Isepäiselt

on plaan minna Taisse, sügisvaheajal. Tahaks minna nii et siit ostame ainult lennupiletid ja ülejäänud asjad kohapealt. Kas kellegil on mingeid kogemusi, soovitusi, nõuandeid? Oleksin väga tänulik. Taisse lähme esimest korda. Oleme tahtnud sinna minna juba päris pikka aega, oleme vaadanud ka reisibüroosid aga need on ikka jube kallid. No, küsimusi on tegelikult palju, aga ei oskagi neid kohe siin ette vuristada. Võibolla kõigepeal tahaks teada, kas tuleks hotellid ette broneerida. Kuidas seal kohapeal liikuda oleks kasulik? Plaan on minna 2.nädalaks, et siis kuidas üldse see aeg seal sisustada? Ainult rannas ka ei tahaks olla.

0
0
1
2

Kui sa midagi täpsemalt ei küsi, siis on ka raske kommenteerida. Olen ise nii öelda seljakotina Tais käinud ja kõik läks väga hästi. Tagant ei saa ma aru, kes küll maksavad üüratuid summasid, et Taid külastada - seljakotiga saab tunduvalt odavamalt ja näeb tohutult palju võrreldes hotelli paketikaga. Üldsiselt on kõik lihtne. Kõigepealt osta pilet Bangkoki ja siis vaadake edasi. Soovitan külastada saiti www.airasia.com, sealt saate vaadata, kuhu Tai siseste lendudega edasi saate põrutada. Meie hotelle ette ei broneerinud, kusjuures käisime nii öelda kõrghooajal. Elasime sellistes odavates kohtades, kuigi Bangkokis oli väike mure öömajaga ehk a la kõige odavamat kohta ei saanud (loe: läks maksma ca 200/öö per face). Kohapeal on mõtekas liikuda kas rongiga või lennukiga. Kaks nädalat on päris pikk aeg... Jõuaks väga palju teha... Nii põhjas käia kui ka lõunasse põrutada.

0
0
  • täpsusta, mida sa soovid teada
  • täpsusta Tais ringiliikumise marsuuti
  • mina ei broneerinud hotelle
  • Finnairi sooduspakkumistega võid saada väga hea hinnaga edasi-tagasi lende (alates 7000 kr) otse Tallinnast, pead ise pidevalt jälgima infot.
  • kohalik ühistransport toimib väga hästi

Kuna sügisvaheaeg on?

0
0

Sai umbes aasta aega tagasi käidud. Seikluslikkuse suurendamiseks läksime läbi Moskva. Rongiga Moskvasse, sealt lennukiga edasi, vahemaandumisega Ashabadis. Rongis sai natuke Lonely Planeti Tai raamatut loetud, kuid Bangkoki lennujaamas oli selge vaid see, et peaks minema Khao San-i piirkonda. Lennujaamast läheb sinna ekspressbuss, maksis 150 bahti. Mingeid hotelle broneerida kindlasti pole vaja, erineva hinnatasemega öömajasid on kohapeal kõikjal Tais piisavalt. Kohapeal sai ringi liigutud bussiga, kaugemale oleks ilmselt asjalik minna lennukiga. Bussireise müüvad suvalised tänavapealsed "turismifirmad", samuti on võimalik Bangkoki erinevatest bussijaamadest kuhugi suunas sõitma hakata. Vaevalt, et koolivaheajal saab sooduspileteid, see on omamoodi kõrghooaeg.

Ahjaa, kaasa pole praktiliselt midagi vaja võtta. Kõige parem on mingid mugavalt jalas püsivad sandaalid, lühikesed püksid, lühikeste käistega pluus. Mõnel nädalapäeval võib mõnda kohta olla lubatud ainult pikkade pükste ja kinniste jalanõudega.

Kuhu minna? Mida teha? See sõltub ikkagi eelkõige su enda huvidest. Meie veetsime enamiku ajast Ko Chang nimelise saare peal, elasime seal kolmes erinevas kohas, hulkusime ringi. Samas oli ka Pattaya unikaalse nähtusena põnev, eriti Walking Street. Bangkok väga muljet ei jätnud, samas paadireisi kanalis soovitaks ikka võtta, näed Bangkoki täiesti teise nurga alt.

Minu jaoks rikuks puhkuse ära selline ette planeerimine. Ja üldse - kes siis emaga läheb, mine sõbra või sõbrannaga. :) Tai on sõbralik maa. Mõned reeglid on, need saad Lonely Planeti seest teada. Muide, ükski takso ei nõustunud tegelikult taksomeetri järgi sõitma, küllap see on liiga vähe nende jaoks. Kauplema pead transpordi ja suveniirinänni osas, ülejäänu on üsna fikseeritud hindadega, kuigi küsida võib ikka.

0
0

Sügisvaheaeg on siis oktoobri keskel. Ise olen ka mõelnud, et tuleks vist minna Helsingist. Algul mõtlesin kaa, et ei tee nagu mingeid plaane, lihtsalt lähme kohale ja siis selgub mis edasi teha. Kuid mu ema on siuke, et noh kõik peab umbes paigas olema, muidu tema ei tahagi minna jne. Siis mul ongi nüüd probleem, et ma pean umbes meil päevakavad paika panema. Kuna ma ei ole kunagi Tais käinud, siis suht raske nagu. Olen siin foorumis päris palju neid kommentaare lugenud, et tuleb ära käia seal ja seal. Siis teine jälle laidab maha, et sinna pole mõtet minna jne. Mul polegi nagu õrna aimu, mis kohad seal üldse on. Phuketi kohta olen uurinud ja sealne kant natuke huvitaks mind, samas tahaks käia ära ka Põhja-Tais mida kõik on siin kiitnud. Kindlasti tahaks näha neid kohti mis on nö turistide poolt puutumatud (veel), tai loodust. Sukeldumas tahaks ka kindlasti käia... . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

0
0
  • tehke endale selgeks, mis tüüpi puhkajad, reisijad te koos emaga olete? Kuna väitsid, et ema soovib etteplaneeritud päevakava, siis kas ema viitsib sul mööda Taid tiirutada?
0
0

Kui ainult 2 nädalat aega on, ära hakka Põhja Taisse ronima. Sõida Bangkokist Lõuna-Taisse, kus tee näiteks tiir: Phuket - Krabi Island või Phuket - Koh Samui/Koh Tao. Phuket on hea meelelahutuseks, samuti saab sealt reisibüroodest suures valikus 2-3 päevaseid matku (trekking) valida. Sellise matkaga näeb loodust kõige paremini. Krabi, Koh Tao ja Koh Samui on saared, mis sobivad sukeldumiseks. Hotelle ära ette broneeri, nende valik on piiritu. NB! oma matku ära osta Bangkokist - seal panevad resifirmad kirvest !

0
0

Huvitav, miks emaga ei sobi reisida?

0
0

Täpsusta küsimust! Emaga sobib ikka reisida. Lihtsalt ema tavaliselt lapsest hulga vanem. Vanusega kaasnevad alati teatud iseärasused (ei sobi reisistiil, tempo, jms). Teemaalagataja kirjeldas oma ema reisijana, kes soovib ärakorraldatud reisi. Järelikult ta ei ole selline reisja, kes laseb asjadel iseenesest kulgeda, mis on omane noorele inimesele.

1
0

Muidugi saad iseseisvalt hakkama, planeerimisaega piisavalt. Trip-i Tai lehekülg on väga kvaliteetne ja enamus, suur enamus soovitusi on väga tõsiseltvõetavad. Soovitan esimese(d) ööd hotelli BKK-s eelnevalt netis ära bronnida(kiidan sawadee.com), pikk reis seljataga ja BKK ikka päris kirju koht. Bronnimisel loe külastajate arvamusi, mul neist suur abi alati. Soovitan mitte liiga palju aega kohapeal sõitmisele kulutada, muidu jääb aega Tai nautimiseks väheks. Eks edaspidi lähed teistesse kohtadesse. Oled korra Tais käinud, ei sest maast enam naljalt lahti saa.

1
0

Ma vist ikka lähen emaga. Me pole ise nii vanad, et sõbrannadega reisida. (et kui ma isegi läheks oma sõbrannaga, siis tuleks tema ema kaasa) Minu ema püsib täitsa hästi tempos:D. tema ise nagu pakkuski väja, et käiks ikka omapead ka seal veits ringi... näeb rohkem umbes..Et siis ema viitsib kohe kindlasti seal minuga ringi tiirutada.. lissalt et meil oleks mingigi ettekujutus kuhu me edasi liigume.. Et ma siis olekski huvitatud..kui teie olete käinud ise, siis mis kohad te ära käisite ja mis kohad jätsite käimata (mitte niivõrd ajapuuduses)?

0
0

Soovitaks kõigepealt läbi lugeda paar aastat tagasi ilmunud M.Loog Tai-naeratuste maa. Selle alusel otsustada,mis huvitab. Veidi probleemne on oktoobris vihmaperioodil sõit.

0
0

oktoobris on vihmaperiood?:o

0
0

Omal plaan minna detsember või jaanuar "09, n.n. seljakotiga et võimalikult palju ringi liikuda ja ka mõnuleda rannas. Kui on keegi huvitatud samal ajal ja samas stiilis Taiga tutvuma, võite kirjutada; lihunik77(ät)gmail.com

0
0

Pole hullu midagi oktoobris. Olen käinud Tais septembris, aprillis, detsembris. Ikka on juhtunud, et sabistab vahel tiba vihma ja peale seda paistab jälle päike. Kui olete reisi planeerinud oktoobrikuuks, siis ei soovita minna Koh Samuile, Koh Taole ehk siis Thailand Gulf`is asuvatale saartele, kuna sealkandis mässavad mussoonid septembrist detsembri lõpuni. Vesi on sogane, lained suurevõitu. Oleneb muidugi, kus saareküljel asute. Seevastu sügisel on hea kliima Andami mere poolsel küljel Taimaal. Soovitan soojalt Tarutao saarestikku, mis asub Malaisia piiri ääres. Ise olen siiani vaimustuses Koh Lipe saarest- kui võtad bungalo Porn resordis, siis avaneb Sulle kodurannast võimalus minna snorkeldama fantastilisse kala- ja korallirikkasse kohta. Täiuslik rannapuhkus. Krabikandis ei tee paha põigata sisse Raylai nimelisse kohta, kust ka hea võimalus võtta tuure ümbruskaudsetele paradiisisaartele. Ka Koh Lanta on hea. Kui soovite kiiresti jõuda Malaisia piiri äärde, et külastada Tarutao saarestikku, siis soovitan kasutada Airasia lennufirmat http://www.airasia.com/site/au/en/home.jsp Bangkok - Hat Yai ühe otsa pilet ca 500 EEK-i, kui varakult broneerida. Edasi võiks juba bussidega vaikselt tagasi Bangkoki poole liikuda, peatusi tehes Krabis jne. Ööbuss sõidab ca paarisaja krooni eest Krabist Bangkoki 12 tunniga. Kindlasti ei ole mõtet planeerida kahenädalaseks marsruudiks nii põhja- kui ka lõunataimaad. Ilusat reisi!

0
0

Meie käisime perega kevadisel koolivaheajal.Järsku tasub teil ka seda kaaluda, sest ilm on siis parem seal. Pere oli siis ema, isa ja tüdrukud 12 ja 17 aastased. Mina olen siis see ema :) Läksime Riiast Turkish Airiga vahemaandumisega Istambulis. Edasi-tagasi lend läks maksma ca 11 tuh. EEK/nägu. Meie soodsamat ei leidnud kusagilt. Algul olime 2 päva Bankokis, mille jooksul käisime kanalitel paadiga sõitmas ning külastasime templeid ja ka rahvusmuuseumi. Teise päeva õhtul hakksasime ööbussiga Krabi poole sõitma. Bankokis ei olnud meil ööbimist planeeritud ja ei oleks olnud ka vajadust. Ööbisime sky-traini peatuse National Stadion kõrval. See on kesklinnas ja ka kaubanduskeskused on ümberringi. Bussipiletid ostsime bussijaamast mõned tunnid enne bussi väljumist ja ei olnud küll probleemi nende saamisega. Lõunasse saab sõita lennuki, bussi ja rongiga. Kõige odavam neist on buss, selle pärast selle ka valisime. Bussisõit polnud kõige hullem. Sõitsime VIP bussiga, millel olid laiad istmed, mis käisid väga mugavalt lamamisasendisse (umbes nagu need telekavaatamise toolid, mis praktiliselt voodiks moonduvad soovi korral) Hommikuks olime Krabis kohal. Ca nädala olime Krabis, siis liikusime edasi Phuketisse. Kui valida, siis igal juhul tasub eelistada Krabi. Seal on loodus ilusam ja meri on puhas. Phuketi kohta seda kahjuks enam öelda ei saanud. Nii Krabis kui ka Phuketis saab igal sammul osta päevaseid reise erinevatele saartele või mujale. Kindlasti ei tohiks igav olla ei sul ega su emal. Meie käisime maofarmis, elevantidega sõitmas, kajaki matkal(soovitan eriti), mitmetel saartel ujumas ja snorgeldamas jne jne. Massaaz, maniküür ja pediküür on meie mõistes väga odavad, aga väga mõnusad. Tai massaaz ja jalgade massaaz olid meie lemmikud :) Mingeid ööbimisi ei tasu broneerida kusagil, kõik laabub niigi kiiresti. Proovige emaga mõlemad teha nimekirjad, et mida te teha/näha tahaks ja mida kindlasti mitte. Küllap leiate palju ühiseid huvisid. Ja häbi-häbi sellele, kes ütles, et emaga ei tasu küll reisida... Mina olen ka nüüd veel oma emaga reisil käinud ja väga tore on :)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased