Indoneesia kõrghetked

Tean, et Indoneesia on meeletult suur, aga küsin ikka. Milline saar teid üllatas meeldivalt kõige rohkem ja mis vaatamisväärsus või elamus rabas.

Hea küsimus..
Saared mis mulle hea elamuse jätsid:
Banda saared(Maluku) - Raske kohale minna, aga kui seal siis saab rahus nautida levist väljas olekut, liivarandu ja rikkumata koralli. Juba sinna minekul näed Ambonit ja ehk ka sulawesi saart(tihti on ümberistumine lennukile Makassaris).

Komodo - sinna minnes sa juba tead mida oodata(kindlasti oled guugeldanud) aga siiski suudab korralikult üllatada oma eelajaloolise atmosfääriga.

Lombok - Võrreldes Baliga palju rohelisem ja masside poolt nii rikkumata.

Pidutsemiseks ja päikesepuhkuseks sobivad Bali ja Gilid(palju turiste).

Kindlasti, kui võhma jagub, soovitan ronida miski vulkaani tippu. Parimad on Rinjani, Agung, Ijen ja merapi.

Paapua on ka täiesti teine maailm, samas peab arvestama natuke paksema rahakotiga..

Florese saar - seal on nii palju vaadata, et pean kindlasti tagasi minema. Pôlisrahvaste külad, ilusad kraatrijärved (Kelimutu), maitsev toit, ülisôbralikud inimesed.
Teine koht, mis jättis kustumatu mulje, on Kalimantan (Borneo saare Indoneesiale kuuluv osa). Seal olime küll vähe aega ja viibisine 4 päeva Tanjung Puting pargis, aga tekkis tungiv soov seda saart edasi avastada.

Ülimalt tahaks minna Paapua saarele.

To Markus. K , kuidas saab Malukule ? ;) Jakartast nt ? Aga mis sihtkohaks valida, Ambon? ;)

Ijen'i vulkaani kraater oma happejärvega ja väävlivedajatega on päris tegija vaatamisväärsus. Tõsi küll, tahab üksjagu ronimist, aga see-eest hea lähedal Balilt autoga sõita.

to õunauss, kirjutasin Banda saarte külastamisest pikema foorumipostituse siia - http://trip.ee/foorum/uldfoorum/idee-indoneesiasse-reisijatele-banda-saared

Lisaksin soovitusena veel Togeani saared. Korall on küll kehvem kui Banda saartel aga snorgeldada saab ikka. Togeanidelt leiab ka väga ilusaid postkaardirandu valge liiva ning helesinise merega.

Yogyakarta- see on üks eriline linn Jaava saarel. Erineb tuntavalt teistest linnadest Indoneesias.

Samuti tasub teha ära Komodo trip mille algus on Lombokilt kus 5 päevase reisi jooksul külastatakse mitmeid erinevaid saari ning randu.

Olen praegu lõpetamas oma reisi Yogyakartas. Templid olid ägedad ja see oli ka põhjus, miks ma siia tulin. Aga täna otsustasin ka Merapi vulkaani juures käia:

Täitsa maha visatud aeg ja raha. 25 EUR edasi-tagasi sõiduks, 25 EUR eest tehti ka vulkaani juures jeepidega sõitu. Aga midagi näha ei olnud, vulkaani juurde ei saanud! Mõttetu värk!

Kui keegi tahab vulkaani näha, siis soovitan Vesuuvi Itaalias. Sellest on kõige paremad mälestused. Saab ikka kraatri servale ka ronida.

Balil käisin ka, seal on kõik asjad vähemalt 2x kallimad, kui siin Java saarel. Selle eest jälle pole Balil eriti moslemeid.

Kas keegi oskab soovitada ka midagi Bali lähedal. Jätaksin pere puhkama ja kolistaks ise natuke ringi. Käiksin Sulawesil ära. Kuhu veel..?

Kui kolistamise all mõtled ise autoga ringi sõita, siis ega Balilt mujale hästi autoga ei saa kui Javale. Ida-Java on vägevaid vulkaane täis (väävli-, muda-,laava-). Kui viitsimist on, võib Jakartani välja sõita, aga selleks kulub vähemalt 4 päeva, kilomeetreid pole mõtet arvutada, ajakava pole mõtet teha, Java liiklus on karm.

Ikka lennuki ja seljakotiga kuskile kuni 3tunni kaugusele.

Mind huvitab kas snorgeldamise varustust saab rentida või peab ostma või kodust kaasa tassima? Tahaks Gili Airil mõnusalt aega veeta.

Gili Airil on sonrgeldamisvarustuse rent 35000-40000Rp päev. Vedada ei ole mütet ja kohapealt osta samuti mitte.

Mina käisin Gili saartel ja armusin Gili Airi. Sellel saarel on oma võlu. Kuna käisin novembris, madalhooajal, siis oli seal ülivähe turiste. Samas Gili Trawanganil oli neid nii palju, et põgenesin Airile tagasi. Gili Airil on odavam, illusam, algupärasem, puhtam ja rahulikum, kui Trawanganil.

Balil soovitan Ubudit, Jaaval aga jättis Yogyakarta kaootilise mulje. Nägin Jaaval täpselt 2 heledanahalist turisti selle paari päeva jooksul. See on minuarust nii omas elemendis linn, et turistile seal küll väga ei mõelda.

Kas Gili Airilt üheks päevaks Trawanganile ja tagasi ka variante on?

Variante on ikka, saarte vahel käivad samamoodi paadid, nagu saarte ja mandri vahel. Trawaganile on mõtet minna, kui õhtul pidutseda tahad, muud seal teha ei ole. Olime 2 ööd Menol ja tahtsime üheks ööks Trawaganile minna aga põgenesime sarnaselt Kendraga sealt samal päeval mandrile, kohe üldse ei meeldinud. Mine vaata parem Meno üle, seal on ümber saare mõnusa pikkusega jalutuskäik.

Tänud Rix01.
Siis ei kipugi Trawaganile.Mõtlesin,et seal päeval ka midagi huvitavat.

Snorgeldamiseks võta mõni paadiga tuur. Menol maksis ca 3 tunnine paadiga tuur koos snorgeldamisvarustusega ca 10EUR. Saime koos giidiga kolmes erinevas kohas snorgeldada. Kõige meeldejäävam oli suure merikilpkonna kõrval ujumine. Kalu oli ka päris palju aga koralle vähe. Soovitan snorgeldamiseks T särgi selga ja näiteks retuusid jalga panna. Seda meduuside pärast. Ühes kohas kus vette läksime oli kõrvetustunne nii tugev, et naised hüppasid varsti veest välja. Samuti kaitsevad riided päikesepõletuse eest.