trip-krainetrip-ukraine-dark
Iseseisvalt Assooridele

Mõlgutame siin mõtteid, et suvel minna Assooridele. Osta lennupilet jne. Endale sümpatiseerib Terceira, kuna seal läheduses on veel mitmeid saari. Kas majutuse peaks eelnevalt broneerima või leiab seal kohapeal näiteks kodumajutuse? Olen lugenud siinseid postitusi, aga suurem osa on käinud reisibürooga.

Kas käisite ära? Oleme Assooridele minemas novembris ja samuti omal käel. Ootan hea meelega igasugu kommentaare ja muljeid!

Meie käisime Sao Miguelil ja Terceiral. Mis täpsemalt huvitab?

Hei, Plaanis minna Assoore avastama (rohkem küll lihtsalt puhkama-vedelema) ja ei hakanud uut teemat tegema. Kuna vaba aega sai alles detsembriks, siis ehk on selle aastaaegseid soovitusi seal puhkamiseks/tuiamiseks? nt. Millisel saarel üldse peatuda? Väga ringi ei tahaks sõita, kuid mõne saare tahaks ära näha, seega teine küsiumus, mis moodi sealt pealinna saarelt näiteks Failile/Picole saaks (kas peale kalli lennuki pileti veel mingi võimalus on üldse)?

Kolmandaks, kas pigem valida kohapealt küsides öömaja soovitusi või pakub keegi juba enda varianti/kogemust? (hotelli ei tahaks, parem kui eraldi onn või taludes kusagil)

hetkel rohkem ei meenu Arvo

PS: kas seal Assooridel keegi juhuslikult elab/töötab meite seast? Tore kui saaks siis kontakti-oleks julgem, lihtsam ehk.

keegi eestlane elas seal küll, otsi vanadest teemadest, töötas minumeelest isegi turismifirmas kohalikus.

Jah, sain teada Triibu-liine vist oli. Kuid ma ei ole temaga kontakti saanud. Lootus on, et ta seal kohapeal on.

Kui kellelgi veel kogemusi öömaja jms. siis oleks hea kui leiaksite aega vastata. Hotelli me minna ei tahaks.

Tundub, et ainult lennuk on ainus variant Ponta Delgadalt minema saada teistele saartele. See veel lahtine, kas nt. Santa Mariale see praam käib PD-st, kusagil oli info, et alates oktoobrist vist ei käi.

Hetkel tundub, et tuleb Picole minna-öömaja leida, sealt saab kolm saart läbi konnata.

Assooridel käidud 2 x - 90ndatel Sao Miguel, Pico ja Faial ning mõne aasta eest Sao Miguel uuesti, okt lõpp.. Omal käel, rahulikult, tõmblemata. Öömaju võib, aga ei pea broneerima, liigselt turiste pole. Pigem siis ööbida kohaliku hõnguga vanamoodsates pensaodes või pousadades kui kaasaegses hostelis, kui tahad mõnusat POR ajaloolist hõngu. Elu seal nagu kohati seisma jäänud 1930-1970ndad. Vääääga mõnus, tavabaaris kohv+kook või klaas veini või brändit tavaliselt kuni 2€... Ilm dets-s pole enam suvine - päeval nii +15+20C vahel, sageli sajune-tuuline, paiguti tormine. Pikalt ei viitsi kribada, kui väga huvi, võta kontakti, annan telefoni, ainult et ise sõidan ka ära juba 21.nov 2 nädalaks.

Infoks :Triibuliine -Triin Medeiros elab endiselt Ponta Delgadas, töötab firmas Azores Whale Watching.

Tere! Oleks ka huvi Assooridele mineku vastu. Kas seal veebruaris külm?

Tere, käisin naisega 2019 aasta jaanuari lõpus São Miguelil. Oli selline Eestimaa suvi 20+ kraadi. Tuulisemas kohas oli natuke jahe lühikese püksiga, aga varjulisemas päiksega kohas kannatas natuke päevitadagi.

Veebruaris kipub olema alla 20 kraadi õhk. 

Koht sobib aga ideaalselt matkamiseks, terve saar on radasid täis (Sanguinho näiteks) ja kõik uppud rohelusse. Soe ookeni hoovus hoolitseb suht stabiilse temperatuuri eest aasta lõikes, seepärast ongi see selline rohelusse uppuv kõik. Korraks kanatab ehk ka vette minna, aga lained võivad olla tugevad ja kive palju. Palju soojema vee leiab näiteks 

Poça da Dona Beija basseini keskusest, kus on soe vesi, mis tuleb vulkaanilisest maapõuest.

Öömaja ja rendiauto peaks hetkel leidma lihtsalt ja soodsalt, sest ei ole hooaeg. Soovitan aga Asoore soojalt, väga lahe koht, siiani meenutan

Hetkel tuli just hea lennupakkumine Assooridele märtsiks. Kas jõuab seal nädalaga ka midagi vaadata või see liiga lühike aeg?

Eks nädalaga jõuab kõikjal midagi vaadata.

Kui lennata Ponta Delgadasse, siis pole tõenäoliselt mõtet nädala jooksul sealt kaugemale minna, sest tagasilennuks peab jälle tagasi Sao Miguelile lendama. Autoga sõites peaks saama kolme päevaga kõik saare osad vaadatud. Kuna märts on ikka varakevad, siis ongi nädala jooksul paras vaadata, mida igal päeval teha vastavalt ilmale. Kui vaade on pilves, siis ongi pilves ja pole mõtet sinna see päev sõita. Kui on plaanis matkata ja matkapäevaks lubab pool päva padukat, siis on mõtet minna matkale järgmine päev jne.

Eelmine suvi sai nädal Sao Miguelil oldud. Algul sai ka mõeldud, et võtaks 1-2 saart lisaks. Tagantjärgi väga rahul, et mujale ei plaaninud, oleks väga tormamiseks läinud. Saar nii väikene ei olegi, jagub tegemist küll nädalaks. Covidi tingimustes selline soovitus, et eelnevalt vaadata, kus millised piirangud on. Selles mõttes, et nt kuumaveeallikate külastamiseks võib olla arvuline piirang, kui eelnevalt internetis kohta broneeritud ei ole, sisse ei saa. Ehk mõnedesse soovitud kohtadesse ei saanud sisse, suvel oli rahvast palju ja osades kohtades järjekorrad.

Mõned aastad tagasi võtsime Lissabonist SATA (Azores Airlines) piletid nii, et lennuk viis Ponta Delgadasse Terceira kaudu. Hommikul Terceirale ja järgmisel hommikul Ponta Delgadasse edasi. Sai päevake ka Terceiral veedetud. Üks pilet ja hind Lissabonist sama, kui otse Ponta Delgadasse. SATA- l pagas hinnas ja pilet aegsasti ostes väga odav. PD- st lendasime edasi Madeirale (pilet pagasiga 25 euri) ja sealt Easyjetiga Lissaboni. Praegu vaatasin, et soovi korral võimalik ühe piletiga hommikul Lissabonist Picole, mõned tunnid seal kolada ja edasi Terceirale, kus enne ööbimist samuti mõni tund aega. Hommikul edasi lõpp-peatus PD- sse.

Ostsime piletid ära aprilli esimene nädal. Kuumaveeallikad tuleb milliselt lehelt broneerida? Kas keegi oskab juhatada?

Everebane, mis firmaga lendate? Läbi Porto?

Hetkel vist külastustel kusagil arvulisi piiranguid ei ole. Sao Miguelil olid piirangud vist suve lõpuni. Peale seda lõpetati seal ka ära.

Lendame Lufthansaga läbi Frankfurdi.

Mina soovitan küll majutuse ja autorendi kõik ette ära broneerida. Juuli ja august on kõrghooaeg, hinnad laes ja vaba autot ei pruugigi olla. Muul ajal peaks rahulikum olema. Detsember-jaanuar pidi suht vihmane olema, siis vast pole kõige mõnusam aeg matkaradadel tallumiseks. Kui nädalaks lähete, siis mina piirduskin ühe saarega - milleks tormata? Pigem nautida, igav ei hakka.

Suveks tasub kindlasti kõik ära broneerida. See on niigi väga populaarne aeg, aga eelmine aasta oli seal hooajal rohkem turiste kui enne koroonat. Seega väiksematel saartel oli peeaegu kogu majutus ja ammugi vähesed autod juba kuid varem broneeritud.