Jäin lennust maha ja mind saadeti riigist välja

Lendasin 18.03.2022 TLL-CDG-SIN-KUL ja pidin kohe tunni pärast tagasi lendama KUL-SIN-DPS, aga jäin lennust tagasi Singapuri maha, sest mul polnud boarding passi. Proovisin seda eelnevalt teha online nagu tavaliselt, aga tuli teade, et see on rahvusvaheline lend ja seetõttu ei saa, kuigi Jetstari veebilehel oleva info kohaselt nagu pidanuks saama. Palusin ka Singapuri lennujaamas boarding pass printida, aga öeldi, et saan selle Kuala Lumpurist.

Siis aga KUL lennujaamas väljuva lennu väravas öeldi, et check in counter on teisel pool immigratsiooni. Mina olin transiitalal. Aga mul poleks pidanud olema vajadust (ka äraantav pagas puudus) minna läbi immigratsiooni ja mul pole selleks ka viisat. Olin eelnevalt lennujaama helistanud ja küsinud, et kas transiit on ikka lubatud - lubatud on airside transit sama terminali piires.

Seega KUL-SIN-DPS lendudest jäin maha, kuigi olin 1h varem õige värava juures (ilma boarding passita). Hommikul öeldi lennujaamast, et saan ilusti Jetstariga tagasi Singapuri ja tundus, et saan kohe osta uue jätkulennu SIN-DPS ja kõik laabub.

Malaisia immigratsioon passi mulle tagasi ei andnud (nad ei maininud, et võtavad selle hoiule peale näitamist). Mulle jäeti mulje, et saan lihtsalt lennata Singapuri järgmise Jetstari lennuga, kuna jäin eelmisest maha. Siis pandi mind järgneval päeval Singapuri lennule ja üllatuseks oli Singapuris mul security eskort vastas ja mind pandi hoiuruumi. Sain hiljem dokumentidest teada, et Malaisa immigratsioon on andnud korralduse mind reisi alguspunkti (Tallinn) tagasi saata (deported from Malaysia). Oleksin ma teadnud, et nad hakkavad käkki keerama, oleksin ma saanud ise lihtsalt KUL-SIN pileti osta ja ära lennata teise lennukiga ilma transiitalalt lahkumata. Aga mulle isegi ei antud sellist valikut ega mainitud, et mind saadetakse riigist välja, kuigi ma polnud isegi proovinud riiki siseneda. Singapuris pandi mind hoiuruumi, mis nägi välja nagu vangla ja kus oli külm. Ruumist lahkuda ei tohtinud ja asjad pandi teise ruumi luku taha. Linu ega korralikku tekki ei antud, pesemisvõimalus oli, aga rätikuks anti väike 30x30cm mõõdus lapp. Ebainimlikud tingimused, tegin seal salaja paar pilti ka. Mind koheldi, kui kurjategijat, kuigi jäin lihtsalt oma jätkulennust maha.

Singapuris KLM ütles, et pean ilmtingimata nüüd Amsterdami ja sealt Tallinna lendama (tegelik tagasitulek oleks pidanud maikuus olema). Kuigi ma olin Singapuris ja järgneval päeval oli olemas otselend Indoneesiasse. Indoneesia viisa on mul olemas. Mainisin korduvalt, et ma ei ole tagasilennuga nõus ja vaidlesin Singapuris igatpidi. Reisile minnes kontrolliti minu dokumente Tallinnas ja Pariisis, et kas mul on ikka õigus Indoneesiasse minna.

Täpselt 72h tunni pärast olin tagasi oma reisi alguskohas Tallinn, sisuliselt 3 päeva magamata ja suures stressis. KLM keeldub mulle asendusreisi pakkumast ja väidab, et olen oma maikuu tagasilennu ära kasutanud. Immigratsioonist antud dokumentides on küll on kirjas, et lennufirma peab mulle võimaldama "free of charge passage" ja tagama inimlikud majutustingimused "proper accommodation and maintenance". Nüüd lähen omal kulul Aasiasse, aga KLM väidab, et minu tagasilend maikuus on ära kasutatud.

Passi sain tagasi alles Amsterdamis koos immigratsioonist antud dokumentidega. Seal on kirjas, et kuna praeguste COVID-19 piirangute tõttu järgi Malaisiasse siseneda ei saa ilma viisata, siis saadetakse mind riigist välja. Ilmselt seetõttu jäeti pass hoiule (eelnevalt ei mainitud).

LHV Kuldkaardi reisikindlustus ütleb, et antud juhtum ei ole kindlustusega kaetud, sest mul puudus reisidokumnet - boarding pass.

Kas on antud olukorras võimalik midagi teha, kuhu pöörduda?

Kuna ametlikult on tegemist immigratsiooni reeglite rikkumisega, siis pole eriti nagu kuhugi pöörduda. Kuna edasilennuks puudus pardakaart, siis tegelikult transiidiks nad seda pidama ei pidanudki, sest reaalselt oli see tehniliselt hetkel teostamatu ilma Malaisiasse sisenemiseta.

Huvitav on see, et selliste eraldi piletitega õnnestus reaalselt Malaisiani välja jõuda ilma, et mõne lennujaama töötaja oleks taibanud kätt ette panna. Tõenäoliselt oli abi järgmise lennu broneeringust ja jutust selle kohta, et teed check-ini internetis või Kuala Lumpuri transiidis vms.

Reaalselt võis Air France või siis nende partner, mis Kuala Lumpurisse sind lennutas, saada ka kopsaka trahvi selle eest, et ilma vajalike paberiteta reisija kohale lennutati. Seega nad ei taha tõenäoliselt sinust nüüd enam midagi kuulda.

Lihtsalt huvi pärast, miks oli kasulik lennata Singapurist Kuala Lumpurisse ja kohe tagasi, et siis Balile lennata?

Ja ära nüüd järgmist lendu läbi Malaisia küll planeeri. Isegi samal piletil olevate lendudega. Tõenäoliselt oled seal nüüd mõneks ajaks mustas nimekirjas ja kui transiidil ka passikontrolli tehakse, siis tuleb see arvutist kohe välja.

6
0

Vähe juttu juurde ja saad raamatu välja anda või Netflix filmi.

2
5

Suht räige Malaisia kehtivate reeglite rikkumine. Isegi hästi et vangi ei pandud seal.

0
0

Lennufirma võib trahvi sisse nõuda ka debit memoga.

See, et trahv, on enam kui kindel sellises olukorras ja sellises riigis.

Check ini kinnitanud töötaja saab kindlasti noomituse.

0
0

Kui nüüd seda marsruuti vaadata... Lennata Singapurist Kuala Lumpurisse, et sealt kohe uuesti Singapuri (!) kaudu Balile edasi minna?!?
Milleks? Nagu üldse loogiline ei tundu see Kuala Lumpur seal vahepeal.
Miks poleks võinud lihtsalt Singapurist Balile lennata?

Kas võib oletada, et selline marsruudivalik oli tingitud üksnes ja ainult soovist raha kokku hoida? Ja piletiost toimus mõne Momondo või Skyscanneri kaudu leidud odavpakkuja kaudu iseteeninduse korras?
Sest professionaalne nõustaja vaevalt oleks praeguses Covid-iga seotud piirangute maailmas sellist trajektoori soovitanud. Malaisias märtsi seisuga veel koroonahüsteeeriast tingitud piirangud kehtivad ja selline reisikava polegi teostatav.

Koonerdamine pole alati kokkuhoid ja võib juhtuda, et mõnikord tuleb päris suurt kooliraha maksta. Kahjuks.
Inimlikult on pettumus muidugi arusaadav ja olukord nõme.
Tuleb loota, et ka need Aasias ennast koonduslaagriks muutnud riigid ühel hetkel aru saavad, et reisipiirangutega "võitlus" covid-i vastu ei ole lihtsalt efektiivne ja sellest jamast loobuvad.

5
0

Tänud kaasamõtlejatele.

Kuidas on tegu immigratsioonireeglite rikkumisega? Malaisias on airside transiit lubatud nagu Singapuris. Oleksin võinud teisele lennule online bookingu teha ja online check-in (koos online boarding passiga). Poleks pidanud immigratsiooni läbima ja tehniliselt oleks kõik hästi olnud. Kahjuks ei teadnud, et hakatakse sellist jama korraldama.

Singapuris keegi ei kontrollinud dokumente, lihtsalt istusin ümber Malaisia lennukile.

Esialgne pilet oli tõesti TLL>KUL, mis oli juba tükk aega tagasi ostetud ja pidin sealt otse Indoneesiasse lendama, aga otselende lükati kogu aeg edasi ja kuna Malaisiast lende Indoneesiasse ikka polnud, siis tuli leida lend läbi Singapuri. Küsisin KLM-st, et kas võin oma Singapuri Kuala Lumpuri lennule minemata jätta, kuid öeldi, et ei tohi, sest muidu nad tühistavad tagasilennu pileti. Seega oli ainuke võimalus Malaisiast tagasi Singapuri lennata ja sealt Indoneesiasse. Tekkis küll tobe olukord SIN>KUL>SIN, aga kui lend kestab 40min ja toimub sama lennukiga, siis tundus ok.

Ja sellel on ka teine põhjus: Singapur ei luba hetkel transiiti erinevate lennupiletitega, aga lubab läbilendu. Kui teine pilet algab Malaisiast ja lõppeb Indoneesias, siis on ok.

Pilet ostetud KLMi veebilehelt.

Mulle jääb endiselt arusaamatuks, et miks mind Singapurist Euroopasse saadeti, kuigi oleks võinud anda võimaluse Indoneesiasse lennata (otselend oli saadaval järgmiseks päevaks).

Mida arvata Malaisa immigratsiooni dokumendist, kus on kirjas "to afford such person free of charge passage to the port or place at which the person embarked".  Kui KLM kasutas minu maikuu pileti ära, siis pole ju free of charge. Kui lähen enda kulul Aasiasse, siis võiks saada oma originaalpiletiga sealt ära tulla.

2
0

Airside transit Malaisia tõlgenduses (sarnaselt Singapurile) tähendabki seda, et lendad ÜHEL PILETIL lendudega sealt läbi.
Kui on tegemist ERINEVATE PILETITEGA, tuleb vahepeal Malaisiasse siseneda. Jetstari tõlgenduses ilmselt isegi siis kui vaid käsipagasiga reisida. Kuna Malaisiasse sisenemise õigust polnud, siis sellest ka kogu teema.

Sul oli pilet Malaisiasse, mitte Singapuri (kuhu samuti Eesti passiga märtsikuu seisuga koroonareeglite tõttu siseneda ei saa). Sellepärast ka tagasisaatmine Euroopasse.

Selle loo juures on kummaline, et juba Tallinnast sind lennule lasti. Tavaliselt on just siinse lennujaama check-ini töötajad kõige hullemad bürokraadid ja dokumentide kontrollijad. Aga ju neidki siis see eraldi piletil Indoneesia jätkulend segadusse ajas.

4
0

Lahendus oli ju väga inimlik, sind ei pandudki Malaisias vangi ja said oma tagasipileti valel päeval samas broneerimisklassis ette ära kasutada selle asemel, et märkimisväärseid trahve maksta või uusi pileteid osta. Tagasilend läheb sellises olukorras nagunii tühistamisele, heal juhul võib tagasi saada lennujaamamakse.

Tundub, et oled väga hästi pääsenud. Lennufirma jaoks on lahendus ilmselt kulukam, võimalik et satud seetõttu veel nende black listi. Ka Malaisiasse ja Singapuri sisenemisel/isegi transiidil võib lähiajal kriips peal olla.

3
1

  Mismoodi Malaisia immigratsioon passi sai kui väidetavalt ei proovinud riiki siseneda?

Ilmselt ei hammustatud Tallinnas läbi, et Jetstar Asia näol on tegu odavlennu firmaga ja pardakaarti transiitalalt ei saa. Tavalisel Austaalia Jetstaril oli vähemalt vanasti Changi lennujaama transiitalal oma laud olemas, aga see teenendas ainult Austraalia  lende.

0
0

Ilmselt jah oli kogu probleem eraldi piletites.

Sellesama Jetstari (Qantase odavlennufirma) jätkulende müüb isegi Finnair hetkel oma lennunumbriga Austraalia mitmesse sihtkohta, ilmselt siis pole mingeid jätkulennu pardakaarte vaja Changis taga ajada või vähemalt saab selleltsamalt transiitalalt.

0
0

Jetstari veebilehel oleva info kohaselt oleks pidanud saama online check in teha:

Online check-in for Jetstar Asia (3K) and Jetstar Japan (GK) flights will open seven days before your flight and closes two hours before departure.

If online check-in is available and you don’t have baggage, visa or entry requirements, you may be able to head straight to the boarding gate when you arrive at the airport.

https://www.jetstar.com/au/en/help/articles/can-i-check-in-online

Ju süsteem tahtis siis ikkagi mingit dokumentide kontrolli ja selle pärast ei lubanud online teha. Valesti eeldasin, et saan väravast ka boarding passi, kuna olen varasemalt mitu korda saanud uue pardakaardi väravast, kui koht muutus vms. AirAsia hakkas ka nüüd lendama ja neil oli transiitalal oma laud olemas. Ilmselt sealt ikka oleks saanud.

Singapuri saab tegelikult siseneda Eesti passiga ka märtsis, kui tulla VTL lennuga. Minu AF256 oli VTL lend. Aga selle eelduseks on 3p varem täidetud Vaccinated Travel Pass (VTP).

https://safetravel.ica.gov.sg/arriving/overview#selfhelptool

Oleksin ikkagi eelistanud osta uue lennupileti oma kulul ja jätnud tagasilennu puutumata. Kui mul on Singapurist võimalik osta uus pilet, siis pole vahet, kas see on Euroopasse või Indoneesiasse.

Malaisa immigratsioon sai passi, kui lennujaama infolauast töötajad kutsusid mingi asjapulga, kes lubas uue Jetstari lennu korraldada. Ütles, et näitaks passi immigratsioonile, aga tagasi enam ei antud.

Esimese Jetstari pardakaardi sain juba Pariisist

1
0

Aga mul poleks pidanud olema vajadust (ka äraantav pagas puudus) minna läbi immigratsiooni ja mul pole selleks ka viisat. Mis viisast me räägime?

0
0

Praegu on Malaisiasse sisenemiseks vaja nö viisat ehk eriluba.

Malaisias on airside transiit lubatud ka erineva piletiga. Aga lubatud ei ole terminalide vahetus ega pagasi väljavõtmine.

Tegin uue transiidi Singapuris mõned päevad tagasi ilma probleemideta.

2
0

Sul oli Indoneesia viisa juba olemas? Mis tüüpi viisa oli?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased