjapoolses tipus oli mingi variant osta buffee pilet mingis sööklas ja see kehtis üksiti ka pääsmena randa. (Kes seda teadmist ei omanud, ostis mõlemad ja vastupidises järjekorras.) Kas Tel Avivis, Jeruusalemmas, Petlemmas on rendiauto vajalik, ma kahtlen. Ühistransport on Iisraelis väga hea. Taksoga kannatab ka poole päevaseid trippe teha, valides õige taksojuhi on boonuseks kõik see info ja kohalike nippide tundmine, mida taksojuht oskab anda. Jeruusalemmas tuleb ju paratamatult vanalinnas jalgsi liikuda ja see vanalinn polegi väga väike. Muus osas saab aga üsna mugavalt trammiga. Tel Avivis on päris hea liikuda laenutuse jalgrattaga.

0
0

Iisraelis tasub sisse astuda kohalikku turismifirmasse. Neil on siseturism viimase peal välja arendatud. Valid soovitud piirkonna reisi ja edasi organiseeritakse kõik vastavalt sellele, kus linnas ise peatud. Tasub tähele panna, et venekeelsed reisid on oluliselt odavamad kui inglisekeelsed.

0
0

Jah, nii võib igal pool lasta endal kõik ette-taha ära teha ja selle eest räigelt maksta:) Kui rahaga priisata ei ole, on seda kõike mõistlik omal käel teha. Rendiautoga on Iisraelis väga normaalne (Kia Cee`d oli 15USD päev) kui ise sõita oskad, liiklus on suht intensiivne ja kiire.

0
0

Haifaga on suurepärane raudteeühendus. Parkimine on keeruline kohapeal. Rongilt võid ka mõnes üksikumas jaamas maha minna, et tühjemat randa nautida. Haifas saab ca 5 euroga taksoga üles mäkke, et mööda Baha parki alla jalutada.

Rendiauto võtaksin ma Jerusalemmast (veendu, et lubatakse ka palestiina aladele sõita) ja liiguksin Surnumere piirkonda. Jerusalemma ja Tel-Avivi vahel on hea bussiliiklus.

0
0

Karvanejakole, kuskohast rendika võtsid?

0
0

Nüüd on jah hea võimalus Iisraeli ja Jordaania(Petra) trip ära teha, üldjuhul pilet näiteks Wizziga Riiast Tel Avivi ja tagasi Eilatist alla 100 €. Leiab ka alla 50 €.

0
0

Natuke hiljem küll, aga Karvanejakole - ei ole enamus meie inimesi kogu ajalooga ja eriti Iisraeliga seonduvaga nii sinasõber, et omal käel kõigist vaatamisväärsustest kõike teada. Kui grupil on asjalik giid - on see ka raha väärt. Lisaks veel väärtus, et istud ja vaatad ning kuulad, mitte ei rabele võõras riigis tihedas liikluses roolis. Jah - Eilatist surnumere äärde või Haifast põhja - isegi võiks, aga rendiautoga ma Jeruusalemma küll ei läheks.

1
1

Rendiautoga Jeruusalemma mitte, aga Jeruusalemmast küll. Sealt Surnumere äärde ei ole ei kontrollpunkte ega ekstreemusi.

0
0

Tere,Plaan minna märtsis 2019 nüüd Iisraeli Wizziga Riiast-Tel Aviv.Kuidas ujumisega, vesi veel külm? Mõtlen vahemerd, Galilea järv, Ein Gedi kosed? Rendika sain Budgeti kaudu, soovivad tagatisraha. Umbes 600 euri kandis, on see okei? Kas Beet Shaani juurest otse alla Ein Gedi peale saab ka sõita?Oleks soovitust mobiili GPS i appide suhtes? Mida kasutada?Kas tuleks kohapealt soetada sim ja see paigaldada?Aitäh nõuannete eest!

0
0

Iisraeli veetemperatuure näeb siin: https://seatemperature.info/israel-water-temperature.html, märtsis enam-vähem samad. Mobiili GPSi äppide osas ikka Iisraeli enda äpp Waze, samas ühistranspordi planeerimiseks ka Google Maps hea. Sim kaartide info leiab siit: https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Israel

0
0

Buldooza tänud, kas on mingeid soovitusi ka söögikohtade osas? Kuidas tasuliste teedega on? saab maksta kaardiga või sulas?

0
0

Paljud on olnud hädas Galilea järves hea ujumiskoha leidmisega. Erinevates foorumites võib leida enamasti negatiivseid kommentaare. Domineerib arusaam, et ujumisega ei tasu seal üldse arvestada. Pidavat olema igal pool must ja räpane ning lisaks libedate ning teravate kividega põhi ja kaldad (ka paljudes  tasulistes kohtades). Meil õnnestus siiski leida suurepärane tasuta rand ja ujumiskoht. See asub idakaldal Ein-Gevist umbes 1,5 kilomeetrit lõunas. Orientiiriks sobib veidi pahaendeline asukohasilt "Shittim". Sealt paarsada meetrit lõunas on otse teebarjääri taga metsik parkla ja rand, kus muidugi on silt "ujumine keelatud". Samas kohalik rahvas oli rannas ja ujuti küll, nii ka meiegi. Rand on parklast sada meetrit läbi kõrkjate ja ilusa liivase põhjaga. Sügavaks läheb umbes 20 meetri kaugusel.  Vesi tundus väga puhas. Seal oli kõrkjates näha ka telke. Jäi mulje, et nii mõnedki on seal ka öösel. Ruumi on küllalt, liivast randa on mitusada meetrit, natuke meenutab Kablit.Ametlikud (tasulised) rannad, mida nägime, asusid kohtades, kus kallas oli kivine ning ei meelitanud eriti. Lisaks olid need ka üpris kallid. Galilea järv on igatahes väga tore sihtkoht.Navigeerimiseks kasutasin offline Here Mapsi. Iisraeli SIM-i ei ostnud.Tasulistel teedel me ei sõitnud. sest puudub vajadus. Väga edukalt ja kiiresti saab sõita ka ainult tasuta teedel. Lisaks on Iisraelis rendifirmadel kiirteemaksude käsitlemise eest lisatasud. Kiirteede kaamerad fikseerivad numbri ja kohe läheb autoomanikule (rendifirmale) elektrooniline arve. Kord siiski sattusin kogemata Karmeli mäele sõites väiksele kiirteelõigule, kus oli olemas ka teetolli kogumise putka. Maksin sulas, aga rendika tagastamisel taheti mulle ikka  kiirteemaksu käsitlustasu arvesse panna. Seletasin, et maksin sulas, õnneks leidsin taskupõhjast kviitungi. Muidu oleks tagatisraha kuu aega kinni hoitud, kuni asi klaar.

0
0

Surnumeres oli eile ca 20 kraadi, kannatas ujuda. Vahemeres mõni kraad vähem ja meeletu tuul, jäi Tel-Avivis proovimata. Eilatis on samuti tormid ja kuig vesi tundub soe, siis tuuline ja 16 kraadi õhutemperatuuri ujuma ei kutsu.Juudid on juudid, autod pildistage põhjalikult üles. Europcar üritas pagasikatte eest ca 200 € välja nõuda. Kuigi mul oli pilt olemas, lasin lõpuni välja vaielda ja tõestada, et mina selle kindlalt lõhkunud olen. Kui pildi välja tõmbasin ja küsisin, mis nüüd siis teeme, kadusid vennad kiirelt putkasse. Nõudsin lehele veel märke, et kõik ok ja ilma vastuseks head aega kuulmata sealt ära minna tuli.Tagatisraha tahetakse hoolega - kuigi kõik kindlustused ja jutud neilt ostetud (välja arvatud kere, sisu, kummid ja klaas - mida kuradit see kindlustus katab :) ), pidin ka 800 € välja käima.Üks uus asi mille selgeks sain - Tel Avivi ühistransport ei ole turistidele. Kuigi kõik portaalid väidavad, et võid ka sulas juhile 5.90 maksta, ei võta ükski juht sind jutule ja nõuab kaarti. Küsimuse peale, kust kaarti saab, suunatakse Central Bus Stationisse. Seal pakuti, et toogu ma avaldus, 2 pilti ja mingi papp ja kahe nädala pärast on kaart valmis. On ka mingi Anonymus kaart, aga see lett oli kinni ja keegi ei teadnud, millal avatakse. Takso ikka odavam kui Pärnus, aga suht kulukas. 2-3 km sõitu 12 €.Taksojuhid üritasid selgeks teha, et Tel-Avivi ja Eilati vahel on tee ära uhutud ja bussid ei sõida. Jäin endale kindlaks, et lähme bussijaama ja bussid sõitsid nagu kulda.Jama on see, kui oled vihmast nii märjaks saanud, et ka munad märjad ja istud bussi, siis seal töötav A/C mis puhub umbes 5-kraadist õhku on tappev. Palusin juhil seda maha keerata, aga see seletas mulle, et see on vajalik õhu puhastamiseks. Küsis veel, et kust ma olen, paistvat, et mulle külm meeldivat. Viis tundi märgade riietega bussis külmetamist oli paras piin.

1
0

Ühistransport Iisraelis on täiesti kasutatav. Nipp selles, et osta tuleb Rav-Card. Mina ostsin kohe Tel Avivi lennujaamast. Kaardiga saab maksta lisaks linnaliinidele lennujaamabussis, samuti linnadevahelistes bussides Tel-Avivi ja Jeruusalemma ning Tel-Avivi ja Eilati vahel. Kaardile raha kandes saab 20 % nii-öelda avansina juurde. Kannad 100 seeklit ja kaardile saab 120 seeklit.  Lisaraha laadimiseks on automaate mitmel pool. Google mapsi  abiga ja sama kaardiga tasudes toimis ka reedehommikune bussitransport lennujaama (lennujaamarong mulle üllatusena läheneva sabbati tõttu ei liikunud). Petlemma bussis tuli siiski rahaga pileti eest maksta, aga sõit sinna oli tavaline lähiliinibussi sõit.  Info põhineb enda kogemusel mõned nädalad tagasi. Nõustun väitega, et juudi ühistransporditöötajad on üsna ignorantsed. Eilatisse sõites näiteks ei lasknud bussijuht mind välja Jordaania piiripunkti lähedases peatuses vaid viis linna bussijaama. Olin maruvihane, aga vana ütles tuimalt, et ma oleks pidanud mitte vahekäigust bussiukse juurde tulema, vaid oma kohalt väljumist nõudma stopp-nuppu kasutades. Transpordikaardi kohta: http://www.egged.co.il/Article-786-Rav-Kav-Card.aspx Nõu saab ka tripadvisorist.

0
0

Tere!Mul Tel Avivi randade kohta küsimus. Eriti ei saa aru, et kas seal õlle joomine lubatud on? On üldse võimalik poest või tänavalt ostetud söögikraamiga randa minna?

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased