Kaasavõetav valuuta - Horvaatia, Poola, Tśehhi?

Plaanis on startida 11 juuli. Reisi lõppsihtkohaks on esialgu planeeritud Horvaatia, seega läbime Poolat, Tšehhit jne, jne.

Küsin neilt, kel kogemusi: kas peaks arvestama, et saaks kaasa iga läbitava riigi raha sulas (igalpool plaanis ikka sutsu ringi ka uurida) või piisab vaid Eurodest ja krediit/deebetkaartidest?

1
23

Piisab eurodest ja kaartidest.

0
0

Tänud!

0
0

Tere ! Stardime samuti 11. juuli varahommikul suunaga Horvaatiasse . Praeguse seisuga läheme neljakesi nagu meid peres on. M-N 46 ,poeg 15 ja tütar 18. Oman matkabussi seetöttu läheks kah sellega. Lähipäevil saab selgeks , võibolla tuleb ka teine buss. Marzruut on sama. Kui huvi koos minna , võiks yhendust võtta: [email protected].

0
0

Horvaatia raha ehk siis Kunasid võiks ikka natuke olla. Eriti siis kui ööbimist teete kodumajutustes ja tee ääres müüdavat nänni saate ka kohalikus rahas soodsamalt kui Eurodes. Me ka startimas jälle Horvaatia poole 14. juuli hommikul. Ehk trehvame kuskil?

0
0

Kodumajutus on eurode üle väga õnnelik.

0
0

Igal juhul võta kaasa iga riigi raha: esiteks ei või iial teada, kus võib vaja minna ja teiseks saab suvalises söögikohas, vaatamisväärsuse juures jne alati süüa, ei pea kaarti passima. Lisaks on kaardid kui elektroonilised vahendid äärmiselt ebakindlad, saad vähemalt kütuse või öömaja eest tasuda, kui kaart ei tööta. Sula võiks kaasas olla vähemalt 500 kr per nase iga riigi kohta. Ning veel: kaardiga saab tõepoolest väga paljudes kohtades maksta, kuid nendes riikides eurodega laiutama minna ei tundu küll õige mõte ja kui raha pead vahetama nagunii, siis rahavahetus on Eestis küll õigem mõte kohe kohalikku valuutasse, mitte siin esmalt eurosse.

0
0

natuke kaasa võtta, sest eurodega jääd kahjumisse igal pool.

0
0

Ohhoo.. Ka meie plaanime perega ja sõpradega sinnapoole liikuda samal ajal 11.juuli varahommikul. Ainult et enne Horvaatiat põikame korra Veneeziast läbi. Kas teil on majutus broneeritud või oskate mõnda kohta soovitada?

0
0

Võtad selle riigi raha kus parasjagu vaja on automaadist (tasu 30 EEK-i +2,5% summast) ja kõik. Kõikide riikide rahasi vahetada on jabur eriti kui teinekord läbid mingi 10 riiki ja kuskil ei tea palju kulub. Mina ise olen nii käitunud. EURe väikestes sedelites tasub aga küll kaasa võtta. Häda olukordades aitab välja.

0
0

Kindlasti kaasa võtta kunasid, sest kogemus on, et eurodes saab maksta, aga siis tuleb see natuke kallim...

0
0

Isiklik kogemus Poolast läbi sõites - väikestes (ja odavates) teeäärsetes söögikohtades ei tahetud näha ei deebet- ega krediitkaarte ning süüa anti ainult zlottide eest. Teiste Horvaatiasse sõites tee peale jäävate mitte-euro riikidega kogemused puuduvad. Reis toimus 2007.a veebruaris - äkki nüüdseks olukord muutunud, kuigi ametlikult Poola euro-zone´i liige endiselt ei ole.

P.S. Lisaks zlottide olemasolule eeldati nendes "trahterites" ka poola keele oskust:) Üle kivide ja kändude sai oma portsu ka vene keele abil (inglise-prantsuse-saksa-soome ei kõlvanud).

0
0

Nüüd siis, pärast reisi vastan ise - kaasas oli eurosid (väiksed kupüürid) ning zlotte. Peaaegu igas linnas sai kas eurosid vahetada või pangaautomaadist sula võtta. Panga väljavõte ei näita vahendustasusid. Kui arvestan kursiga, siis nagu polekski vahendustasu maha võetud. Aga igast automaadist ei saanud raha (Swedbank kaardiga).

See on tõsi, et Poolas on keeruline kaardiga maksta - nii kauplustes kui teeäärsetes söögi- või majutuskohtades. Isegi suuremates kauplustes paljudes kas ei saa maksta kaardiga või saab maksta alates 20 zlotist.

Mujal ei olnud kaardimakseprobleeme, kui siis ainult väiksemates külapoodides.

Teistele soovituseks: tasub kindlasti ka kunasid kaasa võtta, eriti, kui plaanis enamik reisist Horvaatias kohapeal veeta. (kaardiga ei saa maksta paljudes zimmerites, kämpingutes, rannas, turul)

0
0

Bett Palun kirjuta kui palju teil kogu reisi peale raha läks, bensiin majutus söögid ja kui kaua igas riigis viibisite? aitäh:)

0
0

Bensiini peale läks kokku 7200 EEK, just nii nagu plaanisime (autoks ford mondeo sedaan, keskmine kulu 7,8 koos reisipagasi ja kaaslastega).

Majutuse peale läks kokku umbes 1500 EEK/kahe inimese peale (kaks hotellis ööbimist Poolas ning ülejäänud telkimisplatsidel).

Noo ja muidugi muu ninn-nänn. Osa toitu olime kaasa võtnud, samuti kohvi ja muid kuumi jooke. Seekord üldse toitusime enamsti kas oma söögist, tanklates pakutavast või mäkis. Kohalikke restorane ei külastanud palju (eelarvekriis).

Kõige odavam majutus (telkimine) oli meil Tsehhis.

Kui huvi, siis saab siit veel infot - http://losskat.blogspot.com/

0
0

Tulin mõned tunnid tagasi perega paarinädalaselt Euroopa automatkalt (koos Läti-Leedu läbimisega jäi ette 11 riiki)ja mulle tundus küll mugav, kui lisaks kaartidele kasvõi 1000 EEK jagu iga riigi oma raha sulas kaasas. Mis üle ja mida niipea pole vaja, selle saab ju alati EEK-iks tagasi vahetada. Kus iganes võimalik, maksan alati krediitkaardiga kuid alati leidub kohti, kus vaja vaid sula. Ja seda kasvõi südaöösel minnna kusagile kaugele otsima on suht. tüütu. Kodumajutused-teeääred hotellid-motellid-söögikohad,lastele tänavalt jäätis või mõni muu atraktsioon, endale õlu, kellegi mõni WC külastus jne. vajavad reeglina veidi sula. Eestimaalasele harjumatult võib ka mõne tuntud Euroopa kaubamaja kassa või mõne uhke kaubanduskeskuse restoranimaailm tahta vaid sularaha...samuti mõned odavpoeketid ei taha meie kaarte näha. Aga loomulikult sulas eurosid võiks olla rohkem kui muud sula(lisaks eurode universaalsuele on ju ka eurodes arveldavaid riike juurde siginenud, vana maailma "tuntud euroriikidele" lisaks tuli mulle ette näiteks Sloveenia ja Slovakkia. Aga loomulikult raha saab vajadusel ka automaadist ja ikkagi "asi on maitses" st. sula kaasavõtmine sõltub sellest, mida keegi mugavamaks peab või millega keegi harjunud on.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased