Juhtum Sharmi lennujaama turvakontrollis.

Ebameeldiv ja uskumatu olukord juhtus 17. jaanuari öhtul Sharm el Shake lennujaama turvakontrollis kui juba esimesel ülevaatusel "avastati" käsipagasist 1 liitrine 50 ml suveniirpudelitega ilusti kinnine kotike ja kästi see panna kohvrisse. Kuna vaielda ei saanud, siis nii tegingi ja hiljem enne kohvri äraandmist tõstsin ta käsikotti tagasi, et noh 1 kord võib ju ametnik eksida ka.

Võta näpust, viimases kontrollis , vaadati kõigepealt kohvrisse ja siis käsipagasisse ja jälle jäi see igalpool lubatud kotike neile ette. Kusjuures vaevalt, et mu kohta oli info sinna edastatud.

Seekord kästi kotike viia kohvrisse, mis oli juba võibolla teel lennukisse või jätta neile. Vastuväiteid arvesse ei võetud ka ülemuse poolt, kes istus paar meetrit eemal laua taga. Mul pold plaaniski seda kõike neile jätta ja valisin siis variandi , millega nad ka nõustusid, et kallan sisu välja ja päästan nö pudelid. Kusjuures selle operatsiooni läbiviimist tuli jälgima kaasa ka ametnik, et kõik toimuks nende soovi järgi.

Ei old kokkuvõttes meeldiv situatsioon eriti kui tead, et pole millegi vastu eksinud.

Aga soe Egiptuse päike jäi südamesse ikkagi.

1
2

Absurdne riik, seal on kõik võimalik. Mul omal oli viimati uskumatu juhtum USAs Houstoni lennujaamas. Turvakontrolli läbimisel pidin minema kehaskännerisse. Kutsuti sealt siis välja ja öeldi: "Oioi, Teil on kubemepiirkonnas midagi kahtlast ning on vaja teha põhjalikum kontroll." Näidati ekraanilt ka ning tõepoolest oli mingi punane laik just selles kohas, kus jalad hargnevad. Naissoost turvatöötaja edastas mu samas lindi kõrval seisvale turskele mehele, kes hakkas siis põhjalikumat kontrolli tegema kõigi nähes. Katsus ikka igalt poolt, nii eest kui tagant, ja korralikult. Vahepeal pidin veel end keerutama ja ise pükse värvlist üles tõmbama, et need oleks tihedamalt keha vastas. Ok, midagi ei leitud ja lubati mul minna. Läksin siis oma asju turvalindilt võtma ja läpakat pakkides kuulsin juba tuttavat häält ja tuttavat lauset: "Oioi, Teil on kubemepiirkonnas midagi kahtlast.." Tõstsin pilgu ja ennem minu taga seisnud mees oli skänneri ekraani juures, kust paistis täpselt sama pilt, mis minu puhul ..

8
4

Tommj5, lubatud on 1l kokku max 10tk, seega 20x50ml ei sobi. Võinuks kellegiga jagada ära vms. Esiti pakuti õigesti, et pane äraantavasse pagasisse, jo Suloli mingi heapõhjus, et seda mitte teha.

Jochen, võtnud lapp ja tõmmanud ekraan puhtaks, pääsenuks vähemalt teised. Samas turskel turvamehel võisid olla omad iharad veidrused ja ekraan spetsiaalselt tuunitud.

5
4

Jääb mulje, nagu see Houstoni inimene polnud veel jõudnud end kurssi viia asjaoluga, et mehed ongi naistest mõnevõrra erinevad.

4
3

Karvanejakole, kas kuskil on kirjas, et max 10 pudelikest tohib olla? Palun pane link.

1
0

20 pudelit mahtus 20x20 cm plastikkotti ära? Kahtlen.

1
2

Eks neid juhtumisi turvakontrollis tuleb kerge huumoriga võtta :) Iga kord mõtlen, ega midagi ei ununenud jne... Viimane värvikaim mälestus Berliinist eelmisel aastal - sattusin põhjalikku kontrolli. Läbi kobati terve keha juuksekrunnist sääremarjadeni. Järgnes küsimus: mis teil taskus on? Võtsin välja pabertaskuräti ja sain noomituse osaliseks: ärge kunagi enam nii tehke! Sorry... selle peale nagu tulla ei oleks osanud :)

2
0

Ma sain kunagi Standstedi lennujaamas pahandada, kui olin pannud koti vedelikega valesse kasti nurka. Polnnid aimugi, et need peavad olema kontollija poolt vaadates ees paremal nurgas, mitte ees vasakul :D

Vabandasin mis jaksasin, siis see vanem mees leebus ja uuris, kas elan Riias või sõidan sealt veel edasi. Tahtis hullult jutustada, aga minul oli iga minut arvel, et järgmisele lennule jõuda

1
0

Igalpool on ju ilusti kirjas, et need pudelikesed koos vedelikuga peavad mahtuma 1L koti sisse, mitte 1L vedelikku.

3
0

Kuskil mujal, näiteks USA-s oleks sellise ametnikule valetamise eest lihtsalt pokri pandud.

2
0

Aga teema autor ei ole ju üldse kirjutanud neid asju, mida talle mõnes postituses nagu omistatakse - et tal oli 20 pudelit ja kokku 1 liiter vedelikku 1-liitrises kotis. Tal on selgelt kirjas " 1 liitrine 50 ml suveniirpudelitega ilusti kinnine kotike" , ning minu meelest oli see kohe alguses nii ja ta pole postitust muutnud.

9
0

Jochen, uurisin pikalt netis ja tundub jah, et teoreetiliselt peaks olema lubatud kui on alla 70% alko. Samas mingis kolmanda riigis sa eriti ei saa oma õigust taga ajada, kui just ei taha lennust maha jääda.

0
1

Jama jah. Oleks siis enne keegi öelnud, et kuule, tõsta see kraam käsipagasist äraantavasse ümber.

1
1

Olavi, õeldi ju ja isegi pani ja ikka üeitas turvast kavalam olla.

6
2

Mina siiralt ei saa aru, miks neid pudelikesi oli siis käsipagasisse vaja? Kui oli võimalis äraantavasse pagasisse panna, siis mis mure sellega? Saaks aru, kui oleks kästud ära visata. Aga sai ju kenasti võimaluse äraantavasse panna?

Lennukis / lennujaamas tarbimiseks?

Ise olen paar korda olnud plindris, kui mu 1L kotike ei vastanud konkreetse lennujaama standardile ja pidin asjad ära viskama või muul viisil "kreatiivne" olema, kuna reisisin ainult käsipagasiga, mida ära anda ei saanud / soovinud.

9
0

ega neid juhtumeid on k]ikides lenujaamades :)

kõige rohkem mulle meeldivad ikka tegelased kes tulevad osavlennuga ja 3 kohvriga :) ja imestavad miks peaks jurde maksma ja miks nii palju .

Peale viimast reisi ma nüüd sain endale selgeks reegli "Tuleb olla rohkem tähelepanelikum " , reeglid võivad muutuda , viisad , approval letter ja muu tuleks ikka enne lendu kontrollida ja mitte viimasel päeval

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased