Juunis Bulgaariasse

Hei! 

Plaan juuni alguses Bulgaariasse Golden Sandsi Gradina hotelli minna. On keegi hiljuti nüüd käinud või on minemas? Olen uurinud mitmelt reisipakkujalt, et mis on need kohalikud alkohoolsed joogid, mis paketi hinnas on, aga keegi ei ole osanud mulle vastata kahjuks. Keegi siit seltskonnast teab, mis jooke pakutakse, öeldi, et kohalikud alkohoolsed joogid ja karastusjoogid, aga täpsemalt ? Milline olukord seal on, millised nõuded? Mask igal pool ees? Tagasi tulekul peab isolatsiooni ka jääma ikka jah? Igasugune info teretulnud, pole kunagi Bulgaarias käinud ning üldse vähe reisinud.

Omad viinad kaasa , siis on kindel asi , et janusse ei jää ! :P

Aga uuri hotellist otse, mida pakutakse - pole ju keeruline , või siiski ?
Teine variant googelda neid pilte ja zoomi sisse , näed , mis lettidel paistab ... :D

https://hotelgradina.com/en/restaurant/

1
0

Oleme Bulgaarias käinud Kuldsetel liivadel nelja ja viietärni hotellides kõik hinnas paketiga. Siiani pole pettunud ei joogis , söögis ega alkoholis. Kohalik alkohol on täiesti ok, kokteilid ka mõnusad. Olenevalt hotellist, pakuvad ka mõned hinna sees importalkoholi. Kui satud sviiti mis tihti on 20 eurot kallim kui tavatuba siis seal täidetakse igapäevaselt külmikut õllega ja karastusjookidega. Dzinn toonikuga on alati hea ning õlu. Osad hotellid pakuvad ka ämbrijooke mis tuntud Aasiast. Liitrine ämber maksis 5 euri, proovisime korra ja päris hea oli. Veinisõber saab ka veini juua , see pigem hapu ja vaadist. Kui hotelli pakutav ei meeldi saab rannast alati erinevaid kokteile osta. Ranna ääres on basseiniga baar , kui võtad raha eest tooli siis saad soodsama hinnaga erinevaid kokteile osta. Shoti baaris maksis 10 shotti 5 euri. Valikut jagub.

1
0

Euroopa kalleim alkohol on Soomes, odavaim on Bulgaarias ja Rumeenias (Eurostati andmed). Eesti on kalliduselt kuues.

Mina nõukaaegne inimene mäletan veel hästi, kui meie letid olid täis Bulgaaria brändit "Pliska" ja "Slantschew Brjag". Pudeli kuju on ka ilus. Siiani müüakse seda, vähemalt Bulgaarias.

1
0

Ega need kohalikud kanged joogid on igal pool alla igasugu arvestust. 

Ainuke mis neid ühendab on kangus ja rõve maitse  :) 

Õlu on täitsa joodav loomulikult kui neid on klaaspudelist, mitte 2.5 liitrisest plastikust , kõik restod/baarid reklaamivad/valavad imeodavalt seda plastik pudelist õlut brrr ...

1
5

Hotellid teevad oma reegleid täpselt nii nagu neile sobilik. Kogemus ütleb, et 3-4 tärni hotellid pakuvad kõik hinnas ainult kohalikku alkoholi ja 5 tärni omad võivad lisada ka import alkoholi. Kuidas nüüd Covidi ajal on ei tea öelda sest hooaeg ei ole veel alanud. Kui reis on juba ostetud siis tuleb 3 tärni hotell ära proovida, mina valin alati pigem 5 tärni ja ostan parema toa siis kindel, et teenus ka parem natuke. See piirkond ise on väga mõnus, toas ju käid ainult magamas.

0
0

Ei nõustu, et kohalikud joogid on alati halvad. Filipiinidel ostsin liitrise pudeli, vist 2.70 euros ja pudelil oli silt, et see on rumm. Maitstes selgus, et see on üks parimaid brändisid, mida elus kogenud. Jäin rahule. Aga see pudel, millel oli silt Brändi,  ei kannatanud tõepoolest juua.

2
0

Bulgaaria mastika oli minu arust sama joodav kui kreeklaste ouzo. Kohalikud üritasid kõrtsis alati ikka ouzot pakkuda, aga reaalselt ma heal mastikal ja ouzol vahet ei märganud. Lihtsalt kohalike jaoks oli trendikas välismaa jooki juua. Lõpuks poest kaasa ostes leiti kapi otsast tolmunud mastika pudel ka. Riiulitel oli ainult ouzode rivi.

Rakiad olid ka täiesti joodavad. Neid on muidugi palju ja seega sõltub, kes ja millest on selle teinud. Täpselt enam ei mäleta, mis maitsega parimad olid, aga kindlasti oli mingeid erilisi asju, mida enne saanud ei olnud ja mis olid päris head, kui sellist napsu armastad.

Rannas elanud ei ole ja seega sealsete kõrtside taset ei tea. Täiesti võimalik, et pakutakse ka mingeid kahtlasi odavaid jooke, mida saab veel vajadusel ka lahjendada jne. Aga rannast eemal kõikjal, kus kohalikud ise ka napsu võtavad, tundus asi korras olevat.

0
0

Teemaalgatajale rahustuseks, et reeglina AI puhul leiad kindlalt mingid joogid, mis sobivad maitsemeele ja tarbimisharjumustega. Isiklikult on probleem olnud ainult Kuubal, kus rummist koolaga täielik siiber sai. Tähendab, rumm kõlbas, aga koolast sai isu täis. Varieeruv valik oli seal kehvapoolne ja kui siis rummi hulka palusin apelsinimahla lisada, mõistsin baaridaami pilgust, et täiemõistuslike hulgast on mind välja arvatud.

0
0

to ago7 

Aga ikkagi sellistes riikides(Bulgarija , Egiptus , Türgi ... )  kus on AI ja nii palju turiste , Kohalik alko on alla igasugu arvestust ja lisaks võib veel olla vufel  - kui olla objektiivne . Ainuke mis on see on õlu sest see on enam vähem igal pool sama .  

Ja kui inimene näiteks joob Absoluti viina ja koha peal tal on parimal juhul Laua viin , ja Henesi asemel on sama Laua viin suhkru teega , siis ei saa öelda et igaüks leiab midagi . 

Ja ärge unustage et sellistes riikides silt Hennesy ei tähenda veel et seal on sama jook :) 

Bulgaarias on head söögid ja restod igale maitsele , seal  saab kõike ja parimat :) 

Seega soovitus osta lennujaams endale kaasa või siis koha peal mõnes alko poes korralikuma joogi .

5
4

Dim123, 10 punkti sulle! Laua viin suhkrutreega :D :D Igatahes tahan ma selle nüüd kindlasti ära proovida, hullem ikka ei saa olla kui Mehukatti Royaliga

5
0

dim123-ga nõus. Sealse kandi AI hotellide ärimudel on reeglina odavaimast odavama alkoholi pakkumine ning isegi seda võltsitakse nii kuidas torust tuleb. Näiteks Türgi enda suure hotelliketi omanik teatas et ca 90% napsudest on võltsitud: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/surprise-accusation-by-turkish-hotelier-90-of-hotels-serving-fake-alcohol-to-guests-353025  . Ning eelmisel aastal avastas Türgi politsei ühest Antalya hotellist 9000 pudelit võltsnapsu: https://businessturkeytoday.com/security-teams-seize-9-thousand-bottles-of-fake-booze-at-5-star-hotel-in-serik-antalya.html. Isegi kui need on äärmuslikud juhtumid, siis asjaolu et tasuta pakutav lobi on enamasti saast see ei muuda. Jah, on hotelle kus pakutakse kvaliteetsemat napsu, ent selle hinnavahe on nii suur, et selle raha eest saaks iga päev end Smirnoffist ja Bombay Sapphirest pildituks juua. 

Ise eelistan Bulgaarias kohalikku veini ja õlut juua, need on OK, kangema isu jaoks ostan poest kvaliteetse napsu ja jätan hotelli tasuta napsu Briti proletariaadile, neil niikuinii sügavalt savi, mida omale sisse ajavad, peaasi et odav.

3
0

Keegi kirjutas siin:

Veinisõber saab ka veini juua , see pigem hapu ja vaadist.

Suhkrut tuleb siis kodust kaasa võtta.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased