Jaapan esimeseks korraks

Veebruari lõpus on plaan külastada nädalaks Jaapanit ja saada kultuuri/ajalooelamus (Jaapani aiad, templid, ajalugu jne). Maandume/lendame ära Osaka kaudu.

Kas kellegil oleks soovitada, kuidas seda aega parimal viisil kasutada? Kindlasti ei taha "lennata" vaatamisväärsusest teise juurde, vaid pigem ühes-kahes eriti laehda kohas võtta maksimum.

No siis Kyoto ja mina soovitaks Mt Koya'l kloostris elada ka. Seal on nii kultuuri kui aedu ja hea söök ka.

http://www.japan-guide.com/e/e4900.html

Ma oleks esimesed kaks päeva Osakas, sealt Kyoto paar ööd, siis Mt Koya üks öö ja lõpetuseks taas Osaka.

Aga valik on muidugi teie.

Ehedama Jaapani elamuse saamiseks soovitaks ööbida Kyotos võimalusel (tavaliselt pisut kallimad kui läänelikud hotellid) ryokanis. See siis nn jaapanipärane hotell, st toas voodit pole vaid õhtul pannakse futonid ehk matid, aga see-eest pakutakse tavaliselt suurepärast mitmekäigulist hommiku ja õhtusööki, millist Kyotos nt kaisekiks kutsustakse.

Edu ja nautige!

Nädal Jaapanis on ääretult vähe. Osakas veedaks kindlasti paar päeva, samuti Kyotos, Jaapani kiirrongid võimaldavad Osakast mõistliku ajaga ka Tokyosse jõuda - aga see reis tuleb sel juhul tõeline jooksmine. Kyotot ei jätaks kindlasti vahele, sellest linnast leiab kõike - nii iidset kultuuri kui ultramodernset tänapäeva, pealegi on see Osakast vaid lühikese rongisõidu kaugusel. Ka Nara on Osakast lihtsalt ligipääsetav. Meile jäi esimesest 11 päevast Jaapanis vähseks, käisime teist korda veel sama palju - ikka läheks tagasi. Huvi korral võid vaadata reisiblogist 2007 ja 2008 aasta postitusi - need on Jaapani kohta: http://trisberg.blogspot.com/

Kultuuri- ja ajaloo nautimiseks on Kyoto ning selle ümbrus tõenäoliselt parim. Nepal Trekking'i poolt näidatud ajakava tundub optimaalne.

Olin paar aastat tagasi 2 nädalat Jaapanis, selles 5 ööd Kyotos. Kaugemale kui Kyoto ja Nara ei jõua minna. Vaadata ja tunda on palju.

Veetsime hiljuti 15 päeva Jaapanis, marsruut oli selline:

Tokyo (3 päeva) Kyoto (3 päeva) Nara (1 päev) Osaka (2 päeva) Himeji ja Kobe (1 päev) Tokyo (1 päev) Nikko (1 päev) Tokyo (3 päeva)

Jäime reisiga igatipidi väga rahule - suurt jooksmist ei olnud. Kui aega on vaid nädal, soovitaksingi sama marsruuti mis meil Kansai regioonis oli: Kyoto-Nara-Osaka-Himeji.

Kyotos ei tahtnud üle kolme päeva olla, sest aju suudab toime tulla ainult teatud hulga templitega... Broneerisime kogu transpordi ja majutuse ise, otsisime eripakkumisi ning budget ryokane, tõlkisime jaapanikeelseid majutussaite ja võtsime hotellidega ise otse ühendust. Kokku läks ööbimise peale kahele inimesele kusagil 15000-20000 kandis (enamikes kohtades hommikusöögid hinna sees). Hotellid olid kõik kolme-ja neljatärni businesshotellid, korralikud ja viimase peal teenindusega nagu Jaapanis kombes.

Traditsionaalsemates ryokanides on tavaliselt öö maksumus vähemalt nii 3000 krooni kandis, eriti peentes 5000-6000 (mis siis, et magad põrandal). Meil ei olnud seevastu ükski öö hotellis üle nii 1500/2in - seega päris suur vahe. Kindlasti oleks "korralik" ryokan tore kogemus, aga me saime oma kaifi ka odamatest kohtadest kenasti kätte. Naras olime sellises kohas nagu Ryokan Seikanso, mis oli küll vana ja väsinud, aga usun, et saime sealt sama eksootilise kogemuse kui mõnest peenemast viis korda kallimast kohast oleks saanud. Tuba oli selline: http://farm3.static.flickr.com/2761/4097509932_d75a9a33f7.jpg

Head reisi!

Väga huvitav. Plaanime minna järgmisel sügisel Jaapanisse. Tahame külastada samu paiku. Meil on küll selline plaan, et nädal aega Tokyos. Seal on meil majutused Jaapani kodus. Sealt käiks ära Nikkos ja siis läheks Kansaisse nädalaks. Käiks ära Naras, Kyotos, Osakas ja Koyas , kus jääks üheks ööks templise. Kuidas te Jaapanis liikusite, kas rongiga? Vaatasin netist, et on selline asi nagu Kansai pass, mis annab võimaluse kogu Kansai piirkonnas piiramatult ringi sõita ja hind oli ka päris mõistlik. Kui on mingeid soovitusi, siis loeksin neid meeleldi.Iga hea nõuanne on teretunud. Millal te lennupiletid ära ostsite ja millist lennufirmt kasutasit?

www.japan-guide.com lehelt (s.h ka sealsest foorumist) peaksid saama vastused kõikidele oma küsimustele.

Kansai Surutto Railpass IMHO ei ole eriti õiglase hinnaga (piiramatult saad sõita ainult mitte-JR rongidega); ma ise kasutasin Kintetsu Rail Pass'i - seoses sellega, et baaslaagriks oli Nagoya. Miks Nagoya - kuna sinna oli Finnairi soodukas ja ma olin veel noor-ja-roheline omal käel Jaapanis reisimise koha pealt s.t ööbisin mugavuse nimel kõik ööd (7 tk) Nagoyas.

Japan Rail Pass on väga hea siis, kui teed 7 päeva puhul vähemalt 2-3 pikka otsa (Tokyo-Osaka, Tokyo-Sapporo vms). Samas 7 päeva jooksul sellest passist maksimumi võtmine tähendab ka seda, et pikalt kusagil olla ei saa. 14 päeva pass eeldaks vähemalt 5-6 pikemat segmenti.

Me lendasime marsruudil Vancouver-Tokyo-Vancouver, mille piletihind jäi Air Canada masudiiliga kusagil 650 dollari kanti, seega see vist Sind eriti ei aita.

Nädal aega Tokyos on paras, meil tuli neid päevi ka kokku seitse. Tokyos ööbisime enamuse ajast Best Western Shinjuku Astina hotellis, mis oli Bestwestern.com kaudu broneerides 109-119 USD öö, hommikusöök hinna sees. Shinjuku oli meie jaoks ideaalne kant, sest olime huvitatud just Tokyo kreisimast, nooremast poolest (Shinjuku, Harajuku, Shibuya). Üks öö sai ka Roppongis klubist klubisse hüpates veedetud, aga millegipärast oli Shinjuku ikka südamelähedasem. Öiste seikluste poole pealt (ja võttes arvesse seda et öö ja päev on esialgu tagurpidi) sobis Shinjuku ka väga hästi.

Jaapanis liikusime igale poole rongiga. Olenevalt teie marsruudist võib olla kasulik soetada endale Japan Rail Pass, millest on siin kindlasti varem ka juttu olnud. Meil ei olnud sellest nädalasest passist kasu, sest tahtsime tagasi Tokyosse liikuda kaheksandal päeval. Kallimad otsad ongi ju Tokyo-Kyoto või Osaka-Tokyo, seega kui saate oma marsruudi kuidagi organiseerida et need otsad jäävad seitsme päeva vahemikku, on Rail Passist täitsa kasu.

Kansai regiooni päevapass tuli abiks Osaka-Himeji-Kobe liinil, sest Osaka-Himeji ots on suht kallis (ilmselt selle pärast, et kõik Himeji lossi vaatamas käivad). Kauemaks praktiliselt ei ole mõtet võtta, sest Kyotos ja Osakas on eraldi metroosüsteemid kus see pass ei kehti. Kyotos me praktiliselt jalutasime igale poole nagunii, Osakas samuti. Osakas oleksime võinud pisut lähemal olla Nambale ja Amerikamurale, aga leidsime mõnusa ***businesshotelli natuke kaugemal, mis oli spetspakkumise raames nii 500 krooni öö: Mystays Inn Sakaisuji-honmachi.

Kyotos soovitan soojalt teha seda mis kohalikudki teevad ja rentida päevaks ratas, sest templist templisse jalutades löövad jalad üsna ruttu tuld. Himejis kasutasime tasuta rattalaenutust, mida seal turismipunkt pakub. Eks kaugele ei olnud sõita ja nad parajad lobudikud olid, aga ajasid asja ära ja oli täitsa huvitav sedaviisi liigelda. Lonely Planeti Japan oli asendamatu ja japan-guide.com ning Tripadvisor samuti! Loneli Planet ei ole loomulikult alati A ja O - meie kõige põnevamad seiklused juhtusid just siis, kui me raamatu soovitusi ei järginud. Näiteks Tokyos kohe Best Westerni taga asub Golden Gai pubide kvartal, kuhu raamatu väitel välismaalasi üldse sisse ei lasta, aga tegelikkuses ei olnud baariomanikel meie vastu midagi.

Nikkos ööbisime hästi armsas odavas minshukus nimega Rindo-no-ie, mille omanik on väga tore ja sõidutas meid tasuta isegi lähedal asuvasse onseni, rotemburosse vannitama.

Inimestega suhtlemise koha pealt soovitaksin kindlasti vähemalt elementaarsed viisakusväljendused selgeks õppida. Väga paljud jaapanlased ei räägi sõnagi inglise keelt. Lihtsad arigato gozaimasu ja gochiso-sama deshita tõid tihti jaapanlastele suure naeratuse näole, mis tegi käte ja jalgadega suhtlemise loomulikult palju lihtsamaks. Alati on kasulik ka kodust kaasa võtta postkaarte või pisikesi nipsasjakesi, mida kohalikele tänutäheks kinkida - jaapanlased hindavad seda eriti. Tasuks tutvuda ka sellega, mida peetakse kohatuks - metroos söömist ja rääkimist näiteks peetakse ülimalt ebaviisakaks ja ma ei ole veel üheski riigis käinud kus sellest nii rangelt kinni peetaks.

Edu sõidu planeerimisel!

Suur aitähh huvitava info eest.Vaatasin siin, et ilmselt on Finnairiga kõige kasulikum lennata. Nendel on selline võimalus, et võid lennata Tokyosse ja tagasi Osakast. Tuleb lihtsalt jälgida sooduspakkumisi. Praegu on sooduspakkumine aga see on kehtiv kuni märtsi lõpuni.(üle 8000 krooni). Osakast Tokyosse plaanime minna kiirrongiga. Nagu ma lugesin, JR pass ei kehti kiirrongis. Siis ei tasu see pass vist ära.

JR pass vähemalt 2007 kehtis küll veel kiirrongis, ainult KÕIGE kiiremas, Nozomis ei kehtinud. See kiireim sõitis Tokyo-Kyoto otsa 140 minutiga vs meie rongi 155 minutiga. :D

Passe rongisõiduks on Jaapanis yksjagu vastavalt tarvidusele. Sellel lingil on kokkuvõte neist uurimiseks (kirjas ka tingimused, kus, kuidas ja millal kehtivad): http://desktoptetsu.at.infoseek.co.jp/freeticket.htm

Leidsin sellise:KANSAI THRU PASS This ticket enables you to ride on subways, private railways and buses throughout the Kansai district. As well as enabling you to tour Osaka, Kobe and Kyoto, it lets you visit Nara, Wakayama and Koyasan.

Kui kasutada seda Kansai piirkonnas ringi liikumiseks ja ööbida näiteks Osakas sellises apartmenthotellis nagu Weekly Mansion Osaka At Otemae. Seal on 2-ja kolmetoalised täisvarustusega apartmendid. Ainult majutus on nädalaks. Aga võibolla ongi nädal paras, et käia Naras, Kyotos, Koyasanis jne.

Kansai Thru Pass on väga adekvaatne Osaka ja Kyoto kandi jaoks. Yks tema eeliseid on see, et päevad, mil sa teda kasutad, ei pea järjestikused olema. Nii et vahepeal võib teha pikemaid peatusi yhe koha peal ja peatuse ajal kasutada kohaliku linna [odavamat] metroo/bussipäevapiletit vms. Või käia sel ajal yldse jala. Kaasa antakse ka kaart ja kupongiraamat turistilõksude jaoks.

See on küll hea uudis. Kansai Thru Passi leheküljelt ma küll seda ei leidnud, aga ega seal seda ka ei olnud, et peavad järjestikused päevad olema. Aitähh info eest.

Ma arvan, et olen ajakavas kõvasti maas aga kui väga tahta siis jõuaks küll 8-9 märtsiks Jaapani. Tegelikult tunneksin huvi kui suure rahakotiga peaks arvestama, et jõuaks korralikult süüa-magada ning ringi ka vaadata. 22 oleks plaanis tagasi olla, kokku 10 päeva kanti kohal olla. Ega vist reisifirmade poolt pakutavast summast eriti väiksematest summadest poleks mõtet rääkida? Tänud ette.

kindlasti tuleb isetehtud reis odavam (ja mitte kehvem) kui grupireis. Võta oma 10-15 tuhat maha, ja see pole siis mingi säästureis!

Kohvipaksu pealt ei taha ennustada.Väga palju sõltub sellest kui pikki vahemaid on plaanis läbida ja kas shinkanseniga ning kui kallites hotellides ööbida. Löö lahti mõni hotellide broneerimise veeb ja kalkuleeri, palju läheb hotellidele. Transport+ hotellid korruta kahega ja peaks siis jätkuma söögi, joogi, sissepääsupiletite ja nänni ostmise peale.Muidugi lennupiletid, reisikindlustus peale selle.

Me jäime ise planeeritud reisiga väga rahule.

Kokku võis kahe peale koos lennupiletite, söögi, ööbimise ja muu pudi-padiga ära minna kusagil 30000-40000 EEK kandis. Samalaadne reis oleks reisifirma kaudu vähemalt topelt nii palju maksnud. Reisi ette valmistamine nõudis loomulikult väga põhjalikku planeerimist, aga kohale jõudes tuli kõik see eeltöö kasuks, sest oli arusaam sellest mis kusagil paikneb ja kuhu täpselt minna. Enamus hotelle sai planeeritud Google Translate ja Tripadvisori abiga, sest broneerimissüsteemid olid ainult jaapani keeles - aga viimne kui üks koht oli seda lisatööd väärt.

Omalt poolt soovitan kindlasti Jaapanisuguste maadega ise võimalikult palju planeerida, sest selle käigus saad riigist ja keelest palju rohkem teada ning saad reisist endast palju parema kogemuse.

Käisin Jaapanis läinud aasta jaanuaris. Kokku kümme päeva. Minu arvestuse järgi läks kõik kokku ~20 000. Ostsin JR passi, kuid tegin sellega vaid Kyoto-Tokyo-Kyoto otsa ja seega pass ära ei tasunud ennast. Enamus raha kulubki transpordi peale. Külastatud sai: Kyotot, millele kulus enamus ajast, Hakonet (Mt. Fuji turismipiirkond) ja Narat. Kyotos ööbimiseks soovitan soojalt http://kshouse.jp/index_e.html. Hakone juures ööbimist otsides sai viga tehtud sellega, et jäin lootma LP andmetele, mis ei kehtinud ehk siis, neid kohti ei eksisteerinud enam. Kuna oli talv siis sai hakkama ilma eelnevate rongi või öömaja bronnimisteta.

Käisime äsja seljakotiga 10-kond päeva Jaapanis, täpsemalt Kansai kant ja Hiroshima. reisipäevik on siin tripis päevikute osas,võibolla mõni leiab jutust midagi kasulikku.Üle planeeritu läks transport(ei kasutanud passe, kuna sõidud olid suht lühikesed), hotellid ja sissepääsupiletid vastasid enam vähem planeeritule, söömine kujunes veidi odavamaks, eks selles osas enda viga.Ilmadega väga vedas, ilusad kevadised minimaalse vihmaga.Kokkuvõttes jäime rahule, on ilus maa ja rahvas.